Karrière (M/V) flirt of passie Uitgesponnen debatten van SP-raadslid Branteghem werken op heupen van Leedse meerderheid Bruidspaar uit Herzele wint tweede huwelijksreis Weekblad van Dender» Durme- en Scheldestreek Voor wie iets beter zoekt jw^ln) LimBGRaen De Christelijke Beweging voor Vrouwen uit de Middengroepen - Gewest Aalst, organiseren opmerkelijk panelgesprek De Christelijke Beweging voor Vrouwen uit de Middengroepen (CMB) hecht al sinds haar ontstaan, 40 jaar geleden, veel belang aan de proble- matiek rond 'vrouwen en ondernemen'. In het kader hiervan organiseert de werkgroep Zelfstandig Ondernemende Vrouwen (ZOV) van CMBV-Ge- west Aalst, op vrijdag 16 oktober om 19u. in de Salons Carlton, een i opmerkelijk panelgesprek met als titel'Karrière (m/v)flirt of passie Met BRT-medewerker Tony Van den Bosch als moderator wordt door zeven gasten - vijf vrouwen en twee mannen - gepraat over hun streven en realisaties van eike dag, over ondernemen, geld, ambitie, gezin, opleiding, integrale kwaliteitszorg, vrouwen in de mannenwereld, personeelsbeleid... Dc Christelijke Beweging voor vrouwen uit de Middengroepen richt zich als enige onder de kriste- lijke vrouwenbewegingen tot de zelfstandigen, de medewerkende echtgenotes, KMO's, de vrije be roepen en kaderleden. Van haar ruim 50.000 leden hoort 52% tot deze middengroepen. Vandaar dat de werkingvoor zei fstandige onder nemende vrouwen een heel belang rijke plaats inneemt in de beweging. Evengoed zijn als de man naast jou P h sch; De zelfstandig ondernemende ;rouwcn stellen vast, dat inderncmen' gebeurt in een maat- :happij die bepaald wordt door veel externe faktoren en politieke invloeden. Hierbij menen zij te mo- gen opmerken, dat het sociaal-eko- nomisch leven, nog steeds bijna vol- ledig beheerst wordt door de man nenwereld. Nochtans, duiden zij aan, hebben de demografische evo lutie en de hogere opleidingskansen geleid tot een verandering in de be tekenis van arbeid voor de vrouw. Zij stellen dan ook vast, dat de vrouw langzaam maar zeker, én met sukses de ondernemingswereld be treedt. Bij deze evolutie maken de ZOV zich toch enkele bedenkingen.'Zij vragen zich af of het uitoefenen van een zelfstandig beroep, een bewus te keuze is. Ook de kombinatie van beroeps- en gezinsarbeid stelt zijn specifieke problemen. De reakties van buitenaf hieromtrent worden in vraag gesteld. Houding tegenover geld en het blijven tijd maken voor sociaal engagement is niet meer zo vanzelfsprekend. Men gaat de ma nier van zaken doen van de vrouw vergelijken met die van de manne lijke collega's en men stelt hierbij Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie nog wel eens de vraag is onderne men (n)iets voor vrouwen Deze en andere vragen komen aan bod tijdens het geplande panelge sprek dat op 16 oktober zal plaats vinden in Salons Carlton aan de Zonnestraat 32 te Aalst. Met Tony Van den Bosch, BRTN-medewer- ker, zal er gepraat worden over deze onderwerpen met zeven gasten - Marie-Jeanne De Cooman, magi strate, Eric Vijverman, bestuurder Groep Maredick NV, Hilde Ver niers, docente ekonomie EHSAL, Rita Morbee, zaakvoerster en mar keting adviseur, Mariette Vanhae- lewijn, journaliste en auteur, Maria Logge, zaakvoerster van een hotel, Peter Pelgrims, afgevaardigd be stuurder van Somati NV. Aanvang van de gespreksavond is 19u. Beter leven door kwaliteit Onder dit tema situeert zich het jaarprogramma van de CMBV. De Christelijke Beweging voor Vrou wen uit de Middengroepen ont stond in 1951 op initiatief van het NCMV en de Vrouwelijke Burgers- jeugd, het NCMV-V, de sociale or ganisatie voor middenstandsvrou wen. Amper één jaar later verkreeg de organisatie haar eigen naam Christelijke Middenstands-en Bur gervrouwen (CMBV), in 1978 om gedoopt tot de Christelijke Bewe gingvoor Vrouwen uit de Midden groepen. Eerste nationale voorzit ter werd in 1952 Marie-Jozef Broe- ckaert-De Somer uit Geraardsber- gen. In 1978 werd zij opgevolgd door Régine