RUGBY Dendermondse rugbyclub zorgt bijna voor de verrassing! de Wieze Sportief en Club XV Denderbelle fusioneren Dendermondse juniors en reserves verzachten de pil! U Da's een sport voor onze school Initiatienamiddag rugby voor Dendermondse scholen 32 - 23.10.1992 - De Voorpost RUGBY RC Vise 1 - DRC 1:11-9 woensdagnamiddag 28 oktober Sportcomplex Schepen Verhclst te St-Giilis-Dcndcrinondc Vraag inccr informatie aan jc sport- of klaslcraar of bel zelf 052/22.32.74 De fanions van de Dendermondse Rug byclub hebben zondag j.l. vriend en vij and verrast door op een haar na voor de stunt van het weekeinde te zorgen. In een bloedstollende wedstrijd liepen ze zo waartot 6-9 uit tegen de titelkandidaat bij uitstek (RC Visê), om slechts in de aller laatste minuten, na een behoorlijke scheidsrechterlijke dwaling, de winst te moeten afstaan. Toch was het niet alleen kommer en kwel na dit onverdiende ver lies. Ondanks het feit dat twee weken terug ook al in de allerlaatste minuten werd verloren van Brussels British was voorzitter Jo Van Den Bossche uitslui tend positief in zijn kommentaren, daarin volmondig bijgetreden door DRC-kapi- tein Rik Casier. Met een min of meer gehavende ploeg trokken de Dendermondenaars zon dagochtend richting Visé, niet alleen de verste, maar wellicht ook de lastige ver plaatsing van het volledige seizoen. Visé, dat zich ook de vorige jaren telkens op wierp als gevaarlijke outsider, werd in het tussenseizoen verrassend versterkt met enkele spelers van het degraderende Luik, en overigens niet de minste. Met Juniors DRC - Juniors Bricks Merksem: 29-7 RC Visé 2 - DRC 2: 22 - 66 Het viel niet allemaal tegen voor de Dender mondse Rugbyclub tijdens het voorbije week einde. Heuglijk was de eerste selectie van een Dendermondenaar voor het Nationale Minie- menvijftiental. De jonge Manu Verhofstadt. zoon van Jan Verhofstadt die het ooit tot de nationale B-ploeg bracht, werd inderdaad als vrijwel enige Vlaminge geselecteerd, en me teen kan DRC haar eerste selectie in deze kategone vieren. Een werkelijk hart onder de riem voor Marius Meremans en Stijn Van Hauwermeiren, die zich dezer dagen inspan nen om steeds jongere spelertjes in te leiden in deze fascinerende sport. 00k Aaron Demnati, Glen Dierickx en andere jonge DRC-ers maken overigens een reéle kans om inkort voor de nationale ploeg uit te komen. En wat we gedacht van de juniors. Onder de stuwende kracht van karim Demnati en Alain Buyens werd binnen DRC een prachtige kem jonge kerels uitgebouwd die geen enkele te genstander hoeft te schuwen. Met kleppers als Jorritsma, Van Hauwermeiren, D'Hondt. Van den Bossche en Michiels beschikt het Dendermonds juniorteam overigens over een pak ervaring dat hen door vriend en vijand wordt benijd. En dat mocht tegenstander Brickx Merksem zaterdag tot zijn scha en schande ondervinden. Het jeugdteam van Bricks wordt sedert jaar en dag getraind door Alex Michiels, precies, de zelfde die vorig jaar nog de seniors van DRC coachte, en trad na vier jaar voorbereiding zaterdag voor het eerst aan in een officiële competitiewedstrijd De verwachtingen bij Brickx waren dus hoog gespannen, en dat bleek ook uit de wervelende start. Nauwelijks was de wedstrijd goed op dreef of Bricks kwam met een prachtige try 0-7 voor. Signaal voor de jonge Beiaardzonen om zich te her pakken, iets wat meteen duidelijk werd uit de hardnekkigheid waarmee de Dendermondse 'front-row' (Buyens. Van Hauwermeiren en Van Den Bossche) in de scrums te keer ging. Met de beresterke Jorritsma (flink gesteund door de opkomende Tim Danneels) in hun rug maakten ze komaf met de Antwerpse voor- waartsen. wat de sinjoren meteen de lust ontnam om zonder omzien