Sportkampioenen te Aalst gehuldigd Luc Willems uit Aalst aangesteld als adjunkt algemeen CVP-sekretaris Vier kunstenaars in 't Hof te Puttens te Lede Handen af van Camiel Walgraefplein te Erembodegem 8 - 30.10.1992 - De Voorpost Aalst. Na afloop van de proklamatie konden de sportkampioenen elkaar feliciteren op een receptie hen door het stadsbestuur aangeboden (a) Reeds geruime tijd houdt het Aalsterse Stadsbestuur er aan op regelmatige tijdstippen zijn sportkampioenen te huldigen. Zo werd vorige vrijdag een sportploeg en 21 individuele kampioenen in de feestzaal van het stadhuis ontvangen en op passende wijze in de bloemetjes gezet. In zijn korte inleidende toespraak legde schepen Roger D'hondt, verant woordelijk voor de sport, er de nadruk op, dat het sportbeleid zich in de toekomst zal toespitsen op de herwaardering van de openluchtinfrastruk- turen en de jeugdwerking. Tijdens de maand augustus werd op het Volksplein te Aalst met een openlucht-promotie-basketbal- wedstrijd de start gegeven tot deze nieuwe aanpak van promoten van de jeugdsport. Aalst sluit zich ook aan bij de nationale kampagne van het Bloso en de Sportkriebelhappe ning in Gent, waarvoor een gratis bus voor jongerenvervoer werd in gezet. Er wordt ook met genoegen in Aalst vastgesteld dat het aantal jeugdspe lers bij Okapi verdubbeld is en dat zwemklub Neptunus Aalst en de Gym-Volley-Club uit Nieuwerker- ken een jeugdprogramma hebben uitgebouwd. De sportdienst orga niseerde tijdens de krokus- en paas vakantie en tijdens het groot verlof ook jeugdsportkampen en bij de Koning Boudewijnstichting werd een projekt ingediend om ook kans arme jongeren aan deze Sportkam pen te laten deelnemen. Gehuldigde laureaten Het stadbestuur van Aalst kende aan de individuele kampioenen die op het stadhuis werden ontvangen, een beker toe als blijk van erkente lijkheid. Voor wat atletiek betrof waren het allen leden van de Ko ninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst. Werden provinciaal kampi oen: Aaike Buyle (polstokspringen kadetten), Erica Buyle (verspringen en 1000 m bij de miniemen), Gert Cleemput (100 m en 4x100 m bij de juniores), Frangois Cornelis (100 m en 400 m bij de veteranen), Kurt De Luyck (4x400 m bij de juniores), Els De Bleser (hoogspringen bij de se niores), Hildegarde Eemans (10.000 m bij de veteranen), Gunter Lanckman (400 m en 4x400 m bij de juniores), Tim Lievens (4x400 m bij de juniores), Jan Van der Hoeven (verspringen bij de veteranen), Ste- faan Van der Stichelen (400 m hor den en 110 m horden bij de senio res) en Raymond Van Paemel (5.000 m bij de seniores). Mare Van der Hoeven werd nationaal kampi oen halve marathon en wereldkam pioen verdlopen bij de spoorweg mannen. Gustaaf De Witte, lid van de Belgi sche Politiesportbond werd Bel gisch kampioen politie bij de 4x400 m. Liesbet De Schrijver werd Bel gisch kampioen junior thriathlon. Ook aan de leden van de Koninklij ke Zwemclub Neptunus Aalst liet het stadsbestuur zijn erkentelijk heid blijken: Jessie Callebaut werd Vorige week stelde het nationaal partijbestuur van CVP het 28-jarige moet Aalst voor de jongeren aan- raadslid Luc Willems aan als adjunkt algemeen sekretaris, wordt hij trekkelijk blijven, een stad om in te ondermeer belast met de koördinatie van de aktiviteiten van de diensten en leven en er te werken, bewegingen naar de CVP-arrondissementen en CVP-afdelingen toe. Luc Willems is gehuwd en woont nu te Erembodegem aan de Ronse- Luc Willems is afkomstig uit Mijl- woordigers. Zijn grootste bekom- vaalbaan 13, tel. 053/70.10.92. beek. Hij studeerde in Leuven als mernissen zijn de verwaarlozing van PH als licentiaat in de rechten en be- het leefmilieu en de politisering van haalde nadien een bijkomende li- de maatschappij. Voor Willems centie ekonomisch recht. Sinds '88 is hij als advokaat verbonden aan de balie te Dendermonde. Willems begon zijn politieke