Hansevelde speelt cupvoetbal F.C. Corner gestruikeld Walivo Vlaams Sportverbond 24 - 23.10.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Dames De wedstrijd Opstal-Biscaya Girls is nog geen 3 min. oud of Deliere Sandy opent de score. Sandy zet een strafschop feil loos langs de thuisgoalie. De bezoek sters hadden in de eerste helft meer veldoverwicht en kombineerden veel be ter dan de thuisploeg. Opstal kan enkel dreigen uit stilstaande fasen maar kent geen succes. Biscaya heeft enkele vlug ge spitsen en deze zorgen konstant voor gevaar. In de 25 min. rond Vercauteren Rita een prachtaanval succesvol af, 2-0. De bezoekende spitsen krijgen nog enke le kansen maar vinden de goede richting niet. Ruststand 0-2. De tweede helft is veel spannender, ledereen dacht dat de wedstrijd gespeeld was als Heidi Vervliet een corner prachtig binnenkopt, 0-3. Blijkbaar heeft de thuisploeg een pattent op het inhalen van een 0-3 stand. Opstal krijgt terug hoop als Van Nieuwenhuize Daisy de aansluitingstreffer lukt in de 53 min., 3 min. later staat de stand reeds 2-3 als Anja Caudron alleen op doel mag afgaan. De thuisploeg gelooft er terug in, de bezoeksters worden zenuwachtiger en met nog 4 min. te spelen trapt Verhey- den Machteld een vrije trap over de muur in het doel 3-3. Een verdiend gelijkspel voor de thuisploeg dat uit een verloren positie nog kon terug komen. VK Mansing Muizen-Baardegem werd gewonnen door de bezoeksters met een doelpuntje verschil. De meisjes uit Baar- degem opende de score langs Sara Van Langenhove, 0-1. Het tweede doelpunt komt op naam van De Brandt Kathleen, die een penalty keihard voorbij thuisdoel- vrouw Hermans trapt. De thuisploeg komt nog terug met een goal in de laatste min., maar verder dan de aansluitings treffer komt men niet meer. Goede partij van Mansing Girls tegen een niet goed spelend Baardegem. Door deze overwin ning komt Baardegem op gelijke hoogte, met een wedstrijd meer gespeeld, als Siera Zogge. Juv. Schoonaarde verkeek de kans om alleen aan de leiding te komen met het gelijkspel op het terrein van P.V. Lady's. De thuisploeg heeft dit puntje zeker niet gestolen. Lady's Lon- derzeel ontving het laatste geklasseerde Lady's Hemelaer. De thuisploeg haalde het met 3-1 cijfers. De wedstrijd Lutterzele Girls - Siera Zog- ge wordt op 26.3.1993 gespeeld. Zaterdag Alle ogen waren gericht op de wedstrijd Real Hansevelde - Shell Boys. Het werd een echte cup wedstrijd. De duels waren op het scherp van de snee en beide ploegen streden voor de 2 punten. Dat deze wedstrijd sportief bleef was te dan ken aan het goede scheidsrechterswerk van dhr. Peersman. Na 15 min. komt de thuisploeg op voorsprong als een voor zet afwijkt op een bezoekend been, 1-0. Hansevelde is de eerste helft de betere ploeg maar krijgt toch geen echte open doelkansen. Na de koffie wordt de wed strijd wat rustiger en na de uitsluiting van een thuisverdediger trekken de bezoe kers definitief het laken naar zich toe. Tessenaere Ivan zorgt voor de gelijkma ker met een prachtig vluchtschot in de winkelhaak. In het laatste halfuur komt de thuisploeg tot tweemaal goed weg. De eerste maal laat de doelman de bal door de handen glippen maar de paal brengt redding, een tweede maal trapt de doel man, op een terugspeelbal, de bal op de rug van De Laet Tony en de bal kaprio- leerd bijna in het thuisdoel. Hansevelde organiseert zich achteraan heel goed. Als de aanvallers van Shell Boys toch nog een kans kunnen forceren wordt deze door overhaasting gemist. Door het gelijkspel van Hansevelde tegen Shell Boys kreeg Vriendenkring een uit gelezen kans om op gelijke hoogte te komen van Hansevelde. Steendorp was gastheer voor Vriendenkring. Het werd een zeer evenwichtige partij met