(Dubbele cijfers voor FC Tripoli en VK Siera Siera Zogge scoort vijfmaal Wal ivo liefhebbersvoetbal Vlaams Sportverbond Vlaams Sportverbond-Waasland De Voorpost - 30.10.1992 - 25 .tWflBO IfflCftBfi ,IL« brik at «GEI* •T RiePA Bij Walivo spelen twee dozijn regioploegen. Tijdens net vorige weekend was de punten- wnst daarvan eerder beperkt. De vijftien za terdagse - FC Avo was vrijgesteld - kwamen slechts aan een gemiddelde van één per ploeg plus twee Op VK Den Bos na, wonnen echter 4e ploegen met titelambities In de zondagse reeksen was de positieve balans duidelijk nwder Door de acht vertegenwoordigers werden er slechts zes punten geskoord. Al teen FC Bnel en VK Siera 4 wonnen hun match terwijl SK Moerheide de beide punten sprok kelde door een organisatorisch slippertje van RC De Roos uit Lokeren. Zaterdagse eerste afdeling: Voor VK Den Bos werd het de eerste nederlaag ran het seizoen. In een reekstopper tegen RC Raap werden de Hammenaars met het klein ste verschil verslagen en zijn nu ook van de leiding verdrongen In de Wuitensgemeente «aren de beide ploegen nochtans aan elkaar gewaagd Een zeer spannende match trou- met een hoog speltempo en ook ver schillende kansen. De beide doelmannen be paalden echter het resultaat en alleen in de eerste helft, werd de goalie van VK Den Bos enigszins verrast door Tugrul Yurick. In de weede periode was RC Raap rapper op de bal en moest de thuisploeg ook een beetje afha len. De bezoekers geraakten toen eveneens aan de hetere kansen en Carl Martens hield zelfs nog eenstrafschop van Wouter Van Puyvelde. Ook eenafgezonderde Tugrul Yurick werd door de fusdoelman nog eens afgeremd en Carl Martens met Eric Kockelkoren als de beteren bg VK Den Bos, konden toen eigenlijk de schade ook nog beperken. Door het verlies der Hammenaars en de winst bij VKW 70, wordt FC Oud Geel nu de nieuwe reeksleider. Als tweede staat FC Corner afgedrukt en het positieve verschil tegen hekkensluiter FC Por- laels Sport, bleef nog eerder beperkt. In de tone achteraan bevinden zich ook nog een ML regioploegen. Voor FC Sportwereld werd het nochtans een gunstige speeldag Diï ploeg pakte de beide punten van DVL flmti waarbij Steven De Leenheer al voor het Ifuur werd uitgesloten. Een pqgt sprokkelde Siera bij FC Puivelde Voor de Hamme naars nog steeds zonder één winstmatch, was ta trouwens al noodzakelijk om in de degra- iezone niet te worden afgezonderd. De Mens namen in die wedstrijd nochtans een ^stekende start. Na een eerste gevaar van de toisploeg met Filip Heyninck, had VK Siera al naeen vijftal minuten sukses. Toen werd een schot van Hubert Pletinck onvoldoende ge kiemd door doelman De Greyte en Dominique Baert, skoorde in de reboundOndanks het feit Dat FC Puivelde enigszins domineerde, bleef hetspel meestal beperkt tot het middenveld en okkasionele doelkansen Voor FC Puivelde werd een poging van Geert Elewaut geweerd en aan de overzijde, schoot Georges Quinte- ier rakelings naast Toch zou VK Siera met een goed debuut van de 17-jarige Jurgen Mettepenningen de winst letkunnen behouden. Nog voorde rust stelde Geert Elewaut niet onverdiend gelijk. In de tweede helft waren de beide ploegen méér aan elkaar gewaagd en voor VK Siera. besloot Georges Quintelier nogmaals juist naast. Ook de bezoekende Jurgen