Een echte derby-ontknoping Hamsejudoklub goed gestart VDH Hofstade sneuvelt op 1 punt van Ambassadors Er zat meer in Sterke start van Gijsens Nog niet verloren Eerste seizoenszege BASKETBAL Geschorst Dat kan niet in derde afdeling Eerste seizoenszege Basketbalkalender 0*0* is gen lenze Ie von nzetq diel Met gc an lam leze c vierde ter. en. va kwan 4 leek Iding atsten es sla :ichtof van lestreo ilpeil Basketbal. Patrick Coppens schonk de matchbal voor de wedstrijd tussen Grembergen en Dendermonde (foto Piet Hermans) JUDO De Hamse judoklub Jitsu Kwai liet zich in schrijven voor het interklubkampioenschap. Ze werden daar geklasseerd in 3e klasse DDe eerste wedstrijden werden gespeeld te Nino- ve. Het was vanaf de eerste dag al te zien dat het een harde strijd ging worden tussen de klassieke klubs als Lebbeke, Lokeren en Nino- ve. Deze klubs werken nog steeds met eigen leden. Een paar anderen waren bedrijvig op de transfertmarkt en het wordt nu afwachten hoe sterk deze naar voren zullen komen. En dan denkt men aan Lede. Nazareth en Leerbeek. De Hamse judoklub hield haar hoofd koel en werkte de wedstrijden af naar best vermogen Ze liet naderhand een aardige uitslag afdruk ken. Hamme kwam in Ninove achtereenvolgens uit tegen Sint-Amandsberg, Strombeek-Beveren BOWLING Lokeren. In deze drie wedstnjden lukte het drie overwinningen. Sint-Amandsberg werd ge klopt met 5-2 en ook Strombeek verloor met dezelfde cijfers Lokeren werd nog zwaarder geklopt: 4-1. Het waren overwinningen die gelukt werden door Carl en Peter Van Hese, Koen Weyn, Mare Huyck, Gert Verleyen, Renè Vanderhaeghe, Constant Van Den Bossche en Frank Lepoutre Alles samengenomen was dit een prachtige uitgangspositie voor de Hamse ploeg, die na èén wedstrijddag al co-leider werd in deze reeks. Afwachten wat de toekomst zal bren gen. Als de Hamse groep het even goed blijft doen dan zal die in de komende tornooien nog vaak op het ereschavotje kunnen plaats ne- Dat het ene seizoen het andere niet is. onder vindt ook Dyor want in ereklasse bakken de Aalstenaars er niet veel van zodat de ereplaats in de vorige kompetitie ver weg lijkt. Na een hoopvolle start met winst tegen Moeskroen werd nu een derde nederlaag op rij opgete kend. Via de pas aangeworven Benny De Bock (567) en Bruno Glorieux (603) bleef men nochtans lang in koers maar in het laatste game lieten De Thaey (158) en Gorteman (169) het verrassend genoeg afweten Daar ook Semmahi (516) niet in zijn gewone doen was mocht AWP Prinzie de krappe zege (2758-2712) in Antwerpen houden. Ambassadors wint thriller In tweede klasse A kon BC Verbeke niet optor nen tegen leider Ronse en dit ondanks het feit dat zowel Demaerschalck, Vindevogel, Cor- nand en De Deyn elk de kaap van 500 punten overschreden. In derde klasse G werd het derby tussen VDH Hofstade en Ambassadors op het scherp van de snee betwist. De thuisploeg startte het best via Boelaert (584), Van den Hooff (561) en Declef (592) maar de Ambassadors schoven stilaan dichterbij met Julia Van der Poorten (520), Willy Stoop (482) en Frangois Vaere- wijck (475) in een produktieve bui. In het laatste game lukte Hugo Van der Wilt (592) liefst zes strikes tereke en Willy Bosman (568) kreeg de handen op elkaar met een ongeloof lijke carambole-split zodat Ambassadors toch 2636 punten totaliseerden en zo VDH Hofsta de (2635) in rouw dompelden. Franky Van den Berghe, die begin november met de Tsiech Vladimir Voreck het dubbelkampioenschap gaat betwisten was voor Wuitens I de match winnaar tegen Dee Cee's. Hij bracht immers zijn totaal op 564 punten en samen met Bert Veravond (519) en Pat Vanderheyden (497) leverde dit een 6-2 zege op zodat men over VDH Hofstade