Ajax Lebbeke haakt af Spetterend H.K. Waasmunster in de eerste helft Doelpuntenlawine Eerste nederlaag Limburgers sterker Het dubbeltje viel langs de verkeerde kant Eerste overwinning Brabo Denderbelle nog met het maximum Jeugdhandbal Handbalkalender Verrassend Berlare 30 - 30.10.1992 - De Voorpost HANDBAL Meiveren R.D.P. Lokeren 35 27 Het werd een rommelige wedstrijd, waarin Lokeren tè weinig motivatie toon de, om Meiveren - met twee sterke bui tenlanders - te kunnen bedreigen. Volgens onze Lokerse gesprekspartner deelden ook de scheidsrechters in deze malaise, zodat het rommelige gedoe op en rond het terrein, naar een echte doel puntenlawine leidde. Positief noemde men de prestatie van Jamei en P. Verguit, terwijl K. Verhofstadt vooral tijdens het wedstrijdbegin zijn ploeg in de wedstrijd hield. Negatief beoordeelde men de prestatie van de keepers die nooit een echte steun betekenden voor de verdedi ging. Langs H. De Smedt en Versele werd het 5-4 na 8' en K. Verhofstadt hield zijn ploeg nog in koers tot het eerste kwartier (9-8). Maar dan werd het een over en weer geloop met een resem doelpunten die de rust op een onwaar schijnlijke 18-15 stand bracht. Ook in de tweede helft bleef het een rommelig ge doe, waarin Lokeren definitief afhaakte. Via 26-18 na 40' ging het naar de 35-27 monsterscore. Ook de reserven verloren, zij het met het kleinste verschil (17-16) en hier lukte de 16-jarige Bijtebier een opgemerkte prestatie met o.a. acht doel punten. R.D.P. Lokeren: Coppens, De Smet, Verhofstadt 4, Bocklandt 2, Versele 4, Verguit 6, H. De Smet 3, Jamei 5, Van Hille 2, Van Bastelaer 1Wellekens, Van Den Bossche. EVA Dameshandbal - 2e Afdeling 2e Nationale Handbal. Frankie De Troch droeg zijn steentje bij tot de eerste zege van Robuco Buggenhout (eva) 3e Afdeling Haachtse 12 Squadra Lebbeke 5 Na de 16-13 zege in het derby tegen R.B. Dendermonde, had men bij Squadra wel licht meer verwacht dan de 12-5 neder laag tegen het eveneens onverslagen Haachtse. Maar al vlug in de wedstrijd werd duidelijk dat de Haachtse verdedi ging een stevig blok vormde dat er ook niet voorterugschrok naar de noodrem te grijpen wanneer men dit noodzakelijk achtte. Zo duurde het 28 minuten vooraleer Squadra zijn eerste treffer lukte en na de eerste helft (5-1was het duide lijk, tegen dit Haachtse was Squadra zondag niet opgewassen. Ook in de tweede helft werd abnormaal veel balver lies afgestraft en wanneer men dan ook nog twee 7-m worpen onbenut liet, was er van terugkomen geen sprake. Het werd 7-3 na 49' en Haachtse werd niet meer bedreigd. Niet helemaal onver wacht deze nederlaag, maar de kloof is wel abnormaal groot. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuyse, Quarin, Steppe 1A. Van Den Broeck 1 K. Heuvinck, Huygens, Cooreman Bosteels, Guns 2. R.B. Dendermonde 2 Robuco Buggenhout Tegen een (te) jeugdig R.B. Dendermorf de had Robuco geen moeite om er ee walk-over van te maken. Na een kwartie leidden de bezoekers al met 1 -6 en aa de rust wees het scorebord 3-16 aan. De jeugdploeg van Dendermonde verde digde zich moedig, maar Buggenhou dreef rustig de score op. Via 3-24 na 45! werd het uiteindelijk 4-32. R.B. Dendermonde: Maes, Van Bellsv gen, Dauwe 1Vincke 3, Callaert, Velde- man, T. Van Geel, M. Van Geel, De Man