Veldloop in Buggenhout Gewogen en te traag Adec wint derbï bevonden I Kangoeroes reeds zeker van behoud Knap verweer van Moderna Kan Drive beslissende in de titelstrijd rol spelen snuffel Grembergen blijft in de top Triest, triestig. Volleybal kalender 4i 28 - 30.10.1992 - De Voorpost VOLLEYBAL Derde provinciale dames Eerste provinciale ff i UPS Volleybal. Kangoeroes Aalst ontving Snuffel Grembergen (da) Volleybal. De heren van Kangoeroes moesten het opnemen tegen Wachtebeke (da) ATLETIEK Vorige zondag organiseerden 'De Beukers', in samenwerking met AC Leb- beke, te Buggenhout veldloopwedstrij den. Als aanloop uiteraard op het cross seizoen dat voor de deur staat. Uitslagen Bij de meisjeskabouters ging de over winning naar Stephanie De Baerdemae- cker, zij versloeg Imke Hauchecorne. Hans Van Buggenhout toonde zich de snelste bij de jongens in deze kategorie; hij versloeg Henry De Pauw. Bij de meisjesbenjamins versloeg Evy Moonen Tessa Van Goethem voor de eerste plaats Joeri Van den Berghe was de snelste jongensbenjamin, sneller dan o.a. Dieter Hauchecorne. Bij de meisjespupillen zegevierde Wendy Hauwelaert, zij versloeg Ellen Van den Berghe Toon Veldeman finishte als eer ste bij de pupillenjongens. Hij versloeg Thomas Lammens. Katrien De Ridder was de sterkste bij de meisjesminiemen, zij versloeg Sofie Die- rickx en bij de jongens, geboren in '81 en '80 eindigde Bert Michiels als eerste. BADMINTON Moderna Lebbeke Leeuwerik Lede (9-15,12-15,15-7,13-15) De reservewedstrijd werd gemakkelijk door de thuisploeg gewonnen met 3-0 en de setstanden 15-5,15-3 en 15-9 maar de hoofdwedstrijd zou een andere brok worden. Zoals zovele geplande toppers heeft deze maal niet gebracht wat er van verwacht werd. Bij de thuisploeg liet de afwezig heid van Katrien Stilten een grote leemte, want Moderna moest nu met amper een spelverdeelster het terrein op. Een groot nadeel als men de bijna perfekt sluitende dekking van de tegenstrever meer dan twee uur moest bekampen. Een erg zenuwachtige start bracht een slordige eerste set. Met weinig overtui ging werd er aangevallen langs de Leb- beekse kant van het net en de bezoek sters konden met een goed sluitende verdediging de punten bij elkaar sprokke len. De tweede set verliep het heel wat evenwichtiger, maar in de slotfase moesten de thuisspelers de duimen leg gen. De gasten wisten perfekt telkens de zwakke plaatsen bloot te leggen van hun tegenstander en via een intelligente opzet werd het thuisblok aardig ontweken. In de derde set, waarin traditioneel de Moderna meisjes naar hun tweede adem moesten zoeken, vonden de thuisspeel- sters hun vertrouwen terug en ze namen vrij vlot afstand van een erg verzwakken de tegenstander. Tijdens de vierde set was de beginfase gelijkopgaand tot 5-5. Dan viel bij Moderna het uitvallen van hun enige spelverdeelster te noteren en men moest naar een noodoplossing over schakelen. Dat is in zo een belangrijke wedstrijd een onbegonnen werk. Noch tans beperkten de speelsters met enkele puike akties de schade en de bezoek sters konden maar moeilijk de kloof slaan. In een spannend en prangend eind fase wonnen de bezoeksters verdiend het pleit. De zo gevreesde aanvalskracht van Leb beke werd nu aan banden gelegd door een goed georganiseerd Lede dat zich in verdediging op weinig fouten liet betrap pen. Een bewijs temeer dat de kracht van een aanval zijn oorsprong vindt in de kwaliteit van de organisatie in verdedi ging. Adec Baasrode 3 Thunderballs Berlare 1 (8-15,15-6,15-12,17-15) De thuisploeg was op een revanche uit na de 0-3 nederlaag van verleden seizoen tegen Berlare. Thunderballs dat na de promotie onmiddellijk zich rangschikte in de top van de rangschikking heeft verle den week een nederlaag opgelopen te gen koploper Evergem. Nochtans was het verlies zeer nipt en hierdoor was Adec gewaarschuwd van het sluimerend gevaar dat van Berlare uitging. De publie ke opkomst was groot en menig coach en speleer van konkurrerende ploegen was op deze konfrontatie aanwezig en ze zullen zeker van deze verplaatsing geen spijt gehad hebben, want beide ploegen hebben voor een goed spektakel en spel gezorgd. In de openingsset ging in de beginfase de skore gelijk op tot 5-5 en dan profiteerde Thunderballs maximaal van de persoon lijke fouten die de Adecspelers begingen. Vrij vlot wonnen de gasten de eerste set. De thuisspelers waren nochtans gr veerd en in deze set overspeelden zej tegenstander. Tijdens de derde vi de thuisspelers een goede tegenzeti taktische opslagen van Berlare, die' over het net werden gegeven. Met volleybal en dit op een niveau van lai lijke werd er in de eindfase van dezej inzinking waargenomen. In de viert kwamen de gastheren 2-9 achter, dat geen vijfde set wou betwisten, terug en langzaam maar zeker kwar ze terug, maar via 8-12 en 11-14 leek tiebreak onafwendbaar. Een redding Ives Decocker die een blok plaatste de de setbal en de Adecspeleres sla den er nog in de deelzege naar zich to- trekken. Een goede prestatie van thuisploeg die kollektief heeft gestrec en dit op een behoorlijk spelpeil supporters waren tevreden en zullen; ker terugkeren. Eerste provinciale Hamse Volleyballiga Topfloor 0 't Moleken 3 (2-15, 9-15, 7-15) Kangoeroes Aalst Wachtebeke (15-13,15-11,4-15,15-11) Het was buiten alle verwachtingen dat de beke met een nederlaag naar huis kon Kangoeroespelers. kleDDers als Wachte- Nico Haegens werd daar tweede. Caroline Joos versloeg bij de kadetten- meisjes Kelly Van Gucht. Koen Van der Schaege was sterker dan Peter Van Ransbeeck bij de jongens van die leeftijd. Wendy Colman mocht het zegegebaar maken bij de meisjesscholieren. Zij ver sloeg Gwendolien Haegens. Bij de scho lierenjongens toonde Kurt Rogiers zich de snelste voor het broederpaar Dimitri en Voeri De Meester. In de Volkscross, waarin zowel dames als heren aan de start verschenen, bleek Christof Van Damme de snelste. In zijn kielzog eindigden Geert Heyvaert, Mark Van Den Berghe en Linda Berghman Bij de damesveteranen zegevierde Rita Goossens voor Rita Ost, bij de heren in deze kategorie ging de overwinning naar Lucien Rottiers. Hij versloeg o.a. Luc Vastenavond. Vermelden we nog dat bij de heren junio res Fernand Ongenae zegevierde voor Koen Heyvaert en bij de damessenioren de zege naar Karin Schaele ging. Pierre Van Rossem HEREN Eerste provinciale 31.10 18.00 K Aalst - A. D'monde 20.00 T. Berlare - Zottegem 20.00 Overboelare - J. Zele Tweede provinciale B 3110 19.00 Meerbeke - Erembodegem 1.11 18.30 Steenhuize - L. Lede DAMES Eerste provinciale 1.11 17.45 Oudenaarde - VC Oudegem Tweede provinciale 31.10 17.00 Watervliet - VC Berlare 1.11 15.30 Kruibeke - M Hamme Tweede provinciale B 31.10 18.00 K Aal6t - Steenhuize 18.00 Zulte - S Aaigem 17.30 Meerbeek - S. Grembergen 1 11 19 00 Oenderhoutem - Buggenhout Derde provinciale 31.10 16 00 St Niklaas - R Waasmunster 19.30 Kruishoutem - B. Erembodegem 1.11 18.00 L. Lede - Oostakker 18.45 M. Lebbeke - Herzele 19.00 VC Oudegem - Heusden