H.B.C. Dendermonde zorgt voor aangename verrassing Moeilijk maar toch nog het maximum Nieuwe zege voor Attila Temse Robuco Buggenhout begint aan 15e levensjaar Roeselare sterker Handbalkalender 26 - 23.10.1992 - De Voorpost ,/lBBÏÏC! HANDBAL 3e Afdeling Handbal. De damesploeg van Robuco Buggenhout (vh) EVA Handbal. Buggenhout-Haachtse 7-10. Ans Bouwmeester kan Haachtse verdediging verschalken en scoren (vh) Overpelt H.B.C. Dendermonde 12 14 Na de onverwachte nederlaag een week vroeger tegen Geel waren de twijfels groot bij H.B.C. Dendermonde. Maar een week later boekt H.B.C. een totaal onver wachte overwinning in Overpelt en als men kan spreken over een zege die op tijd komt, dit is er een... Laat het nu nog waar zijn dat Dame Fortuna de Dendermondenaars een handje toestak, de zege en de punten zijn binnen en dat was het wat H.B.C. nu juist nodig had. Het werd een vrij rommelige wedstrijd waarin een schitterende doel man Van Renterghem zijn ploeg de nodi ge impulsen gaf om er tot het einde te blijven in geloven. Overpelt kwam niette min het best uit de startblokken (4-2 na een kwartier) maar een opprtune R. Asaert bracht vertrouwen in de H.B.C. aanval en via 4-6 na 20' leidde Dender monde aan de rust met 5-7. De Limbur gers ontketenden dan een offensief dat hen weliswaar langszij bracht (8-8) maar zelfs een kleine achterstand bracht H.B.C. deze maal niet van de kook. De ploeg van trainer-coach Weckx hield er het kopje bij en het waren de Limburgers die bij deze voor hen onverwachte spel- ontwikkeling het op de zenuwen kregen. Met wisselende scores 9-8,9-10,12-11 ging het naar 12-12 2' voor het einde en dan kende H.B.C. toch meeval als zowel Asaert als De Mayer de steun kregen van Dame Fortuna om de 12-14 eindstand op het bord te brengen. Zaterdag komt Maasmechelen op bezoek en het zou wel eens kunnen dat H.B.C. nu voorgoed vertrokken is. H.B.C. Dendermonde: K. Van Renter ghem, Ravijts, Asaert 5, Van Den Stock 2, Sanders, Arijs, Van Gucht 2, Wese- mael 2, De Mayer 1Van Beveren, Van Biesen 1Van Steen. Reserven: Overpelt - H.B.C. Den dermonde: 11-9 Eerste nederlaag voor de H.B.C. doublu res die aan de rust een 5-1 achterstand moesten verteren. Na 10' in de tweede helft naderde Dendermonde nog tot 9-7 maar de kloof van twee doelpunten bleef op het scorebord tot het eindsignaal. H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Claes- sens, Van Steen 2, Hoorelbeke, De Smedt 2, Merckx 2, Callaert, De Lille, Raemdonck, L. Van Renterghem, D. Ver- leyen 2, Van Beveren 1 EVA Handbal. Brabo Denderbelle (foto guy) 2e Nationale Uilenspiegel H.K. Waasmunster 4e Afdeling Attila Temse 29 Ap. Kortrijk 18 Attila heeft de seizoenstart niet gemist. Na in de openingswedstrijd - eerder on gelukkig - nipt te hebben verloren van Roeselare werden het in de volgende twee wedstrijden evenveel overwinnin gen. Dit is duidelijk meer dan verwacht want voor het seizoen hield men rekening met een moeilijke eerste ronde aange zien enkele basispionnen niet beschik baar zouden zijn. Het is dus anders afge lopen en zaterdag kon Temse - op uitzon dering van E. Buytaert - beroep doen op zijn volledige kern. Nochtans verliep de eerste helft niet optimaal. Aanvallend liep het weliswaar vlot maar verdedigend klopte het helemaal niet. Gelukkig kon in die periode beroep gedaan worden op een efficiënt afwerkende M. De Clercq (6x) om een 3-4 achterstand na 10' om te buigen naar een 13-11 ruststand. Coach De Proft las zijn discipelen te levieten en nu ging de verdediging wel beter sluiten voor de grieperige doelman Van Buyten. Eerst nam Pascal Buytaert de rol van afwerker over (4x) en in een collectief sterk spelend Temse bracht nu iedereen zijn doelpuntje aan. Het werd 24-14 10' voor het einde en in die periode speelde ook doelman Van Buyten zich in de kijker met o.a. het stoppen van drie 7-m wor pen. Attila Temse: Van Buyten, B. De