Boonwijk te zwaar geklopt TK Meldert pakt zwaar uit Gijzegem zorgt voor opdoffer Eendracht Sint-Gillis wint voetbalthriller Zware verliescijfers Goal in slotsekonde provinciale E Tony Collewaert herrijst Gevecht onderaan De Voorpost - 30.10.1992 - 21 VOETBAL Voetbal in vierde provinciale Een zwaar geteisterd Opdorp, dat de j diensten moest missen van de I geschorsten Verdonck, Bosteels, Beeck- man, Van Doren en De Nutte, stond tegen I Verrebroek voor een zware taak. De I nieuwkomers Coppens, Jan en Quinten Vergauwen lieten zich echter van hun beste zijde zien. Segers scoorde het eni- i ge doelpunt en meteen kon oefenmees- ter Beeckman weer lachen. Berlare geraakte in eigen vesting niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen Een dracht Houtem. De «puitekloppers» na men de eerste helft voor hun rekening, maar toonden zich onmondig in het doel- I gebied van de tegenstander. In een meer gelijkopgaande tweede helft kreeg Berla re opnieuw de betere kansen. Het sukses was er echter niet bij. Vlierzele kreeg het bezoek van Valentino's Overmere en liet er geen gras over groeien. In een gelijkopgaande eerste helft klommen de bezoekers het eerst op voorsprong langs Van Der Stricht. Dat was het enige wapenfeit langs bezoekende kant. Renneboog stel de nog vóór de rust gelijk en zorgde na de kampwisseling voor 2-1. Nadien stuikte Overmere in mekaar en Bockstaele en nog eens Renneboog zorgden nog voor afgetekende 4-1 winstcijfers. Boonwijk kon, opbezoek bij Oudegem dankzij een strafschop van De Bondt bij een 2-2 na het uur de stand nog in evenwicht houden. Nadien ging Boon wijk totaal de mist in. Drie bezoekende spelers werden uitgesloten en thuisspe- ler Hillaert was niet in te tomen. Het werd uiteindelijk nog 6-2. Alleszins een te zwaar verdikt voor Boonwijk. Na de zes op zes was de wedstrijd op White Boys een echte topper voor VK Hamme. De Wuitens botsten echter op een superieure thuisploeg waarin Rottier voor de Hamse verdedigers een ongrijp baar element bleek te zijn. Hamme kon er weinig tegenover plaatsen en meteen werd een einde gesteld aan zijn zege reeks. (b.a.d.) I Tweede provinciale B TK Meldert troefde Ophasselt af met Deze zware score is wellicht in de j hand gewerkt door de uitsluiting van de j bezoekende spelers Huysegems en Ra- madam. Maar al bij al draaide Meldert op volle toeren in een wedstrijd waarin niet minder dan drie strafschoppen mochten versierd worden. Leider SK Aalst ondervond op Oorde- gem meer tegenstand dan verwacht. Oordegem vertoonde veel inzet en zorg de voor een waardige repliek tegen het technisch sterker Aalst, dat via een af- I schamper van Van Den Berghe een ge lukkige 0-1 kon boeken. Zelfs na de uit- sluiting van Michiels bleef Oordegem w™ dreigen en kende werkelijk tegenslag toen een kopbal van Van Burm tegen de onderkant van de lat strandde. Na een uiterst spannende wedstrijd moet Terjoden, op bezoek bij Haaltert met 4-3 de duimen leggen. Terjoden had na de rust nochtans een 1-3 voorsprong uitge werkt, maar die ging in de slotfaze nog verloren. Het windnadeel speelde Terjo den toen duidelijk parten, al dient gezegd dat de verdediging van de bezoekers in de tweede helft op losse schroeven stond. FC Mere kon niet beletten dat Helder- gem zijn eerste thuiszege van het seizoen boekte. Mere verloor met 4-2 en komt er, rekening gehouden met de afgedwongen scorekansen, nog vrij goed vanaf. Hofstade heeft op Lutterzele tot de laat ste minuut moeten zwoegen om een 1-1 gelijkspel te veroveren. Dat gebeurde met een verre trap van Roels. Hofstade werd hiermee beloond omwille van zijn sterke tweede helft. Bambrugge wist bij Opstal een puntje mee te pikken. De bezoekers kwamen op voorsprong langs Van Triest, maar kon den nadien niet meer beletten dat De Schrijver op een voorzet van Werner Van Heek Lutterzele weer op gelijke hoogte bracht. (b.a.d.) Derde provinciale D ITfcl ni# Je meest in het oog springende uitslag is Je 1-4 zege van Gijzegem tegen Hille- gem. Na een gelijkopgaande eerste helft met een fraai doelpunt van Van Landuyt wist Gijzegem na de kampwisseling vol ledig zijn stempel op de wedstrijd te drukken en liep uitnaar 0-4 met doelpun ten van De Pauw (2) en Vereecken. In de slotfaze kon Vermeeren nog wel voor het eerreddend doelpunt zorgen, maar toen waren de bezoekers al aan het feest vieren. Na twee opeenvolgende nederlagen wist VJ Baardegem tegen Nieuwerkerken