Terugblik op Lebbeeks provinciaal voetbal Patrick Van den Bussche Rapide moet evolueren tot een goeie middenmoter Eric Amelinckx De overwinningen waar je moet voor knokken zijn de mooiste Ludo Pissens Eric kreeg meer vertrouwen Frank Van den Bergh Patrick is als speler en als mens een meevaller De Voorpost - 6.111992 - 19 VOETBAL De voetbalploegen in eerste provinciale hebben acht wedstrijden achter de rug, zowat één vierde van de kompetitie. Wanneer we er de rangschikking van de Lebbeekse vertegenwoordi gers in deze hoogste provinciale reeks op nakijken, bestaat er geen reden tot juichen. Integendeel. SK Lebbeke staat allerlaatste gerangschikt en puurde, na een desastreus kompetitiebegin, uit de acht wedstrijden één overwinning, twee gelijke spelen en vijf nederlagen, skoorde daarbij vijfmaal en moest 21 tegendoelpunten slikken. Totaliseert dus voorlopig vier punten. Rapide Lebbeke van zijn kant kon ook nog maar één keer het zegegebaar maken, speelde wel viermaal gelijk en verloor drie wedstrijden. Het skoorde reeds elfmaal en kreeg een evengroot aantal doelpunten binnen. Rapide staat elfde geklasseerd en totaliseert zes punten. Eerlijk gezegd, we hadden beide Lebbeekse vertegenwoordigers een meer komfortabele positie toegewenst. In voetbal is echter nooit alles kommer en kwel en moet je je proberen op te trekken aan de positieve vaststellingen. Wat wij ook deden, door tijdens het voetballoos weekend, van zowel SKals Rapide de speler te interviewen die o. i. tijdens de voorbije weken de sterkste indruk had gelaten. Wat Rapide betreft viel de keuze op Patrick Van den Bussche, bij SK opteerden we voor Eric sAmelinckxbeiden nieuwkomers bij hun resp. klubs. gemaakt dan van de uitwedstrijd tegen Waarschoot, waar we er niet allen tenvol- le gekoncentreerd bijliepen - waren we totnogtoe nooit de mindere, maar het geluk ontbreekt ons vaak. Weet je, eigenlijk heeft nog geen enkele ploeg, behalve dan misschien Sint-Lie- vens-Houtem, die ik totnogtoe als de beste voetballende ploeg ervaarde, een grote indruk op mij gemaakt. De blessurelast? Heeft m.i. nog niet zo'n grote rol gespeeld, de invallers hebben steeds hun streng getrokken. De mindere uitslagen hebben trouwens de sfeer in de kern nog geenszins aange tast. Bij Rapide heerst altijd ambiance. Eric Amelinckx, die sinds het begin van dit seizoen de Lebbeekse muit verdedigt, is negenentwintig en Hammenaar. Over- Knokken Ik heb het goed bij SK. De sfeer is uitste- rfonUnmthiióonHoóicmoni!itirrioc*+ kend en als speler mag je geenszins dag komt hi, aan de kost als meestergast k|agen. akkomym'odatie. goed In een drukkerij veld gezellig terrein, nieuw klubhuis Ik was ze hij uiteen, een late roeping in J u k|ub|eidi S be,«in sPelers had geïnvesteerd, maar trad ik toe tot Vigor Hamme, maar ik bleef - d jk f Bekijk de situatie bij pr rian \a/p tnt mnn unfpntwintinctp 1 er dan wel tot mijn vijfentwintigste. Toen belandde ik, voor één jaar, op uit leenbasis bij Evergem. Die Gentse klub wilde me definitief aan kopen, maar daar was ik niet voor te vinden, omdat Hamme op dat ogenblik naar derde klasse promoveerde en ik in Evergem nog geen vaste stek had kun nen veroveren. Dus leek het mij beter mee te gaan met Hamme naar derde Op advies van trainer De Paepe heb ik me toen vrijgekocht, vrij laat op het seizoen overigens, zodat ik in tweede provinciale, bij Meulestede belandde. Na één seizoen kwam ik opnieuw bij Evergem terecht en was er interesse van Aalter. Opnieuw bij Evergem is SK Lebbeke komen aanklop pen Start van tweede karrière Inderdaad, ik wist dat SK Lebbeke vorig jaar enkel dankzij een flinke dosis geluk erin geslaagd was zich in eerste provin ciale te handhaven, maar ik besefte even zeer dat ook Evergem het moeilijk zou hebben. Visie die overigens bewaarheid wordt. Dat in tegenstelling tot Merchtem, waar Bovendien ben ik al negenentwintig, heb een nederlaag werd meegedragen