f Positieve balans Eendracht Zele moet zich herpakken Hamme voorzichtiger van stapel Geef Wouter Rogiers de pint Voetbal kalender K.A.V.Dendermonde 18-6.11.1992 - De Voorpost VOETBAL Zaterdagavond 7 november speelt Eendracht, met aftrap op 19u30, op het terrein van Racing Club Doornik. Een wedstrijd waarin de gestreepten van trainer Jaak Goossens zich moeten herpakken van de eerste nederlagen tegen Aalter en Lauwe. Dat moet zeker kunnen want zoals we vorige week nog schreven moet men deze terugval zeker niet dramatiseren. Als met dezelfde mentaliteit als in de eerste zes wedstrijden wordt gespeeld, oogst rood-zwart-wit zeker wat bij de geelzwarte Henegouwers. Deze week is erbij Eendracht hard getraind en voordien heeft men in de spelerskern wat gepraat en is er zelfs een avondje-uit geweest, wat heel wat heeft vlakgestreken. Dat moet ook zo tussen spelers die tenslotte de eigen portemonnee moeten spijzen. De uitstap naar RC Doornik mag zeker niet te gemakkelijk opgevat worden. De Racingers verdienen hoger te staan dan twaalfde met vijf punten die ze wonnen thuis met een 2-1 tegen RCH Gent, een gelijkspel thuis tegen Handzame (1-1) en Oostnieuwkerke en een 2-2 drawn bij Evergem. Doornik heeft een 8-15 goal-average. Op eigen terrein verloor het enkel van leider Aalter met 0-2. Men ziet dus dat Doornik thuis wat méér kan en hiermee zijn de Humojongens verwittigd voor de moeilijke wedstrijd die hen te wachten staat. Trainer Jaak Goossens zag deze ploeg al tweemaal aan het werk. Hij stelde een technisch-vaardige ploeg vast, sterk kollektief akte rend, met tal van nieuwkomers. Zo doelman Franco Cavicchio (23-Moes- kroen), Jan Donckels (25-Menen), Jean Pascal Flament (21-Union), Tony Giacco (27-Menen), Chris Grymonprez (25-Ronse), Dirk Stock (28-Moeskroen) en Jany Torreels (27-Moeskroen). Flament scoor de al driemaal voor RC Doornik, naast Carabas, Eke, Stock en Giacco. Laatstgenoemde is een snelle flankaanvaller. Men haalde met Mestdagh ook een nieuwe trainer in. Bij Eendracht is Nico Van Bogaertgeel geschorsten zo komt Toujani zeker in de ploeg. Wie de plaats van Van Bogaertzal innemen heeft de trainer nog niet op papier gezet maar we durven veronderstellen dat Patrick Maache een meer verdedigende en opvangende taak zal krijgen. Eendracht heeft dus als opdracht minstens één punt te winnen bij RC Doornik om niet volledig in de mist te geraken. k (edw) VW Hamme zal zaterdagavond in Roeselare zomaar niet meteen alle aanvalsregisters open trekken. In acht competitiematchen werden 18 doelpunten toegestaan. De meeste waren een gevolg van tekort komingen die door de opponent ongenadig werden afgestraft. Gelet op de omstandigheden is oefenmeester Daniel De Paepe nu ver plicht zijn offensieve principes voor een deel prijs te geven. 'Ik ben er altijd van uitgegaan dat de aanval de beste verdediging is. De kijker zal het daar volmondig mee eens zijn. Een wedstrijd tussen offensief ingestelde ploegen, heeft doorgaans spektakel in petto en groeit uit tot een aantrekkelijk kijkstuk. De vaststelling dat we in de laatste weken zo vaak onnodige goals toestaan, verplicht mij tot een voorzichtige optie. We mogen van geluk spreken dat we voldoende produktief zijn gebleven, waardoor de schade min of meer binnen de perken bleef. Het verlies aan punten wijt ik niet enkel aan zij die de afweer vormen. Als het er op aan komt, moet iedereen een verdedi gende taak op zich nemen. Wat mij hoog zit, zijn de monumentale blunders. Vorig weekend in het oefentreffen in Lovendegem, vielen er weer zo 'n paar uit de lucht. Voor mij is nu de grens bereikt. Ik zal zonder aarzelen ingrijpen wanneer iemand niet voldoet aan de eisen die worden gesteld. De tijd is voorbij dat een balvirtuoos de match won. Fysieke paraatheid en kracht vormen ontegensprekelijk de belangrijkste factoren om punten te winnen. Aan dat laatste zal iedereen, zonder onderscheid, moeten voldoen. In principe doet oefenmeester De Paepe voor de trip naar Roeselare een beroep op dezelfde kern, al zijn onderlinge verschuivingen niet uitgesloten. Wellicht zal Jean Luc Aerts debuteren. Hij is helemaal verlost van een eerder opgelopen kwetsuur. Onbeschikbaar zijn nog steeds Ronny Stalpaert en Ives Van