Mettepenningen werd nog van een doelpunt gehouden en voor de rest konden de wederzijdse aanvallers zich moeilijk manifesteren Deze van FC Puivelde echter nog duidelijk in de laatste vijf minuten met Stefaan Geerinck en Filip Heyninck welke zelfs de deklat raakte. De stand bleef evenwel ongewijzigd en voor VK Siera, betekende dit resultaat ook meteen de vierde drawn na el kaar. Bij FC Stille Vrienden heeft men de jongste winst tegen FC Sportwereld niet kun nen bevestigen. Voor de ploeg uit Moerzeke- Kastel werd het thans een nipte nederlaag bij FC Nancy Boys en voor deze laatste ploeg, werd het ook de eerste winstmatch in dit seizoen Zaterdagse tweede afdeling: De reekstopper tussen VK Woodstock 66 en FC Wijnveld, werd vrij afgetekend door de thuisploeg gewonnen en deze wordt nu ook alleen reeksleider. Bij AVC De Vlasbloem kreeg FC Altodie het eerder gemakkelijk om de beide punten te pakken enterzelfdertijd ook de tweede plaats in de klassering. Een forfaitskore zegt in dat verband voldoende en voor AVC De Vlasbloem was het nu ook al de vijfde nederlaag na elkaar. De Denderploeg staat trouwens afgezonderd en als laatste in de klassering. Voor FC Briel is de positie enigszins beter. Bij FC Rembrandt met ook nog een uitsluiting van Patrick Verbuyst aan het uur, werden belangrijke punten gewonnen en misschien wordt een gunstige periode straks ook nog bevestigd Een aangename verrassing werd ook de winst van FC Bond- galm bij PW Hemelaer. Het verschil bleef er beperkt tot één doelpunt maar in voetbal is dat nog altijd voldoende voor de beide punten. Die skoorde RC Grembergen ook tegen SK Moer heide en op de vier goals van de plaatselijke ploeg, bleven de Hammenaars het antwoord schuldig. Zaterdagse derde afdeling A: De vijf eerst geklasseerden hebben niets aan het toeval overgelaten en wonnen allemaal hun match. Een aantal zelfs nogal afgetekend en met dubbele cijfers voor FC Tripoli tegen LVK Ankerhof. De kopposities worden echter nog altijd door FC Inval Boys en FC Pauls Videoklub ingenomen. Eerstgenoemde won ook nogal duidelijk van VK Rodeo dat al na een vijftiental minuten een uitsluiting inkasseerde van Mario De Cauwer Forfaitcijfers werden door FC Pauls Videoklub bereikt bij FC Herten Heer en dat was eigenlijk ook geen verrassing Misschien kan hetzelfde voor het verlies van FC Venco worden gesteld. Daar worden de afgetekende nederlagen met een regelmatig heid aan elkaar geweven en tegen FC Luiten- tuit, werd het in dit verband al de vijfde. Thans inkasseerde FC Venco ook zeven goals en in de laatste twee matchen, geraakte de Dender ploeg nog aan de verdubbeling van dit aantal Bij VK Trappen Steels tegen FC Hof van Grem bergen werd de match voortijdig afgefloten en naar Walivo's wedstrijdkommissie doorge- E Zele-Lauwe 1-2 Mal buiten (vh) Seymortier mikt op doel maar zijn schot gaat via de db m V schoven Zondagse eerste afdeling: In deze reeks speelde VK Den Bos Walivo's match van de week tegen VK Troch Textiel. Het werd voor de Hammenaars echter een verlies en dan skoorde FC Bondgalm ook nogal afgetekend bij FC Portaels Sport. Bij de Wuitens werd Dirk Lambrecht op de rand van het zesde kwartuur ook nog uitgesloten en met de zes geinkasseerde goals, skoorde FC Bondgalm ook al de grootste nederlaag sinds de aanvang