tot de j|< een gezin en laat moeder de vrouw zich donderdag volgend op de wedstrijd. Merchtem speelde wel in een hogere afdeling en daar gaat het automatisch een beetje ernstiger aan toe. Toekomst Voetbal. Patrick Van den Bussche van Rapide Lebbeke (arch) Patrick Van den Bussche is drieéntwin- Het onthaal bij Rapide Lebbeke viel bij lig. woont te Dendermonde en studeert zonder goed mee, de nieuwelingen wer- Pierre Van Rossem interesse van de journalisten, maar wie leest dat hier? Niemand. A1-verpleegkunde te Gent. Zijn voetbalroots liggen bij Peizegem, de Merchtemse deelgemeente, waar hij op tienjarige leeftijd met voetballen begon en er alle jeugdreeksen doorliep Reeds op zeventienjarige leeftijd stootte hij door tot de kern van deze vierdeprovincialer. Van Peizegem, via Merchtem naar Rapide Een goeie drie jaar geleden, verhuisde echter het gezin Van den Bussche en maakte Patrick in een interview bekend dat hij, om de verplaatsingen te vermij den, naar een andere ploeg uitkeek. Een week later echter stond Merchtem aan de deur Driekwart van zijn eerste seizoen bij vier deklasser Merchtem bracht hij door op de bank. pas wanneer een nieuwe trainer het sportief heft in handen nam, geraakte hij volledig geïntegreerd in het eerste elftal. den er door de anciens meteen in de kring opgenomen Ook trainer Van den Bergh valt mee De losse omgang, de bon-vivant-mentaliteit van het seizoen- begin is nu, sinds de zaken minder goed gaan, wel geëvolueerd. Er is meer ernst in de ploeg geslopen Mijn kwaliteiten als speler? Eigenlijk heb ik de trainer en het publiek nog niet honderd procent daarvan kunnen over tuigen, omdat de vorm er nog niet hon derd procent is. ledereen lijkt wel tevreden over mijn prestaties, hoewel ik niet speel op de plaats waar ik m.i. maksimaal zou rende ren. Ik speel nu bij Rapide als aanvallen de middenvelder, maar bij Merchtem heb ik drie seizoenen lang op de flank ge speeld. We speelden daar wel in een andere opstelling Inderdaad, ik zou liever op die flank spe len. maar ik leg me neer bij de beslissin gen van de trainer. Hij mag me zelfs jv bi) al speelde Patrick drie seizoenen bij achteraan of in de spits inzetten. Al bij al Merchtem. Tot dit jaar Rapide Lebbeke komt het er enkel op aan er elke zondag te hem kwam halen. Ik was tevreden bij de Brabanders, aldus Patrick. Maar ik zag evenmin problemen in een overstap naar Rapide. hoewel die ploeg uit tweede provinciale promoveer de en mijn overgang in de grond een stapje terug inhield. De trainingen in Merchtem gingen echter opgevoerd wor den en dat viel dan weer moeilijk te kombineren met mijn studies. Het verschil tussen bevordering en pro vinciale is inderdaad groot, in bevorde ring wordt meer gevoetbald, in provin ciale komt het meer aan op knokken, op wilskracht en durf ook staan. Trouwens in het middenveld ben ik in staat meer kansen te kreëren. Die sakkerse afwerking Zes punten uit acht wedstrijden. Inder daad, een voorlopig resultaat dat eerder aan de magere kant ligt, geeft Patrick Van den Bussche toe. We kreëren nochtans kansen, maar de afwerking blijft achter wege. Waren we erin geslaagd tegen bvb. 80% af te werken, hadden we reeds al onze thuiswedstrijden met een over winning afgesloten en zouden we nu vier punten meer tellen. In geen enkele wedstrijd - uitzondering SK-trainer Ludo Pissens over de prestaties van Eric Amelinckx: «Hij speelt de voorbije weken met volle vertrouwen. In het begin van het seizoen stond hij onder druk, omdat hij een aantal goals moest inkasseren. Hij dirigeert nu ook meer dan voorheen zijn verdediging. Op de lijn vind ik hem zeer sterk, aan zijn uitkomen kan nog gewerkt worden Maar daaraan zijn we bezig. Bovendien beschikt hij op zijn leeftijd over enorm veel routine. Daarnaast is Eric iemand die. ook op training, zich altijd ten volle inzet. Hij is honderd procent gemotiveerd.» (pvr| Rapide-trainer Frank Van