Asub Waterloo botst op superieure Dendermondse Rugbyclub 200 scholieren krijgen initiatie bij Dendermondse Rugbyclub Dendermondse rugbyjeugd plaatst zich voor halve finale kampioenschap DRC-reserven kloppen reserven Waterloo Dendermonds Miniementornooi kent groot sukses A Éi Jtkk RUGBY 32 - 30.10.1992 - De Voorpost D.R.C. - ASUB 11-11 Het was hier vorige week reeds enigszins voorspeldbinnen de Dendermondse Rugbyclub beginnen de inspanningen van het trainersduo Hughes-White stil aan volop te renderen. In de wedstrijd tegen RC Visé werd DRC reeds slechts van de overwinning gehouden door de aktieve medewerking van scheidsrechter ken. Een werkelijke opdoffer voor de scheidsrechter om elke aanval in de kiem Dendermondenaars die meteen tegen te smoren, wisten de Dendermondse een 0-8 achterstand aankeken. Dubbel voorwaartsen een ongemeen hevige vervelend gezien de drie penaltykicks die druk te produceren op de Waterlose de- Casier voordien (weliswaar tegen een fensie die het, naar het eind van de wed- briesende wind in) niet kon benutten. strijd toe, steeds meer leek te begeven. Tot overmaat van ramp ging in de tweede Eerst werd nog geprobeerd om de akties speelhelft de wind vrijwel liggen, waar- door de snelle driekwarten te laten afwer- door DRC het heel wat moeilijker kreeg ken (Lauwers en Van Den Steen kwamen dan Asub in de eerste helft om ver te dicht bij de gelijkmaker), maar met nog ontzetten. Toch kon Casier reduceren tot enkele minuten te gaan werd resoluut Georges Haremme. En zondag mocht 38 met een mooje kjck maar nadjen gekozen voor het zware werk in de voor- rinn^nrinnnHro fnt 7iin nrnto \/orho7inn a -I- Dendermondse tot zijn grote verbazing meemaken dat diezelfde Haremme op nieuw van de partij was in het treffen tegen één van de absolute titelkandida ten, Asub Waterloo. Asub won de voor bije 9 jaar liefst 7 keer de Beker van Belgie en werd in diezelfde periode vijf keer landskampioen. Vier keer werd de dubbel behaald. Het zal bovendien ook wel reeds enkele jaren geleden zijn dat Dendermonde zich in een wedstrijd te gen Asub zonder schroom het superieu re team mocht noemen. En toch was dat was het geluk weer over. Eén penaltykick waartsen, en met sukses. Met de moed werd op de paal getrapt, en een ander der wanhoop stortte het DRC-pack zich miste, vanuit een moeilijke hoek, op een in wat zonder twijfel de laatste scrum van haar de goal. Asub wist dan weer, via de de wedstrijd zou worden, en, opgehitst voet van de ijzersterke internationaal Do- door hun supporters deden ze met de rignon, verder uit te lopen tot 3-11tegenstander precies wat ze moesten De strijdlust die de DRC-ers vanaf dan, doen met het hele zootje detrylijn over ondanks de achterstand en de tegensla- Het was Macharis die de 'try van de gen, wisten op te brengen heeft de voor- wilskracht' kreeg toegekend, maar zon- bije seizoenen nog haar gelijke niet ge- der twijfel was de gelijkmaker de ver kend. Nadat Steven Goubert (steeds dienste van de hele ploeg. Casier miste meer op zijn gemak in het eerste team) jammer genoeg de kans om Asub via de met een slimme drop-kick DRC opnieuw omzet de genadeslag toe te dienen. Jam precies zondag het geval, en, u raadt het jn de Sp0ren van ^sub wist te brengen mer, maar het kon de pret niet drukken, nooit opnieuw was het arbiter Harem- gjng het hek volledig van de dam. Naar verluidt ontvingen onze streekgeno- me die een stokje stak voor wat de ondanks verwoede pogingen van de ten onmiddellijk na het bekend worden mooiste overwinning sedert lange tijd had moeten worden. Dendermondse begon zonder Sarens, Andy Wauters, Vande Putte en Pierson aan de wedstrijd. Charles Sluys wist opnieuw zijn stek te veroveren en door de aanwezigheid van Philippe De Coen ver huisde Macharis naar de derde rij, naast De Vos en Meremans, die vorige week reeds een glansrol vervulden. In de eerste speelhelft moest DRC spelen tegen een hektische stormwind in, waar door de Waterlose internationals elke bal ongenadig 70 a 80 meter het veld in konden kicken. Niets van