In Memoriam-Kunstkoncert lurgemeester Raymond Uyttersprot Ernst in De Werf Podium-uitjes in De Werf Gamma Herzele brengt jazz met Grupo Maya De Voorpost - 30.10.1992 - 9 De Voorpost weekend Hel is nu 5 jaar geleden dat burgemeester Raymond Uyttersprot, die tevens rzitter was van de Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia uit Moorsel, verleed in het Academisch Ziekenhuis te Gent. Dit werd reeds herdacht in een herdenkingsmis op 21 maart II. De muzikanten en het bestuur van de Harmonie willen nu ook op hun beurt hun overleden voorzitter op waardi ge wyze herdenken. Zij doen dat op zaterdag 31 oktober, met een kunst- 'l koncert in de Parochiekerk Sint-Martinus te Moorsel. I.klsf. Wijlen burgemeester Raymond Uyttersprot Nog tot en met woensdag 4 november op Tcntoonstellingsniveau 1: tentoonstelling Coudyzer. info 091/82.95.49. Vrijdag 30 oktober om 20 uur in de Schouwburg: een hilarisch teaterstuk voor zes akteurs in de beste commedia dellc'arte-stijl, 'Don Quichotte' door de Cie Bolek Prolivka; toegangsprijs 300 fr en 180 fr voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12. Vrijdag 30 oktober om 20 uur in de Studio: voordracht over 'Telepathie en helderziendheid' georganiseerd door de vzw De Nieuwe Mens; info 053/83.89.37. Vrijdag 30 oktober om 19 uur inde Tcaterzaal: dia-avond georgani seerd door de Natuurvrienden; info 053/78.73.52. Zaterdag 31 oktober om 20 uur in de Schouwburg: koncert door het Portugese ensemble Madredeus, dat oude lokale volksmuziek brengt met een traditioneel akoestisch ensemble en de zangeres Teresa Salguiero; toegangsprijs 420 fr of 252 fr voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12. Dinsdag 3 november om 20 uur in de Schouwburg: amusante teatcravond met 'Frans de facteur is ne charmeur' van Ruud De Ridder door het Echt Antwaarps Teater (die van den 'Bompa', inderdaad); toegangsprijs 400 fr; res. 053/76.13.12. Dinsdag 3 november om 13.30 uur in de Teaterzaal: startdatum Ontspanningskursus georganiseerd door vzw De Groene Dag; info 054/33.20.36. Woensdag 4 november om 20 uur in de Schouwburg: avondvullend 'literair variété-programma 'Kartonnen Dozen', gebaseerd op de gelijknamige roman van Tom Lanoye. door him-self op het podium; toegangsprijs 350 fr of 210 fr voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12. Donderdag 5 november om 20 uur in Cine Feestpaleis: Netwerf- film 'Family Viewing' van Atom Egoyan met ook de kortfilm 'E pericoloso sporgersi' van Jaco Van Dormael; toegangsprijs 180 fr en 150 fr met korting. Donderdag 5 november om 20 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: spelprogramma 'Cijfers en Letters' georganiseerd door de Ajuin- tjes; info 053/77.00.70. Van vrijdag 6 tot en met maandag 16 november in de Belfortkrypte: tentoonstelling Lucic Brulin; alle dagen open van 14 tot 19 uur; info 053/66.42.77. Vrijdag 6 en zaterdag 7 november om 20 uur in de Schouwburg: 'Vredon danst zonder grenzen': geïnspireerd op het 'Nieuwe' Euro pa breekt Vredon. met zijn 150 leden, de grenzen van haar pro gramma open: koreografieën van Chris Caudron, B. De Neve, E. Pollet. M. Rondot en H. Quix; vendelnummers van H. Buyl. B. De Neve. J. Jansegers en P. Leroy; trommelnummers van A. Van Bosbeke; georganiseerd door Kunstgroep Vredon; toegangsprijs 250 fr of 200 fr voor houders van een J-Card of S-Card van de BAC; res. 053/77.93.67 van A. De Moor. Zaterdag 7 november om 10 uur in de Studio en de Vergaderloka len 1. 