loop baan toen hij 17 jaar was. Hij sloot zich toen aan bij de CVP-Jongeren en werd na de gemeenteraadverkie zingen van 1982 opgenomen in het CVP-Jongerenbestuur van Aalst. Sinds 1984 is hij aktief in de nationa le CVP-Jongerenbeweging, voorzit ter van de Christen-Demokratische Studenten (CDS) Brussel en natio naal voorzitter van het CVP-Jonge- ren-arrondissement Aalst sinds '87 en nationaal bureaulid van de CVP-Jongeren. Ook op Europees vlak was hij erg bedrijvig ondermeer als adjunkt se- kretaris-generaal van de Europese Jonge Christen-Demokraten 1988- 1990. In dezelfde periode maakte hij tevens deel uit van het Politiek Komitee van de Internationale Unie van Jonge Christen-Demokra ten. Van '90 tot '92 was hij lid van het dagelijks bestuur van de Europese Jonge Christen-Demokraten en in de periode '91-'92 was hij part-time adviseur aan het kabinet van de toenmalige Arbeidsminister Luc Van den Brande. Sinds '89 maakt hij deel uit van het nationaal CVP- partijbestuur en onlangs werd hij ook opgenomen in het nationaal CVP-partijburcau. Sinds de verkiezingen van oktober 1988 maakt Luc Willems deel uit van de CVP-fraktie in de Aalsterse gemeenteraad. Hij is ook opvolger ^a[st ginds 1984isLuc Willems aktief in de nationale CVP jongerenbeweging voor de Kamer van Volksvertegen- IHttisn ïoorzitl Sverleei "een her Harmo kge wijzi lioncer Belgisch kampioen Masters 60-65 jaar met 3 Belgische rekords op 200 m schoolslag, 100 m vrije slag en 50 m schoolslag. Kristine De Marte- laer werd Belgisch kampioen Pré Masters (25-35 j.) op de 50 m schoolslag, terwijl Bart Geerts Bel gisch kampioen werd bij de minie men op de 100 m crawl. Jurgen Goossens werd op zijn beurt Bel gisch kampioen Masters (30-39 j.) op de 50 m dolfijn, 100 m rug (met Belgisch rekord) en de 200 m dol fijn, eveneens met Belgisch rekord. Tenslotte werd Patrick Van de Put te Belgisch kampioen op de 50 m dolfijn bij de Masters (40-45 j.). Bij de Belgische kampioenschap pen wielrennen brandweermannen in interventiekledij ging de nationa le titel naar Eddy De Backer. De erelijst werd besloten door de HO KE Erembodegem die kampioen van Vlaanderen werd, vice-kampi- oen van België, kampioen Lagere I en bekerwinnaar met 7 spelers. HO KE viert ook zijn 20-jarig bestaan. Aalst. Stefaan Van der Stichelen mocht als provinciaal kampioen op de meter horden seniorens en de 110 meter horden, gelukwensen ontvangen schepen Patrick De Smedt (a) Er volgt nog een uitgebreide Sport- van individuelen en clubs in laureatenavond op 18 december in schijnwerpergeplaatstenzal de schouwburgzaal van het CC De proklamatie worden gehouden Werf. Deze wordt gesteld in het te- de onderscheiden opu.uaun.aic« ken van de Olympische Spelen. Die van de stad Aalst, avond worden de beste prestaties ph Aalst. Ook de Zwietollekes weten van aanpakken. Het kamavalwereldje komt stilaan op tempo (a) Van vrijdag 30 oktober tot zondag 29 november heeft Kunstcentrum VTB-VAB Galerij 't Hof te Puttens aan de Wichelsestraat 20-22 te Lede vier kunstenaars te gast. Er zijn schilderijen te zien van Medard Tyt- gat, Anto Diez en Paul Woods en keramiek van Alfred Mandeville. De tentoonstelling wordt op vrijdag 30 oktober om 19.00 uur ingeleid door Joris De Smet en bezoekers kunnen er terecht op de vrijdagen van 19.00 tot 22.00 uur, op de za terdagen, zondagen en feestdagen van 14.00 tot 22.00 uur en de andere dagen na telefonische afspraak op het nummer 053/80.51.30. Een ge leid bezoek aan de tentoonstelling kan ook op dit nummer worden aangevraagd. De groep moet uit minstens 15 personen bestaan. Medard Tytgat is een monument, zonder meer. Vele van zijn werken ter ere van Damme en Vlaanderen gaan naar Japan om de Japanners het land van Tijl Uylenspiegel beter te leren kennen. Tytgat studeerde aan de Koninklijke Akademie en het Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Brussel en aan de Aka demie