Bert Vercouter scoort VK Hamme -blijft het goed doen Driemaal Van Hauwermeiren Verdiende gelijkmaker in het slot In bezit van rode lantaarn Toch goede eerste helft Doelman Tonnelier in beste doen De Voorpost - 23.10.1992 - 21 COMPUTERS-NETWOf >iniwsmS2 MERE TEL. VOETBAL Voetbal in vierde provinciale Valentino 's-Overmere 1-3. Peter De Greet en Gert Jacobs willen het leder, dat maar niet voor de thuisploeg wil rollen, eens van dichtbij bekijken (mt) Voetbal. SK Aalst-Lutterzele (da) Valentino's-Berlare 1-3. Patrick Dierickx begrijpt er niets meer van. Kijk hoe doelman Geert Hanselaere de bal plukt...(mt) Buggenhout-Wieze Een lange achtervolging heeft Sparta Buggenhout uiteindelijk een winstpunt opgeleverd dat door al wie getuige was van de wedstrijd, als verdiend werd be schouwd. Het bezoekende Wieze, hele maal onderaan de ladder, kon in de aan- vangsminuut langs Bomau een doelpunt verzilveren, dat het gevolg was van een tekortkoming in de lokale defensie. 'Van toen af zijn we aan een achtervol ging begonnen, zegt klubleider Isidoor Luypaert. De tegenstander werd tot de terugtocht verplicht, wist zich wel dege lijk te organiseren, en probeerde muntte slaan uit de tegenaanval. Wij van onze 1-1 kant, organiseerden een bestendige druk. Bruno De Wilde en Marc Van der Jeugt vonden voor de rust het doelhout op hun weg. In de tweede periode bleven we meester van de situatie. De bezoe kende keeper werd om de haverklap op de proef gesteld. Op een ogenblik dat nog weinigen in een winstpunt geloof den, zou Eric Van Belle in een geharrewar de bal dan toch over de lijn duwen. Er bleven op dat ogenblik nog amper vier minuten te spelen. EG Mere - Opstal Eendracht Opstal had zich de kompetitie in tweede provinciaal helemaal anders voorgesteld. Met amper drie punten uit zeven matchen zijn Nico De Smedt en co. helemaal onderaan de ladder gesukkeld. Het verschil met de voorlaatste bedraagt twee punten. 'De hoogste tijd om ons te bezinnen, meent sekretaris Emiel Van Mol. On danks een schamele buit, ben ik nog steeds van mening dat we spelers ver enigen die tweede aankunnen. Neem nou de match van vorig weekend in Mere. De thuisploeg domineerde de eerste helften 2-0 scoorde twee doelpunten. Het eerste kwam tot stand uit een penalty, na een overtreding van Dirk Van Damme. De tweede treffer was een gevolg van slecht uitverdedigen. Beide goals konden ver meden zijn. Na de hervatting zijn we in het offensief gegaan. De thuisploeg kwam er nog maar zelden bij te pas, maar wist zich defensief degelijk te organiseren. Wij kregen enkele kansen voor de voet, die onbenut bleven. Hier schuilt dus het verschil. Voortaan zullen we ons meer dan ooit moeten hoeden voor slippertjes, willen we niet in een uitzichtloze positie terechtkomen. g q SK Erembodegem - Sint-Antelinks 1 -1 onverwacht uit en de bal scheerde rake lings langs de grond om naast de verste paal in doel te verdwijnen buiten het bereik van Peter Simons. Valentino's ging toen massaal ten aanval om die achterstand alsnog ongedaan te maken doch Olivier Baeyens sloop door de lokale rangen, doelman Simons moest uit zijn doel om het gevaar te weren en kwam vrij hard in botsing met de aanstormende Baeyens zodat beiden gekwetst bleven liggen. Scheidsrechter Jan Drieghe liet evenwel verder spelen zodat het voor Danny Van Hauwermeiren een koud kunstje was om in het ledige doel te besluiten. Protest bij de thuisploeg maar daaraan hielden Peter Van Impe enkel een gele en Guy Verschueren een rode kaart over. Een te zwaar verdikt voor de