van het seizoen. Zondagse tweede afdeling: Door een samenloop van omstandigheden wordt de leiding in deze reeks thans door vijf ploegen gedeeld. Ook al omdat FC Scoutshuis 81 verloor bij FC De Cock. Ook FC Briel heeft zich als medeleider aangemeld door de winst tegen SK Bosdorp. Voor de thuisploeg skoor de Frank Van der Jeught al in de eerste helft en in de tweede periode was het Yves Smet welke de stand verdubbelde. Voor SK Bosdorp kwa men er echter geen goals op het bord en een tiental minuten na de rust skoorde deze ploeg zelfs nog een uitsluiting met Eric Janssens. Tegen de negen van FC Geywa rinkelde de bel al viermaal in de eerste helft voor Cera Steke- ne. In die periode werden er ook nog een drietal spelers van FC Geywa gekwetst -Ward Peelman, Wim Haentjes en Cesar Robberecht -, zodat de match bij de kamp wisseling ook werd afgefloten. Bij FC Zee meermin tegen VK Siera ook en de oorzaak kantelde er naar een scheidsrechterlijke bles sure. Voetbal. Wichelen is een ploeg vol talent. Overmere heeft water en bloed gezweet om een puntje thuis te houden (mt) Zondagse derde afdeling A: Het Hamse FC 't Klokhuis heeft de meer dan verdienstelijke prestatie tegen FC De Roos, bij FC Wijnveld niet kunnen bevestigen. Ook één der voornaamste titelkandidaten trouwens en voor de Wuitens werd het zelfs nog afgete kend met een half dozijn. En op welke manier SK Moerheide de beide punten bijschreef, werd al eerder verteld Resultaten Walivo's wedstrijdkommissie van 23 oktober: Werden geschorst voor twee speeldagen: Tony Van Boven (FC Briel), Tom Baert (FC Puivelde), Ivan Van Wauwe (VKW 70), Danny De Kinder (FC Bondgalm II) en Benny Velders (FC Rembrandt) Werden geschorst voor drie speeldagen: Jerry Stevens (VKW 70). Werden geschorst voor vier speeldagen: Guy Batens (VK Troch Textiel), Omer Baeke- landt (FC Briel), André Vermeylen (FC Oost- berg). Werden geschorst voor vijf speeldagen: Patrick Loir (FC Inter Decor). Naar de gemengde kommissie verwezen: Mare Verhulst (FC Van de Voorde). Gewijzigde matchresultaten: FC Favo - FC Van de Voorde wordt 5-0; FC Pony - FC Inter Decor wordt 5-0 Kim E. Zele-Lauwe 1-2. Nico Van Bogaert scoorde het enige doelpunt voor E. Zele-Lauwe 1-2. Plaetinck geraakt voorbij zijn tegenstander en zal voorzetten (vh) Dames De wedstrijd Juv. Schoonaarde-Lady's Lon- derzeel werd niet gespeeld. Het werd een gemakkelijke 5-0 forfaitoverwinning voor Juv. Schoonaarde. De ploeg van Lady's Londer- zeel kwam niet opdagen. De verantwoordelij ken waren in de overtuiging dat deze wedstrijd naar zaterdag verschoven werd. Dit uitstel is nooit toegestaan door het verbondsbestuur. Ook op de suggestie om kontakt op te nemen met Schoonaarde en in onderling overleg de wedstrijd te verdagen, heeft het verbond niets gehoord. Toch wel spijtig dat hierdoor Lady's Londerzeel terug zakt naar een vijfde plaats. Baardegem-FC Lutterzele Girls werd een sportieve en heel aantrekkelijke wedstrijd. De thuisploeg had in de eerste helft veldoverwicht maar stuitte op een sekure bezoekende verde diging De bezoeksters krijgen op counter ook enkele kansen maar thuisdoelvrouw Gretel Callebaut werpt zich telkens gepast in de voeten. Het is wachten op een doelpunt tot 5 min. voor rust. De kleine en snelle Van Lan- genhove Sara buit een misverstand in de Lutterzeelse verdediging uit en kan alleen op doel afgaan. De jongste speelster op het ter rein blijft heel kalm en geeft de doelvrouw het nakijken. 