zenden... Vanaf de start van de wedstrijd toonde Aalst dat het niet op het terrein gekomen was als meelopertje. De set ging gelijk op tot 13-13. De thuisploeg hield in de eindfase het best de zenuwen in bedwang en trok alzo de openingsset naar zich toe en dit bij de eerste setbal Het binnenhalen van de eerste deelzege gaf de Aalsterse spelers vleugels. Ze namen een blitzstart en ze bouwden een 7-2 voorsprong uit. Bij 13-7 beseften de bezoekers het gevaar en ze vochten tot 13-11 terug. Maar opnieuw kon de thuis ploeg bij de eerste setbal afronden. Tij dens de derde set waren de gastheren even ae pedalen kwijt. In een minimum van tijd stonden de punten op het bord en het kostte Wachtebeke amper twaalf mi nuten om Aalst op de knieën te krijgen. In de Hamse volleybalkompetitie zijn de deelnemende ploegen meer en meer aan elkaar gewaagd. Zo leden de twee ploe gen die verleden seizoen de kompetitie domineerden reeds een of meerdere ne derlagen. De kandidaten voor dit jaar zijn de Bruine Beren en Hamvoc. Deze laatste heeft zich kunnen versterken met spelers van Blauwen Hoek, maar niettegenstaan de leden de Hamvoc spelers een neder laag tegen Topfloor. Hoe goed Topfloor speelde tegen Hamvoc, zo slecht was hun prestatie tegen 't Moleken. De afwe zigheid van twee aanvallers, Koen Pie- ters en Mare Vinck kon niet worden op gevuld met gelijkwaardige spelers, reken daarbij dat Peter Segers de nacht to doorgebracht op een huwelijksfeest; men kan zich een beeld vormen van prestatie. In de eerste set was hetna2 gedaan met alle leute want na het uitv- len van de spelverdeler van 't Molefe gingen de Topfloorspelers in de fout: zowel de opslagbeurt als in recepf Tijdens de tweede set was de weersta: iets beter, maar de opslagmissers blew zich opstapelen. Eenzelfde beeld tijder de derde set. Verdiende zege voor Moleken en voor Topfloor een wedstn.i om snel te vergeten. Tweede provinciale heren Moderna Lebbeke 2 Rapid Denderhoutem 3 (17-15,15-12,6-15, 2-15,13-15) In de reservewedstrijd hebben de thuis- in geslaagd de gastheren op achterwi gen aan te wijzen en bij 11 -14 namem gasten een optie op de eerste deelzeg De Lebbeekse coach slaagde er echter om meer motivatie in de ploeg te breng; en enkele taktische richtlijnen kondenh roespelers opnieuw bij de zaak. Een ge- lijkopgaande strijd tot 6-8, waarna Kan goeroes even doordrukte en met 11-8 aan de leiding kwam. Bij 14-10 kon de eerste matchbal opnieuw benut worden. Een genietbare wedstrijd. Kangoeroes moest wel tot het uiterste gaan maar ze lukten wel in hun opzet en dat was één van de betere ploegen een halt toe roe de Blauw-witte spelers langszij (14-1 om na een maratonset van veertig mi: ten met 17-15 te kunnen afronden. Deze deelzege zorgde meteen voor! nodige ambiance in de zaal want ditvrs een allerbeste opsteker voor de Mod! naboys, die nu op hun elan verder ging; in de volgende set. Met degelijk blokwe skoorden de thuisspelers meer dan Tweede provinciale dames Dendermonde - In een vooruitgeschoven wedstrijd won Eikenlo in eerste provinciale met 5-3 van Latem 2. Jeugdspeler Hans Bas- tien zorgde hier bij de thuisploeg voor de verrassing door te winnen van invaller Bob Van De Putte (C1) Daardoor verstevigt de ploeg uit Eeklo haar leiderspositie. De groot ste bedreiging komt hier van Badlove dat drie punten achterstand heeft maar nog twee wed strijden moet spelen. Vanavond tegen Drive en maandag naar De Lieve Worden beide wed strijden door Lovendegem gewonnen mogen zij de herfstbeker