naar de zesde plaats wipt De Kat Fristi werd door Wase met bedreigd (6-2) en blijft zo op de tweede (promoöe-)plaats. Dirk Daelemans Basketbal. De Grembergse klub (foto Piet Hermans) De Voorpost - 30.10.1992 - 29 Bornem - Panters Baasrode: 83-82 Basketbal. BBC Dendermonde (foto Piet Hermans) feest van itna2 it uitv; vtolefe fout: ecepfe ersta- Moerzeke - Wasocub Waasmunster: gestopt bij 39-51 Het streekderby werd één minuut na de rust geschorst. Een hevig onweer boven Moerzeke zorgde voor een lekkend dak en uitglijdende spelers waren de oorzaak van de schorsing. In het begin van de match kon de thuis ploeg de bezoekende driepuntspecialis ten niet opvangen. Het werd dan 3-13 en 9-20. Moerzeke herpakte zich en kwam tot 25-36 terug. Aan de rust 37-51 en na 39-51 als Moerzeke probeerde in de match te blijven, was het over. BENO Een ploeg die op minder dan anderhalve minuut voor affluiten in derde afdeling negen punten voorstaat en nog verliest, daar is iets mis mee. Meer nog het mag eigenlijk niet dat op 4 seconden van het einde, met winst op het bord, de bal wordt verspeeld, zoals dat door Van Ge stel gebeurde en het kan evenmin dat een derde klasse speler op het eindsignaal een onnodige fout maakt op een speler die de tijd niet meer heeft om te scoren, zoals Van Hoeck dit deed. Misschien een samenloop van omstan digheden, maar alleszins een gebrek aan afspraken. Voor Panters betekent dit in de realiteit het verspelen van een wenkende zege, die hen in de subtop van de klassering kon brengen. Niet alleen in de slotminuut ging het taktisch verkeerd bij Baasrode. Vroeg in de match werden de kansen niet gegrepen om de thuisploeg op een defi nitieve achterstand te plaatsen. De beste periode kende de Panters als er voluit inside werd gespeeld en het grote duo Verstappen - Van de Watering werd aan gespeeld. Als men op de individualisti sche toer ging, begon het vierkant te draaien. Er waren dus meerdere oorza ken die de nederlaag in de hand werkten. In de eerste helft begonnen de bezoekers goed. Het werd 6-10. Uan Kreeg Panters een 15-4 te slikken en moest opnieuw achtervolgen. Aan de rust stonden ze met 38-39 voor. In de tweede helft hadden de bezoekers doorlopend de leiding (44-49, 54-63,70-75) maar de productiviteit van het trio Zamen - Verstappen - Van de Watering werd niet maximaal uitgebuit. Met het gekende gevolg. Punten: Panters Baasrode: Vermeersch 0-0, Ver stappen 6-13, Van de Watering 11-19, Zaman 13-6, Hiel 1-2, Van Hoeck 6-3, Van Gestel 0-0, De Rijcke 2-0. BENO Grembergen Dendermonde 62 63 Voor de neutrale kijker is dat de ideale ontknoping van een derby. Bij de thuis- ^g was de ontgoocheling groot en wrde winnende bezoekers telde alleen mr de punten. Een hoogstaande ont- J raeting werd het zeker niet„ daarvoor «as de inzet en de wil om te winnen te groot Dendermonde had het grote voor deel een matchwinnaar in haar rangen te hebben. Er stond geen maat op Mare Bulteel. Zijn uitzonderlijke prestatie, met 9 op 13 in de tweede helft, verdoezelde de zwakke prestatie van Dendermonde als ploeg. Het profiteerde ook van de beperkte thuiskern. De bezoekers had den hun verdediging en meer in het bij zonder met Paul Van Kerckhoven, afge stemd rond Luc Blancquaert vastgezet. De Grembergse vleugelspeler kon 16 punten worden beperkt. De bezoekers pakten ook de sterke kant van Pat Van Lambergen af. In de eerste helft had Grembergen meestal een kleine voor sprong: 6-4,16-14,20-16 en een 28-27 ruststand. In de tweede helft liepen de thuisspelers verder uit: 37-32 en 41-38. De bezoe kers kwamen dan op de proppen en op vijf minuten van het einde met 48-51 voor. Het begin van een uitzonderlijk sus- pensvol slot. Op 14 