in de aanval te gaan. Om een lang verhaal kort te maken ondermeer via mooie tries van Demnati, Van Den Bossche en Van Hauwermeiren werd de achterstand omgezet in een 29-7 eindstand, meteen de eerste pluim op het ongetwijfeld nog groeiend palmares van de jonge Dender mondse 'ruggers'. Al moet gezegd dat DRC, met de inbreng van 3 Laakdalse spelers, niet mag klagen. Deze drie Kempische spelers schreven zich inderdaad voor dit seizoen bij DRC in, en de klasse druipt er zo af. Een troef die men bij DRC moet koesteren! Buiten de goeie prestaties van de allerjongsten en van de juniors viel er vorig weekeinde voor DRC nog meer leuks te noteren Onder de stuwende leiding van kapitein Raf Casier be haalden de reserves een onwaarschijnlijke 22-66 overwinning tegen de reserves van RC Visè. meteen een meer dan behoorlijke ver zachting voor de kleine, maar zure. pil die de fanions te slikken kregen. Opmerkelijk in deze wedstrijd was de prachtige try die door DRC- Voorzitter Jo Van Den Bossche (toch reeds 41) werd gescoord na prachtig voorbereid werk van Verschueren, Vermeulen, Buyens en Demnati Verder ook meer dan het vermelden waard de herintrede van DRC-monument Pa trick Scrivens en van de jonge Sven De Proft, die hiermee meteen ook zijn kandidatuur stel de voor een stevige stek in het juniorenteam Bovenstaand overzicht maakt duidelijk dat Dendermondse, al is er voorlopig flink wat pech gemoeid bij de prestaties van de seniors, nog voldoende potentieel voorhanden heeft om met een gerust hart de toekomst tegemoet te zien. Toch neemt men bij DRC liever geen risico's woensdagnamiddag a s. zijn liefst 80 scholen (uit het arrondissement Dendermon- de) uitgenodigd op de terreinen van de Den dermondse Rugbyclub, om er door deskundi ge initiators de eerste regels van de rugby- sport te worden bijgebracht. Alle jongeren tussen 8 en 18 jaar worden, op verzoek, aan hun schoolpoorten opgehaald (en terugge bracht) voor een dagje rugby dat ze niet vlug zullen vergeten. Een meer dan opmerkelijk initiatief van de Dendermondse Rugbyclub, die hiervoor wel een steuntje in de rug krijgt van het BLOSO én van Contrex-waters, de sponsor bij uitstek van het Belgische rugby. Scholen of jongeren die hieromtrent meer informatie willen kunnen terecht op het telefoonnummer 052/22.32.74. Kris Van Damme Thierry Balbourg en de gebroers Masset wist Visé zich precies te versterken op die plekken waar het in het verleden nog wel eens fout liep: de afwerking door de aanvallerslijn. Dendermondse van haar kant moest het stellen zonder Gert De Vos, Andy Wau- ters, Luc Pierson, Philippe De Coen, Arun Cambier en Paul Vande Putte. Niet meteen een rooskleurige uitgangsposi tie, zeker niet als men weet dat Visè precies vorige zondag voor het eerst dit seizoen kon uitpakken met haar basisop stelling. Vooral de afwezigheid van Andy Wauters kwam hard aan: zijn plaats werd ingenomen door de 51-jarige Charles Sluys, die het zich ondanks zijn recente aanstelling als ondervoorzitter van de Belgische Rugbybond niet kan laten elke week zijn mgbymatch te spelen. De zor gen bleken echter meer dan ongegrond: de 51-jarige 'warrior' zou zich in de loop van de wedstrijd ontpoppen tot één van de uitblinkers. Een waar monument in de Belgische topsport, waar niet genoeg kan worden bij stilgestaan. Op de Dendermondse derde lijn kwam ook een ongewone opstelling te voor schijn. Met Vertongen nog steeds her stellend, en door de afwezigheid van De Coen (en ook van De Vos en Kinat) verhuisden Rudy Wauters en Luc Ma- charis naar de tweede lijn, en vatten Koen De Vos, Cris Sarens en Marius Mere mans plaats op de laatste scrumlijn. Vooral Meremans is hier een verhaal apart. Na herhaaldelijke schouderopera ties zegde hij reeds enkele jaren terug het aktieve rugby vaarwel, om zich in hoofd zaak te concentreren op de jeugdbegelei- ding en de schoolsportinitiatie. Blijkbaar ondervond deze sympathieke onderwij zer uit St.