Vete in de schoot van AC Lebbeke resulteert in uittocht Een herfstvakantie vol sport Zowel Dyor als Wuitens zakken door de mand De Schreef gunt Waarschoot geen eerredder Suksesvol vijfde judo-miniementornooi te Wieze Lebbeekse sportsprokkels Patrick Raes nu nationaal BBSA-voorzitter Sportkwis Omnisportkamp AC Lebbeke: 'We beraden ons over verdere stappen' 30 - 23.10.1992 - De Voorpost BOWLING Het Oostvlaamse derby in ereklasse liep zoals met 566 punten het goede voorbeeld en Willy verwacht volledig in het voordeel van BC Bosman (536), Julia Van Der Poorten (503), Valcke. want de Gentenaars palmden direkt Willy Stoop (492) en Willy De Corte (448) het eerste game (985-863) in en toen gaf sekondeerden hem naar bestwil met 6-2 enkel Semahi (196) de indruk voor enig weer- winstcijfers als resultaat. Zelf zakten de Wui- werk te kunnen zorgen. De Ajuinen konden in tens door het ijs bij een gemotiveerd Dee SQUASH In Northern ontpopt De Schreef zich ongetwij feld tot dé revelatie, want nu ging men met alleszeggende 0-5 cijfers winnen bi) Body Mind, dat duidelijk nog leergeld dient te beta len Men had nochtans de uit vorm zijnde Meyts thuisgelaten, maar zijn vervanger, Joris moest geven. Peter Barrez zorgde voor het sluitstuk, want met 3-9,1-9 en 2-9, klopte hij Filip Degroote en meteen was de 0-5 winst voor De Schreef een feit Vier op vier voor Tragel het tweede game wel de kloof (938-895) Cee's, dat via Luc De Cooman (557), Noel Van Bemptbewees tenvoK In Coastal 1 deed Traoel Soort een ooede zaak sunnniïrfrS^^ Vdiers (547) en Jo De Landsheer (569), vlug be|ofte mag genoemd worden Met snedig want na de 5-0 winstcijfers tegen La Gantoise ram, A spel lie! h'l opponent Tony De Waele alle zegevierde men nu met dezelfde eindstand (576), Mohammed Semahi (560) en Ene De bert Styns kon met 538 punten nog tegenprut- hoeken van de court zien en zeaevierde iiitein- teaenUcon Zowel Guv Rpnnphnnn m 1 q i Taeye (575), lemen,eerden toen me, 909- telen, maar he, 6-2 .erNes kon ook niet deli,k SSJSTSTKM dR£SBS?#? nin nn TBifSne1b I cijfers. Kopman Dirk Verstraeten wou hiervoor 9-1 en 9-0 tegen Gemiers), Sammy Baton raStnFraïS^inWH^5?m SS n'8t onderdoen-maar toch moest hij wel diep (9-2, 9-0 en 9-4 tegen Ritzen) als Guy Van rp ïoïicl i h gaan om Noyen met 6"9' 3-9 en 4'9 te ver- Mechelen (10-9, 9-5 en 9-3 tegen Coryn), tpSnttP ï^ntïnïü K?/i*?6 h slaan' Peter Segers moestmeteen tegenstan- werden immers helemaal niet bedreigd Kop- unnr Tranp'l tntÏÏhroHrilr Wn HUnlton de C0Ur1 d'e °P het PUnt St0nd af te m3n Gr3ham BaSSett Ver,00r Wel een 9ame- lïKm^atchredder tepen 1 Vosken, reizen naar de Joegoslavische vluchtelingen- maar meer (9-2, 4-9, 9-3 en 9-7) gunde hij dat in extremis geremonteerd (4-4) werd. kampen. Hij had het dan ook niet moeilijk om 1024, maar toen was het kalf al verdronken en stonden 6-2 verliescijfers op het elektronisch scorebord van het Meibloemcomplex. Oee Cee's ongenaakbaar In derde G hadden de Wuitens erop gerekend aan de leiding te kunnen komen Men ver wachtte immers dat Ambassadors voorbij Spoor Friends zou geraken en dit gebeurde, want 'Rambo Kid' Frangois Vaerewijck gaf de weinig gekoncentreerde tegenstander met 3-9, 0-9 en 5-9 voor schutte zetten Ook in de andere twee partijen bleven de Waarschootse supporters op hun honger. Mark Tork maakte immers korte metten met 'ouderdomsdeken' Pierre Gillis, die zich in een mum van tijd (0-9, 1-9 en 1-9) gewonnen Gentenaar Luk Trommelmans niet. In Coastal 2 boekten de Aalstenaars hun eer ste seizoenszege en dit was het