Rijck 1 Heirbaut3, Milliau 3, De Clercq 9, P. Van Hoeyweghen 1, D. Buytaert 4, Pasc. Buytaert 4, C. Van Hoeyweghen 1, Lys- sens 3, Willaert. EVA Ook na vier wedstrijden telt H.K.W. nog altijd het maximum aan punten maar te gen Uilenspiegel kostte het hen heel wat zweet en arbeid om dit statuut te behou den. Verdedigend zat het goed in elkaar bij H.K.W. H. Borgers kon in deze sector rekenen op heel wat steun van doelman Polfliet en de later ingekomen W. De Grave, maar aanvallend vlotte het hele maal niet tegen een mannelijk en ver uitstappend Uilenspiegel. Vanaf het wed- strijdbegin werd H.K.W. op achterstand geplaatst vooral omdat het aanvallend het geduld niet kon opbrengen om uitge speelde kansen te creëren en ook de afwerking - ook 7-m worpen - in gebreke bleef. Zo werd het 6-3 na 18' en aan de rust was H.K.W. nog altijd niet langszij geraakt. Rust 8-7. Ook in het begin van de tweede helft blijft H.K.W. het bijzonder moeilijk hebben om er aanvallend iets van terecht te brengen Het wordt 9-7 maar dan kan een krachtige Agneessens toch de Antwerpse muur omver kegelen en doelman Polfliet doet de rest door o.a. drie open doelkansen uit zijn doel te ranselen. Zo geraakt H.K.W. - zij het moeizaam - langszij na 48' (11-11) en wanneer Borgers en Luypaert ook gaan scoren komt H.K.W. voor het eerst op voorsprong 10' voor het einde (12-13). Met nog 6' te spelen komt W De Grave collega Polfliet in het doel aflossen. Hij laat geen bal meer passeren en Des- seaux, samen met Agneessens, maken de zaak rond voor Waasmunster. Maar het had bijzonder veel moeite gekost... H.K. Waasmunster: Polfliet, W. De Gra ve, T. De Grave 2, Borgers 3, Van Onsem ILuypaert 2, W. De Groote 1Agnees sens 4, Desseaux 3, Ombelets, De Meerschman 1, De Bode. Reserven: Uilenspiegel - Waasmunster: 18-22 Net als het fanion team blijven c H.K.W.-doublures ongeslagen. Na aarzelende start, 4-2, ging het via| naar een 7-9 ruststand. De thuisp bleef nog een kwartier aanklampen 17) maar moest dan definitief afhi (15-21). H.K. Waasmunster: Polfliet, W. De&i ve, Willaerts 2, G. De Groote 1,1 Clercq, P. Verhelst 5, De Wolf 1,1 Verhelst 4, Goossens 2, Daelman 2,Ve| meulen 2, Ombelets 3. Ruboco Buggenhout 15 Roeselare 19 Het werd een hardnekkige wedstrijd tus sen Robuco en Roeselare met als gevolg in totaal 14 2' - straffen waaronder twee diskwalifikaties en een rechtstreekse diskwalifikatie van Van Damme wegens belediging van de scheidsrechter. Dit maar om aan te tonen dat beide ploegen alles op alles hebben gezet. Maar hoe men het ook draait of keert tegen dit Roeselare was Robuco niet opgewas sen. Daarvoor domineerde de West-Vla mingen te veel in gestalte en kracht. Speltechnisch lag de thuisploeg niet on der - integendeel - maar dat het meeste doelgevaar bij Buggenhout nog altijd moet uitgaan van de bijna 40-jarige Trienpont is tekenend. Wanneer F. Man- naert opnieuw spelklaar geraakt kan daar gelukkig wat aan gedaan worden. In de eerste helft liet de Robuco verdediging zich regelmatig vangen door simpele één-twee bewegingen van de bezoekers die enkel afgestopt werden door het be gaan van fouten die een 7-m worp en/of 2'-straffen tot gevol had. Ook een attente doelman Van Sinay kon dus niet vermij den dat Roeselare na een kwartier een 2-6 voorsprong had opgebouwd. Een allesgevende Trienpont trachtte zoveel mogelijk de schade te beperken maar via 3-9 na 20' werd het toch 6-12 aan de rust. Direkt na de rust leek Buggenhout zich nog te zullen herpakken. D. Man- naert lukte twee treffers en de verdedi ging liet zich nu niet meer verrassen. Zo naderde Buggenhout tot 12-15 een kwartier voor het einde maar dan werd tweemaal balverlies afgestraft door de snellere bezoekers. Het werd 12-18 en dan moest Trienpont eruit met zijn derde tijdstraf. Ook een speler van Roeselare onderging hetzelfde lot maar het eindof- fensief van Robuco droeg duidelijk