B. Van Der Jeught. Robuco Buggenhout: Van Hove Bouwmeester 7,1. Heyvaert 8, Elleboog. Bleyaert4, De Freyne 1N. Thomas 3, Q Philips 9. EVA Ap. Kortrijk 17 Ajax Lebbeke 14 Met de verplaatsing naar het onverslagen Kortrijk, was het voor Ajax Lebbeke zo wat een beslissende test-case. Inder daad, Lebbeke had in de voorbije vier wedstrijden drie punten verspeeld en een nieuw puntenverlies zou het seizoen zwaar hypothekeren. Het werd een ne derlaag na een matige prestatie en met 5 punten uit 5 wedstrijden moet Ajax nu wel definitief afhaken. Meteen kan men zich bij Lebbeke nu gaan afvragen hoe het nu verder moet, heeft men de jonge ren volop vertrouwen met als gevolg dat een plaats midden in de rangschikking het objectief wordt, of blijft men met de huidige spelerskern rekenen op een klein mirakel Geen gemakkelijke beslissing. In Kortrijk startte men nochtans goed aan de wedstrijd, langs De Hauwere, Verlin den en Van Ransbeeck werd een 0-3 voorsprong versierd na 10', maar daarna ging het aanvallend weer totaal fout. Ge lukkig speelde men verdedigend erg se cuur en doelman Van Rossem bevestig de zijn steile vooruitgang. Dankzij de jonge doelman, behield Ajax tot de rust een kleine voorsprong. Via 4-5 na 20' werd de rust bereikt met een 7-8 score. Maar in de tweede helft ging het aanval lend van zwak naar zwakker. De balver liezen stapelden zich op en de afwerking bleef beneden peil. Na 41' kwam de thuisploeg via hun sterke Poolse aan winst voor het eerst op voorsprong (11 - 10) en wanneer ook H. Van Leugenhage zijn gebrek aan trainingsarbeid niet meer kon verdoezelen, was de kous definitief af voor de Ajaxieden. De West-Vlaamse doelman bleef sterk spelen en via 14-11 10' voor het einde, ging het naar de 17-14 eindscore. Ajax Lebbeke: Van Rossem, De Bruy- ne, Vlassenroot 1, Verlinden 1, Van Ransbeeck 4, Barisha 3, De Man, H. Van Leugenhage 3, De Hauwere 3, G. De Decker, Van Den Borre en De Busschere. Reserven Ap. Kortrijk 14 Ajax Lebbeke 16 Een collectief hardwerkend Ajax lukte weer een sterke prestatie Na een knappe eerste helft (rust 4-9) moest de ploeg van coach D. Bosteels toch even gas terugnemen en Kortrijk kwam gelijk 6' voor het einde (13-13). Het werd zelfs 14-13, maar in de slotmi nuten zette Lebbeke de zaken recht langs een efficiënt afwerkende Hiel. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goos- sens, Cristiaens, M. Vlassenroot 1, Maesschalck4, N. De Decker, Paermen- tier 2, De Busschere 1Bosman 1Hey vaert, Hiel 7, Van Peteghem. H.B.C. Dendermonde 16 Maasmechelen 19 Tegen het ervaren Maasmechelen heeft Dendermonde meer gedaan dan zich verdedigd. De Limburgers - dominerend in kracht en gestalte - konden in elke speelhelft een vijftal minuten de thuis ploeg in de tang nemen en dit bleek voldoende om de twee punten te pakken. H.B.C. haalde vlug een 1-3 achterstand op en na 26' keken de totaal verraste bezoekers op naar een 6-5 achterstand. Maar dan kreeg H.B.C. een eerste nieu we tegenstoot te verwerken. Driemaal balverlies kostte hen evenveel doelpun ten en het ervaren Maasmechelen leidde aan de rust met 6-10. Een efficiënt af werkende Wesemael bracht zijn ploeg echter opnieuw in de wedstrijd (9-10), maar toch bleef H.B.C. bestendig op achtervolgen aangewezen. Bij 12-1510' voor het einde, leek