Fantastische start Marcel Van Lierde nogmaals winnaar Velina Wielerfederatie De Voorpost - 23.10.1992 - 31 WIELRENNEN schot in de roos. Weer 52 renners aan de startlijn, veel volk en een knap crossweertje. Voor Gustaaf Sonck en zijn vrouwtje, de 'Wis' en Zaterdag 17 oktober in Erpe Christophe Surgeon en Gerry Steen- Gustaaf Sonck, zijn vrouwtje Vi- ssens met Florent De Clercq. vianne en zijn helpers werden voor A- en B-reeksen Ronny Mettepen- i hun inspanningen beloond met ningen en Daniël Ingels zestig deelnemers, talrijk opgeko- Met de dominerende wereldkampioen de Willy en al die andere helpers men supporters en spannende Daniël Ingels al direkt aan het kommando een reden te meer om zich volop in wedstrijden. van de 24-koppige bende gingen we de te sPannen voor hun volgende Reeksen C en D Frans Vermeylen en eerste ronde in. Er stond geen maat op de crossvan 15 november te Dender- Julien Simoens wereldkampioen en na één ronde duldde belle, waar we ook twee wegwed- De plaatselijke Gustaaf Sonck nam van hij geen gezelschap meer. Achter hem str'jden hebben. bij de start de 36-koppige bende op probeerden Castermans en Faes de C- en D-reeksénAimé Michiels en leeptouw. Onmiddellijk gingen Frans schade te beperken, terwijl ook kampi- Victor Van Vaerenbergh 'ermeylen, Aimé Michiels en Patrick oen Wandels en W. Moens zeer kort Reeds na één ronde waren Michiels, Verlee in de achtervolging en na twee volgden. Daarachter Noël Maes en Ron- Sonck en Simoens aan de leiding, met ronden kregen we vier leiders met daar- ny Mettepenningen. Vervolgens een daarachter Frans Vermeylen, dan Oscar achter Oscar Vermaeren, Wouters, Van langgerokken peloton. Terwijl de wereld- Vermeiren, M. Heymans, Serge Bie en Audenhove en Simoens. Dan volgden kampioen langzaam verdef uitliep, kon Dirk Verguit met Jos Wauters en dan Van Vaerenbergh, Wille, Surgeon en Costermans zich ontdoen van Fraes, die Hugo De Pessemier en Jean-Paul Van Steenssens. Vooraan ging Vermeylen het gezelschap kreeg van Wandels en Audenhove en dan een uitgerokken pelo- steeds meer het tempo aangeven en on- Moens en kort daarop N. Maes en Ronny ton. Vooraan kon Vermeylen bij de drie der zijn mokerslagen moesten eerst Ver- Mettepenningen, vervolgens J.M. De aansluiten en ook Vermaeren met De Bie, lee en nadien Sonck begeven, waarna Roo en de rest, reeds verspreid over het Verguit en Heymans kwamen nog even ook Michiels hem tenslotte moest laten parcours. Ingels werd onbedreigd win- aanpikken, maar Michiels voerde alweer gaan. Vermeylen won onbedreigd vóór naar, terwijl ook Castermans zijn tweede de forcing en alleen Vermeylen kon ge- Michiels. terwijl Verlee in een fantastisch plaats veilig stelde en Faes nog Wandels past reageren. Deze twee namen nu eindoffensief nog vóór Sonck naar de en Moens kon verschalken in de laatste voorgoed afstand, hoewel Simoens derde plaats oprukte en ook Vermaeren ronde. Ook Noël Maes kon zijn derde steeds op een vijftig meter bleef hangen nog bij Sonck geraakte Ook Dirk Verguit plaats nog veilig stellen terwijl Ronny en oo, Vermaeren een gewelfdige forcing eindigde zeer sterk en kon nog beslag Mettepenningen knap won bij de A-ren- voerde en Sonck, Heymans en Bie achter leggen op de zesde plaats, vóór een goed ners. Op de tweede plaats eindigde zich had gelaten en nog dicht naderde, rijdende Van Audenhove. Bij de D-ren- Jean-Marie De Roo en derde was Luc maar vooraan had Michiels het hazenpad VWF-wielrennen. Jean Marie De Roo (A) en Willy Moens (B), winnaars op zondag in Erpe (xl) ners was het Julien Simoens die glansrijk winnaar werd, vóór een knappe Van Vae renbergh en een verrassend goede Jero me Wille. Verder een fel verbeterende Ruys. Zondag 18 oktober in Erpe Met speaker Frankie op zijn best, was ook de tweede crossdag een gekozen en Vermeylen in de steek gela ten. Ook Simoens en Vermaeren bleven buiten schot en Sonck klopte Heymans, Bie en Verguit in de spurt. Bij de D-renners waren het Van Vaeren bergh en Wille die de forcing voerden, howel Florent De Clercq steeds op een 50 meter bleef hangen en zich nog hard moest reppen om Raf Van Eyck, die achteraan was gestart, maar langzaam naar voren oprukte om uiteindelijk nog een knappe vierde plaats in de wacht te slepen, achter zich te houden. Opgepast voor Van Eyck in de komende crossen Ook een steengoeie wedstrijd van Frans Meerschout, die op het einde nog Steenssens en Herregodts