Peers-Geuens, die op haar beurt werd opgevolgd door Nelly Dewulf-Perneel in 1990. Op 16 juni 1992 verkoos de Nationale Raad de Limburgse Hilde Hou- ben-Bertrand tot vierde nationale voorzitster van de beweging. Lees door op p. 4 Aalst. De geselekteerde paartjes werden door de Belgische bruidsfotografen uitgenodigd op het kasteel Ter Linden i. (a) Vorige vrijdag werd in het Kasteel Ter Linden, aan de Square J. Geerinckx 2 te Aalst voor het eerst door de Vereniging der Belgische Bruidsfotografen, aan een onlangs gehuwd paartje, een tweede huwelijksreis uitgeloot. Dhr. en mevr. De Bosschere-Fonck uit Herzele, gehuwd op 24 juli II. te Grotenberghe was het gelukkige koppeltje dat van 8 tot 12 november op reis mag naar Turkije, op kosten van hun fotograaf. Fotograaf De Vic uit Erembodegem zal hen trouwens vergezellen. Begin van dit jaar is er in het Nederlandstalige gedeelte van ons land een groepering gesticht: 'De Belgische Bruidsfotografen', die tot doel heeft de fotografie in verband met de huwelijksreportages een beetje in de belangstelling te brengen. Tot op heden hebben zich zo'n dertigtal fotografen aan deze vereniging aangesloten. Ter afsluiting van het seizoen gaat elke fotograaf, vergezeld van één van de bruidsparen, waarvoor hij een fotoreportage maakte, een reis maken naar Antalya in Turkije, van 8 tot en met 12 november. De tweede huwelijksreis wordt aan het bruidspaar gratis aangeboden op basis van half pension, inbegrepen de vliegreis en de verschillende georganiseerde exkursies en plaatselijke vieringen. De hele reis heeft een waarde van 40.000 fr per persoon. Van de reis zelf zal door verschillende media nationaal verslag uitgebracht worden. De tien huwelijksparen die weerhouden werden om een kans op deze reis te maken, werden vorige vrijdagop het Kasteel Ter Linden uitgenodigd waar ze de gast waren van schepen van middenstand dhr. Bourlon. Dhr. schepen lootte dan ook het winnende paar uit en het werd dhr. en mevr. De Bosschere-Fonck uit Herzele. De overige negen paren: Van Schuylenbergh-Meysman uit Asse, Semkens-Van der Burgth uit Oudegem, De Weerdt-D'Haeseleer uit Denderleeuw, Van Herzele-Vertongen uit Erembodegem, Vinck-Callebaut uit Herdersem, Hendrickx-Van Vaerenbergh uit Erembodegem, De Vulder-Smolders uit Welle, Goesseye- Stragier uit Galmaarden en Van der Burght-Van Nuffel uit Erembodegem, hadden minder geluk maar werden toch vergast op een uitgebreide receptie. Aalst. Fotograaf De Vic uit Erembodegem mocht het jonge paar De Bosschere-Fonck uit Herzele gelukwensen met tg de gewonnen reis naar Turkije (a) 12 Van SP-raadslid Erwin Branteghem is men gewoon dat hij niet terug- schrikt om een dossier uit te pluizen tot op het bot en daarbij zijn grieven in detail aan de raad verkondigt. Toegegeven dat het soms korter kan maar het getuigt toch dat hij er zijn werk van maakt en zich de moeite getroost de zaken te volgen. Ongeacht de belangrijkheid of niet maar meermaals is lUt- ^bleken dat er mandatarissen zijn die zich weinig interesseren voor zijn interpellaties en zich daarbij laten verleiden tot het storen van de zitting. In de laatste gemeenteraadszitting liet zelfs burgemeester Ruyssinck zijn ne ongenoegen blijken en gaf de indruk dat Branteghems tussenkomst in 3I|, .verband met begrotingswijzigingen op zijn systeem werkten wat de sereni- 'ril niet bevorderde. jDoorgaans is raadslid E. Brante- lijks in evenwicht is. ghem de enige interpellant zodat hij In de gewone dienst bedraagt de er gebruik van maakt om ook de tijd verhoging van de ontvangsten 1,8 van de andere oppositiegenoten te miljoen als gevolg van de verhoging benutten. In verband met de begro- van dividenden van gas en elektrici- tingswijzigingen 1992 wees hij er op teit en van de interkommunale voor dat in de oorspronkelijke goedge- watervoorziening. Bij de uitgaven keurde begroting een foutje geslo- stijgt men naar 42 miljoen via een pen was van twee miljoen maar be- overboeking van 6,77 