-Gillis hiermee zoveel respons dat hij het niet kon laten om stilaan op nieuw ook zelf de trainingen te hervatten. En zondag greep hij met beide handen de kans om zich voor het eerst sinds lange tijd opnieuw in de kijker te spelen. En hoe! Samen met De Vos en Sarens liet hij geen enkele opening tussen de scrums en de driekwartlijn toe, en hij ontpopte zich opnieuw, zoals vroeger, tot een su- permotivator die door zijn inzet en verbe tenheid een volledige ploeg op dubbele kracht weet te doen draaien. En volgens insiders is dat precies wat deze sterke ploeg precies ontbrak. Zondag werd door 15 spelers een inzet betoond die eerder dit seizoen nog niet is gezien. Volgens DRC-props De Velder en Van Moeseke een waar genoegen om in een dergelijke sfeer te kunnen spelen: geen gekanker, er gewoon tegenaan! In eerste instantie moest DRC een mage re 6-0 achterstand toestaan, achterstand die door Casier nog voor de rust via een penaltykick tot 6-3 werd gereduceerd. In de tweede speelhelft werd onmiddel lijk duidelijk wie de betere ploeg was. Steven Goubert nam als opener door gaans de korrekte beslissing, en Muys- hondt, Michem, D'Hoogh, Van Den Steen en Lauwers (vorige week nog samen met Rudy Wauters in een glansrol tegen de Russische nationale ploeg) ontpopten zich tot meestertacklers waar geen door komen aan was. Dat resulteerde vrij snel in konstante Dendermondse druk, waardoor Casier, via opnieuw twee penaltykicks, zijn ploeg op een 6-9 voorsprong wist te brengen. En van dan af was het verdedigen gebla zen, want op het veld van Visé zijn er nog niet te veel op voorsprong gekomen. En dat ging goed, zeer goed, tot ongeveer 10 minuten voor affluiten. Toen vond scheidsrechter Georges Haremme (zelf een onverbloemd supporter van Visé) dat het stilaan welletjes was. Met een opeen volging van objectief onbegrijpelijke be slissingen (daarover waren zelfs de hon derden Visé-supporters het roerend VRI eens) bracht hij de Luikenaars in del van de Dendermondse trylijn, waar de oersterke voorwaartsen van! het sterkst zijn. Aangevoerd door gevallen internationaal Laurent stortte Visé zich in een offensief laatste kans, en wist tot grote conste tie van de Dendermondenaars te ten met een try op de linkervleugel I 9). In de daaropvolgende laatste mmy Q deede DRC er werkelijk nog alles aan J V tegen te scoren, maar opnieuw wist! remme elke kans door scheidsrecht ke fantasie om zeep te helpen. Opnieuw geen overwinning van DRC J Visé dus, iets wat blijkbaar niet magi ■B Nog nooit wonnen onze streekgeno op het veld van de koppige Luiken* jen tiei maar dit keer was vriend en vijand ten dei erover eens dat Visé het zondertdeba '16de man' dit keer niet had gered, acht F Zoals gezegd overheerste na de w angeb strijd weliswaar een groot gevoel i irwas verslagenheid, en onbegrip voor der* plage zaken van het verlies, maar anderzij iaad v was er in het Dendermondse kampi* jovenv dan lof voor de wijze waarop Visé $enede vuur aan de schenen werd gelegd, i betere mentale voorbereiding op de» strijden tegen bekerwinnaar Asub Wal| loo (a.s. zondag op het veld van DRfl landskampioen Bosvoorde (de week| dien) kan men zich nauwelijks indenïj En de Brusselaars zijn gewaarschu tegen dit Dendermondse is g ploeg op voorhand gewonnen. Nu 4 nog een beetje meeval... Rugby. De Dendermondse Rugby Club (vh) Die J avoi KAATSEN De idee om de kaatsploegen van het bierdorp en deze van tongenslijpersge- meente tot één geheel