Baardegem lijdt tweede opeenvolgende nederlaag SK Aalst weer aan de leiding VK Herschikt Wieze houdt Buggenhout in bedwang Appels verliest andermaal Atlantis Lebbeke knoopt opnieuw aan met de zege Dc Opnieuw winst voor Setmar Opstal Topspin beleefde sportieve VTV-apotheos Drive I zakt naar vijfde plaats en Danlietestament hli 20 - 23.10.1992 - De Voorpost VOETBAL Derde provinciale B VK Hamme-Daknam 1-0. Ook Van de Velde waagt zijn kans op doel (vh) Tweede provinciale B Met een overtuigende 3-0 zege tegen Lutterzele wist SK Aalst zich weer aan de leiding te nestelen al moet het, voorlo pig althans, nog de aanwezigheid dulden van TK Melder! Met de wind in de rug kon Aalst aanvan kelijk meer balbezit afdwingen en beste kansen kreëren via De Wit, Matthijs en Comelis. Niettemin kon Lutterzele draai en met een 0-0 score. Onmiddellijk na rust trof De Wit dan toch raak en toen vijf minuten Matthys hem dat overdeed, wa ren bij de bezoekers alle illusies ver zwonden en kon Matthijs op een kwartier van het einde zijn tweede treffer plaatsen. Bij de bezoekers werd Jansoone uitge sloten. FC Mere won met 2-0 van Opstal. De thuisploeg kwam halfweg de eerste helft op voorsprong. Na een duwfout op De Saedeleer mocht Van Impe de elfmeter binnen knallen. Rond het halfuur kon Ruyssinck een voorzet van De Luyck suksesrijk verlengen. Opstal probeerde na de rust die achterstand te overbrug gen, maar de Buggenhoutenaren misten de nodige kracht en botsten bovendien op een sekure thuisportier. Terjoden en Oordegem verdeelden met een 2-2 broederlijk de inzet. De eerste helft verliep vrij evenwichtig met weinig scorekansen langs weerszijden. Na de rust was er beslist meer spektakel te KORFBAL beleven. Eerst scoorde Hutsebaut op aangeven van Kestens, maar kort daarop stelde Stadfelt orde op zaken. Dieper in de tweede helft scoorde eerst Goossens, maar Libbrecht kon na een geharrewar de balans weer in evenwicht brengen. Hofstade liet zich in eigen vesting ferm verrassen door Heldergem. De thuis ploeg ging wel fluks van stapel, maar toonde zich onmondig in het doelgebied van de tegenstander. Nadat Van Bastela- re zijn ploeg op voorsprong had ge bracht, speelde Hofstade met heel wat stress. Rond het uur scoorde De Cock het tweede bezoekend doelpunt en me teen kon Heldergem de eerste zege van het seizoen vieren. TK Meldert liet op Oosterzele een puntje in de brand. Op een vijftal minuten van rust klom TK nochtans op voorsprong via Van Zeebroeck. Na de kampwisseling blies de wind het voordeel van de thuis ploeg en hiervan kon Geert Valck profite ren om Oosterzele weer langszij te bren gen. Meldert was niettemin gevaarlijk met countervoetbal. Dat kende na een uur sukses langs van Zeebroeck. Ooster zele bleef echter flink van zich afbijten en via Andy Ghislain kon de verdiende ge lijkmaker gescoord worden. BAD Op Aaigem leed VJ Baardegem zijn tweede opeenvolgende nederlaag van het seizoen. De thuisploeg was op het technisch vlak ietsje sterker en kwam gevaarlijk opzetten langs De Vadder en Schockaert. Bij Baardegem was Hey- vaert de man om in het oog te houden. Na de kampwisseling schoot Schockaert de thuisploeg op winst, maar Heyvaert zorgde voor een prompt antwoord. Het zag er lange tijd naar uit dat beide ploe gen de inzet zouden delen, maar in de slotminuut was die duivelse Schockaert weer paraat en scoorde de niet meer verhoopte winning-goal. Nieuwerkerken nam met 2-0 de maat van Herdersem na een spannende partij tijdens dewelke de thuisploeg het groots te veldoverwicht kon