heel veel goede kombinaties. Spijtig voor de thuisploeg dat men gedurende de eerste wedstrijden zoveel gekwetsten heeft ge had. Steendorp heeft zich nu uit de on derste regionen van de klassering weten te werken. FC Moerstraat had geen enkel probleem met FC Gouden Leeuw. De thuisploeg Ergens kan het voetbal met het wielrennen worden vergeleken. Allemaal gelijk aan de start en na een aantal rondjes - zeg maar speeldagen - is er al een duidelijke afscheiding De beteren bevinden zich dan vooraan en wekelijks, proberen deze ook te bevestigen Voor anderen is de achterstand dan praktisch al niet meer te overbruggen en zeldzaam zijn de ploegen, welke achteraf nog naar de top kunnen doordringen. Zaterdagse eerste afdeling Aan de top van de klassering worden de posities duidelijk gewijzigd. Daar is F.C. Cor ner het leidersschap ontnomen door een ver rassend en afgetekend verlies bij F.C. Milano. De kommentaren over deze laatste ploeg wa ren tijdens de jongste matchen bijzonder gun stig;. Toch werd er telkens met een oneven doelpunt verloren en uitgerekend tegen F C. Corner, zouden de blauw-zwarten een uiterst verdiende winst afdwingen. In deze match nam de thuisploeg een wervelende start met al twee goals na vijf minuten via Patrick Smet en Danny Maes. Van deze knock-down heeft een nochtans goed spelend F C. Corner zich ei genlijk nooit kunnen herstellen. Voor F.C. Mi lano kon Harry Franckaert de voorsprong voor de rust zelfs nog opdrijven. In de tweede periode was F.C. Corner nogmaals de betere ploeg en slechts op de rand van het zesde kwartuur, geraakten de Hammenaars aan een tegenpunt met Benny Stalpaert. Voor F.C. Milano met achteraan Guy Van Duyse als een uitstekend organisator skoorde Harry Franckaert nogmaals en nadien ook nog Danny Maes. In de slotminuten milderde F.C. Corner dan voor de tweede maal via Franky De Donder Het eerste verlies ook van F.C. Corner en gelukkig geraakte V.K. Den Bos in eigen huis tegen F.C. Nancy Boys, niet verder dan een gelijkspel. Voor de Wuitens echter vol doende om de leiding te behouden en bij D.V L. Avanti, is een minder gunstige start blijkbaar al verteerd Driemaal winst na elkaar verandert ook de klassering en tijdens het jongste weekend, werd het bij V.K. Siera nog een drawn Een zeer spannende match even eens biij F.C. Stille Vrienden tegen F.C. Sport wereld. In de eerste helft skoorde Geert De Graef met een strafschop voor de thuisploeg. Kort na de rust werd deze voorsprong door Benny van Buyten verdubbeld en aan het uur, skoorde Dirk Van Bever voor F.C Sportwe reld. Verder geraakten de Hammenaars echter niet en blijven dus ook nog vastgespijkerd in de bedreigde zone. Zaterdagse tweede afdeling Voor A.C Geratex en F.C. Altodie was het ook de eerste verliesmatch in deze kompetitie. De reeksleiding wordt nu door drie ploegen ge deeld. Na een eerder mislukte seizoenaanhef heeft S.K. Moerheide thans verrassend ge wonnen bij A.CGeratex. In een match met een hoog speitempo waren de gastheren tech nisch enigszins de beteren en skoorden in de eerste helft ook langs Michel De Meulenaer. Door een duidelijke foutenlast kon S.K Moer heide de schade toen nog beperken en als A C. Geratex met een dubbele wissel de twee de helft aansneed, zou het vlotte samenspel ook langzaam afzwakken. Hiervan maakte S.K. Moerheide dan gebruik om langszij te komen via Jean Verschelden en op een tiental minuten van het einde, kreeg A C. Geratex de kous dan helemaal over de kop door een own-goal van Rudy Maes. Een nederlaag werd het ook voor R.C. Grem- bergen bij F.C Briel dat al na een tiental minuten skoorde via Peter Van Praet op een afgeweerde bal van Nico Feyaert. Replikeren deed R.C. Grembergen echter gevat met een drietal onbenutte kansen