F Met beide voetjes op de grond Slippertjes worden onverbiddellijk afgestraft Niets aan het toeval overlaten Enkel winnen telt KAVDmet hakken oversloot Eendracht Aalter - Eendracht Zele 3-0 Eendracht Aalst: Mare D'Hondt (VW Hamme): Eghezée - VW Hamme 3-1 Liga-invallers E. Aalst 8 KV Oostende 2 Ook hier zetduivels Hamse kern blijft ongewijzigd De Voorpost - 23.10.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Gaat Eendracht zondagnamiddag a.s. zijn vierde thuiszege van het seizoen boeken? Het zou normaal moeten kunnen want FC Diest heeft tot nu toe geen gensters geslagen in de nieuwe kompetitie. Alhoewel datzelfde Diest dan zondag II. won van St Niklaas, en dat kan meteen een teken aan de wand zijn voor zwart-wit, dat zich uiteraard moet hoeden voor het onderschatten van de tegenstander. Het is nu intussen bewezen dat, buiten een paar uitzonderingen, bijna alle ploegen aan mekaar gewaagd zijn en men nooit bij voorbaat een uitgesproken winnaar kan aanduiden. Eendracht kan echter opnieuw van het thuisvoordeel genieten, en gedragen door het entoesiast supporterspubtiek, achten we zwart-wit in staat om vooreen vierde thuiszege te zorgen. Dat moet alleszins wil men niet de aansluiting bij de koplopers verliezen en iets vroegtijdig uit koers worden geslagen. In de loop van de week hadden Cooman, Van Peteghem, Baert en Van Wambeke last van enkele lichte kwetsuren, maar die werden ondertussen behandeld door de klnesisten, zodat hun aantreden tegen Diest niet in het gedrang komt. In ieder geval kan oefenmees- ter Van de Velde voor zondag rekenen op zijn volledige kern en de surplus Jules Bocande. De Senegalees wordt tegen Diest ongetwijfeld de blikvanger. Het ligt in de lijn van de verwachtingen dat hij vanaf het startsein inde strijd zal geworpen worden. Van hem wordt nu verwacht dat hij de Aalstèrse aanval wat meer stootkracht en zeker efficiëntie bezorgt. Man had voorzien dat én Zakkas én Veljkovic vooraan de pannen van int dak zouden spelen. Beide puntspelers voldeden tot nu echter 'niet aan de verwachtingen. Nu maar afwachten of Bocande voorde broodnodige doelpunten kan zorgen. bad Nog geen paniek in de Hamse voetbalmiddens, maar toch een enigszins nerveuze sfeer na vier opeenvolgende matchen, die slechts één punt oplever den. Een verliesbeurt nu zondag aan huis tegen Racing Jet Waver, zou wel eens de poppetjes aan het dansen kunnen brengen. 'Een nederlaag moet ten allen prijze worden voorkomen. Zelfs een gelijkspel is te weinig', meent aanvoerder Mare D'Hondt. 'Als we in eigen stadion geen punten halen, dan geraken we sowieso in de problemen. Buitenshuis is het hardstikke moeilijk. Die ervaring heb ik na zeven competitiematchen opgedaan. Geef toe dat we vorige zondag in Eghezèe toch wel een beetje pech hebben gehad. In de eerste helft werd degelijk gepresteerd. Na de hervatting verging het ons minder, ai kregen we een ideale kans voor de voet om voorsprong te verwerven. Gedane zaken nemen geen keer. Het heeft geen zin om te kankeren op wat voorbij is. In de huidige omstandigheden is eensgezind reageren, meer dan noodzakelijk Aan ons kunnen hoeven we geenszins te twijfelen. Bij de competitiestart hebben we tot drie keer toe een goede beurt gemaakt Ik meen dat we daar ook nu nog moeten toe in staat zijn. Voorwaarde is natuurlijk dat iedereen tot het uiterste gaat en beslist niets aan het toeval overlaat. Racing Jet Waver moet voor ons te doen zijn. Over moeilijk of makkelijk hoeven we niet meer te praten. Gemakkelij ke opdrachten komen in dit competitiestuk geen enkele keer voor. Derde is bevordering niet. Dat weten we intussen.' x Eendracht is eerder ontgoocheld terug gekeerd van de wedstrijd bij leider Een dracht Aalser. Niet alleen de kern maar ook het bestuur en de talrijke supporters die dit topduel bijwoonden, staan nu met beide voeten op de grond na enig zweven omdat de ploeg al zes wedstrijden speel de zonder nederlaag. In feite, aldus trai ner Jaak Goossens, zijn we niet op onze waarde geslagen omdat we niet op het gewone niveau akteerden. In deze be langrijke ontmoeting, dat was mijn vaste overtuiging, zou de ploeg winnen die het eerste doelpunt kon aantekenen. En zo geschiedde, daar die treffer