werk van Harry De Man (2-3), Mannaert (1-3) en De d'e zo Goorn'k een opdoffer Squash. In Northern won De Schreef met 0-5 in Waarschoot zodat c promotiekansen groeien (foto dida) Dirk Daelemans Naar jaarlijkse gewoonte organiseerde de judoklub 'Kohoro Kwai' van Wieze, in de zaal van het Ontmoetingscentrum, een tornooi voor judoka's tussen 10 en 12 jaar. Een 50-tal miniemen hadden zich laten inschrijven en waren dan ook winningen had behaald. Ze werd gevolgd door de formaties van Aalst en Buggen- hout. Na de prijsuitreiking keerden de meesten - ontgoochelden zullen er altijd wel zijn - tevreden naar huis terug. Som migen bleven toch nog wat plakken om aanwezig om zich op sportief vlak met hier en daar een handje toe te steken of elkaar te meten. Deze jeugdige judo-be oefenaars waren afkomstig van 6 klubs uit de omgeving: Aalst, Berlare, Buggen- hout, Hamme, Opwijk en zelfs uit het verdere Zelzate. Natuurlijk waren ook de eigen Kohoro-Kwai jongeren op post. Op de matten Zoals vereist, werden alle deelnemers vooraf gewogen. Vanaf 14 en tot 17 u. hebben allen het beste van zich zelf gege ven tijdens de uitvoering van diverse judo-onderdelen als vallen, klemmen, wurgen, werpen, grepen, zelfverdedi gingsoefeningen e.a.m. De vele geest driftige supporters spaarden hun toejui chingen en aanmoedigingen niet, bij zo verre dat de applausmeter soms ziender ogen omhoog schoot. Uiteindelijk bleek dat de club van Zelzate de meeste over- ATLETIEK gewoon om nog wat na te kaarten over de wedstrijden. Het inrichtend bestuur met voorzitter Etienne Moens, secretaris Ludwig Pis- sens, trainer Marc Jacob en andere be reidwillige help(st)ers, mag andermaal terugblikken op een geslaagd miniemen- tomooi. Derhalve wensen deze voor mannen van harte proficiat aan alle deel nemende judoka's, en danken tevens al len, die in welke functie dan ook het hunne bijgedragen hebben om van dit vijfde miniementornooi van Kohoro Kwai-Wieze, een suksesurtgave te ma ken. N.B.: op de valreep vernemen we nog dat er op vrijdag 23 oktober geen judo oefeningen in de turnzaal doorgaan. J. Van Landuyt De gemeentelijke sportraad organiseert op vrijdag 23 oktober, vanaf 20 u., in de feestzaal van het 'Hof ter Burst', zijn jaarlijkse sportkwis. De deelnemers krijgen daarbij vragen over de sport en omtrent algemene kennis geserveerd. Zich inschrijven kan via de voorzitter van de gemeentelijke sport raad, Willy Elskens (052/41.17.25) of via de penningmeester, Pierre Florijn (052/41.09.54). Deelnemen kost per team 300 fr. Elke ploeg bestaat uit minimum twee en maksimum vier personen. De winnaar ontvangt een beker en naturaprijzen, de overige deelnemers krijgen een naturaprijs aangeboden. SNOOKER De gemeentelijke sportdienst organiseert van 2 tot en met 6 novem ber, in het gemeentelijk sportcentrum, zijn laatste sportkamp van dit jaar. Zes- tot dertienjarigen kunnen tijdens die periode van 9 tot 12 u. en van 13 tot 16 u. terecht in het sportcentrum. Deelnemen kost 700 fr. Vanaf het tweede tot en met het derde kind uit eenzelfde gezin wordt een gereduceerd tarief toegepast (700- 600-500). Inschrijvingen gebeuren via overschrijving van het be drag op rekeningnummer 001-1987764-19, via de kantoren van de ASLK of aan de kassa van het sportcentrum, Albert l-straat 124. Dagelijks komen, onder begeleiding van sportmonitoren, vier ver schillende sportdisciplines aan bod. Het laatste 'uur' is steeds een uur zwemmen. De deelnemers kunnen bovendien, onder toezicht, hun middag maal gebruiken in de cafetaria van het