den Bergh over de prestaties van Patrick Van den Bussche: «Patrick is nogal een bedeesde jongen, zegt niet zoveel bij een eerste kontakt, maar is in de groep veel losser. Bovendien is hij altijd bereid voor de ploeg te knokken Zijn kwaliteiten als speler? Zijn snelle rushes naar voren, gekenmerkt door zijn hele grote looppas, gepaard gaand bovendien met een goede techniek. Zijn specifieke linkervoet ook. die lenigheid bovendien, dat slangachtige, wat hem als speler ook attraktief maakt om als toeschouwer naar te kijken.» (pvr) Anderlecht, die hebben toch ook in de eerste plaats voor een pracht van een stadion gezorgd en pas dan in spelers geïnvesteerd? Je kan trouwens niet alles tegelijk. Zelfs Anderlecht kan dat niet. Vergeet trouwens niet dat het bestuur een drietal jaar geleden een put van een aan tal miljoenen heeft moeten dempen. 't Makkelijkste was natuurlijk geweest al tijd te blijven aanmodderen, maar men heeft toen wijselijk besloten eerst schoon schip te maken. Jammer eigenlijk dat de sportieve pres taties achterwege blijven. SK had ge hoopt op een rustig seizoen in de mid denmoot, gekruid door af en toe een uitschieter, maar die ambitie hebben we voorlopig nog niet kunnen waarmaken. Integendeel, laten we eerlijk zijn en be- seffen dat we zullen moeten knokken Voetbai Hammenaar Erik voor het behoud. ook af en toe horen Dus heb ik voor SK Lebbeke geopteerd, eigenlijk niet zo ver van de deur, ook al wist ik dat ik de konkurrentie zou moeten aangaan met Vinck. Lang was daar ech- 4 ter geen sprake van, vermits hij tijdens de Wat de toekomst van Rapide in eerste spelersvoorstelling reeds zijn ontslag provinciale betreft, ziet Patrick Van den aanb0od en hij op die manier de weg Bussche de nieuwkomers tijdens de we- voor mjj vrij maakte Wat er tussen Vjnck ken en maanden die komen, uitgroeien en Sk gebeurd is, weet ik niet, interes tot een goeie middenmoter. Het ont- seert me QOk njet breekt ons enkel aan die dosis geluk in de Wat mjjn voetbalkarrière betreft, zie ik afwerking, maar het lot kan zich niet SK Lebbeke trouwens als geen eindpunt, 5 blijven tegen ons keren. eerder a)s de start van een je |00p. i Z'ine'gen toekomst als voetballer is dui- baan wanneer jk g0ed presteer komt dat delijk: «Kan ik hogerop geraken, zoveel Z0Wel SK als mezelf ten goede, te beter. Maar momenteel primeren de Weet je jk heb vjj| jaar jn het gentse studies. Ik zie voetbal nog altijd als iets gespeeicj, op bevorderingsniveau en nu innrJevnie ^aL h f - sPee' 'k acht wedstrijden in eerste pro- 100% voor inzet. Niemand zal van mij vinciale en ik heb reeds meer pers gehad ooit kunnen zeggen. Hij veegt er zijn dan toen (k wekte jndertjjd ook we| de voeten aan! - Amelinckx, doelman van SK die bevelen kan ronddelen. Net als Frans Peleman en Jean-Pierre Hals routine zijn Frank Schelckens ook. Op zo'n assen kan je bouwen. Probleem bij Lebbeke is echter dat je naast die routinerijke spelers moet terug- William was als mens en als trainer fan- vallen op spelers die amper twintig zijn William Cooreman Inderdaad, aldus verder Eric Amelinckx, we kenden een desastreuze start van het seizoen. Waaruit trouwens het vertrek van trainer William Cooreman resulteer- tastisch, maar wanneer je nul op acht haaltEen trainer wordt nog altijd geho noreerd in de mate dat zijn ploeg punten haalt. Wij speelden dan bovendien een systeem dat - zo bleek achteraf - te aan vallend was. We slikten in vier matchen niet minder dan vijftien doelpunten. Ludo Pissens nam dan over, we spelen een meer defensief spel, en we halen vier f r moe^ 'e achter bal aanhollen op zes. Ook Ludo Pissens valt trouwens *ack'en en dan maak je fouten Er mankeren m.i. een aantal spelers var. middenin de twintig. Kaartenlast Beslist, geeft Eric Amelinckx toe, SK heeft te kampen met een vrij zware gele kaartenlast. Maar dat is normaal vooi elke ploeg die voor de punten knokt. Al als trainer