Parijs. De ploeg De Pelsmaecker, Moerman, DHondt, Aerts, Van Dei Stock, De Borger, Vergeylen, Segers, Van Gelder, Van De Velde, Neve, De Smet, Vleesschouwer, Malfliet of Vermeir. Beker van de Denderstreek 2de nationale Seraing-E. Aalst Romain 3de nationale A SK Roeselare-VW Hamme VD Bossche Bevordering A Doornik-E. Zele Meesschaeit 1ste provinciale E.Meldert-Melsele Demeulemeester SK Lebbeke-Waarschoot Stevens KAVD-St.L-Houtem Fierens Zottegem-R.Lebbeke Weyn 2de provinciale B Terjoden-TK Meldert De Clercq SK Aalst-Haaltert Hofstade-Oordegem Degreel Mere-Lutterzele De Coster Opstal-Heldergem Vercauteren Bambrugge-Onkerzele Balthazar 2de provinciale C Robur-Maldegem Heirbaut Heikant-Kruibeke De Wilde 3de provinciale D Ede-Baardegem Detroyer Gijzegem-Herdersem Van Damme Doggen-Voorde Holvoet Nieuwerk.-W.Moorsel Callebaul Kerksken-Welle Put 3de provinciale E Schoonaarde-SK Oostakker De Bleser Wichelen-VSV Gent Hoste HO Kalken-Sct/ellebelle Dhaenens Smetlede-Zaffelare Deleye Schelleb.-Laame(11,11) De Baets 3de provinciale F Baasrode-Waasmunster Bruggeman St.Gillis-W-Appels Bosman Tielrode-Grembergen Gerda-Wieze Siccard Vrasene-Buggenhout Teugels 4de provinciale C Westrem-Berlare Van Speybroeck Erpe-Massemen Letterhoutem-Burst Zonnekeyn Serskamp-SK Kalken Van Imschoot Valentino's-Kwatrecht Boeckling Bavegem-Erondegem Wieme 4de provinciale E Erembodegem-FC Aalst Vanongevalle S.Moorsel-Nederhasselt Dierick Esse-Edixvelde Ruysseveldt 4de provinciale F Boonwijk-Doorslaar Annaert Verrebroek-Oudegem Van Raemdorck VK Hamme-Opdorp SK Overmere-SK Aalst 2-1Berkens is aan de bal en dat betekent alle hens aan dek bij de tegenstanders. Deze gevaarlijke spits mag niet in schietpositie gebracht worden. Hij kreeg voortdurend twee verdedigers op zijn nek (mt) SK Overmere 2 S. Aalst 1 Vóór deze wedstrijd leek alles perfekt in orde voor de bezoekers. Er mankeerde niets aan het veld en er lag geen modder. Volgens de Aalstenaars zou het tegen deze 'boerkes' dus wel loslopen. Voor de koplopers in tweede provinciale zou het maar een koud kunstje worden om zon der strafschoppen verder te bekeren. Dromen zijn echter bedrog Wat in de uitslag niet staat is dat er langs beide zijden wat meer treffers op het bord hadden kunnen staan. De grote mond van de bezoekers viel open van verbazing toen ze de prestaties van Wouterke Ro giers tussen de doelpalen zagen. Wat hij daar allemaal uit zijn mouw schudde was ongelooflijk. Maar ook zonder deze won- derdoelman had Aalst het niet gemakke lijk gekregen. Ook Marnic Snoeck, Dirk Van Hee en De Schepper waren rotsen in de branding. Toch mag de ganse thuis ploeg als één geheel vermeld worden. Sergeant maakte er 1-0 van met een geweldige kopstoot waartegen niemand iets vermocht. Hoe goed de Aalstenaars ook kombineerden, hoe snel ze over het terrein bewogen, prompt kregen ze be taald antwoord van de Overmerenaars. Dat was natuurlijk niet bevorderlijk voor het goede humeur van de bezoekers en ref Bauwens hield de teugels strak ge noeg om deze kemphanen op het rechte pad te houden. Speler-trainer Marc Cooreman was er niet bij, maar kon, gekwetst, langs de zijlijnen toch zijn richtlijnen geven. Zijn jongens speelden werkelijk de ziel uit hun lijf en ook Danny Fiers, terug van wegge weest, bewees dat hij zijn plaats in de eerste ploeg waard is. De bezoekers hadden het zich zeker an ders voorgesteld. Sommigen konden toegeven dat de besten gewonnen had den maar anderen vonden dan weer het speelveld te kort, te modderig, enz., enz. De Overmerenaars liepen er apetrots bij en ze kunnen nu op 11 november Lutter- zele gaan bekampen. Een supporter ver telde ons dat ze het liefst tegen hoger spelende ploegen uitkomen. 