1-0. Dit is ook de ruststand Na de koffie wordt de wedstrijd meer evenwichtiger maar toch ble ven de bezoeksters spekuleren op de counter Dit levert hen niet veel meer op dan enkele hoekschoppen Van Damme Pascale benut wel een hoekschop voor de thuisploeg in de 45e min.- 2-0 Dit was te veel voor een sterk van zich afbijtend Lutterzele, dat in deze kom petitie maar niet van de grond komt. Door deze nederlaag is het zelf naar de voorlaatste plaats afgezakt Siera Zogge heeft blijkbaar een heel sterke ploeg en voert, na een 5-0 overwinning aan huis tegen Opstal, de klassering nog steeds aan Gezien het overwicht dat Siera in deze wedstrijd tentoon spreidde zal de eerste plaats nog lang weggelegd zijn voor de thuisploeg De bezoeksters waren maar net op tijd om met 10 speelsters de aftrap te nemen Siera Zogge dreef het tempo vanaf de eerste min in de hoogte en reeds na 60 sec lukte Lemo Cindy de openingstreffer. De verdediging van Opstal was nog niet bekomen van dit doelpunt of 2 min. later stond de 2-0 op het bord Veerle Van Cleemput verstuurde een dieptepas in de loop van Lerno Cindy die kalm afrondde: 2-0 De thuisploeg voelde dat Opstal problemen had in de verdediging en liet de bal nog sneller rond gaan 2 min. na het tweede doelpunt knalde Annick Herreweghe nummer 3 tegen de touwen. Tus sen al dit geweld had Nancy Ruys twee niet te missen kansen verkwanseld maar kon toch nummer 4 maken in de 10e min.. 4-0. Na 15 min. spel stond Opstal voltallig en ook de verdediging akteerde beter. De thuisploeg be heerste gans de tweede helft en meerdere kansen worden gemist. Voor de tweede helft blijft Pascal Comelis in de kleedkamers en wordt vervangen door de jonge Cindy Mar tens. Ook nu blijft het éénrichtingsvoetbal aan houden en na 9 min. gaat Peggy Van Kaer alleen op doel af maar wordt ten kosté van een fout van een doelpunt gehouden. Peggy trapt de penalty feilloos naast de paal binnen. 5-0. De bezoekende doelvrouw heeft al gans de wedstrijd op hoog niveau gespeeld maar de reddingen op pogingen van Veerle Van Cleem put en Cindy Lerno zijn gewoon klasse. Zij houdt de score nog binnen de perken. Eind stand: 5-0. Zaterdag Shell Boys behaalde een gemakkelijke zege tegen Klein Zand. De ploeg uit Grembergen die dit jaar al voor enkele verrassende uitslagen gezorgd heeft kon tegen een sterk spelend Shell Boys niet veel beginnen. De thuisploeg speelde een erg sterke partij voetbal en greep Klein Zand reeds vanaf de 1e min. bij de keel en liet de bezoekers geen schijn van een kans. De eindscore was uiteindelijk 5-0. Sportieve wedstrijd met een goede leiding van dhr Crickx J. Spannende wedstrijd ook in Hamme op het terrein van SK Vlierkouter dat Moerstraat ont ving. De bezoekers kwamen heel vlug op voorsprong toen Dauwe van dichtbij in doel besloot. Na 17 min. verhoogde Moerstraat deze voorsprong met weer een doelpunt van Dauwe 2-0 Ruststand. Tijdens de rust wer den de spelers van Vlierkouer blijkbaar op hun plichten gewezen. De thuisploeg begon met een andere ingesteldheid aan de tweede helft. Tassent zorgde met 2 doelpunten voor een gelijke stand. Maar de thuisploeg bleef gaan voor de overwinning. Deze kwam er ook in de laatste 10 min wanneer Weyn Andre een afgeweerd schot van Heerwegh Gino in de rebound tegen de netten knalt. Real Hansevelde nam op het terrein van FC Violetta een slechte start want na 20 sec. reeds was de ploeg uit Zele op achtervolgen aangewezen. De spelers van Violetta dachten reeds aan hun eerste punt(en) maar Hansevel de herpakte zich bijzonder sterk Na 15 min. bracht Van Driessche Gunther de stand in evenwicht. 