achter zich liet. A- en B-reeksen Willy Moens en Jean-Marie De Roo De wedstrijd lag al vlug in de definitieve VWF-veldrijden. Frans Vermeylen won in Erpe de C-reeks terwijl Julien Simoens de D-reeks won (xl) plooi maar voor de zege werd er geknokt teveel aan geweest want toen Willy tot aan de eindmeet. Het waren direkt Moens ging aanvallen moest hij opnieuw die afstend namen van de rest. Onder de D-reeks 1Victor Van Vaerenbergh, 2. Steenssens, 7. Mare Herregodts, 8. Mar- druk van Moens, Wandels en Maes, los- Jerome Wille, 3. Florent De Clercq, 4. Raf cel Doeraene, 9. Wilfried De Pauw, 10. en eerst De Waghter en dan Vandervre- Van Eyck, 5. Frans Meerschaut, 6. Gerry Herman Moerenhout, ken de rol. Later moesten ook Comelis en Ruys loslaten, iets wat ook nog De Roo AJÊifl moest ondervinden. Meteen kregen we jftSn drie leiders die elkaar van geen vin meer Slecht.voor het van de laatste ronde bleef Maes hangen aan een hinder- nis en ging hij de laatste ronde in met 50 meter allesgevende rush kon hij terugkeren maar dat was er .HÉMr*. I behaalt hij zijn eerste palm van het seizoen vóór kampioen Eddy Wan dels (xl) 7 X| totode iZë?Maes™7 MettePennin9en (A) en Daniël Ingels (B), winnaars W/F-wielrennen. Zondag wonnen Aimé Michiels (C) en Victor Van Vaerenbergh (D) hun reeksen in Erpe. Jerome Wille kreeg de fraaie trofee van de oudste deelnemer (xl) lis, Ruys, Van Der Vreken en De Waghter tegenaanval ging en Moens tot het uiters te dwong. Willy sloeg echterterug en kon met een lengte verschil Wandels achter zich houden, een spannend slot van een fel betwiste wedstrijd Volgende wedstrijden Zaterdag 24 oktober, trofeefeest van de VWF te Parike-Brakel. Zondag 25 oktober te Beveren-Waas, Kloosterstraat 65, café Kroegsken. C/D start om 14u00, A/B om 15u00.20 start punten, 12.000 fr prijzen. Uitslagen Zaterdag in Erpe A- en B-reeksen 1. Daniël Ingels, 2. Frans Castermans, 3. Roger Faes, 4. Eddy Wandels, 5. Willy Moens, 6. Noël Maes, 7. Ronny Mettepenningen, 8. Jean-Marie De Roo, 9. Marc Van Dam. 10. Luc Ruys, 11. Hendrik Cornelis, 12. Pascal Raes, 13. Luc Van Renterghem, 14. Peter Michiels, 15. Peter Van der Vecken, 16. Tom Burms, 17. Jan Van Ongeval, 18. Luc Bracke, 19. Etienne Droeshout, 20. Nico Dick. C-reeks 1Frans Vermeylen, 2. Aimé Michiels, 3. Patrick Verlee, 4. Gustaaf Sonck, 5. Oscar Vermaeren, 6. Dirk Ver guit, 7. Jean-Paul Van Audenhove, 8. Julien De Koninck, 9. Michaël Heymans, 10. Dirk Bloem. D-reeks 1. Julien Simoens, 2. Victor Van Vaerenbergh, 3. Jerome Wille, 4. Christophe Surgeon, 5. Gerry Steens sens, 6. Florent De Clercq, 7. Frans Meerschaut, 8. Marcel Doeraene, 9. Wil fried De Pauw, 10. Mare Herregodts. Zondag in Erpe A- en B-reeksen 1. Willy Moens, 2. Eddy Wandels, 3. Noël Maes, 4. Jean- Marie De Roo, 5. Hendrik Cornelis, 6. Luc Ruys, 7. Peter Van der Veecken, 8 Danny De Waghter, 9. Mario De Pauw, 10. Luc Bracke, 11Dirk De Vriendt, 12 Nico Dick, 13. N. Michiels, 14. J. Burms, 15. René Droeshout, 16. Paul Janssens, 17 Pierre De Roo, 18. P. De Vucht, 19 W. Monsieur, 20. N. De Vadder. C-reeks1Aimé Michiels, 2. Frans Vermeylen, 3. Julien Simoens, 4. Oscar Vermaeren, 5. Gustaaf Sonck, 6. Michaël Heymans. 7. Serge Bie, 8. Dirk Verguit, 9. Jos Wauters. 10. Jean-Paul Van Au denhove. VWF-veldrijden. Maes (xl) B-renner Noël VWF-veldrijden. Oscar Vermaeren en Gustaaf Sonck in de achtervol ging zaterdag in Erpe (xl) O.V.W.B. -veldrijden op zaterdag in Erpe, samen met Om 15u00 werd de start gegeven voor de vijftien renners aan de Pontbeeklaan in Zellik, waar zeven ronden van twee kilo meter moesten afgelegd worden De groep was nauwelijks gestart of Mar cel Van Lierde trok er vandoor De stand na de voorlaatste ronde Mar cel Van Lierde, op 30" Julien Logier en verder afgescheiden Leon Becquè en Omer Van Molle. Reeds op 1' Raymond Gillis, Patrick Herkin, Marcel De Meers man en Jean Plaisant, verder Pol Van den Berghe en Jean Janssens die reeds ge dubbeld waren. In deze stellingen zou geen verandering meer komen en Marcel Van Lierde boek te zijn tweede zege in acht dagen en dit opnieuw met een halve minuut voor sprong. Uitslag 1Marcel Van Lierde, 2. Julien Logier, 3. Omer Van Molle, 4. Leon Becqué, 5. Raymond Gillis, 6. Patrick Herkin, 7. Jean Plaisant, 8. Pol Van den Berghe, 9. Jean Janssens, 10. René Serneels. Golfbiljart. De ploeg van Koszen-B uit Aalst (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 31