opeisen. Even voor rust schoot Van Audenhove raak. Nieu werkerken bleef aanvankelijk het meest in balbezit, maar moest zich nochtans hoeden voor enkele counters. Toen die per in de tweede helft Scheerlinck foutief werd gestuit in de strafschopzone kon Adams de geruststellende 2-0 eindcij fers op het scorebord prikken. Doggen Denderleeuw was zondag II. tegen St. Denderleeuw niet in zijn sas en mocht zich na een zwakke eerste helft gelukkig achten met een 0-1 achter stand. Direkt na de rust wist Dender leeuw de voorsprong te verdubbelen en zelfs tot 0-3 uit te lopen dankzij een strafschopdoelpunt. Rond het uur kon De Cock milderen, ook al vanop de straf schopstip. Doggen voerde nadien nog een tegenoffensief maar De Cock en Goetvinck konden de wenkende kansen niet meer verzilveren. Gijzegem kwam voor eigen publiek niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De thuis ploeg toonde zich langs haar beste zijde tijdens de eerste helft en klom toen ver diend op voorsprong via Keymeulen. Na de rust was Voorde duidelijk de spelbe- Voe palende ploeg en kon de balans in$ |J 11 wicht brengen via Drouget. Wilskracht Moorsel haalde de Ié ya|entii inzet weg bij Welle na een uiterst s l0^ va) nende partij. Wilskracht kwam zelf voorsprong langs Podevijn (1-2), bezweek uiteindelijk tijdens de slotn ten aan de doorlopende druk va- thuisploeg. Eindstand 2-2. Derde provinciale F m Da trainer van FC Wieze, Pierre Cornelis, hanteerde in de loop van vorige week de grove borstel. Hij weerde Hans Van Driessche en Luc Van Mol uit de kern en bracht met Ronny en Geert Pieters en Jurgen Baert nieuw bloed in de ploeg. Dat herschikte Wieze slaagde erin Bug genhout in bedwang te houden. Reeds na één minuut was het 0-1 voor bezoekers langs Bornauw, die een fout in de thuis- verdediging prompt wist af te straffen. Daarna was Buggenhout wel de betere ploeg, dwong een resem kansen af, maar diende tot in de slotminuten te wachten om via Van Belle de verdiende gelijkma ker te lukken. SK Grembergen kon voor de verplaat sing naar H. Vrasene weer beroep doen op Baetens. Tijdens de eerste helft was er veel middenveldspel te beleven, met een logische 0-0 stand aan de rust. Na de rust was Grembergen ultra gevaarlijk op de counter. Dat kende twee keer sukses, eerst langs Mertens op voorzet van No bels en vervolgens via Baetens, weer op aangeven van Nobels. Deze laatste ont popt zich duidelijk als een ideale foerier. Sparta Appels staat aan de klaagmuur De in extremis van Lede overgekomen Daniël Eeckhoudt werd in de loop van verleden week een eerste keer geo pereerd aan de meniscus. Later moet hij opnieuw de operatietafel op voor een ingreep aan de ligamenten van de kruis banden. Volgens ingewijden is hij voor de rest van de kompetitie buiten strijd. Oefenmeester De Vroe moest voor de uitwedstrijd tegen Bazel tevens de dien sten missen van Jo Van Exterghem. De nipte 1-0 nederlaag is voor Sparta der halve een aanvaardbare uitslag. Bij FC Baasrode loopt het helemaal mis. Trainer Roelandt kon voor de thuiswed strijd tegen KI. Laar geen beroep doen op zeven m (1-1) hc ten ondf Van Ha' kon niet de Onse Stricht. SKOud zonder verover doelpur meer, tr raak vo Inde wf alle doe minuter een resem gekwetste spelers, de i fien m schorste De Decker, op beroepsmË LQn De Van Lancker en Van Damme, inger beroepsbezigheden. FC was dus plicht weer naar de jeugd te grijpen.! kon echter niet verhinderen dat de deploeg met 0-4 werd ingemaakt, rode wacht dus duidelijk op betere; gen. Sm St. Gillis-Dendermonde