'Van hoe hoger ze komen, hoe liever we het hebben', zei hij. Afspraak in Lutterzele op 11 november Dat KAVD ambitieus was bleek niet uit de woorden van voorzitter Jef Nijs tijdens de persvoorstelling van zijn ploeg voor het seizoenbe- gin, noch uit de verklaringen van trainer D 'Haene maar wel uit het feit dat de trainer reeds na vier speelweken de bons kreeg. Een ploeg die denkt zo maar een seizoen mee te wandelen doet zoiets niet. Het begon nochtans schitterend met een 0-3 uitzege op Oudenaar de. Thuis tegen Zottegem werd het 1-1 met een tegentreffer in de laatste minuten die er nooit mocht gekomen zijn. Op Lovendegem weer hetzelfde liedje. Met 1 -2 voor liet de paarsblauwe defensie zich verrassen in de eindfase en 2-2. Paarsblauw had dus vier punten uit drie wedstrijden. Een eerste koude douche kwam er toen E. Meldert in de Bakker straat kwam winnen met 0-1 en toen vloog D'Haene, ook tot eigen opluchting, de laan uit. Het bleek dat hij met deze spelers moeilijk overweg kon. Het zijn trouwens geen gemakkelijke jongens. In de ploeg zelf eisten onder tussen Bert Emmaneel en Thierry De Greef hun plaats op terwijl Vanderschueren vooraan zich steeds meer manifesteerde. Hetspit- sentrio werd geruild voor het duo De Waele-Vanderschueren, maar er komt nog een dag dat men ook niet meer aan Kingsley zal kunnen voorbijgaan. Hij maakt immers bij de reserven treffers aan de lopen de band en derhalve staan de invallers nu eerste in hun reeks, mede dankzij de inbreng van eigen beloftevolle juniores, wat dan weer belooft voor de toekomst. Na de periode Rik D'Haene begon het tijdperk Guy De Baere. Hij werd voor de leeuwen gegooid op Lebbeke en KAVD leed een eerste uitnederlaag. De balans was toen nog nadelig vier punten uit vijf matchen. Toen leek het wel alsof De Baere dé formule gevonden had. Inder daad, een spitsje minder en een verdediger (Emmaneel) méér. Sindsdien moest keeper Verstraeten zich niet meer omdraaien, mede omdat ook Moens, Rijdant, Van Craen, Van Troos en vooral Geldof bijwijlen de pannen van het dak speelden. Tegen het gevaar lijke Temse werd zowaar met 3-0 gewonnen en dat is in de annalen van de Dendermondse klub thuis nog niet dikwijls gebeurd. Tegen Geraardsbergen werd het een krappe 1-0 maar op Eine werd verdiend (en niet gevleid zoals in de kranten stond) met 0-3 gewon nen. De voorlopige balans is dus 10 punten uit acht wedstrijden, met 14 doelpunten gescoord en amper 6 tegen. Enkel Zottegem doet beter. Dat wordt trouwens de titelkandidaat bij uitstek. Voor KAVD komt het er vooral opaan om zich een plaatsje te verzekeren in de eindronde. Dat kan door een periodekampioen schap te winnen. Voor het eerste is het te iaat, maar de volgende tien matchen zouden volgens het lot van de kalender wel eens interes sant kunnen zijn. Een eventuele tweede of derde plaats kunnen ook nog uitzicht geven op die eindronden...maar we zien het toch liever rechtstreeks gebeuren. Een vaststelling is dat de goals vooral uit de tweede lijn komen via Geldof en De Wilde. Voor de aanvallers zou het dus leuk zijn om zelf eens te scoren maarzij laten door te drukken de middenvelders toe om dieper in het doelgebied van de tegenstander te infiltreren, waar zij dan vanuit een vrij gunstige positie kunnen aanleggen. Ook Moens scoorde zo mooi met het hoofd. Het komt ons voor dat KAVD dit jaar de best uitgebalanceerde ploeg sinds jaren heeft en bovendien kan het nog rekenen op een sterke bank. Spijtig dat Wim Galle voor lange tijd out zal zijn. Zondag tegen Sint-Lievens-Houtem (een vlot draaiend geheel met evenveel punten) zou er moeten gewonnen worden om in het spoor van de koplopers te blijven. We verwachten weer veel volk op het Grootzand. Mare De Backer SK Overmere-SK Aalst 2-1De Schepper, Sergeant, Snoeck en Van Hee moeten zich geen zorgen maken. Wouter heeft de bal weer klemvast (mt) SK Overmere-SK Aalst 2-1. Van bij de start kreeg de Overmeerse verde diging het enorm lastig maar de uitstekende doelman Rogiers wist wel raad. Dit is de eerste bezoekende aanval. Marnic Snoeck kan niet beletten dat erop doel wordt gemikt. De Schepper kijkt toe metqemenq- de gevoelens (mt) SK Overmere-SK Aalst 2-1. In het begin waren de bezoekers baas op het middenveld maar naarmate de wedstrijd vorderde kwam Overmere de neus aan het venster steken. We zien Sergeant in aktie. Berkens en Luypaert kijken toe hoe Ivan dit duel zal winnen (mt) SK Overmere-SK Aalst 2-1. Op papier waren de bezoekers niet kloppen maar deze Henk De Schepper en zijn maat Gert Luy dachten er anders over (mt) Voé Pat Al- Zijn Me tier en op. tot Vai Ra; Eer ecf ma dat der Eer aar Drii del de het hij elft Alt Me her Ikv Pat ine plo de sta Me der kor Hel vin. rins cia Wil:

De Voorpost | 1992 | | pagina 18