langs Willy Moens, Frans Van Heck en Ivan Delcroix. Voor F.C Briel zou Luc Ophalvens de skore voor de rust echter nog verdubbelen. In een gelijkopgaan- de tweede helft had de thuisploeg nogal vlug sukses met alweer Luc Ophalvens. Een moe dig R.C. Grembergen probeerde evenwel te milderen met Peter De Decker, Peter Van Praet en Ivan Delcroix Allemaal vruchteloos evenwel en Philip Walbron, raakte voor de gasten nog eens de paal. Een balletje van de bezoekende Gerry Van Gheem werd eveneens van de lijn gekeerd en de puncher van R.C Grembergen, skoorde tenslotte nog op straf schop. Echter de eindstand nog niet want nadat Tony Van Boven voor F.C. Briel de deklat raakte, had Luc Ophalvens nogmaals sukses in de slotseconden. Voor F.C. Bondgalm en A.V.C. De Vlasbloem blijft de toestand bedenkelijk. Deze ploegen geraken stilaan afgezonderd achteraan en de Hammenaars, skoorden nog een afgetekend thuisverlies tegen F.C. Klein Sinaai. Voor A V.C. De Vlasbloem was het resultaat al niet beter en bij F.C. Fortuna-Nantes, inkasseerde de Denderploeg er zeven. Zaterdags derde afdeling A De topmatch in deze reeks tussen F.C Pauls Videoklub en F.C. Tripoli, werd ook Walivo's match van de week. Door de drawn tussen beiden heeft F C Inval Boys met een ruime winst tegen F.C. Hof van Grembergen, zich nu ook een leiderspositie toegemeten. Nochtans was de thuisploeg welke het eerste kwartuur met tien speelde, in de eerste helft toch enigs zins de betere ploeg. Toen skoorde F.C. Hof van Grembergen ook langs Mare Vermeiren maar kort voor de rust, hadden Marc en Danny Van Keer al sukses voor F.C Inval Boys. Vrij vroeg in de tweede helft Danny Van Keer nogmaals met een strafschop en nadien, was het beste bij de thuisploeg al bekeken. De voorsprong van F.C. Inval Boys werd toen ook nog verder uitgebouwd door Ivo Van Keer tweemaal en in het laatste kwartuur, skoorde Mare Vermeiren voor F.C Hof van Grember gen nog een tegenpunt. Bij F.C. Avo werd het een doelpuntenfestival tegen F.C. Familia De plaatselijken bereikten daarbij zelfs de dubbe le cijfers en de gastploeg. deelden er met zes ook in de vreugde. Voor F.C. Venco was dat echter minder en bij het nog ongeslagen F.C. Pony, werd er zelfs een afgetekende neder laag geleden. Zondagse eerste afdeling Het verschil tussen F.C. Makkers en F.C. Oud Geel met de achtervolgers, werd tijdens het vorige weekend nog opgedreven. Vooral dan door een nieuw verlies van V.K. Were Di bij F.C Bondgalm In Hamme kwamen de gasten nogal vlug in het verlies. Op een vrij ongevaar lijke poging van Dirk Lambrecht verkeek de bezoekende doelman zich totaal. Veel moge lijkheden zouden de Hammenaars nadien ech ter niet meer kunnen forceren want V.K. Were Di was duidelijk de betere ploeg De afwerking stond daarbij echter niet op scherp afgesteld en Kris Vlyminck tweemaal, Ali Ridi Temsa- mani en Harold Van Der Meulen, konden een aantal wenkende kansen niet verzilveren. Des ondanks kwam V.K. Were Di toch gelijk met een goal van Ali Rrfi Temsamani juist voor de rust. Inde tweede helft zowat hetzelfde scena rio met V.K. Were Di meestal in balbezit en een krampachtig verdedigend F.C Bondgalm Voor deze ploeg raakte Robby Segers zelfs eens de eigen dwarsligger en alleen Peter Smet. was toen nog gevaarlijk bij de Wuitens. Deze laatste lanceerde Rudy Quintelier op het uur en de gastdoelman, was meteen verrast. Nog geen tien minuten later werd de Hamse voorsprong al verder opgedreven met een grondscherend schot van Kris Puylaert. In een geweldig slotoffensief kon V.K Were Di ook weer de betere kansen afdwingen maar Kris Vlyminck tweemaal en Geert Dumont, faalden telkens bij de afwerking Op een tiental minu ten van het einde skoorde Kris Vlyminck dan toch nog een doelpunt