leder een helft Renneboog dirigeert en scoort driemaal De wedstrijd van de gemiste kansen Jeugdvoetbal bij SK Berlare WWWWWWWWi Eendracht Meldert recht op meer door Berlaarse rangen VJ 20 - 30.10.1992 - De Voorpost Openlu^ MjOOENSTRHO VERTEt VOETBAL Eendracht Meldert moest op Waarschoot in de slotminuten nog de volle inzet, waarop het o.i. volop recht had, prijsge ven en zich tevreden stellen met een 2-2 gelijkspel. Eendracht kwam op de 25e minuut op voorsprong toen Nevens kei hard in de winkelhaak besloot. Rond het uur prikte Vermeir de 0-2 op het score bord na een copy-bookvoorzet van Cha- bert. Waarschoot schoot daarop wakker en besefte dat er wat moest ondernomen worden. Dat gebeurde een eerste keer toen Buyl in de strafschopzone in de fout ging. Joos zette onmiddellijk orde op zaken. Het zag er naar uit dat Eendracht die 1-2 stand tot het eindsignaal zou kunnen behouden, mede door het feit dat doelman Tonnelier weer uitstekend ak- teerde tussen lat en staken. De goalie van de bezoekers zou zich echter nog een tweede keer moeten gewonnen geven na een scrimmage in zijn doelgebied. Moest een overwinnaar op punten toegewezen worden, dan ging onze voorkeur deze keer naar Meldert, dat gedurende ruim een uur de toon aangaf tegen een aan huis sterk gemeld Waarschoot. (b.a.d.) SK Overmere-Wichelen 1-1. Berkens, De Mets, Sergeant en De Saede- laere zetten de buitenspelval wijdopen (mt) Voetbal. De resen/ewedstrijd Berlare-Beervelde werd geleid door een vrouwelijke scheidsrechter (vdwg) SK Berlare - Houtem O-O SK Overmere-Wichelen 1-1. Ondanks het slechte weer waren er vee supporters komen opdagen (mt) Miniemen E. Laarne 2 SK Berlare 5 Het jong talent dat SK Berlare bezit, heeft nogmaals zijn stempel gedrukt op deze belangrijke wedstrijd voor wat betreft de eindafrekening van het kampioenschap. E. Laarne, derde in het klassement, kon in het eerste kwartier van de wedstrijd gelijke tred houden met een goed kombi- nerend Berlare. Smaakmakers waren Jo Wageman en Sven De Wilde, die samen met een goed gestoffeerd middenveld het beste van zichzelf moesten geven om de thuisploeg het scoren te beletten. Rond de twintigste minuut ontbond Yves De Wilde zijn duivels en maakte voor rust twee prachtige doelpunten, na een mooie kombinatie Kim De Jonge, Bertje Die- rickx en Kevin Van Driessche. Na de rust terug een Berlare op zijn best met Youri Adam die zich in de kijker speelde. E. Laarne, dat zijn plaats in de rangschik king knap verdedigde, sloeg terug met prachtige doelpunten. Toen Kim De Jon- ge voor affluiten nog tweemaal scoorde kon de Berlaarse aanhang juichen ik deze overwinning. Preminiemen SK Berlare SK Kalken Van bij de aanvang van de wedstrijdtan Berlare het bewind in handen, ondt Kalken gelijke tred trachtte te houden noteerde men rond het kwartier reet een 4-0 stand. Uitblinkers waren Toi Van De Bossche, Steven Van der Snici en Bram Bonnarens. Lesley Van Malty ren deed in de tweede helft zijn duit in l zakje na knap samenspel met Steven Vi der Snickt. SK Kalken, dat enkele male gevaarlijk voor het Berlaarse doel ty daagde, slaagde er niet in de eer redden. Bij de verdediging van Berlan vielen te noteren Koen De Winter, Stev- Samson en Jurgen Sacré. Een verdiend overwinning van SK Berlare. (vd*| Het rotweer van zondag heeft ervoor ge zorgd dat deze derby geen kaskraker is geworden. Beide ploegen zijn immers koplopers en Wichelen had bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Er kwamen amper tweehonderd toeschou wers opdagen aan het Kloosterland. De eindcijfers laten vermoeden dat er weinig kansen werden geschapen maar niets is minder waar. Zowel Overmere als Wichelen kregen verschillende open kansen maar het modderige veld hield de score laag. Al bij al werd het toch nog