mannen van trainer Tielemans, die met één punt uit zeven wedstrijden op de laatste plaats in de rangschikking blijven staan. Komen ze zaterdag uit Vlierzele met beide punten naar huis..? MT Zondag stond er voor Erembodegem weer een moeilijke wedstrijd op het pro gramma. Het twee punten méér tellende Sint-Antelinks was ook in de voorbije jaren steeds een boeman voor S.K.E. Na de knappe prestatie van vorige week (3-3 op het terrein van leider Steenhuize) had de thuisploeg wel goeie moed. Erembodegem was tijdens de eerste helft de dominante ploeg en dat bleek al meteen na vijf minuten toen Jeroen Ruyssinck alleen voor doel verscheen maar hoog over besloot. Daarna veel veldoverwicht maar weinig of geen uitge speelde kansen. Tot 5' voor affluiten van de eerste helft een inworp van Bruno Cooman naar de eerste paal verlengd werd met het hoofd door Mare Rombaut en ingeschoten door Bert Vercouter. Het eerste doelpunt voor Bert maar hopelijk volgen er nog veel. Daartegenover stond heel weinig van Sint-Antelinks. Doelman D'Herde beleefde een van zijn rustigste namiddagen uit zijn toch al lange voetbal loopbaan. Ruststand1-0. In de tweede helft een kwartier veldover wicht voor Erembodegem maar geen doelkansen. Na 20' gebeurde wat nie mand meer voor mogelijk hield. Bij een verre trap van een Sint-Antelinks-verde- diger blunderde J.-P. De Nijs, nochtans al weken één van de betere spelers, door naast de bal te trappen en dat gaf aan De Bock de kans om alleen naar doel te gaan. Daar werd hij onderuit gehaald door Geert De Gols. Een terechte straf schop, feilloos omgezet door De Bock 1-1. In de resterende tijd opnieuw veel steriele druk van de thuisploeg maar al met al weinig doelgevaar tot in de aller laatste minuut Bert Vercouter alleen voor doel verscheen maar nipt naast besloot. Erembodegem zakte door dit gelijkspel dieper weg in de klassering en een plaats tussen de eerste drie (rechtstreekse pro motie) lijkt steeds maar verder weg. Er is nog werk aan de winkel. S.K. Aalst - Lutterzeie Bruggeman (mt) Geen haar op een Lutterzeels hoofd. dacht aan een overwinning bij leiders- ploeg S.K. Aalst. Met een puntje zou men Valentino s-Overmere 1-3. Ref Drieghe klaar voor een moeilijke op- a| dik tevreden oeweestziin zoninnpndp dmchl Links Alfred Dooms, de Berlearse algevaardigde en reedts Paul wSTS Sint-Gillissenaars draaide de partij uit op een 3-0 nederlaag. Desondanks was men over de verrichting niet geheel on tevreden. Tijdens de eerste helft hebben we dege lijk stand gehouden. We trokken zelfs met een 0-0 de kleedkamer in. In die periode was er niettemin een dispuut gegroeid tussen onze trainer en de scheidsrechter. Op aandringen van de linesman kreeg hij te horen dat hij zich uit de neutrale zone moest verwijderen, bij het ingaan van de tweede helft. Ref Gauthier was ons toen niet gunstig gezind. Ik had de indruk dat hij zowat alles tegen ons blies. Dat was ondermeer het geval bij het eerste doelpunt. Hij kende toen, mijn inziens onterecht, een inworp toe aan de thuisploeg. Aan de faze, voorafgaand aan het tweede doel punt, hing eveneens een reukje. De derde Aalsterse treffer kwam mijn inziens tot stand uit een buitenspelpositie. Na afloop waren we zeker niet gunstig gestemd. Niet zozeer om het verlies, wel om de manier waarop. Nu zondag hopen we alvast aan huis tegen Hofstade opnieuw met de zege aan te knopen. E.G. Valentino's Overmere - SK Berlare 1 -3 SK Berlare zat na vier minuten al op rozen. Bij een eerste aanval van de be zoekers zond Baeyens de bal tot bij Dan