weer aan te knopen met de overwinning. De thuisploeg startte alleszins met goed en stond reeds na vijf minuten met 0-1 in het krijt. Baardegem vocht niettemin dap per terug langs Aendekerk en Saerens. Na de koffie drukte de thuisploeg door langs Van Audenhove naar 1-3 en miste nadien nog enkele kansen. In de slotfaze wist De Wulf uit een vrije trap nog te milderen tot 3-2. Baardegem won nipt, maar o.i. verdiend. Wilskracht Moorsel en Aaigem ver deelden met een 2-2 gelijkspel broeder lijk de punten. Dit gelijkspel heeft Moor sel te danken aan zijn betere tweede helft en kwam toen verdiend op gelijke hoogte langs Bornauw. De thuisploeg moest ge durende het laatste kwartier verder spe len met tien eenheden nadat Pauwels wegens een kwetsuur was uitgevallen en oefenmeester Boone reeds twee wissels had uitgevoerd. Wilskracht beet echter op de tanden en hield de halve inzet thuis. SK Herdersem leed voor eigen publiek een 0-1 nederlaag tegen Ede. Het werd een evenwichtige match. De bezoekende doelman speelde zich in de kijker toen hij in de eerste helft een harde kopbal van De Wolf uit zijn doelvlak weerde. De thuis- doelman moest zich halfweg de tweede helft gewonnen geven na een hoekschop en een geplaatste kopbal van De Troyer. Een laatste wanhoopsoffensief bracht voor Herdersem geen zoden meer aan de dijk. Doggen Erembodegem kwam op Lebe- ke nooit in het stuk voor en werd met 4-0 wandelen gestuurd. Het is dankzij nog enkele gepaste tussenkomsten van doel man Van Hoefs dat geen zwaardere eind cijfers op het scorebord verschenen. (b.a.d.) JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. De miniemen van Eendracht Sint-Gillis kregen voor de topper een nieuwe uitrusting van sponsor Deco Print uit Zele. De spelers zouden hun sponsor niet ontgoochelen (foto Piet Hermans) Na afloop van een ware voetbalthriller toch niet en de stoere Grembergse ver- seizoen met fraaie kombinaties en ge- konden de fiere miniemen van Eendracht dediging keerde vrij makkelijkalles weg. weldig veel inzet. Sint-Gillis hun kersverse sponsor de Precies toen Grembergen de bakens leek Sint-Gillis kwam op 3-1 na goed dubbel- overwmmng aanbieden. Eendracht won te verleggen viel het eerste doelpont. spel Aerts-Van Gaever en sterk besluiten met 3-2 van Grembergen, een overwin- Steven Aerts trapt naar doel waar Sam van Bram Verstraeten. Toen was de kous ning die de titelambities van de discipe- Van Haver de bal onvoldoende onder voor de thuisploeg af. Grembergen ging len van trainer Leo Pissens weer wat kontrole kreeg, de goed gevolgde Tom opgezweept door de supporters, steeds reëler maakte. Van Gavertrapte in. Grembergen lietzich teller drukken. Steven De Schynkel en Keurig uitgedost met de nieuwe trainin- niet van de wijs brengen en reageerde Davy De Corte toonden zich echter voor- genvandesponsorbleekalbijdeopwar- fors. De zenuwachtige doelman Stijn Be- treffelijke verdedigers. Toch kwam ming hoe nerveus gespannen de spieren ckers moest enkele malen tussenkomen Grembergen vijf minuten voor affluiten en de hoofden van de jonge Eendrachters maar werd net voor de pauze uit een vrije nog tot 3-2 terug en was het daarna voor waren. Ook Grembergen was trouwens trap toch gevloerd. Sint-Gillis leek met doelman Beckers nog vingers kruisen in hetzelfde bedje ziek. De wedstrijd zou dat gelijkspel te moeten gaan rusten Het duel der giganten had echt wel al zijn de gemaakte beloften ook volledig inlos- maar Tom Van Gaver kon een assist van beloften gehouden, sen: een honderdtal supporters was ge- Steven Aerts in een tweede doelpunt Eendracht schuift nu verder weg van de tuige van het duel tussen de nummers ombuigen. De tweede periode verliep net tegenstand. Toch is de weg nog lang en één en twee van de reeks. als de eerste. Eerst voordeel voor Sint- de titel voorlopig nog ver weg. Trainer Sint-Gillis, twaalf punten op twaalf, druk- Gillis, later steeds meer Grembergse Leo Pissens trakteerde als gelukkig man te Grembergen onmiddellijk op eigen druk. Groenwit en geelblauw speelden op een etentje voor zijn spelers doel. Echte kansen waren er aanvankelijk trouwens elk hun beste wedstrijd van het (ha) Tweede provinciale C Jeugdvoetbal. Grembergen moest op het veld van rivaal Sint-Gillis (voorlopig) afhaken in de titelstrijd (foto Piet Hermans) Lutterzele - Hofstade 1-1 Het zag er geruime tijd naar uit dat Lutter zele op zijn veld tegen Hofstade