en voor F C. Bondgalm werd het nadien nog krampachtig verdedigen met de winst als resultaat. Door V.K. Den Bos werd een kans op een klassementverbetering verkeken. Na een reeks van drie matchen met vier punten op zes, lieten de Hammenaars zich totaal verrassen door V.K Volksunie De gas ten waren in de eerste helft al de betere ploeg. Toch zou er skoorloos worden gewisseld en na de rust geraakten de bezoekers tweemaal kort na elkaar aan een sukses. Nadien ook nog eens en V.K Den Bos dat probeerde te reage ren. werd telkens door de verdediging van V.K. Volksunie afgewezen. Zondagse tweede afdeling Ondanks de drawn van F.C. Scoutshuis 81 tegen S.K. Bosdorp, blijft de bonus van twee punten voorsprong voor de reeksleider toch behouden Door F.C. Progress werd echter de kans verkeken om het verschil met F.C. Scoutshuis 81 tot één punt te herleiden. Bij V.K Siera werd er slechts gelijk gespeeld en voor de Hammenaars, werd het ook al de derde drawn na elkaar. Een gunstige periode ook voor F.C. Briel dat bij Cera Stekene de beide punten pakte en als een ernstige achter volger op de koploper kan worden be schouwd. Door een mindere periode van slechts één punt op zes en thans het verlies bij Klub 65. heeft F.C. Geywa de trein der achter volgers moeten loslaten In een sportieve match met in de eerste helft veel middenveld spel en weinig doelkansen, skoorde Johan De Jonghe toch voor Klub 65. Onmiddellijk na de rust werd deze voorsprong verdubbeld door Steven Goovaert en F.C Geywa bestelde toen een antwoord langs Geert De Graef. Nadien zou de attraktiviteit echter sterk afzwakken en in het slotkwartuur, stelden de Hammenaars zelfs nog gelijk via Dominique Philips Even wel de eindstand nog niet want in een geharre war skoorde Danny Vergauwen in de slotmi nuut nog de winninggoal voor Klub 65. Zondagse derde afdeling A Bij FC. 't Klokhuis speelde F.C. De Roos slechts gelijk. Een uitstekende prestatie trou wens voor de Hammenaars en dit resultaat werd in de reeks ook als een duidelijke verras sing beschouwd. Voor F.C De Roos beteken de dit verliespunt ook dat de reeksleiding nu door P W Hemelaer wordt overgenomen. Op dezelfde hoogte als de Temsenaren had S K Moerheide zich ook kunnen stellen Zover is het echter niet gekomen want de Hamme naars leden een ontgoochelend verlies bij S.K. Belsele Kim knalde zo maar eventjes 10 ballen tegen de netten. De bezoekers, gesterkt door de overwinning van vorige week, konden niets inbrengen tegen een op volle toeren draaiend Moerstraat. Is Moerstraat nu gelanceerd. Bevestiging volgende week in de wedstrijd tegen Vlierkouter. FC Vlierkouter, dat een hele slechte start genomen heeft kreeg de kans om tegen Klein Zand voor eerherstel te zorgen. In de eerste helft viel er weinig te beleven met heel veel middenveldspel. Het enige gevaar kwam er uit de tweede lijn met enkele doelschoten die de goede richting misten. Het eerste was de thuisploeg de betere, maar moest naderhand het initiatief aan de bezoekers laten. Een be zoekende aanvaller krijgt net voor rusten de beste kans om de score te openen maar de lob gaat nipt over het doel. Ruststand 0-0. Na de rust beheerst Vlierkouter de wed strijd nog nadrukkelijker maar er moet toch gewacht worden tot in de 65 min. om de stand tc openen. Een afgeweken bal komt bij Weyn Andrè en die laat de thuisdoelman geen schijn van een kans, 0-1. Vlierkouter krijgt nu veel kansen maar doelman Tempels Gunther keept een schitterende partij en stopt met brio alle bezoekende pogingen. Klein Zand, aan een heel sterk seizoen bezig, wil een gelijkspel en neemt veel risico's. Dit zal hen echter zuur opbreken want in de laatste 5 min. gaat de thuisploeg echter volledig ten onder. In de 87 min. slalomt Weyn André