opbergen in hun trofeeén- kast. Bij Danlie was Jos Verbeke voor de tweede keer dit seizoen van de partij Dat resulteerde in drie overwinningen, maar zegt Verbeke. toch zat er een gelijkspel in. Bart De Beule verloor in de derde set van de enkel zeer nipt met 16-17 van Mario Temmerman, en Annick Peeters die de plaats moest innemen van de afwezige Lies Verlinden, verloor ook in drie sets. Verlinden die zelfs geen tomooien meer speelt, zou volgend seizoen evenmin nog deelnemen aan de interclub. In tweede provinciale eindigde de topper tus sen Gentse en Atletico op een 2-6 overwinning /oor de ploeg uit Adegem. Lokerse 2 kwam tegen Temse niet verder dan een gelijkspel. Een goede zaak voor Temse dat met 3 punten afscheid neemt van degradatieploeg Wette- ren. Dat verloor haar laatste wedstrijd in de heenronde met 1-7 van Scaldis. Flying shuttles 2 stuitte de opmars van Vulcain 3 in derde A, en is daardoor leider in het eerste kompetitieblok. Het klopte Vulcain met 6-2 Op de derde en vierde plaats eindigen de Pluimpukkers na een 6-2 tegen De Lieve en Eikenlo 2 dat met 1-7 Flee shuttle versloeg. In derde B haalteen ontmoedigd Snaar Af weer adem Even werd er zelfs aan gedacht om hun enige ploeg uit kompetitie terug te trekken, maar zegt mevr. Van De Velde, wij zijn een zuivere recreantenclub en bovendien zijn verschillende van onze vrouwen zwanger, maar het onverwachts gelijkspel tegen de Mintons 3 heeft ons weer moed gegeven en is er besloten om verder te spelen. De Mintons 2 verloren thuis met 2-6 van de Pluimplukkers In de hoogste mannenreeks had Deinze het moeilijk tegen Evergem 3. Het gelijkspel kan hun zelfs de leidersplaats kosten. Want als Eikenlo 3 wint van Evergem 3 is het herfst- kampioen. De Mintons 4 behouden hun vierde plaats na een gemakkelijke 7-1 overwinning tegen de Flying shuttles 3. Lokerse 3 neemt onverwachts afscheid van de laatste plaats .In de volgende set waren de Kangoe- spelers zich aardig geweerd ondanks het tij doen keren In eerste instantie kwam k:: cverlies was de aanhang tevreden. Het verlies met 0-3 en als setstanden 13-15, 14-16 en 11-15 werd gunstig onthaald. Moderna Lebbeke startte weer vol zelf vertrouwen en het- zorgde meteen voor spektakel. Weliswaar werd er gestart met een onuitgegeven opsteling en Kris Pieters werd in de basiszes opgenomen. Rapid Denderhoutem, een kopploeg uit hjmiwm wiwiw mimui uwi pen. De reservewedstrijd werd eveneens tweede provinciale en eveneens onge- bezoekersD^wVen de gas* door Kangoeroes gewonnen met 2-1 en slagen liet Lebbeke zien wat ze in hun blijkbaar niet gewend en het rommel de eerste twee sets waren genietbaar, mars hadden In de openingsset was een dan ook in de bezoekende gelederen? Setstanden 11-15,16-14 en 15-4. overzichtelijk spelend Denderhoutem er- dit zowel op het terrein als op de bar* Dirk Van Kerckhoven hamerde bovenin nochtans imposante blok en Jan Vierr deels was in het midden eenieder te sn af. Een 12-7 voorsprong werd niet me uit handen gegeven. Tijdens de derdes namen de thuisspelers even gas terug? wat eenieder vreesde, gebeurde ook.5 bezoekers roken nu hun kans en ze iw kerden er duchtig op los. Vlot en vrij* stonden de 6-15 cijfers op het sko- bord. In de vierde set werden de Blaf witten overspeeld. Na amper tien mir ten was de set afgelopen. Wie dacht dat de thuisploeg de slag werd toegediend in de twee laat; sets kwam bedrogen uit. Moderna Ik zijn kansen gaaf en pas in de slotfase* deze tie-break en na prangende en spa' nende