de volle inzet zou opstrijken. Op een ogenblik dat de normale speeltijd was weggetikt, trapte bezoeker Roels vanop respektabe- le afstand richting lokale kooi. Tegen alle verwachtingen in verdween de bal in de netten en verloor de thuisploeg de halve inzet. «Jammer, maar zo is nu eenmaal voet bal, aldus clubleider Paul Roels. Ik meen dat we een verdienstelijke partij hebben gespeeld, al waren de weersomstandig heden hiervoor niet ideaal. Omstreeks het halfuur kwamen wij op voorsprong. Steven Reid schoot op het doelhout, Bert Moens die mee was gevolgd, kreeg de bal voor de voet en gaf er de beslissende stoot aan. Kort na de herneming probeer den de gasten tevergeefs een reaktie op gang te brengen. Uiteindelijk hielden wij de match onder kontrole en verwierven de betere kansen. Dat we op de valreep een punt prijsgaven is jammer, maar niet van die aard om er je nachtrust voor te laten. In Mere krijgen we kans om de geleden schade weer goed te maken. (e.g.) Sint-Gillis - Baasrode 6-1 Soms hoor je er in geen maanden van, dan plots treedt hij in glans en glorie op de voorgrond. We bedoelen hier Tony Collewaert mee. Een voetballer die we als broekventje bij KAVD zagen opgroei en, later in andere thuishavens vertoefde en momenteel een onderkomen heeft bij de derde provincialer Eendracht Sint-Gil lis. Vorige zondag tegen FC Baasrode ontpopte hij zich als prijsschutter met vier doelpunten. Een eerste schoot hij binnen op aangeven van Alain Duwé. De derde treffer kwam tot stand na een indi viduele aktie. Het vijfde doelpunt kwam er op aangeven van Frankie Moens en bij de laatste goal was Alain Duwé in de voorbereiding betrokken. Sint-Gillis kwam dus zes keer tot scoren en won twee punten waardoor het zijn positie in de rangschikking kon verbeteren. Voor opponent Baasrode begint de situatie er intussen dramatisch uit te zien. In de acht voorbije kompetitiematchen stond men liefst 31 doelpunten toe. Na een kwartier in de eerste helft kreeg doelman Luc Verstrepen er genoeg van, stapte op en liet zijn aangeslagen maats verweesd achter. (e.g.) Juventus Schoonaarde, nog steeds zonder de gekwetste Brondeel, haspelde onderaan de ranglijst een tweepunten wedstrijd af tegen Edeboys. De thuis ploeg kwam vlak voor rust op voor sprong langs Bert. Op vijf minuten van het eindsignaal lukte Baeyens een pracht van een omhaal en hiermee kreeg Juven tus waar het recht op had. SK Overmere kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Wichelen. Vroeg in de wedstrijd moest thuisdoelman Ro giers extra uit zijn doppen kijken om een schot van Verleyen en een vrije trap te neutraliseren. Een gefoefel in de bezoe kende defensie gaf aan De Saedelare de kans op de 25e minuut om te scoren. Kort na de rust was Fonteyne er als de kippen bij om een rebound over de doel lijn te duwen. In de tweede helft verzuim de Overmere de wenkende kansen te verzilveren. Een fel gehandicapt Schellebelle kon niet beletten dat het vinnig spelend Ek- saarde uitliep naar een 0-2, met treffers van Thomas en De Vos. Nadat Van Den Heede de aansluitingstreffer had ge scoord, poogde Schellebelle na de rust de gelijkmaker te scoren. Het speelde echter te overhaast om de goed georga niseerde bezoekende defensie te kunnen ontmantelen. (b.a.d.) Onze streekploegen waren zondag II. niet in hun beste doen. Zowel Robur Moer- zeke als Heikant gingen met zware ver liescijfers de boot in. Robur was op be zoek bij Ertvelde en kwam er aanvallend nauwelijks aan bod. De Roburisten mis ten duidelijk slagkracht. Het liep uiteinde lijk uit op een 4-0 nederlaag Het had nog erger kunnen zijn, want doelman Laureys verhinderde nog enkele zogenaamde «gemaakte doelpunten». Het gaat de Scheldeploeg duidelijk niet voor de wind. Het blijft nog steeds wachten op betere dagen. Ook Heikant, op bezoek bij Kieldrecht, werd met zware 5-0 cijfers afgestraft. De Zeienaren die gedurende zeventig minu ten voor een goed verweer zorgden, stuikten als een slappe puddinq in me kaar nadat de thuisploeg haar tweede treffer had geplaatst. De Heikant-verde diging wist geen raad met de kwieke Patrick Waem, die niet alleen twee keer scoorde maar bovendien een hand had in de andere drie Wase treffers. Het zal voor Heikant hard knokken worden onderaan de ranglijst. (b.a.d.) wemöergen-Buggenhout 0-3. Doelman De Bruyn wordt uiteindelijk meester van deze ingewikkelde situatie

De Voorpost | 1992 | | pagina 21