;eslokalen van KTA Aalst ioor vandalen vernield Peter en Bazaar, sportieve rivalen maar geen van mekaar... r- 1 Weekblad van Dender» Dunne- en Scheldestreek Allerheiligen Jan Ceulemans traint Eendracht Aalst Kerkhof f ÖS-i floj De Voorpost VRIJDAG 30 OKTOBER 1 45e JAARGANG NR. 43 50 F kacht tiental dagen terug vernielden de op dat ogenblik nog niet gekenden, dertig klaslokalen van het Koninklijk Technisch Ateneum aan de lebaan 101 te Aalst. De schade liep in de miljoenen. Vorige woensdag bekenden drie zeventienjarige leerlingen deze vernieling te hebben igebracht niet uit wraak maar voor de kick. aas werkelijk een ravage aangericht in het KTA. Computers waren stuk lagen, de inhoud van diepvriezers werd verstrooid, de afdeling snit en .jd werd gesloopt en door het openzetten van de waterkranen op de ivenverdiepingen kwamen op verscheidene plaatsen de plafonds naar mm. Heel wat kostelijk computermateriaal werd onherstelbaar beschadigd W politie had echter een onmid- iijke aanwijzing. Op 21 juli 11. was ok al schade aangebracht op ichillende plaatsen. Toen had- icn de daders die zich 'The New Order noemden, belooft terug te lullen komen. Di opruimingswerken duurden ver schillende dagen en het zal nog een hele tijd duren voor alle aangerich te schade is hersteld. Heel wat bij zonder kostelijk materiaal ging on herroepelijk verloren. I The New Order De Speciale Opsporingssektie I(SOS) van de Aalstersc politie ont- I maskerde echter vrij vlug de daders. I Die kende resultaat woensdag- aan één raid op het KTA Aalst. De zeventienjarige leerlingen sloi gen voor het eerst toe in april van di jaar. Toen beschadigden zij schoolbus en gebouwen van het' KTA. Op 21 juli pakten zij de bo venste verdieping van Blok B aan. Bij die raid gebruikten de daders voor het eerst de schuilnaam 'The New Order'. Zij ontleenden deze naam aan een Engelse hardrock- groep waarvan zij fans waren. Die naam werd korte tijd later ook aan getroffen op de Sint-Annakerk te Aalst. Het trio wachtte op die beruchte zondagavond het einde af van de repetities van een kabaretopvoe- ring. Zij wachtten tot de dochter van de schooldirekteur en de ande re deelnemers het schoolterrein hadden verlaten. Daarna kroop één dader door een klapvenster en opende de deur voor zijn handlan gers. Twee uur lang verwoestten zij dan leslokalen en didaktisch mate riaal. Computers, diepvriezers en elektronische naaimachines moes ten er aan geloven. In de afdeling beenhouwerij werd door de vanda len voor 400.000 fr vlees ongeschikt gemaakt voor gebruik. Tmie onder biza ^stenen üjt 'Verzachtende Omstandigheden' van Gerda Befckmoes, verschenen bij de Leuvense Scnrijversaktie Kandidaten Prins Karnaval verkiezing 1993 te Aalst niet gemakkelijk. Dit omdat ook voor hem het weekend de drukste periode is. Zaterdagavond vlug even wegwippen of zondag vlug voor het restaurant opengaat eens naar een etentje overwippen is de enige mogelijkheid. In de late na middag op zondag kan het ook nog even, maar dan is het weer haasten om op tijd de zaak te kunnen ope nen. Aalst. Vooral de aangebrachte waterschade is vrij aanzienlijk (a) ondervragen bekende één minder- Volledige vernietiging avond, na ondervraging van meer jarige de feiten en wees hij twee De drie zeVentienjarigen bekenden dan honderd leerlingen van de tech- klasgenoten aan als mededaders, nische scholen in Aalst. Tijdens die Hij die bekende nam slechts deel ook een plan om een achtergelaten dreigement 'de school volledig te vernietigen' daadwerkelijk uit te voeren. Bij het verlaten van het schoolgebouw draaiden zij de brandkranen open en stroomden honderden liters water door het ge bouw. Zij wilden hun werk grondig doen en draaiden