v Eendracht Zele zakt verder weg Links en rechts puntjes sprokkelen Eendracht Aalst getorpedeerd door perfekt countervoetbal Voetbalv uitslagen Al vijf nederlagen Een beter Sparta FC Baasrode weer zwaar onderuit Diest O E. Aalst 2 18 - 30.10.1992 - De Voorpost VOETBAL Opstal - Bambrugge 1-1 Het vergaat Eendracht Opstal in deze kompetitie voorlopig niet zo best. De neo-tweedeprovincialer staat momen teel onderaan de ladder en zal in de komende weken en maanden vaker pun tjes moeten sprokkelen om het behoud veilig te stellen. Tegen Bambrugge kwam het lokale team er in de eerste helft niet zo vaak bij te pas. Het was duidelijk dat oefenmeester Goossens voor een definitieve opstelling had gekozen. Het kwam er dus op aan om zo lang moeglijk de O op het bord te houden. Daarin is men, althans tot aan de rust, geslaagd. Voegen we hieraan toe dat er van lokale zijde geen enkel offen sief initiatief werd genomen. De tweede periode verliep een heel stuk evenwichtiger. Gesteund dooreen pittige wind in de mg kon de thuisploeg zich wat meer doen gelden. Bambrugge probeer de te replikeren via de counter en zou op die manier trouwens een doelpunt force ren. We waren toen zowat halverwege. Doelman Van Malderen liet zich het leder ontglippen en Triest, die op vinkenslag lag, liet deze kans om te scoren niet onbenut. Binnen de minuut hingen de bordjes weer gelijk. De ingevallen Bert De Schrijver scoorde met een laag schot in de linkerbenedenhoek'. 'Ondanks de vrij slechte positie waarin we ons bevinden, stel ik toch een positie ve ontwikkeling vast. De laatste twee weken slagen we erin om een achter stand goed te maken. Voorheen waren we daartoe niet in staat. Er zal alleszins slag moeten geleverd worden om het verblijf in tweede langer dan één seizoen vol te houden. Ik denk dat we dat met het voor handen zijnde potentieel kunnen realiseren', aldus sekretaris Emiel Van Mol in zijn kommentaar. EG Liga-invallers AalstSchippers, Kanu, Van Aelst, Troch, Cardon, Masesa (46' Man- naert), Temmerman, Van Capellen, Van Der Vekens (70' De Wint), De Bilde, Smet. Doelpunten 30' De Bilde 0-1 87' De Bilde 0-2 (b.a.d.) Een uiterst gelukkige, maar tevens nuchter denkende, trainer Donato Lallo zei na de wedstrijd Aalst - Diest, tijdens het klassiek napraatje met de pers, dat zijn team verdiend de zege had binnengerijfd. Wij van onze kant kunnen niets anders dan dit beamen. De man bracht een «uitgekookt» elftal tussen de lijnen, een ploeg die op counters aan 100 scoorde, terwijl de verdediging bij Diest zo uitstekend was georganiseerd, dat de thuisploeg nauwelijks een kans kon afdwingen. Twee belangrijke pionnen bij Aalst werden door hun respektievelijke tegenstre vers uit de wedstrijd gehouden, nl. Jules Bocande, die in de loop van de week met veel show was aangekondigd en spelmaker Van Wambeke, die amper de kans kreeg om de Aalsterse spitsen met een doordachte voorzet af te zonderen. De Diestse coach, die Aalst tegen Kortrijk en Sint-Truiden was komen instude ren, heeft zondag II. bewezen ook op hettaktisch vlak een bekwaam man te zijn. Bij Eendracht had oefenmeester Van De Velde volgende uitleg voor die eerste thuisnederlaag «Ik had mijn verdedigers nog gewaarschuwd voor het efficiënt werk van de Diestse aanvallers, die niet alleen technisch bekwaam zijn maar bovendien snel uit de startblokken kunnen schieten. Ze wisten zowel tijdens de eerste helft als na de herneming de flaters perfekt uitte buiten. Op het ogenblik dat de gelijkmaker in de lucht hing, kregen we een derde treffer op onze donder. Ik geef toe dat we vandaag op een tegenstander stootten die een goed kollektief voetbal demonstreerde». (b.a. E. Zele-Lauwe 1-2. Gevaar voor het bezoekende doel