sportcentrum. Pierre Van Rossem Lieten we vorige week, namens AC Leb beke, dd. voorzitter Herman Boodts aan het woord, dan krijgt vandaag de andere partij, Frankie De Feyter met name. de kans zijn mening omtrent zijn wegstap- pen bij de klub, te verklaren. We vroegen Frankie vorige maandag om Patrick Raes is sinds een zevental jaar in het Oostvlaams BBSA-bestuur aktief. Toen men vanuit de nationale koepel een schatbewaar der nodig had, droeg men unaniem deze oud speler van Players en The Corner voor en dat de 36-jarige EEB-funktionaris zijn job naar behoren vervulde werd dit weekend bewezen. Patnck Raes werd immers tot nationaal BBSA-voorzitter gekozen zodat hij vanavond, tijdens de eerste raad van bestuur in de Schijn- poort te Antwerpen, voor het eerst de voorzit tershamer zal hanteren. Een beloning die hier 100% op zijn plaats is! Rankingzege voor Van Goethem In De Dampoort werd het eerste Oostvlaamse rankingtomooi betwist en liefst 325 spelers passeerden voorbij de inschrijvingstafel Ve len tipten op Erwin Goethals (Ter Walle) maar in kwartfinale werd die uitgeschakeld door Johan Van Goethem, die ook met Westbury in ereklasse brokken aan het maken is. in halve finale moest Van Goethem zich wel schrap zetten tegen een andere coming-man Glenn Gillis die na een verdienstelijke partij met 5-2 het hoofd boog. De finale was niet zo span nend daar Jurgen Van de Vyver blijkbaar zijn krachten tegen Dirk Kesteloot (4-0 winst) en Maik Malot (5-4 winst) had opgebruikt. Hij lukte wel de hoogste tomooibreak (namelijk 75 punten) maar na een gelijkopgaand begin (2-1) legde Van Goethem zijn ritme op en hij zegevierde uiteindelijk overtuigend met 6-1 kraam, ik kan er vertellen die in mijn cijfers, kraam passen. Opdoffers Waar het voor het ogenblik op aankomt, jn ereklasse werd het Retro-trio Grysolle, is de beslissing van de tuchtkommissie. Scheeriinck en Cooman bij Sint-Martinus ge- 'Zij' dienden een klacht in en de kommis- woonweg weggespeeld (9-0 verlies) en ook sie stelde mij in het gelijk. Ze moeten nu Kenneth's had weinig in te brengen bij West- alle procedurekosten betalen. Mochten b"rry dat zich dankzij de 8-1 boven aan de zijn mening, twee dagen nadat een klacht ze besluiten in beroep te gaan, zullen ze Snooker. Patrick Raes werd hé, voorbije weekend tot nationa BBSA-voorzitter gekozen (foto d da) rangschikking handhaaft. In derde G won Qit lity moeiteloos met 7-2 van De Wijngaan zodat Geert De Waele (3), Robert De Paep (1) en Noël Pauwels (3) van promotie blijvs dromen. Corso met Wilfried Sergeant als gende reserve ging met 4-5 onderuit tegr Patrick's want enkel Van Weyenbergh en Vï Nieuwenhove (ieder twee) kwamen tot set ren. Dirk Daelemam (2) tegen hem, uitgaande van AC Lebbeke, door een tuchtkommissie van de VAL, verworpen werd. Zei Frankie De Feyter: 'Ik wil mijn stand punt enkel kort weergeven. Ik heb vorige week, in 'De Voorpost', het standpunt van AC Lebbeke, bi) monde van dd. voor zitter Herman Boodts, gelezen. En daarbij vastgesteld dat de klub in haar uitspraken nogal 'grof' te keer gaat. Aan enige vorm van polemiek ben ik trouwens niet bereid mee te doen. Ze kunnen zoveel vertellen als ze willen. De verklaringen van het bestuur kan ik bovendien stuk voor stuk weerleggen misschien nog grotere ogen opzetten.. Al bij al vind ik het jammer dat dergelijke zaken moeten gebeuren. De toekomst? ledereen weet dat wij een onderafdeling van Essenbeek-Halle wensen op te richten, maar dat voorne men is nog niet aan uitvoering toe. Alles gebeurt nog onder voorbehoud. Pro