2 en 4: kongres van Amnesty International. Zondag 8 november om 15 uur in de Schouwburg: kinderzondagna middag met 'Gebakken Eieren' door het Oost-Hilariaans Staatscir cus; geschikt voor een publiek vanaf 6 jaar. toegangsprijs 100 fr of 1 strip voor kinderen en 170 fr of 2 strippen voor volwassenen; res. V 053/76.13.12. Raymond Uyttersprot werd gebo ren te Moorsel op 12 november 1935 en was gehuwd met Suzanne Moortgat. Zijn beroepsloopbaan startte in 1953 bij het Bestuur der Posterijen waar hij achtereenvol gens opsteller en kontroleur was. Nadien werd hij bestuurssekretaris in het Ministerie van Middenstand (1965) om in 1982 benoemd te wor den tot eerste adviseur bij de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij. Hij was burgemeester van Moorsel gedurende 12 jaar - van 3 februari 1965 tot 31 december 1976 - dag na dewelke Moorsel fusioneerde met acht andere gemeenten om de nieu we stad Aalst te vormen. In 1961 werd hij ook voorzitter van de CVP-afdeling Moorsel. Bij de ge meenteraadsverkiezingen van 1964 was hij lijsttrekker voor de CVP en werd reeds op 29-jarige leeftijd voor het eerst burgemeester. Van 31 maart 1968 maakt Raymond Uyttersprot deel uit van de provin cieraad van Oost-Vlaanderen. Hij was titularis van beheersmandaten in een aantal interkommunale en regionale instellingen en vereni gingen o.m. voorzitter van het re gionaal bestuurskomitée Intergem, lid van het direktiekomitée voor gas en elektriciteit van Intergem, lid van de raad van bestuur van Inter gem, bestuurder TMVW, lid alge mene vergadering NMVB, bestuur der Interkommunale Land van Aalst, bestuurder sociale bouw maatschappij Ons Zonnig Huis, be stuurder VVV Faluintjes en lid voor de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen. Onmiddellijk na de fusie kwam de CVP in de oppositie terecht en werd Raymond Uyttersprot door de Aal- sterse bestuursleden gewaardeerd als fraktieleider, zowel door vriend als tegenstander. Vanaf 14 februari 1983 bekleedde hij het ambt van burgemeester tot op de dag van zijn overlijden (22 maart 1987). Ray mond Uyttersprot dwong respekt af, was erg geliefd en bouwde, sa men met zijn CVP vrienden, in en kelejaren tijd een geheel uit dat nog geruime tijd de CVP in de bestuurs- meerderheid kon houden. Het burgemeestersambt heeft Uyt tersprot met de zorg, het gezag en de gestrengheid eigen aan de goede huisvader uitgeoefend. Terzelfder- tijd slaagde hij erin om in de dage lijkse omgang ongedwongen en spontaan gesprekken op gang te brengen waarin steeds weer die be zorgdheid voor het welzijn van zijn medemens te onderkennen viel. Velen loofden vooral zijn wils kracht en werkkracht, zijn sociaal engagement en zin voor verdraag zaamheid. Toen Raymond Uytter sprot overleed was gans Aalst in rouw. Ontelbare vrienden en ken nissen betuigden hun medeleven. Een hoofdstuk van de plaatselijke politiek ging met hem mee. Kunstkoncert De Koninklijke Harmonie Sint Ce cilia Moorsel organiseert op zater dag 31 oktober om 20 u. in de paro chiekerk Sint-Martinus te Moorsel ter gelegenheid van de vijfde ver jaardag van het overlijden van haar voorzitter burgemeester Raymond Uyttersprot een kunstkoncert. De Koninklijke Harmonie staat on der leiding van Els Moeyersoons. Het vokale gedeelte wordt verzorgd door het gemengde koor Cantico- rum Jubilo uit Moorsel o.l.v. Fre- derik Meireson. Intermezzi worden gebracht door Els Moeyersoons (dwarsfluit) en Annemie Neuhardt (harp). De toegangsprijs bedraagt 100 fr. P.H. Tom Lanoye laat je in zijn «Kartonnen dozen» gluren (04/11) Netwerk film «Family Viewing» van Atom Egoyan (05/11) Vredon danst zonder grenzen (06 en 07/11) Oost-Hilariaans Staatscirkus serveert «Gebakken Eieren» (08/11) Woensdag 4 november literair variété «Kartonnen dozen» van/met Tom Lanoye Tom Lanoye behoort tot de «mooie jonge