de thuisploeg versla gen, maar het was Maasmechelen dat begaf en het werd via 14-15,15-16 4' voor het einde. In die periode had Den dermonde echter de tegenslag dat enkele doelpunten werden afgekeurd wegens het nipt betreden van het doelgebied. Meteen ontsnapte een plots paniekerig spelend Maasmechelen aan een defini tieve achterstand. In de eindfase konden de potig spelende Limburgers dan hun fysieke kracht benutten om de thuisploeg definitief terug te slaan. H.B.C. Dendermonde; Van Renter- ghem, Ravijts, Asaert 3, Van Steen, Van Beveren 2, Vereecken, Sanders 1, Van Den Stock, Van Gucht, Wesemael 9, De Mayer 1 en Arijs. Reserven H.B.C. Dendermonde 15 Maasmechelen 24 Bij H.B.C. gaf men ruim speelgelegen- heid aan de jeugd en die deden het hele maal niet slecht tegen een routinerijke tegenstander. Tot de rust hield de thuis ploeg goed stand (7-11), maar in het tweede wedstrijdgedeelte werd de op dracht duidelijk te zwaar H.B.C. Dendermonde: Claessens, Ra vijts, B. Arijs 2, De Smedt, Verbelen 2, Merckx 1Callaert, De Lille, Raemdonck, Verleyen 1Hoorelbeke 1 en L. Van Ren- terghem 7. EVA P. Gent 20 AttilaTemse 19 Het werd een hardnekkige wedstrijd tus sen P. Gent en At. Temse waarin de thuisploeg een vrijwel bestendige achter volging in de slotminuten omzette in een nipte overwinning. Temse, gedragen door de knappe uitslagen tijdens de laatste wedstrijd, startte overtuigend en langs M. De Clerck werd een 5-9 voor sprong opgebouwd na 20'. Maar dan zat het even niet mee, een paar kansen wer den gemist en Gent kon aan de rust de schade beperken tot 11 -13. In de tweede helft ging de thuisploeg er hardnekkiger tegenaan, er vielen heel wat tijdstraffen langs beide kanten, maar balverlies kost te Temse enkele tegentreffers. Meteen kon Gent even de leiding overne men (16-15), maar opnieuw nam Temse de bovenhand. Zo werd het 17-185' voor het einde, maar dan verloor coach De Proft Milliau met drie tijdstraffen en een allesgevend Gent veroverde opnieuw de leiding 2' voor het einde (19-18). Heir- baut stelde nog gelijk voor de bezoekers, maar een licht toegekende 7-m worp 30 seconden voor het einde, deed het dub beltje langs de kant van Gent vallen. At. Temse: Van Buyten, De Rijck, Heir- baut 2, Milliau 2, De Clerck 9, P. Van Hoeyweghen, D. Buytaert 3, Pas, Buy- taert 2, C. Van Hoeyweghen, Lyssens en E. Buytaert 1 EVA 4e Afdeling H.K. Waasmunster 21 ROC Flémalle 13 Ook na vijf wedstrijden blijft H.K. Waas munster met het maximum aan punten en zoals zij tegen Flemalle speelden tijdens het eerste kwartier, zagen wij de ploeg H.K.W. dan eindelijk het probleem had leperse 18 Brabo Denderbelle 22 Ook na de moeilijke verplaatsing naar leper blijft Brabo Denderbelle het klasse ment aanvoeren zonder puntenverlies. Meteen is het duidelijk dat het uit derde afdeling gedegradeerde Brabo een kans maakt om volgend seizoen de verloren plaats opnieuw in te nemen. Zoals ver wacht kwam leperse gemotiveerd uit de zorgde voor 8-10 aan de rust. Tien minu ten bleef leperse nog aanklampen (12- 13) maar M. De Proft, samen met een efficiënte Van Den Berghe, dirigeerde toen zijn ploeg naar een 13-18 voor sprong 11voor het einde en meteen had Brabo de overwinning beet. In de reste rende speeltijd kontroleerde Brabo het wedstrijdgebeuren tot