ny Van Hauwermeiren en die gaf doel man Simons geen schijn van een kans 0-1. De thuisploeg probeerde die achterstand op te halen maar de aanvallen werden goed opgevangen door de Berlaarse de fensie. Berlare daarentegen bleef de wedstrijden naar zijn hand zetten met mooie aanvallen maar de afwerking bleef in gebreke zodat er niet werd gescoord. Bij een van de schaarse tegenaanvallen van de thuisploeg, tegen het einde van de eerste helft, gaf Maes de bal gepast in de loop van Guy Verschueren en deze liet de kans niet liggen om Geert Hanselaer te grazen te nemen zodat bij de rust de bordjes in evenwicht waren 1-1. In de tweede speelhelft gingen de Valentino's beter kombineren zodat het erop leek dat Berlare onderuit zou gaan doch na 25' moesten de lokale aanval lers gas terugnemen, ledereen dacht toen al aan een puntendeling maar in de 85ste minuut haalde Van Hauwermeiren Voetbal. Mere-Opstal (da) Valentino's Overmere ontving het be- rstj zoek van leider SK Berlare en kon tot z® zeven minuten van het einde gelijke tred i':] (1-1) hcuden, maar ging in de slotminu ten onderuit ingevolge twee treffers van Van Hauwermeiren. Trainer Tielemans kon niet rekenen op de geschorste Clau de Onselaere en de zieke Danny Van Der Stricht. SK Oudegem, op bezoek bij Meerdonk zonder de geschorste Van der Jeugd, veroverde in extremis de volle pot. Na doelpunten van Van de Walle en Ver meer, trof Van den Hauwe een derde keer raak voor Oudegem op de 90'. In de wedstrijd Boonwijk-Opdorp vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na 25 minuten luidde de stand 2-0 ongevolge doelpunten van De Bondt en Van Keer Tien minuten na de tweede thuistreffer ,r™ kon De Nutte voor Opdorp milderen. Op- dorp zal echter nog zeven weken de diensten moeten missen van Verdonck. Die kreeg door het sportkomitee acht weken aangesmeerd na zijn uitsluiting tijdens de wedstrijd op Wachtebeke. Toch een vrij zware straf voor die foutieve tackle. Na de vier op vier tegen Sinaai en SK Lokeren maakte VK Hamme een flinke stap voorwaarts op de ranglijst. VK zag de komst van Daknam derhalve met veel optimisme tegemoet. Het eerste halfuur kreeg de thuisploeg de beste kansen langs Geerinck, De Busschere en Van de Velde. Langs de andere zijde van het terrein miste De Craene een open kans. Rond het uur was het dan toch raak voor VK Hamme toen Van Damme een voorzet van Geerinck met het hoofd wist af te ronden. BAD Voetbal. Nieuwerkerken-Herdersem (da) E. Meldert-St. Lievens-Houtem 1-1 Meldert had tijdens de eerste helft duide lijk meer balbezit, ging dadelijk op zoek naar de openingstreffer maar botste tij dens het eerste kwartier op een goed georganiseerde bezoekende defensie. Die begaf dan toch na een 25-tal minuten toen Van der Mijnsbrugge zijn maat Ver- meir met een strakke voorzet kon bedie nen. Nadien bepaalde de thuisploeg de rest van de eerste helft, zonder echter nog echt gevaarlijk uit te pakken. Na de kampwisseling voerden de bezoe- kes het hoge woord en konden zich op #lijke hoogte hijsen toen Biesemans een Voetbal. Mere-Opstal (da) voorzet van Haelterman suksesrij kon afmaken. Meldert kreeg het voor de rest van de tweede helft behoorlijk lastig. Doelman Tonnelier was echter in zijn beste doen. Hij bracht sublieme reddin gen op bij doelpogingen van Biesemans, Tomme en Haelterman. Men kan dus gerust melden dat hij toen zijn ploeg voor verdere schade kon behoeden. Hij was duidelijk de beste man op het veld.- Doelpunten: 25' Vermeir 1-0, 55' Bie semans 1-1. BAD

De Voorpost | 1992 | | pagina 21