seconden van het einde leidde Dendermonde met één punt als Van Wauwe de bal verspeelt. Blanc quaert scoort en in een ultieme time-out bespreekt Dendermonde de taktiek. Grembergen weet dat Bulteel zal aange speeld worden en zet de taktiek uit. Inder daad, een dubbele bewaking voor Bul- teel, die klaarkijkt en Van de Vijver met een lay-up de winstkorf laat scoren. Punten Grembergen: Van Lembergen 13, Blancquaert 16, Vermeulen 12, De Kim- pe 9, Tom Van Wambeke 4, Jo Van Wambeke 2, Crick 6. Dendermonde: Piron 3, Willockx 2, Goedgezelschap 4, Bulteel 32, Van den Bossche 6, Van Wauwe 12, Van de Vijver 4. BENO Vlinders Buggenhout 77 Waasland St.-Niklaas 63 De Vlinders waren er enkele keren dicht bij een overwinning. Dit keer hebben ze de goede eerste helft kunnen verlengen in de laatste time. De goede start waarin Eric Van Assche met drie driepunters een ruim aandeel in had en elidde naar 20- 10, werd langs Van Gucht uitgediept tot een hoopgevende 40-20 ruststand. In de tweede helft diende alle hens aan dekte worden geroepen om de terugkeer van de bezoekers te neutraliseren Van den Breen, Mertens en Saerens, konden het gevaar dat de 41-jarige Gilbert Windey etaleerde, goed opvangen. Punten Vlinders Buggenhout: Van Assche 12-0, Van den Breen 7-7, Van Gucht 8-5, Saerens 1 -6, Mertens 7-9, Jaspaert 0-2, Albrecht 5-2 en Boeykans 0-2. Waasland St.-Niklaas: Verdonck2-6, De Poortere 0-10, De Maere 3-0, Wau- man 2-2, De Jonghe 6-5, Michelet 0-2, De Dobbelaer 0-2, De Boeck 0-4 en Windey 7-12. BENO 1' Afdeling Heren: 20.00 u. (31.10): Mechelen - Good Year Aalst 3' Afdeling: 20.15 u. (31.10): Panters Baasrode - Cuesmes 1' Provinciaal Heren: 20.00 u. (31.10): Hemaco Dendermonde - Hansbeke 20.30 u. (31.10): The Tower Aalst - Leiedal 2' Provinciaal B: 18.00 u. 1.11): Zele - Grembergen 20.00 u. (31.10): Moerzeke - Erembodegem 20.15 u. (31.10): Dendermonde - Vlinders Buggenhout 1615 u. (31.10): Waasmunster - Bolas Dendermonde 3" Provinciaal: 20.30 u. (31.10): Astene - Cibo Zele 1" Provinciaal Dames: 11.15 u. 1.11): Zele - Legia Gent 15.00 u. 1.11): Ronse - Baasrode 2' Provinciaal: 15.00 u. 1.11): Erpe-Mere - Lovendegem Bolas Dendermonde 65 Zele 88 De hevige regenval van zondagvoormid dag, liet geen openluchtmatchen toe. Bo- ias verklaarde zich akkoord om de thuis- match te spelen in de sporthal VHVD te Zele. Het werd dan in feite een uitmatch in plaats van een thuiswedstrijd. Na 4-6 aan de derde minuut, toonde Zele haar ambi ties. Het ging in éénruk naar 6-17 en aan de 15* minuut stond er reeds 10-37 op het bord. De grote bewerker van deze voorsprong was Frederik Gijsens, die de eerste 20 minuten 26 punten scoorde. Samen met Bieseman lag hij aan de basis van een gunstige 26-51 ruststand. In de tweede helft kwam Thomas Chris- tiaens goed op het voorplan, en toonde Sven Christiaens fit te zijn na zijn menis cusoperatie. Coach Mare De Vriese kon ook zijn wisselspelers voluit speelkans geven. Na 42-57 zorgden Meiremans en Veulemans er voor dat de nederlaag bin nen de perken bleef. Punten Bolas Dendermonde: Dupon 4-2, Mei remans 7-14, De Petter 5-3, De Ridder 2-6, Veulemans 8-14. Zele: Gijsens 26-0, Van Acker 2-2, Van Malderen 0-0, Thomas Christiaens 4-10, Sven Christiaens 0-5, De Maesschalck 4-2, Verhoeven 2-5, Biesemans 11-6, Claessens 2-7, Poppe 0-0. BENO steun van Van Acker en Goedgezelschap en aan de vijftiende minuut lagen ze altijd in de beste positie met 63-68. Het laatste offensief van Gentson was net iets te veel voor een verdienstelijke Den- dermondse ploeg. Punten Gentson: Schepens 8-15, Strumane 6-2, De Decker 10-5, Putteman 4-2, De Weerdt 2-2, Coppens 7-6 en Hanssens 0-6. Hemaco: Van Acker 3-11, Baten 3-6, Raes 0-2, Platteaux 