het eindsignaal. Brabo Denderbelle: Roelandt. D. Uyt- Groot-Bijgaarden 17 Robuco Buggenhout 20 In Groot-Bijgaarden boekte Robuco zijn eerste seizoenzege en deze zege komt echt op tijd. Inderdaad, het aarzelende seizoenbegin had er voor gezorgd dat er twijfels waren binnengeslopen in de spe lersgroep, twijfels die nu wellicht defini tief verdwenen zijn. Robuco moest het nochtans waarmaken zonder de nu ook al gekwetste D. Mannaert en meteen kreeg Pieters de kans om te debuteren in het fanionteam. Het werd een geslaagd debuut van deze jonge speler die nu wellicht definitief zijn plaats heeft ver overd. Robuco begon verdedigend sterk, want het duurde tot de 12' minuut voor aleer de thuisploeg zijn eerste treffer luk te. Robuco had ondertussen driemaal gescoord maar toch werd het nog even moeilijk, wanneer Groot-Bijgaarden via één van de vele 7-m worpen gelijkstelde na 17' (4-4). Er werden weliswaar nog enkele open doelkansen, gemist, maar aan de rust leidde Robuco toch met 7-9. Het werd 7-11 6' na de rust, maar tot de 46' minuut bleef Groot-Bijgaarden aan klampen (10-13). Maar kort daarna zorg de Trienpont voor 10-15 en nu was de wedstrijd wel definitief gespeeld. Via 13-196' voor het einde, ging het naar het 17-20 eindresultaat. Robuco Buggenhout: Van Sinay, De Troch 2, Pieters 3, De Donder 2, Trien pont 7, Segers 1, Van Damme 4, P. Mannaert 1Verbestel. opgelost, ging het naar 18-10 10' voor startblokken. Een aarzelend Brabo liet tersprot, De Bock 1, D. Van Goethem 1, het einde, en de 21-13 einduitslag kan gevleid worden genoemd voorde bezoe kers. H.K. Waasmunster: W De Grave, Pol van trainer De Vlieger nog niet aan het fliet, T De Grave 1Van Onsem, Luypaert werk. In die periode speelden de Waas- 7, W. De Groote 7, Agneessens 1Des- zich in die beginperiode een paar maal E Van Keer 3, De Batselier, Vinck3, Dan. betrappen op balverlies, zodat er 6-6 op Van Goethem. M. De Proft 2, Hertsens 5, het scorebord stond na 12'. Met de inge- J. Van Den Berghe 7, Guns, komen Dirk Uyttersprot tussen lat en eva palen groeide echter het vertrouwen bij Denderbelle en het duo Vinck-Hertsens landers gewoon optimaal. Aanvallend werd er gescoord aan 100% met Luy paert als bijzonderste afwerker en in ver dediging werd geen enkel foutje geno teerd. Die verdediging - met H. Borgers en doelman De Grave als koninginne stukken - blijft ten andere een geolied geheel, met gemiddeld amper 13 geïn casseerde doelpunten per wedstrijd. Naar het einde van de eerste helft toe, werden weliswaar enkele open doelkan- seaux 1Ombelets 1De Meerschman 1 De Bode. Reserven H.K. Waasmunster 15 Flémalle 14 H.K.W., zonder het trio P Verhelst-Van Uden-Vermeulen, kreeg het bijzonder moeilijk tegen een vlot spelend Flémalle. De thuisploeg bereikte weliswaar de rust met een 10-7 voorsprong, maar via 13- sen niet vbenut, maar in de tweede helft 11 ging het dan naar 13-14. Het was legde Flémalle toch duidelijk een zwak slechts in de allerlaatste seconde dat D' H 3 Kevmeu|en' 4 nnnont 3 L De punt bloot in de H.K.W.