Johan De Proft19 overwinningen in amper drieënhalf maanden tijd TrMnirjSwisStUij fljax Lebbeke Seraing, eerste serieuze test voor Jan Ceulemans Turnnala te Appels Baasrode V.A. met Christophe Wallez! Eetfestijn van Kung Fu Wu Shu De Voorpost - 6.11.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Handbal. Frank Van Uytfanghe ruimt de plaats voor Mare Multael als trainer-coach bij tweede nationaler Ajax Lebbeke (arch) Voor ingewijden niet helemaal onverwacht is men bij Ajax Lebbeke overgegaan tot een trainerswissel. Frank Van Uytfange werd. na de tegenvallende resultaten, vervangen door Mare Multael en met deze ingreep hoopt het Ajax-bestuur opnieuw het «heilig vuur» in de ploeg te brengen. Volgens secretaris H. Cleymans was het duidelijk dat zowel bij Frank Van Uyttange als bij de spelersgroep een gebrek aan motivatie werd waargenomen die nefaste gevolgen had op de prestaties. Voorzitter Bosteels en zijn mede werkers hakten dus de knoop door en trokken opnieuw Mare Multael aan. Deze Gentenaar is zeker niet onbekend bij de spelersgroep want zowat twee seizoe nen geleden trad Multael al even op als vervanger van Jef Princen. Positief is dus dat zowel de nieuwe trainer als de spelersgroep kunnen terugvallen op herken ningspunten want het is steeds enorm moeilijk als een trainer-coach midden in het seizoen, zonder voorkennis van de spelersgroep, het zou moeten overne men. De toekomst moet nu uitwijzen of Multael er zal in slagen met Ajax de gestelde objektieven te verwezenlijken Handbal. Mare Multael opnieuw trainer bij Ajax Lebbeke (arch) EVA Lebbekes hoop in bange wielerdagen Wielrennen. Johan De Proft (tweede van rechts) omringd door een aantal medewerkers aan het eetfestijn (foto 9uy) De Lebbeekse wielerliefhebbers glunde ren. Binnen de gemeentegrenzen is, na een periode dat het op wielergebied ar moe troef was, een figuur opgestaan die zich veelbelovend aandient: Johan De Proft. Hij is negentien en woont langs de Bellestraat. Wanneer je er in amper drieënhalf maan den tijd - zijn eerste overwinning van dit jaar dateert van 30 mei, zijn laatste van 16 september - in slaagt negentien keer het zegegebaarte maken, moetje klasse in je body zitten hebben. Temeer omdat de manier waarop die overwinningen be haald werden, boekdelen spreken: van de negentien won hij er vier in een spurt met twee, zitten er twee eindzeges in meerdaagse wedstrijden en in de rest, dertien wanneer we ons niet vergissen, overschreed hij afgescheiden de eind streep. Met zijn negentien zeges bekleedt Johan De Proft overigens de tweede plaats in de nationale zegerangschikking bij de junio res. Enkel Frank Van den Broucke gaat het met één overwinning meer, vooraf. Overstap naar de liefhebbers Op 26 september jl. debuteerde Johan De Proft bij de liefhebbers. In een wedstrijd verreden te Buggen- hout-Opstal behaalde hij een 17de plaats. In de overige vier koersen die hij daarna nog bij de amateurs reed, bleef hij steeds binnen de eerste twintig. Inderdaad, zegt hij, het kontakt met de hogere kategorie is meegevallen. Er Zondagnamiddag a.s. is Eendracht Aalst te gast bij koploper FC Seraing door velen nu reeds afgeschilderd als dé kampioen in tweede klasse. Het wordt voor de nieuwe Eendrachttrainer Jan Ceulemans, die maandag II. voor het eerst zijn job uitvoerde, een eerste serieuze test. Ceulemans was een aandachtig toeschouwer tijdens de bekerwedstrijd Seraing-RWDM en was onder de indruk van de huidige waarde van de poulains van Georges Heylens. De 'Caje' stond niet alleen in bewondering voor het sterke werk op het middenveld vanwege Manu Karagiannis en Benny Debussche- re, een element uit de Anderlechtschoot. Bovendien zal de Een- drachtschool wellicht moeten zoeken in zijn eigen potentieel wie bekwaam is om de snelle en technisch bedreven Wamberto aan banden te leggen. Die voert samen met Eeklo-aanvallerKeshinro de topschutterslijst aan in tweede klasse met 7 voltreffers. Wellicht zal Ceulemans tegen Seraing uitpakken met een versterkt middenveld en proberen wat te versieren via de counter met de snelle Zakkas en de sluwe Böcande, voor zover deze laatste reeds voldoende kracht in de spieren heeft. Graag melden we U dat Eendracht op dinsdag 10 november om 20 uur een vriendschappelijke wedstrijd afhaspelt tegen FC Boom. De prijzen van de plaatsen bedragen 200 fr. (staantribune) en 450 fr. (zittribune). Voor de supporters die zondag a.s. Eendracht gaan aanmoedigen geven we volgende reistip mee het stadion van Seraing is gelegen aan de rue de la Boverie 253 en kan het best bereikt worden via de autosnelweg Brussel-Luik tot de Pont de Seraing over de Maas. B.A.D. wordt bij de liefhebbers