de spelers het lood in de benen deed slaan. Er was wel protest bij dat eerste doelpunt van kapitein Danny Van Puyvelde daar Van Hove de bal nog vanachter de doellijn zou ingezonden hebben, waarbij dan goal- getter Musseuw op de goede plaats stond. De ref noch de lijnrechter hadden hieraan een boodschap en Eendracht moest proberen om wat anders te begin nen. Deze faze speelde zich een vijftal minuten voor de rust af want toen stond het scorebord nog blanco na een eerste speelhelft, waarin we het eerste kwartier lichtjes domineerden zonder echter open doelkansen voor de voeten te krijgen. Na die 1-0 achterstand nam ik het risiko om maar aanvallend te gaan voetballen zodat ik Filip Plaetinck naar de bank riep en Mohammed Toujani vooraan meestuur de. Het lukte trouwens bijna kort daarna want Toujani zag de doelman uitzijn kooi en probeerde het met een lobbal die net over de deklat ging. Begrijpelijk dat de thuisploeg nu met meer geestdrift en vol agressiviteit haar gevaarlijk counter systeem hanteerde, dit met de sterke bonk Van Hove en de goalgetter bij uit stek, Musseuw, in de hoofdrol. Na die gemiste gelijkmaker immers zette Mus seeuw, die trouwens de drie doelpunten op zijn aktief zou nemen, onze volledige ploeg k.o.. Het werd bij ons bovendien zoeken en tasten om die nieuwe aanvals- taktiek te doen renderen en daarbij werd wel een tikkeltje te persoonlijk gespeeld. Laten we eerlijk zijn, aldus de Eendracht- trainer, het vlotte niet te best in onze rangen. We zullen dat zo vlug mogelijk trachten recht te zetten in de wedstrijd van zondag a.s. tegen Lauwe. Deze week gaan we hieraan mentaal werken en de batterijen terug opladen om hetgeen we opgebouwd hebben in de eerste zes wedstrijden, en wat nu bij leider Aalter enigszins faalde, opnieuw optimaal te laten werken. Het klopt dat deze eerste nederlaag van het seizoen pijn deed maar we breken niet af en bouwen terug verder aan het Eendrachtgeheel om vooraan geklasseerd te blijven. (edw) Door slechts één punt te winnen in vier recente matchen, heeft VW Hamme een gunstige uitgangspositie prijsgegeven. De manier waarop de buit iedere weekte grabbel wordt gegooid, doet bij oefen- meester Daniel De Paepe de haren rijzen. 'Ik had niet meteen verwacht dat we winst zouden opstrijken bij Hemptinne- Eghezêe. Wanneer je de match achteraf analyseert, dan stel je vast dat een pun- tendeling op zijn minst tot de mogelijkhe den behoorde. In de eerste helft waren we meester van de situatie. Achtereen volgens namen Frank Neve, Bart Malfliet, Guido Vergeylen en Filip De Borger de lokale doelman op de korrel. Het waren heuse kanonballen die werden afge vuurd. Een enkele tegenactie van de thuisploeg, resulteerde tegen de gang van het spel in, in een doelpunt, wanneer zo'n goal het gevolg is van een degelijk opgezette actie, waarbij iedereen uit de wind wordt gezet, zou ik hier niet zo zwaar aan tillen. Toeval wil dat ik precies een dergelijke faze, waarop men zeer attent moest zijn, voordien op een bord had uitgetekend. Wanneer men dat na een kwartier al helemaal is vergeten, dan sta je als trainer machteloos. Niettemin verwierven we tien minuten later de ge lijkmaker langs Filip De Borger, die laag tegen de grond binnenknalde. De hoop dat we dan toch een winstpunt uit de brand zouden slepen, bleef dus gewet tigd. Halverwege de tweede helft kregen Rik Van De Velde en Frank Neve elk een gelegenheid om ons op voorsprong te brengen'. E. Aalst: Schippers, Cardon (73' Van den Haesevelde), Van Aelst, Troch, Van Cappellen, Temmer man, Van der Vekens, Zakkas, De Bilde (66' De Waegeneer), Bocande (46' Masesa), Smet. Doelpunten: 6' Poorteman 0-1, 11' Zakkas 1-1, 19' De Bilde 2-1, 32' Zakkas 3-1, 55' De Bilde 4-1, 64'Zakkas 5-1,66'Zakkas 6-1,74' Troch 7-1,77' Van der Vekens 8-1, 89' Gilliaert 8-2. BAD Vorige week schreven we in een artikel over karate dat Mare Nobels vader van Thibault en electricien is. Nu weet iedereen onderhands wel dat Mare geen electricien is maar wel een politieagent. Gelieve dus in dat artikel het woordje 'electricien' te vervangen door 'clubtrainer' en dan is ons alles vergeven. 