door de verdediging en werkt beheerst af 0-2. De veer was nu definitief gebroken en in de 89 min. zet de bezoekende doelman De Mulder Herman nog een strafschop om. Eindstand 0-3. Zondagnamiddag Een ploeg die zijn slechte start aan het verteren is, is Real Kastel. De wedstrijd VK Woodstock - Real Kastel kon niet beter starten voor de bezoekers want na amper 2 min. kopte De Roeck Koen de openingsgoal tegen de netten. De eerste helft ging verder gelijk op en er werd heel goede voetbal gebracht door beide ploe gen. Op het half uur lopen de bezoekers verder uit met een schot in de achterste hoek van Arto Huysman. Na rust komt Woodstock beter in de wedstrijd en zet de bezoekers onder druk. Deze druk is echter te steriel om voor gevaar te kun nen zorgen. De thuisploeg kan de ver diende 1-2 pas op 3 min. voor het einde scoren en dit is te laat om nog een gelijkspel uit de brand te slepen Vermel den wij ook nog de goede leiding van ref. Almaci Emin. Vlaams Sportver- bond Waasland Uitslagen Dames DVC Opstal-Biscaya Girls P.V. Lady's-Juv. Schoonaarde Lady's Londerzeel-Hemelaer Lady's VK Mansing Muizen-V.J. Baardegem Zaterdag FC Klein Zand-SK Vlierkouter Real Hansevelde-FC Shell Boys RBS Hoger Op-lspartaspor Sp. Steendorp-FC Vriendenkring Pyl. De Kerf-'t Stamineeken FC Moerstraat-FC Gouden Leeuw Zondagnamiddag VK Woodstock '66-Real Kastel FC Wijkagenten-SV Wepogro VK Zwijndrecht-'t Sleperke FC Drij Boeren-AFC Cocktail Statievrienden-Vatanspor 't Fort-Hoop Vreugd VK Herleving: vrij Klassering Dames 1 Siera Zogge Lady's 4 3 0 1 8 2. Lady's Londerzeel 5 3 1 1 15 Gooss meir 3. Juv. Schoonaarde 5 2 0 3 14 5 4. VJ Baardegem 5 2 0 3 13 6 5. P.V. Lady's 5 2 1 2 8 5l 6. DVC Opstal 5 1 1 3 14 153 7. Biscaya Girls 5 1 2 2 13 11 j 8. VK Mansing Muizen 4 1 3 0 4 121 9. FC Lutterzele Girls 3 0 2 1 5 131 10. Hemelaer Lady's 5 0 5 0 1 17 3 Zaterdag 1Real Hansevelde 6 4 0 2 26 6 M 2. FC Vriendenkring 5 4 0 1 50 7 3. RBS Hoger Op 5 3 0 2 22 4 f| 4. FC Shell Boys 5 Pyl De Kerf 6. FC Klein Zand 7 FC Moerstraat 8. Sp. Steendorp 9. FC Tip Top 10 SK Vlierkouter 11. 't Stamineeken 4 3 0 1 15 5 l 4 3 1 0 20 8 Ei 6 2 2 2 7 7 1 5 2 2 1 17 4 5 6 2 3 1 14 21 5[ 4 2 2 0 10 7 I 6 2 4 0 19 21 6 2 4 0 17 32 i 7 7 0 0 21 6H 6 5 1 O 25 10 10» 7 4 1 2 23 14 10, 6 4 1 1 21 7 9 6 4 1 1 22 10 9 7 4 2 1 14 7 3 2 2 16 10 8 7 2 2 3 14 14 6 3 3 0 15 10 I 6 2 4 0 9 10 7 1 5 1 10 18 12. FC Gouden Leeuw 6 2 4 0 10 56 n 13. FC Violetta 4 0 4 0 5 28 t\ 14. Isparta Sport 5 0 5 0 4 3Pf j Zondagnamiddag 1 't Sleperke 2. 't Fort 3. VK Zwijndrecht 4. Fina Troubleyn 5. FC Drij Boeren 6. Wijkagenten 7. AFC Cocktail 8 Vatan Sport 9. SV Wepogro 10. Real Kastel 11 Hoop Vreugd 12. VK Woodstock '667 0 5 2 6 16 1 13. VK Statievrienden 5 0 4 1 8 22 14 FC De Zon 5 0 4 1 3 24 1 15. VK Herleving 5 0 4 1 6 34 1 Kalender Dames Juv. Schoonaarde-lady's Londerzeel P.V. Lady's-VK Mansing Girls Siera Zogge Lady's-DVC Opstal V.J Baardegem-FC Lutterzele Girls Biscaya Girls-Hemelaer Lady's Zaterdag SK Vlierkouter-FC Moerstraat FC Shell Boys-FC Klein Zand FC Violetta-Real Hansevelde Isparta Sport-FC Tip Top FC Vriendenkring-RBS Hoger Op 't Stamineeken-Sp. Steendorp FC Gouden Leeuw-Pyl. De Kerf Zondagnamiddag Real Kastel-Fina Troubleyn FC De Zon-FC Wijkagenten SV Wepogro-VK Zwijndrecht 't Sleperke-FC Drij Boeren AFC Cocktail-VK Statievrienden Vatanspor-'t Fort Hoop Vreugd-VK Herleving VK Woodstock '66: vrij VK Hamme-Daknam 1-0. Hamme- naar De Vijlder schiet naast (vh) Liefhebbersvoetbal. De 'Stille Vrienden' uit Kastel wonnen met 2-1 tegen het Hamse 'Sportwereld' in het Liefhebbersvoetbal. Het Hamse 'Sportwereld' moest in Kastel met 2-1 buigen voor de 'Stille Vrienden' A-m«r d Vlaams Sportverbond (vh) d£

De Voorpost | 1992 | | pagina 24