goden» van onze hedendaag se Nederlandstalige literatuur. Zo wordt door iedereen gezegd. Hij heeft een ontzaglijk vlotte pen die, gedrenkt in herinneringen of in iro nie of cynisme/sarkasme, altijd wel een amusante tekst aflevert. Mees tal weet hij de lezer amusant te boeien, soms ook sommigen op de zenuwen te werken. Vaak blijft hij echter nogal aan de oppervlakte la boreren zodat zijn schrijfsels niet altijd veel diepgang vertonen. Maar Tom Lanoye kan schrijven! En hij kan nog beter zijn produkten aan de man brengen. Er is geen enkele andere auteur in Vlaande ren die zo handig een publiek kan bespelen zodat dit publiek het bijna aan zichzelf verplicht is Toms boe ken te kopen, zelfs te lezen. «Kartonnen dozen» is de jongste roman van Tom Lanoye. Hierin krijgt de lezer het autobiografische verhaal te lezen van de jonge «sla- gerszoon met een brilletje» die in zijn geboortestad als puber gekon- fronteerd wordt met zijn «gelijkge- slachtelijke» liefde voor een leef tijdsgenoot. Tevoren laat Lanoye de lezer kennismaken met zijn fami liale en sociale omgeving. Een boek dat best meevalt, dat duidelijk lite raire kwaliteiten heeft, dat boeit. De kleine-middenstandsmentaliteit is Lanoye blijkbaar niet vreemd, want veel boeken verkopen is na tuurlijk een financieel genoegen. Maar wanneer men uit dit boek daarenboven nog eens een «avond vullend literair variété» kan distille ren, waarmee de auteur/performer heel Vlaanderen kan rondtoeren, is dit - zakelijk gesproken - mooi meegenomen! En hier loopt het bij Lanoye fout. Hij is als performer best te pruimen voor een kort num mertje, waarin hij «welbespraakt» (we vergeten even zijn dialektisch gekleurd Waaslands en zijn irrite rende nasalen) om zich heen kan schoppen. Maar een «avondvul lend» programma is toch wat veel, vooral omdat er kwa inhoud én kwa teatralc middelen zo weinig variatie zit in de hele one-man show. Je bent als toeschouwer dan ook blij dat de variété-avond voorbij is en je naar huis mag, waar een goed boek wacht. Op woensdag 4 november om 20 uur in de Schouwburg van De Werf. Reserveren kan op nr. 053/ 76.13.12. Donderdag 5 november film «Family Viewing» in Ciné Feestpaleis Onder het motto «Aandacht voor de anti-helden van het witte doek!» werkten De Werf, Netwerk en (ex)-filmklub Antrakt een jaarpro gramma uit met betere, niet-com- merciële films, meestal premières voor Aalst, én kortfilms. Nadat op 8 oktober reeds «Wat heb ik toch gedaan om zoiets te verdie nen?» vertoond werd, een film van Pedro Almodovar, komt op don derdags november reeds de tweede film. Dan wordt om 20.30 uur in Ciné Feestpaleis «Family Viewing» gespeeld, een Canadese film uit 1987 van Atom Egoyan. De adolescent Van groeit op in een liefdeloos gezin bij wie het televisie beeld alles overheerst. Hij voelt zich steeds meer aangetrokken tot zijn grootmoeder, die wegkwijnt in een bejaardentehuis. Zij is zijn enig aanknopingspunt met een mense lijkheid die hij zich alleen herinnert van home movies uit zijn kinderja ren. Hij zal haar dan ook samen met een vriendin ontvoeren en onder brengen in een ongebruikt gedeelte van een hotel. Egoyan speelt voortdurend met het kijkkast-effekt op de toeschouwers in de zaal. We zien de personages vaak op het TV-scherm - net zo grijs en onduidelijk als hun inner lijk. De film is een merkwaardige, ongewone maar bijzonder intrige rende satire op de televisiekuituur en de eruitvolgende vervreemding tussen mensen. Als kortfilm is ditmaal een produkt van de veel gelauwerde Jaco Van Dormael aan de beurt, namelijk «E pericoloso sporgersi», u weet wel een van die voor Italiaans-onkundi gen intrigerend zinnetje uit