kon voor ,,B verplaatsing naar Gerda weer rekenen De Kinder, maar diende nog beroep doen op reserve-doelman Rosez, substituut voor de gekwetste Jaak\ De Wiele. Die kon niet verhinderen dal kwieke thuisspeler Van Duyse tweetn fers plaatste. Eendracht zorgde wel* tijd tot tijd voor enig weerwerk, maarw kracht hield dat niet in. E.l Melde lijkm naar dens KRACHTBAL eens beroep deed op 'veteraan' Ignace Ne- rinckx. Deze oud-leerling van het Sint-Jozefs kollege te Aalst dé kweekvijver van Osiris talent) inspireerde het gevarieerd aanvalsspel met Roblad dat zwak startte (0-2) maar hal- "'0l scorebord verschenen. met de tweede worp zodat 24-15 cijfers op het verwege toch het kommando kon overnemen. Valentino's-Overmere 1-3. Peter Simons heeft het laatste woord. Hij wordt goed gedekt door De Greef want Jo De Bock is steeds gevaar lijk (mt) Rudy Warners ontbond toen zijn duivels en ïw!,ft met 9 punten werd hij de voornaamste bewer- ker van deze betekenisvolle 9-13 uitzege. flezeiscnap (rugworpen j wei in Koers Dieei Nerinckx dé superinvaller Pallieter botste op het terrein van Hagelstein op een supergemotiveerde thuisploeg die nog maar nooit de indruk gaf langszij (eindstand 18-15) te geraken Dieb toen' meir nen. rest nog Nad i kes 4*1)1 Trouwfeestperikelen Vierhuizen vertolkte in Ichtegem een moed partij en kon via Brusselmans, Van Lier, Sande en De Coninck de lichte voorspa (0-1 na een kwartier) in een 5-7 rustst konsolideren. Nadien kwamen de twe worpen niet meer tot hun recht en verloori toch met 12-8 In derde had Botterken af te rekenen me trouwfeest van speler Marc Allaert met E Tillemans. Slechts drie spelers vertrokken! 7.30u. in Hof Ter Velden voor de uitma tegen Beveren maar toch wennen Anneré Bleser en Van Zalen met 11-28 Dirk Daelema Tijdens de zevende kompetitiedag van de veldkorfbalkompetitie leed Appels KC op het veld van Voorwaarts, zijn tweede nederlaag van het seizoen. Atlantis Leb beke van zijn kant, haalde een nipte thuis zege tegen Groen-Wit. Overmorgen zondag, ligt de kompetitie stil, er staan dan immers interlands ge programmeerd. Voorwaarts-Appels KC 13-11 Scheidsrechter was allesbehalve Appels-gezind Appels moest tegen Voorwaarts op nieuw zonder Ann Schuddinck het veld in. De Appelse smaakmaakster werd vo rige maandag trouwens aan een menis- kusletsel geopereerd en hoopt tegen de zaalkompetitie opnieuw van de partij te kunnen zijn. Een verslag van de wedstrijd kregen we van Kris Van der Steen: 'We wisten het al voor het begin van de wedstrijd dat we het moeilijk zouden krijgen. Lambrecht kwam immers als scheidsrechter het veld opgestapt en wanneer die man leidt, is Appels er nog nooit in geslaagd te winnen. Appels speelde overigens duidelijk beter dan de vorige zondag tegen De Notelaer, maar de scheidsrechter kon het niet laten op bepaalde, cruciale momenten dan, in het voordeel van de thuisploeg te fluiten. Bovendien kreeg Appels-speler Danny Willaert, in het begin van de match, voor een futiliteit geel onder de neus en werd een aanslag op Annette Verstraeten on bestraft gelaten. Appefs verscheen ook in een nieuwe samenstelling aan de wedstrijd: de beide kwasi dubbele meters Dirk Duym en Danny Willaert, totnogtoe ondergebracht in één vak, werden van elkaar geschei den. Winnie Janssens verving bovendien Sandy Van den Broeck. Bij de rust was de stand 7-5 in het voordeel van de thuisploeg. De Appelse korven vertrokken uit de handen van Dirk Duym (4), Geoffrey Picquer (2) en Danny Willaert, Winnie Janssens, Frank Jans sens, Martine De