1-1. De bezoekers gingen op hun elan verder en Vercammen Dirk zorgde voor 1 -2 Nog voor de rust liepen de bezoekers uit tot 1-4 met doelpunten van Van Driessche Gunther en Vercammen Dirk. De thuisploeg speelde voor wat ze waard is maar bleef in de eerste plaats sportief. Violetta kon in de twee de helft de schade beperken tot een doelpunt van Van Driessche Gunther Eindstand 1-5 Zondagnamiddag Real Kastel werd geen gewillig slachtoffer in de wedstrijd tegen Fina Troubleyn. Het werd aan de Schelde een goede wedstrijd met een sterk spelende thuisploeg die zeker een gelijk spel verdiende In voetbal is het niet altijd de beste ploeg die wint. Fina stond na 2 min. al 0-1 voor nadat, wie anders dan Oste Michel, een misser in de thuisverdediging in een doel punt omzet. Real speelt haar beste wedstrijd van het seizoen en kan terug in de wedstrijd komen met een doelpunt van Vlaminck Kurt 1-1. Dit wordt ook de ruststand. De tweede helft heeft Kastel de wind in de rug en beukt op het doel van Fina De bezoekende verdediging laat zich niet zo vlug in verlegenheid brengen maar VW Hamme-R. Jet 4-2. Vleeshauwers wordt door Lamin 'uitgeschakeld' (vh) heeft af en toe wel Dame-Fortuna nodig om de bal en de altijd op de loer liggende Oste Michel gelijke stand op het bord te houden. Met nog mag op randje buitenspel alleen op doel af- 10 min. te spelen wordt een aanval van de gaan en een gevleide overwinning voor Fina thuisploeg onderschept, er vertrekt een verre vastleggen. UITSLAGEN Dames Juvenes Schoonaarde - Lady's Londerzeel PV Lady's - VK Mansing Girls Siera Zogge Lady's - DVC Opstal VJ Baardegem - FC Lutterzele Girls Biscaya Guls - Hemelaer Lady's Zaterdag SK Vlierkouter - FC Moerstraat FC Shell Boys - FC Klein Zand FC Violetta - Real Hansevelde Ispartaspor - FC Tip Top FC Vriendenkring - RBS Hoger Op 't Stamineeken - Sportief Steendorp FC Gouden Leeuw - Pylonen De Kerf Zondagnamiddag Real Kastel - Fina Troubleyn FC De Zon - FC Wijkagenten SV Wepogro - VK Zwijndrecht 't Sleperke - FC Dnj Boeren AFC Cocktail - VK Statievrienden Vatanspor - 't Fort Hoop Vreugd - VK Herleving VK Woodstock '66: vrij KALENDER Dames: uitgestelde wedstrijden Lady's Londerzeel - VJ Baardegem VK Mansing Muizen - FC Lutterzele Guls Beker Dames: uitgestelde wedstrijden Hemelaer Lady's - Siera Zogge Lady's Zaterdag FC Moerstraat - FC Shell Boys FC Violetta - FC KLein Zand Real Hansevelde - Ispartaspor FC Tip Top - FC Vriendenkring RBS Hoger Op - 't Stamineeken Sportief Steendorp - Pylonen De Kerf SK Vlierkouter - FC Gouden Leeuw Zondagnamiddag: vrij Uitgestelde wedstrijden ff 5-0 3-1 5-0 2-0 naar 28/11/92 3-2 5-0 1-5 0-6 2-0 1-4 0-9 1-2 1-1 3-4 1-5 13-0 2-2 4-2 Crickx J. Heymans D. De Bock N. Yuruk Ercep Minnen André De Vroe H. V. Uytvanghe G Peersman A Van Boven

De Voorpost | 1992 | | pagina 25