Emotierijke tweede helft Op waarde verslagen, hoewel... y/svi a; Van 'kletskoppen' en 'smeerlappen' Rapide Lebbeke - Oudenaarde 2-2 FC Baasrode zonder trainer De Voorpost - 30.10.1992 - 19 VOETBAL Lebbeke-Oudenaarde 2-2 Ook na de wedstrijd was er nog heelwat herrie op het terrein (foto guy) Tijdens de dinsdagavond-training werd het ontslag meegedeeld van oefenmeester Frank Roelandt. Die ziet het met de huidige formatie niet meer zitten. Het gaat FC Baasrode niet voor de wind. De Scheldeploeg bengelt in derde provinciale F op de laatste plaats en inkasseert de ene zware nederlaag na de andere. Voorlopig worden de trainingen ge leid door ex-speler Gustaaf Heyn- drickx. Het bestuur is nu op zoek naar een coach die FC uit het slop kan halen. BAD V. Rapide Lebbeke-Oudenaarde 2-2. Het werd een emotierijke wedstrijd die eigenlijk door de thuisplbeg moest gewonnen worden (foto guy) Sint-Lievens-Houtem - SK Lebbeke 4-1 Inderdaad, aldus SK-PR-man Willy ding had kunnen nemen, mocht de den. Meert, SK is zonder enig puntje uit Sint- scheidsrechter met dienst van een meer Na acht minuten spel, aldus opnieuw Lievens-Houtem teruggekeerd. Wanneer konsekwente leiding blijk hebben gege- Willy Meert, kwamen we via een vrij- we op de wedstrijd terugblikken, moeten ven. Later echter meer daarover. schopdoelpunt op voorsprong. De bal we trouwens durven bekennen dat we op vertrok, van zo'n 30 35 m van het doel, onze waarde verslagen werden. Sint-Li- °P voorsprong van VQej van pran|< gchelckens. Frank vinus is een technisch sterk elftal, meer SK verscheen op het bezoekende veld heeft, terloops gezegd, een goeie wed- uitgebalanceerd dan SK Lebbeke ook. nog altijd zonder Herman Van Langenho- strijd gespeeld maar moet m i. nog beter Bedenkingen die echter niet wegnemen ve, van wie gehoopt wordt dat hij over kunnen. Hij moet in staat zijn nog sterker dat de wedstrijd een totaal andere wen- twee weken opnieuw zal kunnen aantre- zijn stempel op de ploeg en op de wed strijd te drukken. Hopelijk komen de kwa liteiten die hij ongetwijfeld in zijn body heeft, weldra tot uiting. Enkele minuten later gebeurde dan een fase die de wedstrijd een totaal andere wending had kunnen geven, Wat was er aan de hand Een doorgebroken Peter Moens gaat af op de plaatselijke keeper, laatstgenoemde verlaat zijn kooi en ta- SK,Lebbeke. Veel interesse voor het palingfestijn van SK Lebbeke (foto SK Lebbeke. De werkers achter de schermen tijdens het palingfestijn ckelt met de twee voeten vooruit Peter Moens. ledereen, ook de mensen van Sint-Lievens-Houtem, dachten aan een dubbele sanktiestrafschop en rood voor de doelman. Geen van beide echter, want scheidsrechter Eric Van Damme, in mijn ogen één van de betere referees in eerste provinciale, gebaart dat de keeper uitsluitend de bal speelde. Mocht hij zijn verantwoordelijkheid genomen hebben, kreeg Lebbeke de kans tot 0-2 uit te lopen en dan had ik nog wel graag de reaktie van de thuisploeg meegemaakt. Op zowat zes minuten voor het einde van de eerste speelhelft moesten we dan, op een ongelukkige wijze, het gelijkmakend doelpunt toestaan. Gevolg van een dui delijke fout van het verdedigend kompar- timent, dat vorige zondagnamiddag niet al te sekuur bleek. Uitgezonderd dan Eric Amelinckx, die opnieuw uitstekend stond te keepen Lang stand gehouden In de tweede speelhelft probeerde SK zo lang mogelijk de gelijke stand op het scorebord te houden, slaagde daar ook geruime tijd in. vermits de thuisploeg pas in de 58e minuut kon uitlopen tot 2-1Via een overigens knap doelpunt. In de 72e minuut krijgt Wim Gabriéls een prachtige voorzet van Frank Schelckens voor de voet maar hij treuzelt te lang en de kans op een gelijkspel was vervlogen. Het derde doelpunt, aldus verder Willy Meert, viel pas in de 