interna tionale treinen. De toegangsprijs bedraagt 180 fr., voor wie van een korting kan genie ten slechts 150 fr. Vr(jdag 6 en zaterdag 7 november Vredon danst zonder grenzen Geïnspireerd op het «Nieuwe» Eu ropa breekt Vredon, met zijn hon derdvijftig leden, de grenzen van haar programma open. Grenzen worden - tussen traditio neel en akrobatisch vendelen, tus sen dansen met het lichaam en de geest, tussen akteurs en publiek - kritisch benaderd in nieuwe, origi nele en stijlvolle koreografieën, vendel- en trommelnummers. Kleurrijke kostuums, passende vlaggen en sfeervolle muziek zijn de ingrediënten van het spektakel. De koreografieën werden gekonci- pieerd door Chris Caudron, B. De Neve, E. Pollet, M. Rondot en H. Quix. De vendelnummers werden ontworpen door H. Buyl, B. De Ne ve, J. Jansegers en P. Leroy. A. Van Bosbeke stond in voor de trommel- nummers. De toegangsprijs bedraagt 250 fr. maar houders van een J-Card of een S-Card van de B.A.C. betalen slechts 200 fr. Reserveren kan op nr. 053/77.93.67 van A. De Moor. Zondag 8 november «Gebakken eieren» door Het Oost-Hilariaans Staatscirkus Het tweede programma in de reeks kinderzondagen brengt op zondag 8 november om 15 uur liet Oost- Hilariaans Staatscirkus naar de Schouwburg van De Werf met het programma «Gebakken eieren». Het Oost-Hilariaans Staatscirkus is één van de oudste cirkussen ter we reld. In een hommage aan dit ver dwenen cirkus offreert «Gebakken eieren» naast adembenemende akrobatiek een niet ongevaarlijke Aalst. Tom Lannoye brengt 'Karton nen dozenin de Werf tijgerdressuur en traditionele stok- vechtceremonieën. Objekten en dieren zijn niet alleen een lust voor het oog, maar komen in handen van Rob en Rob ook echt tot leven. Leuk en lekker spannend voor jong en oud. Dit kinderprogramma is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. De toe gangsprijs bedraagt 100 fr. of 1 strip voor kinderen en 170 fr. of 2 strip pen voor volwassenen. Reserveren kan op nr. 053/76.13.12. L. Dank zy de onderverdeling in werkgroepen kan de kulturele kring Gamma bogen op een waaier van aktiviteiten waarbij praktisch elk tema aan bod komt. Deze week nog zorgde de literaire werkgroep voor een literaire avond met E. Van Vliet over zijn laatste poëtische uitspattingen en op 30 oktober wil de werkgroep Jazz de 'Arte Flamenco' in de kijker plaatsen. De 'Grupo Maya' is samengesteld uit leden van authentieke zigeuner families die de Flamencotradities willen behouden en voortzetten volgens de oude traditie. Daarom juist brengen de leden van de groep de dans en zang met volle overgave maar dan toch in volle eenvoud, een kenmerk voor de echte gitano. De Mayagroep bestaat uit Em. Maya en Garcia Nono, die beiden de gitaar bespelen. Voor de zang staat Chato 'El Pototillo' in terwijl de dansen verzorgd worden door Leo Molina en Ana Cali. Voor de Grupo Maya is het de eerste pleisterplaats in Vlaanderen want pas na de premiè re in Herzele treden ze ook nog op in Turnhout, Brussel en Antwer pen, Het optreden wordt alleszins een echt Spaans feest waar de Arte Fla menco zal vergezeld zijn van specia liteiten uit Spanje. Voor het optre den van de groep in de zaal Da Vinei te Ressegem, een deelgemeente van Herzele, betalen de Gammale den 300 fr en niet-leden 50 fr meer terwijl het aan de kassa reeds 400 fr zal zijn. De kaarten zijn reeds te verkrijgen bij de leden van de werk groep Jazz of in het Gemeentekre diet te Herzele. JV Johan Cottyn is de nieuwe internationale proost van de Ftmcap. de internationale Chiro. Hij volgt Carlos Desoete op. De nieuwe proost was in zijn jeugdjaren 5 jaar chirolcider.

De Voorpost | 1992 | | pagina 9