met Maache in de hoofdrol (vh) E. Zele-Lauwe 1-2. Fiers gaat in de aanval maar doelman Mestdagh zal redden (vh) Voetbal. De reserven van SK Berlare kregen een nieuwe uitrusting van restaurant Churchill's uit Dendermonde (vdwg) 2de nationale E. Aalst-Diest 3de nationale A VW Hamme-RC Jet Bevordering A E. Zele-Lauwe 1ste provinciale Melsele-Lovendegem O- R. Lebbeke-Oudenaarde 2- Eine-KAVD 0. St.L.Houtem-SK Lebbeke 4- Waarschoot-Meldert 2- 2de provinciale B Haaltert-Terjoden 4- TK Meldert-Ophasselt 9- Opstal-Bambrugge 1- Heldergem-Mere 4- Lutterzele-Hofstade 1- Oordegem-SK Aalst O-i 2de provinciale C Kieldrecht-Heikant Ertvelde-Robur 3de provinciale D Herdersem-Ede Baardegem-Nieuwerk. W.Moorsel-Aaigem Lebeke-Doggen Hillegem-Gijzegem 3de provinciale E Schellebelle-Eksaarde Edeboys-Schoonaarde SK Overmere-Wichelen 3de provinciale F St.-Gillis-Baasrode Wieze-Tielrode Grembergen-Buggenhout Appels-Straatje 4de provinciale C Berlare-E.Houtem Vlierzele-Valentino's Kwatrecht-Erondegem Heusden-Serskamp Burst-Erpe 4de provinciale E FC Aalst-ldegem Winnik-Edixvelde St. Antelinckx-S. Moorsel Nederh.-Erembodegem 4de provinciale F Oudegem-Boonwijk White Boys-VK Hamme Opdorp-Verrebroek maakt men zich evenwel geen zorg voor de toekomst. Algemeen is meni oordeel dat het behoud verzekeren ge onoverkomelijke hinderpaal kan zijn. menteel zijn enkele gekwetste spek onbeschikbaar. Als zij er opnieuw bijz rekent men op betere resultaten. Appels - Stekene 1-4 E. Zele - Lauwe 1-2 Het zag er goed naar uit dat Eendracht zich zou herpakken na de nederlaag bij leider Aalter. Tegenstander was Lauwe dat in de eerste speelhelft bijna een half uur lang hard op de tanden diende te bijten om het drukkende Zele van tal van doelpunten te houden. De felle wind deed dan zijn duit in het Eendrachtzakje om na een kwartier een ver centerschot van Van Bogaert over de verraste doelman Mestdagh in de winkel haak te doen belanden. Een ideale uit gangspositie die de rood-zwart-witten deed denken dat de zege al binnen was. Dat was echter gerekend zonder de gas ten die in de laatste vier wedstrijden zeven punten sprokkelden. Na die Zeelse treffer begonnen de geelzwarten uit een ander vaatje voetbal te tappen en onder impuls van de kanthalfs Goemaere en Vanhee kreeg de lokale verdediging al bij de eerste goed opgebouwde aanval langs Vanhee, de gelijkmaker te slikken dank zij een kopstoot van de helemaal aan de verste paal vrijstaande Dujardin. Toch herpakte Eendracht zich want daar op kwam het heel dicht bij een tweede treffer waarbij echter doelverdediger Mestdagh zijn misrekening meer dan goed maakte. De knal van Fiers zweefde hij van onder de deklat en daarop redde hij met de voet toen Christiaens was doorgebroken. De tweede speelhelft bakten de jongens van trainer Jaak Goos sens er niet veel meer van. Het waren inderdaad de bezoekers die in het mid denveld heer en meester waren en voor aan Braem aan het werk stelden. Maar doelman Van Puyvelde wist wel raad met de doelpogingen. Maar rond het uur had de Zeelse goalie geen verhaal tegen het eerder zwakke besluiten van Knockaert die via een tussenkomst van Verwilligen langs de andere kant van keeper Van Puyvelde tegen het net devieerde. En het leek alsof voor Eendracht nu de wereld vergaan was want het ging zo ongeor dend en te traag op zoek naar de gelijk maker, dat een zegedriftig en sneller op de man spelend Lauwe de zege in han den hield. Bijna lukte men er in om een draw uit het vuur te slepen maar Seymor- tier zag van dichtbij zijn schot geweerd door Mestdagh en de ingekomen Toujani kopte bij hoekschop nipt naast. Een verdiende nederlaag die meer dan pijn doet bij de spelers die nu beseffen dat met het karaktervoetbal, waarmede