ontmoediging te merken bij Dendermondse, dat de verdediging muurdicht hield en bijwijlen, vooral via de voorwaartsen, de gevaar lijkste ploeg was. Tot na de reglementai re speeltijd kon DRC de nulscore op het bord houden, en dat met een meer dan favorabele wind in de tweede helft in het vooruitzicht. En toen wist Haremme, op nieuw uitblinkend in de volstrekt unieke interpretatie van de reglementen (stilaan een handelsmerk) een stokje te steken voor de gunstige uitgangspositie van on ze streekgenoten. Na Dendermondse een aantal keer volkomen foutief te heb ben bestraft voor vermeende fouten, keurde Haremme een niet-gedrukte bal goed als try, en wegens het daaropvol gende protest van DRC-kapitein Rik Ca- van de uitslag felicitaties uit het hele land voor deze opmerkelijke prestatie. U moet weten dat een 'push-over-try', precies datgene wat DRC in de laatste sekonde met de Brusselse voorwaartsen uithaal de, zo ongeveer het schandelijkste is wat een rugbyteam kan overkomen. Het is een onuitwisbare schande die wellicht nog een tijdje doorweegt op de spelers van het ongenaakbaar gewaande Asub. En bij Dendermondse denkt men alweer met meer zelfvertrouwen aan de wed strijd van 8 november als landskam pioen Bosvoorde het in eigen huis tegen DRC moet opnemen. Ze zullen er ginder alvast niet geruster op geworden zijn. Ondertussen is er a.s. zondag op de Heizei echter eerst België-Marokko, in het kader van het FIRA-kampioenschap. Voor deze wedstrijd zijn, net zoals tegen Rusland, enkele weken terug, niet min der dan drie Dendermondse seniors ge- selekteerd Rudy Wauters, Rik Casier en Ronny Lauwers Een zoveelste pluim op het veelvuldige Dendermondse palma res. Kris Van Damme Rugby. Een klassiek beeld. En nu duwen en trekken maar (foto guy) Rugby. De Dendermondse Rugbyclub levert deze drie spelers voor d nationale ploeg, die in de poule van o.m. Frankrijk speelt (foto guy) De oproep van de Dendermondse Rugbyclub aan de scholen van het arrondis sement Dendermonde, om in het kader van de BLOSO-Kriebelaktie een namid- dagje rugby-initiatie te komen bijwonen, werd goed beantwoord. Scholen uit Dendermonde-stad, Sint-Gillis, Oudegem, Appels, Hamme, Lebbeke en Bug- genhout maakten van de gelegenheid gebruik om hun scholieren de kans te geven met deze prachtige sport in kontakt te komen, voor de meesten vrijwel voor de allereerste keer. En niet voor de laatste keer hopen ze bij Dendermond se. Met zijn tweehonderd waren ze woensdagnamiddag in de Van Langenhove- straat, en ze hebben het geweten. In een echt hondeweer lieten ze zich door ervaren, jonge rugby-initiators de eerste stappen van het rugby bijbrengen. De belangrijkste aanwezigheid was overigens van de Dendermondse abdijschool, waar men, in de voetsporen van het Jozefietenintemaat van Melle, blijkbaar vaste intenties heeft om een heuse college-ploeg uit de grond te stampen. Misschien de eerste stappen naar een scholenkompetitie in België. Met deze monsteraktie (DRC zorgde zelf voor het transport van de scholieren van en naar het veld) bewijst de Vlaamse Rugbybond (die ook in vier andere Vlaamse steden gelijktijdig een gelijkaardige situatie voerde) dat ze het meent met haar intenties om de oproep van het BLOSO om de scholieren opnieuw op het sportveld te krijgen te beantwoorden. De Vlaamse Rugbybond kreeg overigens een flink steuntje in de rug van watergigant Contrex, die voor alle aanwezigen een verfrissing aanbood. Dc~ BLOSO werd het nodige promotiemateriaal ter beschikking gesteld, en n< verluidt zou de Kriebel-aktie eveneens tussenkomen in de transportkost! Maar een typisch Dendermonds trekje kon toch niet nagelaten worde fruitboer Van Hauwermeiren zorgde voor een berg lekkere vruchten om e gezonde namiddag op een gezonde manier te besluiten. (k.v.i Uit de annalen waarover wij beschikken Tegen de DRC-reserven ging het zondag blijkt nergens dat de reserven van de even anders. Onder aanvoering van kapi- v- Dendermondse Rugbyclub ooit al een tein Raf Casier trok DRC moedig in de sieMapte^hfj "er' nóg"e7n ^afpenaity overwinning konden optekenen tegen de aanval en wist zeer snel tweemaal te bovenop Hiervoor had hij gewachttot de reserven »an Asub Waterloo. Deze scoren. De eerste keer via een penalty- 48e minuut van de wedstrijd d w.z. kweekschool van de nationale ploeg try die door ref Goubert werd toegekend 8 minuten boven de reglementaire speel- t00nde zich in het verleden meestal op- na een late tackle op Fabio, de tweede tijd kwestie van Waterloo toch met iets permachtig en enkel de reserven van keer na een wondermooie aktie van Luc uit de eerste helft te kunnen laten vertrek- Kituro Schaarbeek konden in het verte- Pierson den al eens juichen tegen dit sterke team, waarvan boze tongen beweren dat het makkelijk kan winnen tegen de fanions van andere eersteklassers. Dat ze bij DRC nog wat achter de hand hebben voor de toekomst is stilaan ge noegzaam bekend. Welke sportclub zou overigens een miljoenenprojekt uitvoe ren (de bouw van het 'ruggers'-home naast het rugbyveld) indien zij niet kon bogen op een degelijke jeugdwerking, met daarin een aantal jongeren die bin nen enkele jaren het niveau van eerste divisie kunnen behalen. En of ze die bij Dendermonde hebben. Zonder de twee super-beloftes Alain Buyens en Dries D'Hondt trokken de Rugby. De 'poussins' van Dendermonde in de aanval (foto guy) Na de uitsluiting van Asub-kapitein Ten Bos, wegens protest, ging DRC er nog steviger tegenaan en liep vlot uit tot 24-0. In de laatste minuten van de wedstrijd kon Asub dan toch nog twee keer tegen- scoren, maar het kwaad was geschied. De DRC-reserves behalen hiermee een mooie 4 op 5 en blijven aldus in de running voor de titel. Meteen een zo veelste bewijs dat de kern van Dender mondse meteen haar grootste kracht is. (k.v.d.) Dendermondse juniors (zoals reeds eer der aangehaald, gesteund door Adriaen- sen, Peeters en Mondelaers uit Laakdal, die onze jonge streekgenoten dit seizoen gevoelig versterken) richting La Hulpe, een club met een sterke rugbytraditie die eveneens een team in eerste divisie op stelt. De Brusselaars waren geen partij voor de DRC-juniors, waar vooral Koen Van Hau wermeiren, Koen D'Hondt en de broertjesduo's Van Den Bossche en Jor- ritsma zich van hun beste zijde lieten zien. Peter Jorritsma wist overigens - net als Renaat Van Dender - zijn eerste kompetitietry te scoren. Ook Danneels en De Profs wisten zich in het spoor van internationaal Karim Demnati tot een be hoorlijk niveau te tillen en drongen mee La Hulpe in de rol van tweederangsak- teur. Bewijs daarvan de mooie einduit slag 0-31. Door deze zege is DRC nu reeds zeker van een plaats in de halve finale van de juniorenkompetitie, waar het wellicht tegen Bosvoorde of Avia Schaarbeek uitkomt. Of de jonge Den dermondse paarden ook voor deze ge routineerde teams een partij zijn, zal de toekomst uitwijzen. De volgende wed strijd is alvast tegen Avia, en dan weten we meer. (k.v.d.) Rugby. De miniemen van Dendermonde (foto guy) Het gebeurt niet alle dagen dat Dender monde het centrum is van zowat alles wat onder de 12 jaar in België rugby speelt. Zaterdag was het plein van DRC het toneel van een bont rugbyspektakel, waarbij niet alleen de eigen jonge spelers aantraden maar ook teams uit Sint- Joost-ten-Node, Bosvoorde, Laakdal. Nijlen, Antwerpen, Zinniken Schaarbeek. Bovendien wist DRC-sekretaris Van Damme verrassend ook een jong Neder lands team naar de Beiaardstad te halen. Onder het toeziend oog van DRC-voorzit- ter Van Den Bossche en jeugdcoaches Stijn Van Hauwermeiren en Marius Mere mans werd een leuk tornooi georgani seerd tussen de verschillende jeugd- ploegen, waarbij invitatieploeg Goes het uiteindelijk meer dan verdiend haalde voor de Brusselaars en de eigen jeugd. Manu Colpaert, Aaron Demnati, Michel De Baets, Filip Suy, Glen Dierickx en de andere jonge Dendermondse rugby-ers zijn meteen een unieke ervaring rijker, (k.v.d.) Rugby. De 'poussins' tijdens het jeugdtornooi, gehurkt Dendermonde en rechtstaand Bosvoorde (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 32