niet ver genoeg meer. Van Damme en later De Troch konden de schade nog beper ken tot 15-19 in de laatste minuten. Robuco Buggenhout: Van Sinay. De Troch 2, De Donder 2, Trienpont 4, D. Mannaert 4, Segers. J. Van Damme 2 Amelinckx, P. Mannaert 1. EVA Zaterdag 17 oktober vierde Robuco Bug genhout de start van haar 15-jarig be staan met een «Buggenhoutse receptie» waarop zowat een honderdtal genodig den waren op afgekomen. In aanwezig heid van Burgemeester Van Malderen, leden van de Gemeenteraad waaronder diverse Schepenen, sponsors en verte genwoordigers van verschillende Bug genhoutse sportclubs nam Robuco- voorzitter Kris Van Huynegem het woord: «Zoals elke puber van deze leeftijd heeft Robuco ook zijn groeiproblemen ge kend. Niettemin bleef de club altijd gelo ven in de toekomst zodat Robuco nu met 5 ploegen aantreedt in de diverse kom petities. Om de financiële verplichtingen hiervoor na te komen moeten wij kunnen blijven rekenen op de belangloze inzet van velen. Het handbal moet in deze streek nog meer gepromoot worden en daarom doe ik een oproep naar de clubs uit de omgeving om tot een nauwere samenwerking te komen. Vooral in de transferperiode zou men meer open moeten staan tegenover el kaar. Robuco doet nu heel wat inspan ningen om de jeugd aan te spreken Inde verlofperiode namen wij het initiatief tot een handbalinitiatie waarop zowat 50 jeugdigen af kwamen. Het resultaat liet niet op zich wachten, onze jeugdspelers zijn dit seizoen zowat verdrievoudigd wat ook weer meer inspanningen vergt maar dat nemen wij er graag bij. Ook onze damesploeg is opmerkelijk verjongd zo dat onze visie - mikken op de jeugd - ook hier vruchten oplevert. Op 1 januari 1993 gaan wij van start met een supporters club 't Pivootje - om het clubleven nog wat te stimuleren. Gelukkig kunnen wij altijd blijven rekenen op onze sponsor en ook op het gemeentebestuur, anders was dit alles niet mogelijk». Sportschepen Mare Heymans voegde hier aan toe: «Wij zijn hier met velen wat aangeeft dat er in de voorbije 15-jaar heel wat gebeurd is. De pioniers van toen - onder de leiding van A. Poppe - mogen fier zijn over wat zij op gang hebben gebracht. Een club met zowat 100 leden moet de handbalsport in Buggenhout po pulair maken. Met voorzitter Van Huyne gem aan het roer zal Robuco beslist nog groeien. Want Buggenhout is en blijft een gezonde streek voor ambitieuze sport clubs. Heren 2e nationale zat. 24/10 te 19 uur: H.K. Waasmunster - ROC Flémalle zat. 24/10 te 20.30 u.: Ap. Kortrijk - Ajax Lebbeke 3e afdeling zat. 24/10 te 19.45 u.: H.B.C. Dendermonde - Maasmechelen zond. 25/10 te 14.20 u.: Meiveren - R.D.P. Lokeren 4e afdeling zat. 24/10 te 16 uur: leperse - Brabo Denderbelle zat. 24/10 te 20.45 u.: Gr. Bijgaarden - Robuco Buggenhout zat. 24/10 te 18.35 u.: P. Gent - At. Temse Provinciaal zat. 24/10 te 18.30 u Berlare - Robuco Buggenhout 2 zond. 25/10 te 16 uur: H.K. Waasmunster 3 - Terneuzen zat. 24/10 te 20 uur: Eeklo - Woluwé zond. 25/10 te 13.15 u Houtenisse - Brabo Denderbelle 2 zat. 24/10 te 19.45 u.: P. Gent 2 - Kosa Aalst zond. 25/10 te 14.25 u.: Hulst - Merchtem Dames 2e afdeling zat. 24/10 te 16.45 u.: R.B. Dendermonde - Duffel zond. 25/10 te 18.45 u.: Haachtse - Squadra Lebbeke zat. 24/10 te 15.15 u.: R.B. Dendermonde 2 - Robuco Buggenhout Jeugd Kadetten zond. 25/10 te 16 uur: Desselgem - R.D.P. Lokeren zat. 24/10 te 15. uur: H.K. Waasmunster - D.B. Gent Miniemen zat. 24/10 te 14 uur: H.B.C. Denderm. - H.K. Waasmunster zond. 25/10 te 16 uur: Desselgem - H.K. Wijfjes zond. 25/10 te 14 30 u.: Terneuzen - Ajax Lebbeke zat. 24/10 te 14 15 u.: Squadra Lebbeke - Robuco Buggenhout zond. 25/10 te 10 uur: Hulst - R.D.P. Lokeren Pupillen zond. 25/10 te 14 uur: Desselgem - R.D.P. Lokeren zat. 24/10 te 15.15 u Izegem - Robuco Buggenhout zond. 25/10 te 14 uur: H.K. Waasmunster - Eeklo

De Voorpost | 1992 | | pagina 26