te versmelten is niet van gisteren. Het onverwacht overlij den van de heer René De Smedt als voorzitter van de Denderbellese kaats- teams, en het feit dat er voor deze voor man geen opvolger was, heeft het be stuur van de beide klubs eenstemmig doen besluiten om een volledige fusie door te voeren. Door deze samensmel ting wordt Wieze daadwerkelijk versterkt met enkele waardevolle spelers zoals o.m. Dauwe Leo, De Smedt Bruno, De Vroe Eddy (nieuwe trainer), Caudron Wim, Matthieu Hans, Meert Willy, De Ridder Frank en De Hauwere Stefaan. Positief terzake is ook dat Wieze. wegens de fusie meer volwassenen-ploegen kan opstellen, en tevens zal kunnen aantre den met 4 jeugdformaties. Het 'verstandshuwelijk' tussen de ploegen uit Wieze en Denderbelle is meteen een belangrijke gebeurtenis in het kaatsge- beuren van de regio Dendermonde. Ver melden we nog dat de fusienaam van de nieuwe groepering 'Wieze Sportief' is en dat het bestuur van deze laatste integraal aan het roer blijft om de fusieploegen aan te voeren. Het onmiddellijk doel van dit bewind is om zo vlug mogelijk minstens één reeks hoger te spelen. Historiek Naar aanleiding van hogervermelde coa litie is het wel passend even de kaatsge- schiedenis op te rakelen, en van public relationsman Jozef Dierickx kregen we terzake volgende interessante inlichtin gen 'Kaatsclub Wieze Sportief werd op 5 september 1959 opgericht door volgen de bestuursmensenBourgeois Frans, voorzitter, Brutein Amedee. ondervoor zitter, onderpastoor M. Backaert, schat bewaarder, Putteman Jozef, secretaris en als leden Cami Arthur, De Smedt Oscar, Lissens Gaston. Mannaert Louis, Riemkens Frans, Schepens Petrus, De Clercq Theodoor, Heyndrickx Oscar, Putteman Alfons, Schepens Emiel en Staes Emile. De nieuwe ploeg kreeg in 1960 een vlotte start met een verdienst elijke eindplaats (5de) in gewestelijke bevordering. In 1961 en 1962 bereikte W.S. respektievelijk de 11de en 2de plaats in die reeks en in 1963 speelde ze zelfs kampioen. Wegens dit resultaat steeg de ploeg in 1963 naar Hogere III met volgende spelersDe Ridder René, Keymeulen Gaspard, Cami Jozef, Coen Willy, Cleemput Marcel en De Croock Emiel. In deze categorie deed Wieze het opvallend goed en werd 6de in 1964, 3de in 1965,4de in 1966 en in 1967 en kampioen in 1968..., wat een overgang naar Nationale II als gevolg had. In 1969 werd de club versterkt met 2 Waalse spelers, nl. Masure Charles en Deghisla- ge René, waaruit een 3de plaats resul teerde. Wegens het niet meer opkomen van een bepaalde ploeg in Nationale I werd Wieze in 1970 verplicht naar die hoogste reeks te stijgen, en dit zonder enige verster king. Geen wonder dat Wieze in die afde ling maar een 11de plaats bereikte en derhalve terugzakte naar Nationale II. Het jaar daarop werden de Sportlefgelederen verstevigd met speler Roger Pollard, wat een 3de plaats opleverde en een stijging (opnieuw) naar 1 e klasse als gevolg had. In 1972 werd Wieze andermaal 11de en degradeerde naar Hogere II. Maar in 1973 hervond Wieze Sportief zichzelf en het bestuur maakte er werk van om een ploeg met toekomst op te bouwen. Daar toe transfereerde het naar Wieze de streekbelofte René Verleyen (van Steven Moorsel), kocht de achterspeler van Ot- tignies, en nam ook de ervaren klein- midden Vieuvalet A, van Braine over. Fantastisch gevolg was dat Wieze, zon der één nederlaag kampioen speelde en in de 'Beker van België' op de tweede plaats eindigde, na Tollembeek. Met de genoemde overhevelingen werden dus geen windeieren gelegd In 1974 behaal de Wieze de 8ste plaats en in 1975 werd beslag gelegd op de 6de. Echter... we gens het bereikte succes gingen bepaal de spelers al te hoge financiële eisen