Intergem-Electrabel deelt weer prijzen Meer zorg besteden aan slachtoffers van misdrijven De multikulturele jongerendag Skoebidoe Verstrengelde begrip en waardering De Voorpost - 23.10.1992 - 5 In de regio Aalst verzekert Intergem de bedeling van elektriciteit, gas en kabel-tv voor de stad Aalst en de gemeenten Affligem en Erpe-Mere. Om deze vormen van service bjj energievoorziening gepast te promoten, wor den regelmatig wedstrijden georganiseerd. Zo werden vorige week de prijzen uitgereikt van de ballonwedstrijd, georganiseerd op de laatste Aalsterse Topdag en de affiche-aktie 'Aardgas' en 'Elektriciteit' voor de maanden januari, februari, maart, april, mei en juni. Elektriciteit, gas en kabel-tv verde ler Intergem regio Aalst kan men vergelijken met een kleine KMO. Zij beogen via een doorgedreven decentralisatie van bevoegdheden, de dienstverlening dichter bij de klant te brengen. Heel het opzet van het klantenburo op de Dender- mondsesteenweg te Aalst dient dan ook in dit perspektief gezien te wor den. In dit klantenburo staan konti- nu een tiental medewerkers ter be schikking om het kliënteel op de meest uiteenlopende vragen in ver band met informatie, afspraken, aansluitingen, verhuizingen, enz. i/ug en efficiënt te beantwoorden. Het is ook stilaan een traditie ge worden dat Intergem in de regio Aalst op regelmatige tijdstippen deelneemt aan verschillende mani festaties en zelf promotiecampag nes organiseert onder de vorm van affichewedstrijden. Ballonwedstrijd Op 2 mei II. was Intergem te gast op de Topdag in Aalst. Bij deze gele genheid werd een ballonwedstrijd voor de jeugd georganiseerd. Het weder zat mee, er was wind in over vloed en dank zij de inzet van de medewerkers en de belangstelling van de bezoekers werd deze wed strijd een reusachtig sukses. De prij zen die werden toegekend werden gekozen in funktie van de leeftijd van de winnaars. Volgende jonge deelnemers wer den met een prijs bedacht: Micheli Joana, Bakkerstraat 25, Lebbeke, 7 jaar, Goch; D'Haese Ine, Spaarzaamheidsstraat 11, Aalst, 11 jaar, Gemert; Eeckhout Katrien, Korte St. Jansstraat 41, Aalst, 11 jaar, Luyckgestel; Cop- pens Thierry, Langestraat 24, Aalst, 5 jaar. Lommei; Van den Abbeele Elien, Kattenbroekstraat 54, Aalst, 3 jaar. Olmen. Affiche-aktie lijke energie, elektriciteit of gas en op een goed zichtbare plaats, na- maand vanaf januari 1992 tot en Die klanten van Intergem, die geko- dit kenbaar gemaakt hebben bij men deel aan een affiche-aktie. met juni 1992 telkens een winnaar zen hadden voor de milieuvriende- middel van een aangepaste affiche Uit de vele inzendingen worden per geloot per energiebron. Per maand Aalst. Prijswinnaars van de ballon wedstrijd die georganizeerd werd ter gelegenheid van de Aalsterse Topdag (a) dus 1 winnaar voor aardgas en 1 winnaar voor elektriciteit. In totaal betekent dit voor de regio Aalst 12 winnaars die elk een premie van 5.000 fr ontvangen. Volgende gelukkigen kwamen uit de bus: Aardgas: Jan. 1992: Van der Veken-De Vos, Hof Leeuwergem 13 te Aalst. Feb. 1992: Mertens Albert, Rozen- dreef 1, Aalst. Maa. 1992: Van der Goten Karine, Keppestraat 57, Erembodegem. Apr. 1992: De Pauw Danny, Ge rstenstraat 7, Erembodegem. Mei 1992: Jacobs Willy, Marktweg 180, Aalst. Jun. 1992: Lievens Cesar, Dorps traat 8, Nieuwerkerken. Elektrische verwarming: Jan. 1992: Stalpaert-Van der Spee- ten, Bergstraat 11, Nieuwerkerken. Feb. 1992: Van der Jeught Yolande, A. De Cockstraat 4, Herdersem. Maa. 1992: Van Praet Annita, Le- debaan 295, Aalst. Apr. 1992: Scheerlinck Paul, Kraai- neststraat 116, Erpe-Mere. Mei 1992: Van der Stappen Jozef, Eikendreef 53, Buggenhout. Jun. 1992: De Smet Pierre, Rijger- straat 57, Moorsel. PH a Feest van de Rijkswacht Overal ten lande werd vorige vrijdag het Feest van de Rijkswacht gevierd. Ook in Aalst is dit een memorabel gebeuren. Al was het maar opdat vertegenwoordigers van de administratieve en gerechtelijke autoriteiten, de gerechtelijke politie en alle diensten waarmee de rijkswacht samen werkt er vertegenwoordigd zijn. In Aalst sprak distriktkommandant Ma joor Eric Fack de hoop uit dat de rijkswacht nog meer warmte en geborgen heid aan de burger zou bieden en meer zorg zou besteden aan de slachtof fers van misdrijven. Hel Feest van de Rijkswacht van eucharistieviering inde Sint-Jozefs- het District