-aanval. Vanaf het Goossens het winnende doelpunt scoor- gj "a Colnaprt fi rirans6 Rprnard moment dat de Walen twee pionnen de voor de thuisploeg. Groote 2' Colpaert 6' Draps 6' Bernard' vooruitschoven op de 'backs' van H-K. Waasmunster: Polfliet, W. De H.K.W., duurde het lang, té lang, voor- Grave, Willaerts 2, G. De Groote 2, De aleer men hiertegen een oplossing vond, Glercq 3, N. Verhelst 1De Wolf 1Goos sens, Daelman 3, D'Souza 1. Kadetten H.K. Waasmunster 25 D.B.Gent 18 De 'eerste-jaars' van H.K.W. blijven het goed doen. Nu werd het sterke D.B. Gent kansloos gelaten. Via een 14-8 ruststand werd het 25-18 als eindresultaat. H.K. Waasmunster: Vercauteren, Van en dit is niet de eerste maal dit seizoen. Maar het wedstrijdbegin had niet beter gekund. Na 11leidde H.K.W. met5-0 na schitterende akties en het duurde tot de 15' minuut vooraleer een verbouwereerd Provinciaal Flémalle zijn eerste veldgoal lukte (9-2). Het werd nog 10-2, maar dan verzwakte de wedstrijdconcentratie, want plots werden een viertal open doelkansen ver- EVA Van Hoey, Geeraerts 1 Miniemen H.K. Waasmunster 19 Robuco Buggenhout 2 Voor het dit seizoen debuterende Bug genhout zat er in Waasmunster niets anders op dan de wet van de sterkste te ondergaan. H.K.W. leidde met 11-1 na de eerste helft. H.K. Waasmunster: Collier, Bernard 4, Vermorgen 1Van Hoey, Van De Weghe 2, Moernaut 1, Permentier 2, Dutré 1, Goeraerts 3, Muller 2, Vermeire 3. Robuco Buggenhout: Thomas, Bug genhout 1Van De Voorde 1Albrecht, Seymons, Van Nieuwenhove, De Ridder. Jeugd Kadetten Desselgem-R.D.P. Lokeren 20-16 H.K. Waasmunster-D B Gent 25-18 Handbal. Ivan Segers, aanvoerder van Robuco Buggenhout (eva) Robuco Buggenhout 2 16 rust stonden de ploegen nog altijd gelijk. Robuco Buggenhout: Van Moer, Pie- He,lare lo de tweede helft gebeurde dan het ters 4, St Buggenhout 2 De Vuyst Se- kwanseld en via 13-3 ging men rusten Alhoewel Robuco het niet gemakkelijk onverwachte Buggenhout moest afha- gers 3, Amelinckx, P. Mannaert 4, Bos- met een 13-5 score Na 7' in de tweede heeft om een valabele tweede ploeg sa- ken tegen de fysieke kracht van de be- man 2, J Van Eyck. helft, had Luypaert er 15-6 van gemaakt, men te krijgen, komt de zege van Berlare zoekers en na 48' stonden de 12-16 Berlare: Van Der Linden VanKerckho- maar dan schoof Flémalle twee pionnen toch verrassend over. De thuisploeg leek cijfers op het scorebord. Deze vier doel- ven 6, Thibeau, Plaetinck 2 Moerman vooruit en plots raakte de H K.W.-aanval na een kwartier op weg naar een ruime puntenkloof bleef bijna konstant op het Verdonck, Arbijn, C. Peleman Ingels 12 het noorden kwijt. Gedurende zowat 10' zege (6-2), maar een hardnekkig Berlare scorebord want via 14-18 5' voor het pw. werd er met meer gescoord en Flémalle begaf niet. Integendeel, Ingels en Van einde, ging het naar 16-20 als eindresul- naderde zowaar tot 15-10 na 44'. Als Kerkhoven zorgden voor 6-6 en aan de taat. Provinciaal Senioren zond. 1/11 te 14u30 zat. 31/10 te 20u00 zat. 31/10 te 19u15 Jeugd Miniemen zat. 31/10 te 14u00 zat. 31/10 te 15u00 zat. 31/10 te 13u00 zat. 31/10 te 16u15 zat. 31/10 te 16u00 zond. 1/11 te 11u00 Pupillen zat. 31/10 te 14u00 zat. 31/10 te 15u00 Houtenisse - H.K. Waasmunster 3 Eeklo - D.B. Gent 2 Rob. Buggenhout 2 - Hulst D.B. Gent - H.K. Waasmunster Ajax Lebbeke - H.K. Wijfjes Eeklo - R.D.P. Lokeren Squadra Lebbeke - Izegem H.B.C. Dendermonde-Desselgem Hulst - Robuco Buggenhout Ajax Lebbeke Ajax Lebbeke H.K. Waasmunster H.K. Wijfjes

De Voorpost | 1992 | | pagina 30