voor Schone Kunsten te Pa rijs. Floris Jespers was een van zijn leermeesters. In 1969 selekteerde Sabena 12 schilderijen van hem om te reproduceren in de rijke jaarka lender 1971 en in 1971 mocht hij twee 747 toestellen met allegori sche panelen dekoreren. Hij expo- zeerde in heel Europa. In 't Hof te Puttens krijgt men de gelegenheid om de 76 jarige kunstenaar te be wonderen. Anto Diez overleed begin van dit jaar. Hij was lid van internationaal vermaarde kunstverenigingen en jurylid van de Belgische Nationale Raad voor Plastische Kunsten. Hij is stichter en mecenas van de jaar lijkse Anto Diez' wedstrijd voor plastische kunsten. In 't Hof te Put tens ziet men schilderijen van deze kunstenaar die nog niet eerder wer den gexpozeerd. Er zijn ook enkele etsen van Diez te bekijken. Paul Woods werd geboren in land en begon zijn artistieke baan aan het technisch Kettering onder leiding van schilder David Imms. Daarna volmaakte hij zich aan de St-Mar- tins School of Art in Londen. Hij expozeerde vier keer in Londen en zijn tentoonstelling in 't Hof te Put tens is de eerste buitenlandse expo- zitie van deze jonge kunstenaar De vierde expozant is Alfred Man deville die in 1938 werd geboren in het voormalig Belgisch Kongo. Hij studeerde aan het Sint-Lukas in Brussel en bekwaamde zich in de keramiek aan de Akademies van Molenbeek en Etterbeek. De figu ren die hij maakt zijn ongewone, eigenaardige wezens die van elders komen. Het zijn vreemde, humoris tische, fantastische en wonderbaar lijke personages. Mij put zijn inspi ratie uit stripverhalen, dansen en Afrikaanse fetisjen. Het Aalsterse stadsbestuur heeft de intentie het Camiel Walgraefplein te Erembodegem te verkavelen. Onder impuls van de CVP-Erembo- degem komt hiertegen thans een protest op gang. Het Camiel Walgraefplein aan het spoorwegstation van Erembode gem is een mooi stukje groen in deze grote Aalsterse deelgemeente. Weliswaar te Neder-over-Heem- beek geboren (1919) was Camiel Walgraef een rasechte Erembode- gemnaar, reeds van in zijn jeugd aktief in de Katolieke Aktie en soci aal bewogen. Hij overleed in 1976. Van eenvoudig P.T.T.-bediende, steeds begaan met het lot van dorps- en streekgenoten, klom hij geleidelijk op tot direkteur-gene- raal bij de RTT en algemeen sekre taris van het kristelijk syndikaat voor Spoor, Post, RTT. RLW, ZW en RTB. Zijn verdiensten t.o.v. zijn medemens zijn nauwelijks te eva lueren. Niet zonder reden werd zijn naam dan ook vereeuwigd in een «Camiel Walgraefplein» aan het station van Erembodegem. Het Aalsterse stadsbestuur heeft de in tentie dit plein te verkavelen als bouwgrond. De CVP van Erembodegem voert er thans aktie voor het behoud van deze groenzone, o.a. door het ver spreiden van raamaffiches «Red het Camiel Walgraefplein» en pamflet ten «S.O.S. Erembodegem», waar bij de Erembodcgemnaars ge vraagd wordt zich bij de aktie «Han den af van het Camiel Walgraef plein» aan te sluiten en het stadsbe stuur te vragen dit plein zodanig uit te rusten dat het een prettige groe ne oase blijft voor alle inwoners van deze gemeente. De CVP-Erembodcgem beklem toont: «Het Camiel Walgraefplein aan het station is een enig mooi, gezellig stukje groen in onze ge meente. Het gemeentebestuur wil van deze groene oase geld maken door het te verkopen als bouw grond. De CVP van Erembodegem zegt NEEN. Wij ijveren voor het behoud van het Camiel Walgraef plein. Met een kleine financiële in spanning vanwege het stadsbestuur kan dit stukje groen uitgroeien tot een prettige verblijfplaats voor alle inwoners die rust en verpozing zoe ken». Wie zich bij deze aktie wil aanslui ten kan best kontakt opnemen met Jean-Pierre Eeckhout, Rooms-hof- straat 19, Erembodegem; Geert De Sadeleer, Gaston de Schepper- straat 35, Erembodegem; Louis Baeyens, Wellcweg 49, Erembode gem; Luc De Decker, Dorpstraat 9 bus 3, Erembodegem. D.B.

De Voorpost | 1992 | | pagina 8