bleem is natuurlijk dat om gebruik te kunnen maken van de piste van het Leb beekse sportkompleks, je een Lebbeek se vereniging moet zijn. Maar we zullen op dat vlak al onze krachten inzetten. Als AC Lebbeke niet bereid is ons trainings uren af te staan, zullen we een andere Al bij al bekijk ik het zo: AC Lebbeke heeft oplossing moeten zoeken. Ondertussen het mij moeilijk gemaakt. Ik heb, als gevolg daarvan, een beslissing geno- werk ik verder met het potentieel, waar over ik kan beschikken, met de mensen men. Ik was negentien jaar lid van de klub die mij gesteund hebben - let wel, ik heb en het blijkt nu dat de persoon, over wie niemand overhaald - omdat ze gewoon sprake in het artikel van vorige week, belangrijker is dan ik ben... Maar kom, ik wil niet verder reageren. 'Zij' vertellen verhalen die passen in hun tevreden waren over mijn werking.' Pierre Van Rossem Atletiek. Franky De Feyter, ex-AC Lebbeke (foto guy) - Wij wensen voorlopig weinig kommentaar te leveren op de uitspraak van de tuchtkommissie van de VAL, die vorige zaterdag bepaalde dat onze klacht, gebaseerd op het, naar onze mening overtreden van twee artikels van het huishoudelijk reglement van de VAL (het verbod atleten te ronselen en ze te overhalen tot een andere klub toe te treden), ongegrond was, aldus dd voorzitter Herman Boodts. We hebben nl. gekonstateerd dat alle persartikels die omtrent deze zaak verschenen, kunnen worden gebruikt als argumentatie, zowel in de positieve als in de negatieve zin. Vanzelfsprekend hadden wij ons de uitspraak enigszins anders voorgesteld. Van de week (nota van steller: we hadden Herman Boodts vorige maandag aan de lijn), zullen we ons beraden over ev. verdere stappen. Verwonderd waren we wel toen Frankie De Feyter vorige zaterdag op de zitting van de tuchtkommissie verscheen, in het gezelschap van twee advokaten Hij moet blijkbaar onzeker geweest zijn over zijn positie... fpvr) Gedurende de novembervakantie kunnen 6- tot 16-jarigen de beentjes strekken tijdens de volgende sportactiviteiten: Leren zwemmen Plaats: zwembad 'Olympos'. Leeftijd vanaf 6 jaar Uur: 10.00-10.45 uur (1* groep); 10.45-11.30 uur (2' groep enkel indien de eerste volzet is). Prijs: 800 fr. Max.: 6 deelnemers per groep. Opgelet: les op 3-4-5-6-7 november 1992! Kleuterturnen Plaats: sporthal St.-Gillis. Leeftijd: 1* 2' 3' kleuterklas. Uur: 10.00-12.00 uur. Prijs: 400 fr. Max.: 30 deelnemers. Omnisport Plaats: sporthal St.-Gillis. Leeftijd' van 6 tot 16 jaar. Uur: 10.00-12.00 uur en van 13.00- 15.00 uur. Prijs: 600 fr Max80 deelnemers. Persoonlijke inschrijvingen met betalinj vanaf zaterdag 24 oktober 1992 van 9.30 tot 12 uur op de burelen van de Stedelijk! sportdienst, Van Langenhovestraat 203 A te St.-Gillis-Dendermonde. Telefonische inschrijvingen varé woensdag 28 oktober 1992: tel. 052 21.07.28 of 21.06.12. - Alle sportkampen zijn toegankelijk voor jongens en meisjes - 2c-3e-... kind uit hetzelfde gezin krijgen 50 fr. vermindering voor deelnam! aan éénzelfde sportkamp (behalve voor het zwemmen). - Kinderopvang is voorzien voor dei sportkampen die doorgaan in de sporthal van St.-Gillis vanaf 08.30 u. voor sportkampen 's morgens; van* 08.30 tot 16.30 u.: voor de sportkam pen van een volledige dag. - Tijdens de middag kunnen de kinderen hun boterhammen nuttigen in de ver gaderzaal onder begeleiding van een monitor. Drank is ter plaatse te beko men. - Gelieve tijdig in te schrijven daarwji niet meer deelnemers aanvaarden dan het aangeduide maximum.

De Voorpost | 1992 | | pagina 30