een flinke start werd genomen maar waarin nu wat fysieke kracht ontbrak, ook kan gefaald worden, zodat men nu bij de middenmoters hoort. Eendracht zit nu in een morele put maar krijgt de tijd om zich te herstellen van de twee opeenvolgende nederlagen, om dan terug te starten met meer lonend kombinatiespel. (e.d.w.) Sparta Appels doet het niet zo best in deze kompetitie. Vorige zondag werden de Spartanen op eigen veld zwaar afge troefd. In de eerste helft boden ze noch tans een degelijke repliek, al werden ze toch tweemaal op een counterdoelpunt getrakteerd. Willy Van Zande zou de ge lijkmaker kunnen forceren. Op dat ogen blik rees er hoop maar net voor het ingaan van de rust, kwamen de Waaslan- ders aan hun tweede treffer. Volgens de versie van de lokalen kwam hij tot stand vanuit buitenspelpositie. In de tweede helft kwamen de bezoekers veel sterker naar voor. Binnen de kortste keren ver schenen er nog twee doelpunten op het bord. Appels mocht meteen ieder uitzicht op een winstpunt laten varen. Deze kompetitie heeft al vijf nederlagen opgeleverd. Vier punten uit acht matchen is bepaald geen resultaat om over naar huis te schrijven. Er zal snel een kente ring moeten komen als men volgend seizoen nog in derde wil uitkomen. De Appelse kern is vrij beperkt. Oefenmees ter De Vroe heeft dus weinig middelen voorhanden en zal dus moeten roeien met de riemen die hij heeft. EG VVV Hamme-R. Jet 4-2. Vergeylen kopt het tweede doelpunt binnen (vh) Derde provinciale F FC Baasrode bracht een bezoek aan gebuur Sint-Gillis-Dendermonde en werd er ingepeperd met 6-1Nadat eerst Collewaert en nadien Van Ransbeeck voor de eerste thuistreffers had gezorgd, vond de Baasroodse doelman Verstre pen het welletjes en verliet het veld. De jonge reservedoelman Facier kon nadien niet beletten dat hij nog vier treffers moest inkassseren. Bij de thuisploeg viel Tony Collewaert op met een hattrick. De Decker scoorde het tegendoelpunt. Arm Baasrode dat nog steeds de diensten moest missen van Wouter en Wauters. Appels moest met 1-4 de vlag strijken tegen Straatje Stekene. Tot het uur ging deze wedstrijd vrij gelijk op, maar toen Pee zijn duivels losliet liep het nog uit op een afgetekende nederlaag voor de Spar tanen. Sp. Buggenhout wipte even over de Schelde om SK Grembergen repliek te geven. Sparta kwam na een kwartier op voorsprong toen Van Der Jeugd een schot tegen de lat kon omzetten. Grem bergen ging wel manmoedig op zoek naar de gelijkmaker, maar werd op het kwartier van het einde getrakteerd op een counter van Van Belle. In de blessuretijd lukte Van Der Jeugd zijn tweede doelpunt en legde de overdreven 0-3 winst vast, (b.a.d.) Grembergen - Buggenhout 0-3 S.K. Grembergen bleek niet opgewassen tegen een beter Buggenhout dat in alle linies sterker uitpakte. Over de bezoeken de winst werd achteraf dan ook geen enkele diskussie gevoerd. 'Toch rolde de bal niet echt voor ons', merkt voorzitter Burghgrave op We kregen tevens enkele kansen voor de voet die echter onbenut bleven. Anderzijds waren we gul in het uitdelen van geschenken. Zonder de ver diensten van de bezoekers te minimali seren, had het gekund dat we aan de rust op 1-1 kwamen. In dat geval had de match misschien een andere wending genomen. In de tweede helft werden loffelijke pogingen ondernomen maar uiteindelijk kon de opponent zwaarder gewicht in de schaal leggen, wat geleid heeft tot een zeker niet onverdiende zege', SK Grembergen staat momenteel vrij slecht gerangschikt. In de klubmiddens E. Zele-Lauwe 1-2. De Vlieger loopt voortdurend in de aanval (vh) VW Hamme-R. Jet 4-2. Het ging er wel hard aan toe. Van Gelder op$ voorgrond (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18