wel anders ge koerst. Op sommige momenten van de wedstrijd, o.a. wanneer een ontsnapping op gang is gekomen en tijdens de laatste ronde wordt er werkelijk 'gevlamd'. Maar problemen om te volgen heb ik nog niet ondervonden. Van enige negatieve reaktie van sommi ge anciens op de nieuwkomer beladen met overwinningen, was eveneens spra ke. Johan: «Ik werd meteen aanvaard. Ik let er trouwens op dat ik tijdens ontsnap pingen bvb. mijn deel van het werk doe. Daarop komt het m.i. in de eerste plaats aan.» Misschien wekelijks op de piste Na het einde van het seizoen heeft de Lebbekenaar eerst drie weken uitgebla zen. Momenteel neemt hij af en toe wat beweging: wat footing, een zwembeurt, eens een ritje met de fiets wanneer het weer het toelaat. Hij overweegt trouwens één keer in de week op de piste rondjes te gaan draaien, maar van het betwisten van veldritten is zeker geen sprake. De training op het seizoen 1993 hoopt hij na de jaarwisseling te hervatten. Van een trainingskamp in het warme zuiden zal geen sprake zijn. Waarom zou ik, stelt hij vast, ik heb het wielerseizoen in de voor bije jaren ook in eigen streek voorbereid en blijkbaar met sukses Pierre Van Rossem Voetbal. Manager Patrick Orlans stelde Eendrachts nieuwe trainer Jan Ceulemans voor (da) Op zaterdag 7 en zondag 8 novem ber organiseert Kung Fu Wu Shu Dendermonde voor de eerste keer een groot eetfestijn. Kung Fu Wu Shu staat voor alle Chinese krijgskunsten met daarin zowel de kung fu, bekend van film en televisie, als tai chi chuan, de gezondheidsgymnastiek en relaxa tietechniek bij uitstek De klub is nu reeds vier jaar in Dendermonde aktief en groeit van jaar tot jaar. Reden om te vieren dus De opbrengst van dit eetfestijn zal gebruikt worden om sportmate- riaal aan te kopen. Zo kan men de kwaliteit van de lessen nog verbete ren. Het eetfestijn heeft plaats in het VTI, Dr. E. Van Winckellaan te Dender monde op zaterdag 7 november van 19u tot 21 u30 en op zondag 8 no vember van 11 u30 tot 18u. Inlichtingen bij Freddy De Raes (02/33.08.71) of bij Dirk Jacobs (052/47.95.95). Bellen na18u00. Op zondag 15 november vanaf 15 u. vindt in de stedelijke sporthal te Appels- Dendermonde, opnieuw het jaarlijks galafeest van het Koninklijk Turngild Sint-Joris plaats. Reeds een paar jaar wordt dit galafeest opgebouwd rond een bepaald thema. Dit jaar koos de 94 jaar oude vereniging de Pré-historie als centraal onderwerp. Veertien verschillende leeftijdscategorieën zullen shownummers brengen op muziek van het overbekende radio- en TV-programma van Guy Depré. Een greep uit het aanbod: Popcorn van Hot Butter (kleuters); I'm singing in the rain van Gene Kelly (meisjes); Medley van The Supremes (keurgroep); King of rock and roll van Elvis (sportieve ritmische gymnastiek); Je ne regrette rien van Edith Piaf (dames); Music van John Miles (gemengde groep); Puppet on a string van Sandy Shaw (kleine meisjes). De shownummers worden afgewisseld metturndemonstraties waarbij zowel de jongens als de meisjes het publiek zullen bewijzen dat de vele ere-plaatsen op provinciale en nationale kampioenschappen terecht verdiend werden. Sinds de jarenlange inzet van voorzitters Jozef Dierickx en Danny Bruggeman door het stadsbestuur beloond werd met een nieuwe accommodatie, is de groei van deze dynamische sportkring spektakulair. Het korps van twintig turnleiders en -leidsters, heeft opnieuw haar beste beentje voorgezet en er werd speciale aandacht besteed aan de choreografie van de shownummers Aangepast dekor en belichting verzorgen het geheel. Op 15 november zal de sporthal te Appels opnieuw uit haar voegen barsten! KAATSEN Met de transfer van de 21-jarige Christophe Wallez spreekt men bij Baasrode V.A. over een «gouden zaak». De van Thieulain afkomstige Wallez blijkt een van de grootste Belgische beloften te zijn en vijf clubs waren bijzonder geïnteresseerd in een transfer van deze beloftevolle achterman. Uiteindelijk sloeg Baasrode hem aan de haak en meteen een pluim op de hoed van de V.A. transfercommissie. Wallez zelf was gecharmeerd door de supportersclan van Baasrode V.A. en dit scheelde een slok op een borrel bij zijn uiteindelijke keuze. In tegenstelling met sommige geruchten verzekerde men ons dat geen enkele speler van de V.A.-kern is vertrokken zodat Baasrode V.A. nu toch wel meer dan een figurantenrol moet aankunnen in 2e nationale. Met een kern bestaande uit R. Wiefandt, St. Koek, A. Quisquater, L. Nissens, R. Van Duyssen en Chr. Wallez komt de ploeg van de Broekkant sterk te voorschijn wat meteen een hart onder de riem moet zijn van de steeds talrijke supporters.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17