een genietbare partij voor de supporters die regen en wind trotseerden om hun ploe gen aan te moedigen. ,Het begon goed in de eerste helft voor Overmere dat met de wind in de rug speelde. De nochtans sterke bezoekende verdediging maakte een slippertje bij het uitverdedigen van Spaerkeer en De Sa- delaere (alweer hij) kwam als een duivel tje uit een doosje keeper De Coensel te grazen nemen1-0. Ook Berkens had nog wat in petto. Jan is altijd gevaarlijk maar deze keer dribbelde hij iets te lang en verkwanselde een open kans. Op slag van rusten kwam Luypaert uit zijn schelp maar zijn schot ging nipt naast. Trok Berlare tijdens de eerste helft het" laken naar zich toe dan was de tweede helft voor Wichelen. De gevaarlijke Fon- teyne loste een 18-karaats-loeier en Ro giers kon niet anders dan wanhopig grabbelen. Het werd dus 1 -1 in het begin van die tweede helft en dat zag de lokale aanhang met lede ogen aan. Het werd nog erger toen de lokale speler-trainer Cooreman wegens kwetsuur moest ver vangen worden. Toch liepen Luypaert en De Sadelaere nog dicht tegen een doel punt aan maar wat beide ploegen nog probeerden, het bleef bij een gelijkspel De supporters hebben dus waar gekre gen voor hun geld en in feite waren het alleen de weergoden die tegenvielen. De Wichelse jongens van trainer Van den Hende hebben hun opdracht perfekt uit gevoerd. We hadden de indruk dat beide elftallen na de wedstrijd best tevreden waren met dit gelijkspel. Ref Waege- mans en zijn assistenten konden deze burenstrijd in goede banen houden. MT SK Overmere-Wichelen 1-1. De Overmeerse speler-trainer Mare Cooreman moest gekwetst van het terrein (mt) SK Overmere-Wichelen 1-1. Kan Berkens was overal te vinden samen met zijn twee engelbewaarders want hij is een gevaarlijke jongen (min SK Vlierzele - Valentino's 4-1 Het begon vrij goed voor de Overmere- naars want na zeven minuten trapte Dan ny Vanderstricht een hoekschop recht streeks binnen 0-1Vlierzele had daar tegen niet veel in te brengen en mocht van geluk spreken dat er niet meer onheil geschiedde toen rond het kwartier ver- schueren de kans zag om het leder nog naastte schieten. Diezelfde verschueren kreeg nog enkele open kansen maar bleef zo stuntelig te werk gaan dat het niets opleverde. Tegen de 40ste minuut kwam SK Vlierzele op gelijke hoogte. Na een misverstand tussen Simons en De Vrieze kon Renneboog scoren. Het stond dus 1-1 aan de rust. In de tweede speelhelft tapte Vlierzele uit een gans ander vaatje. Het gevaar kwam meestal van rechts waar Ronny Baeyens regelmatig werd gerold door Pascal Bockstaele die in de 62ste minuut mooi voortrok tot bij Renneboog. Die schoot binnen buiten het bereik van Simons. Aan de overzijde moesten wel enkele hoekschoppen toegestaan worden maar de 39-jarige Lucien Heyse organiseerde zijn verdediging zo goed dat doelman Kurt Eeckhoudt nauwelijks werd be dreigd. Rond de 70ste minuut brak Vlier zele nog eens uit en de klasrijke Renne boog lanceerde Bockstaele die hoog in het dak van het doel besloot3-1 Valentino's kon op het zware veld nog moeilijk tegenstand bieden en in de 85ste minuut, nadat Peter Simons reeds enkele mooie reddingen had verricht, moesten de bezoekers nog een vierde doelpunt inkasseren. Mare Renneboog rolde de ganse verde diging op en liet Simons kansloos om zo z'n derde doelpunt van de namiddag te scoren. MT Frisse wind Het is een vaststelling dat er, om een ploeg optimaal te laten renderen, heel wat om het voetbalhoekje komt kijken. Inderdaad, zonder aan euforie te doen, beschikt SK Berlare over een team waarin alle faktoren aanwezig zijn om optimaal te presteren. De vriendschapsband is de belangrijkste faktor die momenteel in Berlaarse rangen aanwezig is. De uitslagen en de stand in de rangschikking bevestigen