Grauwe en Annette Verstraeten, één korf elk. Atlantis Lebbeke-Groen Wit 7-6 Nipt maar verdiend Atlantis Lebbeke kreeg vorige zondag Groen-Wit op bezoek, de klub die in de rangschikking de Lebbekenaars direkt op de voet volgt. De bezoekers ontpop ten zich overigens als een beweeglijk geheel, dat het de thuisploeg vrij moeilijk maakte en slechts in de slotfase slaagde Atlantis erin de twee punten in Lebbeke te houden. Tijdens de eerste speelhelft ging de wed strijd gelijk op. Atlantis liep wel uit tot 2-0, via twee strafworpen omgezet door Robin De Backer, maar Patrick Janssens en Cindy Meersman lieten zich verschal ken en na twintig minuten spel was alles te herdoen. Opnieuw Robin De Backer zorgde, van dichtbij nu, voor een thuisvoorsprong, maar Carmen Henckens werd vanop af stand gevloerd: 3-3. Steven Callaert bracht, vanop de penaltystip, de skore op 4-3, maar Patrick Janssens moest een tweede korf toestaan. In de slotfase van de eerste 35 minuten miste Robin De Backer nog een strafworp. Groen-Wit slaagde er na de spelhervat ting in twee korven uit te lopen. Steven Callaert kreeg immers twee maal het nakijken. In de dertiende minuut werd Mario Bernard vervangen door Patrick Ottoy. Via twee korven van Steven Cal laert, een doorloopbal en een strafworp, slaagde de thuisploeg erin op gelijke hoogte te komen en in de 32' minuut legde Robin De Backer de eindstand vast. Nipte, maar al bij al verdiende overwin ning voor Atlantis, dat via deze zege het kontakt met de twee leiders in derde klasse niet verliest. Trainer Rudy Schram had een trage eerste helft gezien en een Atlantis dat er in de tweede speelhelft, in slaagde een tweekorvenkloof te dichten en zelfs op voorsprong te komen. Een bewijs van de kampgeest van het achttal. De laatste tijd. aldus nog Rudy Schram, hebben we duidelijk problemen bij de afwerking. Een gevolg, m.i. van de ma nier waarop momenteel getraind wordt en van het feit dat een aantal spelers de idee heeft dat er enkel nog mag gespeeld worden op de manier waarop we trainen. Wat een misvatting is. Deze overwinning kwam op het goeie moment. Na een verloren punt tegen Schoten - een gevolg van de weersom standigheden m.i. - en de nederlaag op Floriant, waar wij tijdens drie vierden van de wedstrijd tegen negen i.p.v. tegen acht moesten vechten, een gepaste op steker. Pierre Van Rossem TENNIS In het Zeelse tenniscentrum Topspin had het voorbije weekend de nationale eindronde tus sen de respektievelijke kriteriumwinnaars van afgelopen seizoen in hun gewest plaats. Tor- nooileider Karei Van Cauteren had gezorgd voor een priizenpot van 250 000 fr en hij kreeg van de 79 ingeschrevenen slechts twee afdelingen. Stephanie Devillé had van bonds coach Ivo Van Aeken immers de stille wenk gekregen liever aan het tienduizenddollar-tor nooi in het Zwitserse Bern deel te nemen en Danny Vandenbroucke meldde wegens exa mens af. Uiteindelijk verloren onze Oost- vlaamse vertegenwoordigers slechts nipt (20 punten) van Antwerpen (28 punten) en ook de streekgenoten lieten zich niet in de hoek drum men. In mannen 3 schakelde Guido Van Belle (C30) in de eerste ronde de Luxemburgers Mouffe (C30) uit met 1-6. 