ook alle gaskra nen open. Gelukkig was de hoofd kraan dichtgedraaid. Voor hun arrestatie viel op het ge drag van de drie jonge daders niks aan te merken. Zondag keerden zij na hun vernielende raid onmiddel lijk huiswaarts. Hun ouders hadden niets verdachts opgemerkt. De schooldirektie van het KTA doorworstelt nu een waslijst van schadeclaims. Arol-experts onder zoeken de schade aan de gebouwen en de elektrische leidingen. Intus- sentijd werden de lessen in de nog beschadigde gebouwen hernomen. PH 'Zeir doengj voeisj' zou Keizer Kamiel zeggen en inderdaad wordt op dit ogenblik de prinsenverkiezingscampagne opgestart van de nieuwe kandidaten voor het dingen naar de titel van A a Is terse Prins Karnaval '93. Wegingen even kennismaken 'ten huize van de betrokkenen Einde vorige maand werden de inwachling van de kandidaturen voor de verkiezing prins kamaval-Aalst '93 afgesloten en werden twee kandidaten weerhouden: Peter uit restaurant Den Heerd uit de De Ridderstraat in Aalst en Bazaar uit de gelijknamige handelszaak in Erembodegem. Van koksmuts naar prinsenpluim etentjes en TD's van alle mogelijke Reeds als jonge snuiter van elf, Aalsterse kamavalgroepen. Dit twaalf jaar, droomde Peter van Den kombineren met zijn druk leventje Heerd ervan ooit eens prins karna- als restauranthouder valt hem zeker Uiteraard gaat de zaak bij Peter val te worden. Niet alleen omwille van het glitterkostuum en de plui- menmuts, maar hij vindt het voor een echte Aalstenaar, de grootste eer die men kan dromen, eens zijn stad te mogen vertegenwoordigen als prins. Vroeger individueel in de stoet meegestapt, nam Peter in 1985 voor de eerste maal deel in groep in de stoet. De Loeëktiëntjes waar hij toen deel van uitmaakte, zijn intus- sentijd al van het karnavaltoneel verdwenen. In het zicht van de ko mende verkiezingen kwijt Peter zich dan ook van de hem verwachte plicht: overal aanwezig zijn op de Aalst. Peter van Den Heerd is ook vast besloten zijn jeugddroom waar te maken, maar dan in alle eerlijkheid en sportiviteit (a) voor. 'Ik verdien er mijn boterham, maar binnenin blijft toch altijd die drang naar het karnavalbeleven hangen. Als bij het afsluiten van de karnaval de pop verbrand wordt, dan krimpt ons karnavalhart ineen maar we troosten toch steeds ons zelf dat wij 365 dagen na datum er terug zullen staan' bekend Peter. Wat zijn tegenkandidaat Bazaar be treft, verklaart Peter in goede ver- Aalst. Bazaar uit Erembodegemkamavalist in hart en nieren, droomt er reeds standhouding te werken. Zoals ook enkele jaren van prins te worden maar weet dat hetgeen eenvoudige opgave is de nieuwe voorzitter van AKV Mi- chelleken zijn hart op zijn tong heeft, wil ook Peter in alle eerlijk heid en sportiviteit het spel van ver kiezingscampagne spelen. Hij houdt er niet van achter de rug 'gaan zout te strooien' en te gaan roddelen over anderen. 'De kama valgroepen zijn één familie. Men ervaart dat in de werkhalle, op het AKV-bal enz... Een echte 'Oilsjteneir' is wel een spotter en een verwijter maar nooit met kwade bedoelingen. Aalst. Intussentijd worden in de gebouwen de werkzaamheden hernomen (a) Woensdagmorgen heeft Eendracht Aalst zijn oefenmeester Jean-Pierre Van de Velde wandelen gestuurd. 'In onderling overleg' zoals dat dan heet. Hij wordt opgevolgd door niemand minder dan Jan Ceulemans, de trots van de Rode Duivels en jarenlang het boegbeeld van Club Brugge. De Caje heeft de opdracht aanvaard voor een periode van 7 maand en wil met Eendracht Aalst het voetbal brengen dat de Aalsterse supporters graag zien: aanvallend. Op onze sportbladzijden leest U alles over deze belangrijke transfer. Lees door blz. 4

De Voorpost | 1992 | | pagina 1