86e minuut. Uit een o.i. flagrant buitenspel Onze mening was ook deze van de lijnrechter, want hij vlagde, maar de scheidsrechter lapte dat aan zijn laarzen. Toen de match op haar einde liep scoorde de thuisploeg nog een vierde keer. Vermelden we nog dat Robin Massamba er nog voor de rust uitgetrapt werd - hij werd vervangen door Wim Gabriels - en Jean-Pierre Hals in de 65e minuut Van Hoeyweghen verving. Geert Oe Vlieger neemt Lebbeekse keepers onder handen Dendermondenaar Geert De Vlieger, keeper van eersteklasser Beveren en de nationale beloftenploeg, neemt sinds enige tijd elke donder dag de Lebbeekse keepers onder handen. Met resultaat blijkbaar want de SK-doelman Eric Amelincks le vert de voorbije weken tussen en voor de palen uitstekend werk af. Knokken We zijn er ons inderdaad van bewust, aldus de Lebbeekse ploegleider, dat we moeilijk tot scoren komen. Totnogtoe hebben we amper vijf keer de kooi van de tegenstander gevonden. Het zal dus an dermaal knokken worden. Wij houden de resultaten van de ploegen die ons in de rangschikking net voorafgaan dan ook angstvallig in de gaten. De kloof met onze rechtstreekse konkurrenten mag niet te groot worden. Al bij al zijn we er ons na acht wedstrijden reeds van bewust dat we, net als vorig jaar, zullen moeten vechten voor het be houd. We blijven echter ons vertrouwen stellen in Ludo Pissens, we zijn er vast van overtuigd dat hij in staat is na deze nederlaag zijn mannen opnieuw op te peppen. Vermelden we nog, onder voorbehoud weliswaar, dat SK Lebbeke op zaterdag 31 oktober om 15 uur op het A-terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de beloften van Sporting Lokeren speelt Pierre Van Rossem tigheid aan de dag, ging dus niet vrank en vrij in de aanval. Bij Oudenaarde keek Floris Verstraten - hij zal later nog in het stuk voorko men - reeds in de vierde minuut tegen geel aan. Oudenaarde toonde zich vrij hard in de duels en de spelers van beide ploegen bleken nogal wat slechte passes in de voeten te hebben. Het weer De beste kombinaties vielen eigenlijk aan Rapide-kant te noteren, maar voor enig doelgevaar zorgden ze niet. In de zone van de waarheid blijken de Lebbekenaars over te weinig stootkracht te beschikken. Van Tom Devisscher geen spoor, even min van Geert Van Moerzeke die door zijn rechtstreekse tegenstander tijdens de eerste helft kompleet uit de wedstrijd werd gehouden. Wie centraal degelijk werk verrichte was Ronny Willaert. De eerste kans die naam waardig noteer den we in de 37ste minuut en kwam dan nog van de bezoekers, toen Floris Ver straten in de handen van Kris Janssens besloot en nog ih dezelfde minuut op nieuw voor gevaar zorgde. Voetbal is duidelijk emotie Rapide verscheen in de tweede helft met duidelijk meer offensieve bedoelingen aan de aftrap, kreëerde trouwens in de zevende en achtste minuut al meteen twee reuzekansen. Eerst Patrick Van den Bussche, daarna Donny Van Hauwer- meiren konden ze niet verzilveren. Het animo sloop in de wedstrijd en de Rapi- de-druk bleef aanhouden. Oudenaarde moest zich beperken tot de tegenaanval. Op het kwartier schoot Ronny Willaert naast. In dezelfde minuut was het echter bingo Patrick Van den Bussche, lange benen te koop, schoof een kopstoot- voorzet van Tom Devisscher schuin naast de keeper. De thuisploeg leidde met 1-0. De bezoekers gaven zich echter niet ge wonnen, probeerden de tegenaanval te lanceren en bij één van die doorstoten floot de scheidsrechter voor een ver meende Rapide-fout. Bij het geharrewar dat volgde viel in de plaatselijke verdedi ging een dekkingsfoutte noteren en Pas cal Van den Stockt kon het scorebord in evenwicht brengen. Dé kans op een 2-1 voorsprong kreeg Geert Van Moerzeke aan de voet op het halfuur. Hij treuzelde echter en verzuim de te