dat. De vooruitzichten voor de aanvang van de kompetitie gewaagden van gematigd optimisme na de zware teleurstelling die SK Berlare het voorbije seizoen te slikken kreeg. «Wij kijken steeds vooruit, beklemtoonde voorzitter Roland Persijn. Wij hebben de nodige lessen uit de voorbije jaren getrokken. Momenteel beschikt Berlare over een team, beter gezegd 'een grote familie'. Wat het transferbeleid betreft zullen wij geen zotte dingen doen. Eigen spelers zoals een William Janssens, Jo De Bock, Wemer De Ridder, Danny Dhooms, Olivier Baeyens, Martin Van Caelenberge, Steven Nelis en Andy Dierickx bleven de klub trouw. Ondanks diverse aanbiedingen van omliggende ploegen. Ook doelman Hanselaer, noch tans druk benaderd, bleef SK Berlare trouw. Echte clubspelers, zegt de voorzitter fier. Het bestuur van SK Berlare stak de hoofden bij elkaar en er werd wat kijk- en luistergeld betaald maar uiteindelijk werd er een akkoord bereikt met jonge spelers waarop men kan rekenen. Wij citeren Middernacht, Patrick Cobbaut, Jantje Van Grembergen, Danny Van Hauwermeiren, Patrick De Windt, Patrick Dierickx. Deze jongens hadden in diverse klubs bewezen wat ze in hun mars hadden. Jongeren die leven voor het voetbal, hun hobby in de eerste plaats. Met het aantrekken van trainer Gerard Verhelst deden we een uitstekende zaak, zegt de voorzitter. Gerard, die het klappen van de zweep kent. kneedde zijn ploeg tot een geheel. De afwisselende en interessante trainingen bleken een sukses. Een dialoog deed de laatste twijfels verdwijnen. SK Berlare mag het verder verloop van de kompetitie hoopvol tegemoet zien. Het zal zijn talrijke supporters niet ontgoochelen, want er waait een frisse wind door de Berlaarse rangen. (vdwg) SK Overmere-Wichelen 1-1. Ref Waegemans en zijn assistenten bijti naamafroeping (mt) terstand behoedde. En het feest ging verder. De jonge Andy Dierickx, in goede doen. zette twee tegenstanders letterlijk en figuurlijk in de wind, schoof de bal in de voeten van de attente Danny Van Hauwermeiren en Danny haalde hard uit met zijn rechter. Maar weer was de kee per op de goede plaats en met 0-0 gingen ze naar de rust. Na de koffie, zelfde spelbeeld met Berlare licht in de meerderheid. Blikvanger in de verdediging was wel libero Middernacht, die het zestienmetergebied op grootse wijze beheerste. Een tiental minuten voor slot dacht de Berlaarse aanhang dat het gebeurd was. Olivier Baeyens drong na mooi samenspel met Andy Dierickx diep in de Houtemse verdediging en gaf een achterwaartse pas aan de goed gevolgde Van Hauwermeiren. De Berlaarse aan hang veerde recht maar de bal, gedragen door de wind, verdween in de donkere wolken tot grote ontgoocheling van de Berlaarse aanhang. Dit was meteen het einde van een toch genietbare wedstrijd, rekening houdend met de weersomstan digheden. (vdwg) SK Overmere-Wichelen 1-1. De Wi chelse trainer is vrij bescheider maar zijn ploeg staat toch op kop al is de kompetitie nog lang (mt) De uitslag kon 3-3 of 4-4 geweest zijn. Maar in de zone van de waarheid werden ontelbare doelkansen gemist, deels door overhaasting, deels door de stormwind die het de acteurs uiterst moeilijk maak te, deels door twee uitstekende doelver- dedigers. met Geert Hanselaer die de man van de match was. Het begon noch tans goed voor Berlare. Reeds in de vierde minuut moest E. Houtem een hoekschop toestaan, nadat de doelman een loeier van William Janssens uit zijn doelvlak ranselde. Olivier Baeyens trapte de hoekschop op kundige wijze voor doel, Werner De Ridder nam de bal in één SK Overmere-Wichelen 1-1. De Saedelaere zit in de greep van zes °P de maar weer was er een Wichelse spelers (mt) attente doelman die zijn team voor ach- S.K. Overmere - Wichelen 1-1

De Voorpost | 1992 | | pagina 20