'Even daarna resulteerde weer een onop lettendheid in onze rangen in een tweede Waals doelpunt. Stel je voor hoe een verdediger ongehinderd tot aan ons doel gebied mag oprukken, een maat onge stoord bij zijn ideeën betrekt, die dan met een omhaal de bal diep in de winkelhaak kanjert. Een mooi doelpunt, dat alleszins, en zoiets lukt niet iedere week. Voor ons betekende het de kous over de kop. We waren toen aan het laatste kwartier toe, en tijd om alle hens aan dekte roepen en risico's te nemen, wat vier minuten voor het einde werd afgestraft. Neem van mij aan dat ik diep ontgoocheld ben, niet meteen echt om het resultaat, maar voor al omwille van de manier waarop we klakkeloos en in vrijwel iedere wedstrijd, doelpunten toestaan. In derde wordt ie der slippertje onverbiddellijk afgestraft. Ik hoop dat iedereen dat nu eens echt begint te beseffen!'. E.G. De Hamse voetballers hebben deze week onderling besloten om er tegen Racing Jet Waver alles aan te doen, om opnieuw met de zege aan te knopen. Met slechts één punt uit vier matchen, is men aan de Durme niet bijster tevreden. Nu zondag moet er gewonnen worden, zo klinkt het in koor. Het ziet er naar uit dat oefenmeester De Paepe zijn team ongewijzigd laat. Mogelijk dat Rudy Van Gelder voor het eerst postvat, waarschijnlijk als wisselspeler. Hij hervatte de trainin gen en blijkt geen hinder meer te hebben van een verwonding die hij opliep in de voorbereiding. Bert Vleeschouwer, die in Eghezée gekwetst raakte aan de wenkbrauw, is speelklaar. De ploeg: De Pelsmaecker, Moerman, D'Hondt, Aerts, De Borger, Van Der Stock, Segers, Vleeschouwer, Vergeylen, Neve, Van De Velde (Malfliet, De Smet, Vermeire of Van Gelder). E.G. Na de 3-0 overwinning tegen het sterke Temse had vrijwel iedereen erop gerekend dat paarsblauw ook tegen Ge- raardsbergen een sterke pre statie zou neerzetten. Het werd echter een vrij ontgoochelen de partij, waarin de thuisploeg tijdens de eerste helft wel ver schillende malen aandrong maar in de tweede helft en al vóór de uitsluiting van Karei De Waele moest pompen om niet te verzuipen. In het eerste halfuur leek het wel alsof KAVD de mattetaar- tenbakkers ging opeten met kansen van Vanderschueren, De Waele en Geldof. Daaruit moest iets groeien en toen ook de middenvelder De Wilde meetrok en een aktie van De Waele en Vanderschueren van dichtbij bleef volgen, kreeg hij de kans om met een mooi schot te openen. Er waren toen al 35 minuten gespeeld. In de laatste tien minuten van die eerste helft kreeg de thuis ploeg nog twee open kansen die echter door zowel De Wae le als Vanderschueren naar de wolken werden geschoten. Telkens zat De Greef er voor iets tussen. Enig ongenoegen dus om die niet gebruikte kansen, waar door alles nog mogelijk bleef. Ook Geraardsbergen geloof de er nog in en langs gevaarlij ke kerels als Dehaene, Hey- man en Matthijs (een uitste kende middenvelder) dreigde het meermaals voor keeper Verstraeten. Toch leek deze ploeg in de gevarenzone plots alle frisheid te verliezen en de lokale verdediging kon haar werk naar behoren opknap pen. Toen Karei De Waele wegens een revanche (na een lange reeks pesterijen) op de 18de minuut met rood van het veld moest, ging het er maar scha- bouwelijk uitzien voor paars blauw dat nu aan een grondige herschikking toe was. Geldof, die moeilijk voorbij zijn recht streekse tegenstrever geraak te werd naar de bank gehaald en Kris Muysewinckel dartelde het veld op, waarna ook nog Vanderschueren vervangen werd door Kingsley. Deze laatste lukte nog bijna een goaltje zoals in Lebbeke maar deze keer was zijn lobje niet zo goed gericht. Door die vervangingen had trainer De Baere wel een beetje de druk op zijn defensie weggenomen maar veel voet bal hebben in die tweede helft niet gezien. Er schort iets aan die ploeg maar het is niet zo duidelijk wat het eigenlijk is...Enfin, KAVD heeft gewonnen en dat is voor lopig het belangrijkste. De vol gende wedstrijd wordt ge speeld op Eine, een vrij onbe rekenbare ploeg. Oppassen is \de boodschap M.D B. VK Hamme-Daknam 1-0. Benny Waegeman probeert naar doel maar zijn bal gaat via de lat over (vh) Robur-Lokerse 3-1. De Lokerse doelman kan gepast ingrijpen met Vereist en Huylebroeck als direkte belagers (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17