Aalst begon met een kerk voor de overleden rijkswach ters en een bloemenhulde aan de gedenkplaat 'Adjudant Bouckenaere' aan de ingang van de Rijkswachtkazerne in de Denders- traat. Het distrikt Aalst omvat de brigades van Aalst, Denderleeuw, Erpe-Mere, Haaltert, Herzele, Le de, Ninove, Sint-Lievens-Houtem en Wetteren. In feite is 7 oktober de officiële feestdag van de Rijkswacht omdat op die dag in 1914 kapitein Fre- mault met zijn peleton rijkswach ters en vrijwilligers tenkoste van zijn leven, erin geslaagd is, een Duits kavalerieregiment tot staan te brengen. Dit wapenfeest is in Aalst ook telkenmale de gelegenheid om de oude brigadekommandant van Aalst, adjudant Bouckenaere te herdenken. Als weerstander onder hield deze nauwe kontakten met de groep Rita van mevrouw Pietsier. Op 25 april 1944 werd hij vanuit de Feldgendarmerie (commandatuur) aan het Esplanadeplein naar Gent overgebracht voor verhoor. Op 24 augustus, één week voor de geal lieerde troepen Aalst binnenruk ten, werd hij samen met een groep andere weerstanders te Oostakker gefusilleerd. Zijn overlijden raakte pas na de bevrijding bekend. In de vernieuwde lokalen van Centrum Basiseducatie en Aalsterse Mi grantenwerking aan de Zonnestraat te Aalst, ging zaterdagnamiddag en zaterdagavond, de multikulturele jongerendag door onder de titel «Skoe bidoe». Zo'n driehonderdtal jonge mensen kwamen opdagen, om geza menlijk dit wederzijdse kennismakingsfeest mee te maken. Aalst. De nudlikulturele jongerendag Skoebidoe legde op een ludieke en aangename maniereen band tassen de verschillende aktiviteiten (a) De kennismaking met de verschil- demonstreerd en geproefd door Vele meisjes lieten voor deze fees lende vormen van kuituur, die voor- jonge mensen van bij ons. verliep op telijke gelegenheid hun vingers en al door Marokaanse, Turkse en een aangename en ludieke manier, handpalmen beschilderen met hen- Afrikaanse jongeren die in de Aal- Vooral veel bijval genoot de initia- na, een kleurstof van gedroogde sterse omgeving wonen werden ge- tie in Afrikaanse en Oosterse dans. bladeren afkomstig. n Terwijl men op blote voeten op kus sens gezellig met elkaar kon zitten kletsen, werd thee gedronken in een speciaal hiervoor voorzien thee hoekje. Vooral 's avonds was de sfeer er. toen de drie Creoolse en vier Belgi sche muzikanten van Electric Ana nas met hun zwoele muziek uitpak ten. Er werden typische Antilliaan se, Caraïbische en Afrikaanse rit mes ten beste gegeven. Als symbool voor de multikulturele jongerendag werd de Skoebidoe ge kozen: een kleurrijk ding, van in elkaar gevlochten strengels. Hier mee verwees men naar het opzet waarin men een verstrengeling wou verwezenlijken van verschillende kulturelen. met daarbij het opbren gen van begrip en waardering voor Aalst. Vooral initiatie in Afrikaanse en Oosterse dans kende veel sukses (a) elkaar. p j-j Distriktkommandant Eric Fack herdacht in zijn toespraak ook even Maurice De Troch van de brigade Haaltert, die afgelopen jaar over leed. De kommandant stelde verder dat in onze steeds veeleisender wor dende maatschappij de mens niet alleen nood heeft aan waardering en sociale integratie, maar ook aan warmte en vriendelijkheid, gebor genheid en veiligheid. Op deze as- pekten zal de rijkswacht zich in de nabije toekomst nog meer dienen toe te leggen. Bovendien zijn kwaliteit, professio nele aanpak, klantgerichtheid, toe gankelijkheid en openheid begrip pen geworden die ook thuishoren in rijkswachterskringen. In de toe komst zal nog meer de nadruk ge legd worden op een voortgezette vorming van de rijkswachters. Er zal ook meer zorg worden besteed aan de slachtoffers die vroeger nogal eens in de kou bleven staan, waar de misdadiger zelf alle aandacht ge noot. 'Onze rijkswachters moeten leren belangstelling te hebben voor de problemen van het slachtoffer en dit mag zich niet enkel beperken tot het doorverwijzen naar gespeciali seerde hulpverleningsdiensten' al dus dhr. Fack. Ook sprak de kommandant zijn waardering uit voor het feit dat in het distrikt Aalst met alle gemeen schappelijke politiekorpsen een lo kaal samenwerkingsakkoord werd afgesloten en dat het protokol wordt nageleefd. P.H. SSmZïw'''8" em CheqUe 'erWaarde vanS00°fra's winnaar$ van de "fT'^edstrijd als intensieve zj. (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 5