passen naar zijn vrijstaande mede- speler Kris Buydts.Even|aterwerdTom Devisscher - die maakt blijkbaar een vertrouwenskrisis door en heeft het zichtbaar moeilijk om zich te manifeste ren - vervangen door Danny Van Puyvel- de. Ook bij Oudenaarde werd een vervan ging doorgevoerd. Nadat Geert Van Moerzeke in de armen van de bezoeken de keeper besloot, toonde Oudenaarde zich bij uitbraken tweemaal tereke ge vaarlijk. Donny Van Hauwermeiren loste in de 40e minuut nog een degelijk schot af op de bezoekende goalie. Danny Hey- vaert raakte gekwetst tijdens een botsing en moest worden vervangen door Kris 2- Ontevredenheid alom vorige zondagna- 0- middag na het einde van de ontmoeting 4- tussen Rapide Lebbeke en Oudenaarde. 2- in de eerste plaats bi) de Rapide-aan- hang, die in de laatste minuut van de 4- wedstrijd, in blessuretijd eigenlijk, een 9-' 2-1 voorsprong teloor zag gaan. 4_- Ontevredenheid bovendien bij de Oude- naardse officiëlen en supporters, die het fl.i vooral gemunt hadden op de scheids rechter en één van zijn lijnrechters, die 5, naar hun mening de thuisploeg een straf- schop kado had gedaan. Scheldwoorden ais 'smeerlap' en 'kletskop' - sommige voetbalsupporters beschikken over een °i uitgebreide, plastisch sterke woorden- schat- werden in de richting van de 44 beide mannen in het zwart geslingerd en u de Lebbeekse officiëlen hadden alle moeite om de gemoederen tot bedaren te brengen. Voetbal is duidelijk emotie, dat werd vorige zondag op en om het Rapi- 14 de-terrein andermaal bewezen. 6. Matte eerste helft uitg Lebbeke trad aan zonder de gekwetsten 0-3 Nico Van den Bossche - die zou volgen- 1-2 de week proberen te hervatten - en Peter Van de Voorde, wiens kwetsuur tamelijk M ernstig zou zijn en een heelkundige in- 4-i greep tot de mogelijkheden behoort. 3-1 Geert Carlier was, ingevolge familiale 7-£ omstandigheden, evenmin van de partij 2-2 zodat Frankie Verheyden als laatste man fungeerde. uitg Oe thuisploeg legde, in tegenstelling met M vorige thuiswedstrijden, enige voorzich- 7-2 M Daelman. In de 42e minuut gebeurde het dan de bal belandt in het strafschopgebied van Oudenaarde en van Lebbeekse kant wordt geappelleerd voor strafschop, een Oudenaardse verdediger zou de bal met de arm gespeeld hebben. De scheids rechter reageert eerst niet, maar ziet dan yfaP'^e Lebbeke-Oudenaarde 2-2. Het tweede doelpunt van Rapide de opgestoken vlag van de lijnrechter. Na konsultatie kent de referee Rapide een strafschop toe. Donny Van Hauwermei ren heeft geen probleem die kans te benutten. Tumult vanzelfsprekend op de Oude naardse bank waar een drietal mensen op bevel van de scheidsrechter van ver wijderd worden. De spanning is vanzelf sprekend om te snijden, vermits de be zoekers zich niet gewonnen geven en in een wanhoopsoffensief op het Lebbeek se doel afstevenen. Opnieuw een dek- kingsfout in de Rapide-verdediging zorgt ervoor dat Floris Verstraten voor Oude naarde de gelijkmaker kan scoren. In die slotfase wordt een Oudenaardse speler, na een botsing met een 'Lebbekenaar', nog gewond afgevoerd. Vanuit de tribune zakken een aantal Ou denaardse supporters af naar de neutrale zone, van waaruit ze én scheidsrechter én lijnrechter verbaal belagen. De Lebbe kenaars daar present wisten meteen overduidelijk hoe'smeerlap'in het Oude- naardse dialekt uitoesDroken wordt Rapide Lebbeke-Oudenaarde 2-2. Dat er al eens flink geschoffeld werd, a K toont ook deze opname (foto guy) De tijd heelt echter alle wonden, ook in de sport. Voor Rapide Lebbeke kende de wedstrijd echter een ontgoochelende af loop de thuisploeg had, gezien het ver toonde spel, beslist de twee punten ver diend, maar blijkt, net als buur SK, in hetzelfde bedje ziekhet scoren. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 19