14-11, Jo Vermeu len 2-0, Peter Vermeulen 8-0 en Goedge zelschap 5-8. BENO Damesbasketbal 3de Nationale Deinze 45 D.R.Erembodegem 59 an: asi; neü en; ba-' mtï ere ïSfl me les ug: i\ im i* kO: au» nii iai aü IÉ Gentson 75 Hemaco Dendermonde 73 Oe collegeploeg speelde een zeer goede wedstrijd en was alleszins de morele winnaar. Het had het grootste deel van de match de leiding op het scorebord. In de slotfase was de grotere ervaring van de Gentenaars van doorslaggevende aard. Platteaux was weer in goede doen en samen met Peter Vermeulen lukten ze korven die hun ploeg een voorsprong bezorgden, 8-13,16-24 en zelfs 22-33. In het zicht van de rust kwam Gentson terug en alles was te herdoen met 37-35 halfweg de match. In de tweede time voerde Hemaco aan vankelijk ook het hoge woord, maar het verschil bleef beperkt. Platteaux kreeg nu Hecke er bij, beter wedijveren met de tegenstander. Langs Vermeersch en De Mulder en een ook aanvallende goede Van Hecke, lie pen de Panters-meisjes aan de 10' mi nuut uit tot 21 -9. Aan de rust had Oostak ker een deel van de achterstand wegge werkt. In de tweede helft kwam er spanning naarmate het einde naderde. Gelegen- heidscoach Mario Zaman moest zijn ploeg tot rust aanmanen. Toch zag het er op een bepaald moment maar slecht uit. Aan de negentiende minuut kwamen de bezoekers met 51-52 voor. Een fout op Vermeersch en de bezoekster die tegen sputterde en er een technische fout bo venop kreeg. Veronique Vermeersch zet te drie van de vier vrijworpen om en Panters was gelanceerd naar een eerste seizoenszege. Punten Panters Baasrode: Vermeersch 13- 10, Van Hecke 6-7, Heyndrickx 0-2, Cathry 2-0, De Mulder 6-0 en Ringoot 7-4. Oostakker: Dhondt 7-10, De Clerck 2- 8, Vernaeye 6-2, V. Vileers 2-2, Carine Vileers 4-2 en Schuerbeke 3-4. BENO De topper in deze reeks tussen de leider en co-leider van het klassement gaf na tuurlijk extra spanningen op en rond het terrein. Het bezoekende Erembodegem startte vrij vlot en kon onmiddellijk de leiding nemen via een vlot samenspel en enkele snelle akties onder leiding van Mie Bo- gaert en Kris Schelck. Na 10' wedstrijd stond de score op 7-19. Plots echter bleken de bezoekers stil te vallen vooral in de rebound. Deinze maakte hiervan dankbaar gebruik om de kloof in te dijken en kon zo naderen tot op 2 puntjes tegen het rustsignaal 23-25. In de tweede speelhelft ontketenden de Erembodegemse dames en beheersten de wedstrijd. Een uit kwetsuur komende Nathalie De Roeck akteerde sterk onder de ring, samen met Martine Rooselaers en de rebounds van Anja Wiertz. Na 33' wedstrijd hadden de bezoekers reeds een veilige voorsprong uitgebouwd 32-47. Deinze trachtte nog een tegenak- tie op te zetten door een hardere verdedi ging en de snelheid op te drijven, maar Erembodegem bleek voor hen een te sterke tegenstander. Deze 4-puntenwedstrijd voor de bezoe kers brengt Dames Erembodegem nu comfortabeler aan de leiding van het klassement in derde nationale afdeling met 14 punten uit 7 wedstrijden. Volgende zondag 1 november ontvangt Erembodegem het Gentbrugse Tissac. Het belooft alvast een bitsige partij te worden. Opworp om 18 uur in Sporthal Denderdal te Erembodegem-Aalst. Puntenindeling Mie Bogaert 27, Veerle Vonderlynck 4, Martine Rooselaers 10, Kris Schelck 6, Anja Wiertz 4, Nathalie De Roeck 8. VWF-veldrijden. Peter Van der Ve ten uit de Dendermondse Donck- straat (xl) Panters Baasrode 57 Oostakker 52 Vorige week waren de Panters-meisjes dicht bij een eerste zege. Ze lieten zich toen in het begin van de match verras sen. Dit keer stonden ze beter gemoti veerd, maar ook sterker aan de opworp. Ze konden onder de korven, met Van

De Voorpost | 1992 | | pagina 29