stellen. Het bestuur kon op deze deside rata niet ingaan en besloot om de ganse ploeg te transfereren en opnieuw in La gere I te starten. In die reeks werd Wieze in 1976 al kam pioen van Vlaanderen en van België met volgende spelersMasure, Vieuvalet. Pauwels, Van den Broeck, Verleyen, De Meyst René. Het jaar daarop werd het andermaal kampioen van Vlaanderen, en virtueel ook van België. Maar wegens klacht door Marchienne, werd Sportief, na beraad rond de groene tafel, maar 2de geklasseerd. In 1978 versterkte Hogere II Wieze zich met Paul Louis Dauwe, en kon zich nipt handhaven, en in 1979 werd Denolin van Viane ter vervanging van laatstgenoemde naar Wieze gehaald. Wijzigingen waren er ook in 1980 met als nieuwkomers Pletinck André van Ham- me St.Anna en Van der Jeught Alfons van Meerbeke. Anderzijds ging Verleyen over naar Denderbelle, en Pauwels K. naar Ottignies (1e Nationale). Het jaar daarop werd De Decker Theo van Baasrode aangekocht. Niettemin de gradeerde Wieze naar Hogere III en be haalde in 1982, het jaar dat jeugdspeler Jan De Smedt ingeschakeld werd, een 6de plaats. Het jaar daarop werd er een eerder zwak resultaat (10de) behaald. In dat jaar werden nog twee jeugdspelers uit eigen rangen ingezet nl. Daeleman Luc en Polfliet Danny. Bouters R. kwam in 1984 de aktie versterken, maar deson danks kende Sportief in 1985 een diepte punt en zakte terug naar Bevordering. Dit wellicht tengevolge van de ziekte van Pletinck en de schouderkwetsuur van Bouters. In 1986 werden Pletinck en J. De Smedt verkocht. Een pluspunt was toen wel het feit dat de miniemen vice-kampioen van België werden. 1987 werd een transfert- jaar. Bouters werd verkocht aan Appel- terre, De Wolf Erik aan Moorsel-Steven. In de andere richting werden Van Mul ders August en De Block Pierre, resp. van Brussegem en Zele aangekocht. Dat leverde Wieze een 2de plaats op na Baasrode. 1988 werd een belangrijk jaar met heel wat transferts De Smedt Jan en Jans- sens Chris kwamen van Herdersem en Aubroeck van Kastel, Daeleman ging naar Opstal en met Freddy Verstrepen werd een speler-trainer aangetrokken. Wieze werd toen in Bevordering kampi oen van Vlaanderen en van België met volgende spelers De Smedt Jan, Jans- sens Chris, De Decker Theo, Aubroeck Hans, Van Mulders August en Verstrepen Freddy De kadetten werden kampioen van het gewest. In 1989 werd Verspeet Philip van Denderbelle aangekocht en eindigde Wieze als 10de. Het jaar daarop werd de eigen jeugdspeler Van den Steen Jurgen ingelast. Jaarresultaat een plaats. Met de aankoop van speler Jol»' Verheyden van Baasrode, kon V A. Wie ze beslag leggen op een 7de plaats m wegens de herindeling van de nation* reeksen daalde Wieze weer naar bever dering. Het lopend jaar transfereerde Wieze twee; spelers uit Denderbelle, (voorlopers v* de fusie nl. De Smedt Peter en Di| Coninck Danny. Andersom werden twes spelers van de hand gedaan Aubroed naar Brussegem en Janssens naar Her-' dersem. Wieze sloot dit jaar af met e? verdienstelijke 2de plaats en bleef aldus onverwacht in bevordering. De 2de ploet, werd in haar reeks 4de. 1993 wordt dan het jaar van de fusie Maar daarover hadden we het al tr hoofde van deze omstandige historische! afwikkeling. We wensen Wieze Sportielj veel sukses, niet het minst aan het ijverig bestuur dat als volgt samengesteld is:; ere-voorzitterDe Smedt Oscar, voonj Van Cakenberg Hubert, o-voorzitter De Wit Ronald, secretaris Marck Peirlinck,! schatbewaarder Moens Martine, public relations Jozef Dierickx en als leden De Smet Etienne, De Smedt Jan, De Woï Jan, Bauwens Francine, Moens Michel. Vermeir Jan en De Vroe Eddy (trainer).1 J„ Van Landuyt:

De Voorpost | 1992 | | pagina 32