6-4 en 6-1 maar in halve finale moest de nochtans moedige Buggen- houtenaar plooien voor de technisch sterke Vloeberghs die met 6-3 en 6-3 een finale- ticketje veroverde en daar ook Grard met 6-1 en 6-0 voor voldongen feiten plaatste Bij de veteranen werd Mare Hambersin vlug door Claude Woestijn (6-4 en 6-2) en LiesV Heddeghem (Cortewalle) klopte bij Vrouw eerst Vanderbercq (6-1 en 6-0) alvorens» Evy Last met tweemaal 6-3 te verliezen Koen Lyssens (Soks) zong het in Manner nog het langst uit want hij elimineerde zo* Ceunen (6-2 en 6-2) en Tamagnini (6-4' 6-4) en in finale vond hij nog genoeg ener; om Kristof Gauchie met 1-6, 6-1 en 6-3 tranen te doen uitbarsten. Dirk Daelena BADMINTON In eerste provinciale rukt Eikenlo op naar de eerste plaats. Tegen De Lieve bezorgden de dames uit Eeklo hun ploeg drie punten voor sprong, maar zorgde Franky Mervielde voor het keerpunt door met 14-18 en 13-18 te winnen van Johan Muller. Toen de bezoekers in twee sets de eerste gemengd wonnen stond hun 3-5 overwinning vast. Drive haalde thuis een schitterend gelijkspel, en zegt ploegkapi- tein Jan Buyle even zat er zelfs een 5-3 of zelfs 6-2 overwinning in Daarmee verwijst hij naar zijn zeer nipt 6-15, 15-6 en 17-18 verlies van Johan Muller en het op 9-13 in de derde set afgebroken gemengd door overschreiding van de tijdslimiet. Maandagavond moest Drive dan met een ge havende ploeg naar De Lieve in Mariakerke De Ruysscher kon gehinderd door hoofdpijn niet voluit gaan en Buyle werd geplaagd door rugklachten, opgelopen tijdens de konfronta- tie met Muller van De Lieve. Een klein ekskuus waarschijnlijk voor hun 6-2 verlies Bij Drive zorgde Katty Laverge voor de twee puntjes. Hekkesluiters Danlie raakten thuis tegen Latem 2 weer niet van hun laatste plaats. Meer dan een 3-5 verlies zat er volgens Geert Brisart niet in Trouwens zegt Brisart is deze ploeg een sa mensmelting van onze eerste ploeg die zakte uit derde Liga en onze tweede ploeg die steeg naar eerste provinciale Ons probleem is voor al dat we naast Annick Peeters over geen sterke dames beschikken, gaat hij verder. Lies Verlinden speelt nog uitsluitend kompetitie en zou er volgend seizoen mee stoppen. Maar de zon begint in Hamme te schijnen en er zou voor volgend seizoen veel versterking overko men uit het Waasland. Leider Atletico blijft in tweede provinciale on geslagen. Het won met 8-0 van Evergem. Lokerse 2 won vlot met 7-1 van Wetteren en staat nu met 6 punten op de derde plaats. Wordt nu zondag van Temse gewonnen en verliest De Gentse de topper tegen Atletico zit er voor Lokeren misschien nog een tweede plaats in. De Wuiten uit Hamme blijft in derde B onder maats presteren. Op Aalst werd met 1 -7 verlo ren en afgelopen zaterdag waren de Pluim- plukkers met 8-0 te sterk. Dorpsgenoot Snaar Af kreeg van de nummer 2 Buggenhout in de rangschikking een 8-0 pandoering. SK Beveren dat we vorige week niet konden ber= ken, won de topper tegen Buggenhout mets en is met nog een uitwedstrijd tegen De i Wii ten voor de boeg zeker van de titel in heenronde. Inde hoogste mannenafdeling bengelt de df de ploeg van Lokeren aan het staartje. 0 enige kans om van die plaats weg te raken w winnen van Evergem 3. Maar die konfronffi werd met 3-5 verloren. Aan de kop van da reeks won Eikenlo 3 met 3-5 van de Fly«1 Shuttles 3 en is daarmee leider met evenv« punten als Deinze. Scaldis won in de twee» mannenreeks met 6-2 van Wetteren, Pluimplukkers haalden het zelfs met 8-0. Vod deze laatste ontmoeting kwam Wetteren n* slechts drie spelers opdagen. De Lieve 3 won in drie A met 7-1 van (K Pluimplukkers en verstevigt, na hun gelijkspt tegen Lokerse 5, hun leidersplaats In laagste mannenreeks won Buggenout 4 n>? 5-3 van Danlie 2 en ging Danlie 3 met 5-1 winnen van Temse 3. Beveren staat hier met 4 punten voorsproif op Buggenhout stevig aan de ieiding. (L.C!

De Voorpost | 1992 | | pagina 20