duels moest de thuisploeg K gewonnen geven. Kris Pieters en Jo Buyl speelden meer dan verdienstelijke wedstrijd door een 6-2 winst van de nummer drie Gent se 2 De Dendermondse dames volleybal- speelgelegenheid te geven zodat het in Om te weten wie in de tweede afdeling als ploeg Snuffel Grembergen blijft het uit- de tweede set fout liep en Geraardsber- leider de kompetitierust mag ingaan moeten stekend doen in tweede provinciale. Na gen een set kon pakken. Nadien werd er we wachten op de konfrontatie op de derby zes speeldagen staat Snuffel ongeslagen dan orde op zaken gesteld en werd de tussen Buggenhout en Drive. Vooral het geli|k- gan de |ejdjng derde set vlot gewonnen. De vierde toon- zMwTttwwn Grembergen dat ook de voorbiie twee de dan tenvolle bet klasseverschil aan Scaldis verloor thuis met 1-7 van de Pluim- jaar in tweede provinciale beste resulta- want Grembergen won deze set met liefst plukkers en Lokerse kreeg door het forfait van ten neerzette wil dit jaar een worp doen 15-0. Vulcain 4 zomaar twee belangrijke punten naar de titel. Met de versterking dat de De wedstrijd tegen Kangoeroes Aalst cadeau. ploeg kreeg: Lut en Erica Albrecht zijn ze werd niet de spannende wedstrijd die we Toen zaterdag Pluimplukkers in derde mannen gewapend deze hoop in werkelijkheid om verwacht hadden. Slechts in het begin A met 7-1 won van Recrean stond het met te zetten Beide zusjes voelen zich best kon de thuisploeg enig weerwerk bieden, negen punten gelijk met De Lieve 3 Maar dat thujs b|: de Snuffelfamilie waar ze een maar eens de scoremachine op gang Lebbeke dwong met deze prestatie haalde zoals verwacht fors uit tegen Wit Wit 1 hoofdrol vertolken u/acwacrio winnaar npkpnri np^ptstan- nifiiiwresoektafbiideteoenstrevefen en is dus met een 0-8 winst leider Atletico houdt hier vast aan haar derde plaats na een 1-7 winst van Wit Wit 2. Zoals verwacht is Beveren in derde B kampi oen. Tegen Danlie 2 won het vlot met 2-6. Buggenhout 4 dat einde september de met 8-0 van Beveren verloor, haalde nu een 2-6 over- was was de winnaar gekend. De setstan- Grembergen begon deze kompetitie met den waren hier 4-15, 8-15 8-15, De vier verplaatsingen op rij, maar ze kregen volgende wedstrijd is een verplaatsing naar Meerbeke en op 8 nov, komt ATB Sint-Niklaas op bezoek. Snuffel speelde met volgend zestal: Christel Claes (pas- nauwelijks tegenstand. Meteors Erwete- gem. Griffoenen Steenhuize, Ename en Nazareth kregen allen een 0-3 aange smeerd. Geraardsbergen werd aan huis seur), Katrin Depouillan, An Stuyven, winning op Danlie 3. En Danlie 2 op haar beurt gek|0pt met 3_-| dat was dan ook de Ann Van Boterdael. Erica Albrecht, Lut won eerder met 2-6 van Stekene. wat hen een eers^e se{ ^jg men (ju seizoen moest prijs Albrecht. Invallers waren: Nancy Verhey- derde plaats met 8 punten opleverd gevgn Maar dje ene get mag tQCh we) a)s denwaegeman Marita, Hilde Van Hau- L.C. een geschenk aanzien worden. Want de te. trainer oordeelde van alle speelsters André nieuw respekt af bij de tegenstrevers ploeg is blijkbaar aan het groeien er zullen vast en zeker nog van zich te spreken. De sporthalperikelenbij f betreden van de plaatselijke spoif keek eenieder verbaasd naar een ge plas water en de Lebbeekse ploegvert woordelijken dienden eerst te dwe^? want volleybal is nog altijd een zaals? en geen waterpolo. Hoop doet le>? maar de vraag rijst heviger dan wele? wanneer is de herstelling van het daka de orde van de dag

De Voorpost | 1992 | | pagina 28