mee. De sfeer onder de spe lers is door de trainerswissel geenszins veranderd. Stelen met je ogen Mijn kwaliteiten als keeper? Het lijkt me moeilijk om die zelf te gaan bepalen, maar wanneer je op je achttiende in het fanionteam (Hamme) belandt en je tien Die kaartenlast is overigens deels ooi een gevolg van de nieuwe spelregels Een ramp gewoon! De meeste scheids rechters weten niet hoe ze die innovaties moeten interpreteren. M.i. werden die regels gemaakt door mensen die nooit op een voetbalveld stonden. Toegegeven, er worden nu meer doel punten gemaakt. Maar komen er nu mee jaar op het niveau van bevordering mee- supporters? Neen, het tegengestelde draait, moet je m.i. toch je plan kunnen trekken. Ik denk dat ik zowel op mijn lijn als op hoge ballen - niet direkt het makkelijkste van het keepersvak - behoorlijk pres teer. En verder leven we met de wijsheid dat een doelman altijd in diskussie staat. Het is wel zo dat ik de eerste vier matchen flink wat kritiek naar mijn hoofd geslin gerd kreeg. Normaal trouwens. SK doet een transfer en wat blijkt: de tegenstrever trapt naar het doel en de bal zit! Trainer Pissens legt ons dan een ander systeem op en wat blijkt: de ballen vliegen er lang niet meer zo makkelijk in Aan wie ligt het dan? De keeper, voor en na, was toch dezelfde? Wat ik aan mijn keepen nog kan verbete ren? Mocht ik volmaakt zijn, dan zou ik niet op het niveau van eerste provinciale voetballen. Maar ook Michel Preudhom- me moet m.i nog beter kunnen Ik heb nu het geluk dat ik met Geert De Vlieger kan trainen, eigenlijk een grote lukse. Ook al is hij er eenentwintig en berr ik acht jaar ouder. Van die mannen op dat niveau moet je stelen. Met je ogen Ja, wat kan er nog verbeteren? Die halve centimeter die ik misschien nog verder kan springen? Mijn opstelling? Feit is wel dat door het opstellen van Andy Van Droogenbroeck als laatste man, het verdedigend kompartiment van SK steviger geworden is. In de eerste wedstrijden speelde Herman Van Lan- genhove laatste man. Tegenvaller was toen echter dat we telkens op achter stand kwamen en Herman ging forceren. Wat normaal is. dat gebeurt instinktief. Daarna is Andy laatste man beginnen spelen en die speelt werkelijk als laatste man. verlaat zijn positie niet. Herman daarentegen is een plaats naar voren geschoven, naast Michaël Van Keymeu- len. Herman is trouwens routine, iemand manifesteert zich. Natuurlijk, alles vraag stellen is makkelijk, de scheids rechters hadden het voordien al zo moei lijk. Feit is echter dat wanneer je als speler bij een inworp bvb. de bal weg trapt om je positie in te nemen, je tegei geel aankijkt en je tegenstander je v minuten later gewoon onderuit schoffe hij vrijuit gaat. Hij krijgt dan alleen e. uitbrander Toekomst Neen, de sfeer is geenszins aangeta: door de slechte klassering, aldus nog d< Lebbeekse goalie We weten immer: waar we voorstaan. Dat wisten we eigen lijk al van in het begin van het seizoen toen we op Zottegem - m i. de best spe lende ploeg met de meeste inhoud speelden en daar het spel van kat en mui moesten ondergaan. Met die waarheii werden we trouwens reeds gekonfron teerd tijdens de voorbereidingswedstrij den We zullen dus moeten knokken. Je hooi laten hangen is natuurlijk het gemakkc lijkst, maar daarvan is bij SK voorlop: geen sprake. Trouwens, de kans op behoud is nog nie verdwenen. Wanneer ik de rangschik king bekijk, zullen de laatste zes geranc schikten op de tippen van hun tent moeten staan en er moeten voor speler Vooral ook omdat Denderhoutem e Evergem in bevordering achteraan ber gelen. In zo'n situaties speelt het geluk dan no< een bepalende rol, maar moet je a: speler ook weten waaraan je bezig ben Vooral in de wetenschap dat de mense van het bestuur, voor wie het voetb, eigenlijk een dure hobby is, er alles a>: doen om de klub in goede banen leiden Pierre Van Rosse

De Voorpost | 1992 | | pagina 19