miljoen. An- langrijker was dat na wijziging van dere posten die uitgaven doen stij- ruim acht miljoen nog slechts een gen zijn de brandweer, politiedien- half miljoen overbleef. Daarbij ver- sten en de erelonen voor de opmaak 8 hi "ogen de uitgaven met negen mil- van rooilijnplannen. Er moet ook )oen en de inkomsten met één mil- meer betaald worden voor het on- joen zodat de begroting nog nauwe- derhoud en reinigen van waterlo pen, voor het onderhoud en werk ingskosten van gebouwen, voor on derhoud wandelpaden. Voor wat de buitengewone dienst betreft is er reeds een verhoging van 4,1 miljoen in de vorige dienstjaren. Op het vlak van eigen dienstjaar is er een ontvangstenverhoging van 17,3 miljoen dank zij de overboe king van 6,77 miljoen. Daarbij wor den dan voor 9,6 miljoen leningen opgenomen. Voor de uitgaven is het volgens Branteghem weinig rooskleuring voor de gemeentefinanciën aange zien de verhogingen eveneens vlug uitgeput zullen zijn. Raadslid Branteghem kwam tot het besluit dat het toch opvallend is dat een memorie voorgelegd wordt 'die weer blijk geeft van een ongelofelij ke gebrekkigheid en onvolledig heid. Het gaat bovendien niet om kleine wijzigingen maar over vrij grote bedragen. Wat er eigenlijk bij zo een begrotingswijziging van die aard zou moeten bijgevoegd zijn, is een herwerkt meerjarenplanning. Het blijkt nu trouwens al, dat van het werkenprogramma 1992 heel wat zal blijven staan voor andere jaren. Welke projekten de voorkeur zullen krijgen is een vraagteken en zal dan ook meer dan waarschijnlijk afhangen welke schepen het meest gewicht in de schaal zal werpen. Tot vandaag blijft men dus verder op souperen ook al moet men daar voor verder blijven leningen aangaan'. OCMW-begroting 1993 tijdig klaar Tijdens dc laatste raadszitting kon voorzitter De Bruyne zijn begroting voorleggen die gepaard ging met een beleidsnota. Het gemeentelijk aandeel wordt vastgesteld op 26.192.250 frank wat dus opnieuw iets minder betekent dan de vorige twee jaren. Het OCMW van Lede doet tevens aan budgctbegeleiding naast de andere diensten die ze ver vullen. Dit gebeurt dan via o.a. post boden, wijkagenten, boden van de mutualiteiten en vakverenigidngen. gepensioneerdenbonden, het Sint- Vincentiusgenootschap, geneeshe ren, thuisverplegenden die hulpbe hoevenden opsporen en ze aan het OCMW doorspelen. In de sektor 'sociale woningen' is het OCMW eigenaar van zes sociale woningen waarvan er slechts vier verhuurd zijn. De andere twee, in de Stationstraat, zullen pas tegen einde van dit jaar bewoonbaar zijn. Dit volstaat niet om de noden op te lossen zodat men eigenaars van leegstaande woningen aanzet om verhuurwoningen te kreëren. In de begroting is een bedrag van 700.000 fr ingeschreven voor herstellings werken en onderhoud aan deze wo ningen in de J. De Geyterstraat maar van uitbreiding is voorlopig geen sprake. Waar men aanvankelijk principiële toezegging had om vijftig wooneen heden (serviceflats) te bouwen in Lede en Oordegem heeft men dit aantal herleid tot twintig wooneen heden in Lede en tien in Oordegem. Dit is volgens raadslid F. Brante ghem een gevolg van 'politieke touwtrekkerij' en de realiteit doet zich thans anders voor: 'Van de 10.000 subsidieerbare bedden voor het hele Vlaamse landsgedeelte restten er op 1 augustus nog slechts 200 bedden. Momenteel zijn ervoor ons spijtig genoeg geen bedden meer beschikbaar en zijn alle kre- deiten uitgeput voor wat betreft het bouwen met leasingskontrakten'. Verder bekloeg Branteghem zich ook over het feit dat te weinig doku- menten overgemaakt werden aan de raadsleden om de begroting te kunnen beoordelen. Vooral het item in verband met sociale bijstand en bejaardentehuis kregen zijn vol le aandacht tijdens zijn lange inter pellatie die niet kon voorkomen dat de meerderheid de OCMW-begro ting goedkeurde'. jy ■IIMIIII II H—g—M—BB—^■^mm»bIIIIIiIiMIIiIiI IWWHfUtfWI VRIJDAG 9 OKTOBER 1992 45e JAARGANG NR. 40 - 50 F

De Voorpost | 1992 | | pagina 1