K.A.V.D. heeft wissels op de toekomst Appels KC haalt volle pot, Atlantis Lebbeke laat hem liggen Drive wint 13 medailles if'WRiHf 20 -6,11.1992 - De Voorpost VOETBAL KAVD doet het de laatste weken niet onaardig. Na drie opeenvolgende over winningen bezetten de discipelen van trainer Guy De Baere een verdienstelijke vierde plaats. KAVD moet weliswaar het gezelschap dulden van nog vier andere ploegen maar het komt toch stilaan daar waar het hoortin de top van de rang schikking. Ondertussen zijn we op twee speeldagen van de eerste periodetitel. Met drie punten achterstand maakt KAVD hierop nog weinig kans. Brede kern De vooruitzichten blijven echter positief. Trainer De Baere zit momenteel trouwens met positieve selektieproblemen. Voor een plaatsje bij de elf zijn heel wat valabe le kandidaten. Dit zou wel eens voordeel kunnen zijn voor de verdere kompetitie wanneer kwetsuren en schorsingen zul len moeten worden opgevangen. Zo moet Karei De Waele binnenkort twee zondagen langs de lijn blijven en staan meerdere spelers met wat gele kaarten achter hun naam. Gele kaarten die tegen woordig vrij kwistig en niet altijd even oordeelkundig door de (te) jonge scheidsrechters worden rondgestrooid. Erger is het gesteld met Wim Galle. Tij dens de reservewedstrijd tegen Eine blokkeerde hij de knie met alle gevolgen gescheurde kruisbanden. Er wacht hem een revalidatie van maanden. Grote pech voor KAVD en voor deze rasvoetballer die ongeduldig zat te wachten om zich te bewijzen. Beloftevolle juniors Positief is dan weer dat zowel reserven als juniors het uitstekend doen. Zij staan trouwens beide niet voor niets eerste in de rangschikking. Het is trouwens jaren geleden dat dit nog het geval was. KAVD heeft al jaren sterke jeugdploegen waar mee regelmatig kampioenstitels werden binnengehaald. De oogst aan spelers voor het eerst elftal was echter nooit in verhouding. Bij de juniors en de reserven liep het meestal mis. Men kan natuurlijk als verontschuldiging inroepen dat KAVD jaren naar de titel heeft gespeeld en dat er daardoor weinig gelegenheid was om jong talent de kans te geven te rijpen, het resultaat op korte termijn primeerde. Ge lukkig heeft men bijtijds ingezien dat dit op lange termijn niet houdbaar bleek. Ook met het eerste elftal wil men nu gaan bouwen. De juniors beschikken in ieder geval over heel wat beloftevolle spelers en zijn gere geld een klasse sterker dan hun tegen strevers. Dit betekent zeker niet dat de kampioenstitel voor het grijpen ligt. Het is inderdaad niet altijd even gemakkelijk om in de gewestelijke reeksen het voetbal lend te halen van ploegen die het enkel van fysieke inzet moeten hebben. De waarde van zo een titel is trouwens vrij betrekkelijk. Het is dan ook een spijtige zaak dat deze ploeg zich niet op provinci aal vlak kan meten. Regelmatig treden deze jongeren ook aan met de reserven. Het is trouwens de bedoeling om in de loop van het jaar enkelen definitief te laten doorstromen naar de zogenaamde B-kern waar ook een paar beloftevolle spelers huizen. Af en toe aangevuld met spelers uit de A-kern worden ze door trainer Eddy Maes klaargestoomd voor de toekomst. Jeugdbeleid Bij dit alles mag de rol van het jeugdbe leid zoals dat de laatste jaren is gevoerd zeker niet worden onderschat. De in spanningen die men h'eeft gedaan op organisatorisch en sportief vlak o.a. door vakbekwame trainers aan te trekken blij ken resultaat op te brengen. Zo levert Dirk Van De Putten, zelf oud-KAVD-speler uit stekend werk bij de juniors, terwijl jeugd- coördinator André Heyman o.a. voor een goede samenwerking zorgt met de B- kern. Hoe dan ook het potentieel is ge noeg aanwezig om de toekomst hoopvol tegemoet te zien. Het komt er nu alleen op aan om niet in de fouten van het verleden te hervallen. Wedstrijden Om een zeker niveau te behouden spelen de juniors regelmatig wedstrijden tegen provinciale of UEFA juniors. Zo wordt er dinsdag 10/11/92 tegen Heirnis Gent ge speeld. Aftrap om 19.30u. op het A-ter- rein. De week daarop spelen de beloften tegen het eerste elftal van Robur even eens op het A-terrein. WtfUPi Voetbal. De reserven van KAV Dendermonde (td) Jeugdvoetbal. De juniores van KAVD (td) Winst en verlies, vorig weekend voor de korfbalteams uit de regio. Eersteklasser Appels KC bracht vanop het terrein van Deurne de twee punten mee, Atlantis Lebbeke liet ze in het Boomse park lig gen, Deurne 6 Appels KC 10 Het gebeurde in de tweede helft De overwinning, aldus Appels-woord voerster Ann Schuddinck, was moeilijker dan de uitslag laat vermoeden. Bij de rust had de thuisploeg immers een 3-2 voor sprong samengekorfbald. Tijdens de eerste vijfendertig minuten werd er trou wens allesbehalve fraai gekorfbald, alles verliep nogal stroef. Voor Appels skoor- den toen Martine De Grauwe en Danny Willaert. Na de rust hebben we opnieuw het goede Appels aan het werk gezien en slaagden de spelers erin een 4-2 achterstand om te buigen in een overwinning met zes korven verschil. In de tweede helft vonden Dirk Duym (2), Annette Verstraeten, Frank Janssens en Danny Willaert (2) de weg naar de korf. Positief, die tweede speelhelft, aldus nog Ann Schuddinck. Appels toonde zich fy siek op peil en slaagde erin een vuist te maken en vanuit een verloren positie op de zege af te stevenen. In de rangschikking in eerste klasse vol gen de Dendermondenaars nu op één punt van het leidersduo Riviera en Voor waarts. Het kon net andersom geweest zijn, maar een positie van underdog biedt ook haar voordelen. BADMINTON Boomse 10 Atlantis Lebbeke 8 Er zat duidelijk meer in Atlantis Lebbeke heeft het in het verleden steeds moeilijk gehad met Boomse. De steenbakkers spelen een vrij potig korf bal en beschikken bovendien over een paar spelers die vrij snel zijn. Lebbeke daarentegen is de voorbije we ken in mindere doen, laat zich bovendien makkelijk intimideren en keert vrij moei zaam terug wanneer het op achterstand komt. Bij de rust wees het skorebord 4-3 aan, een stand waarmee je alle kanten uitkan. Voor Lebbeke hadden Patrick Janssens (strafworp), Carla Van Rossem (door loopbal) en Mario Bernard (doorloöpbal) geskoord. Atlantis had flink wat meer kansen gekreëerd om te skoren, maar verzuimde die af te werken. In de tweede speelhelft kregen we, op de vijflaatste minuten' van de wedstrijd na, eenzelfde spelbeeld: weinig fraai korfbal, een opeenstapeling van fouten, m scheidsrechter die zijn taak duidelijk trol aankon en een bij momenten lusteloo Atlantis. In de slotminuten - de Lebbekenaari waren toen in een 10-5 achterstand ver zeild geraakt - liet Atlantis zich nog eerc van zijn goeie zijde zien: plots werd met inzet gespeeld, kreëerde men kan sen bij de vleet en skoorde men boven dien. In de slotsekonden miste Mario Beman! nog een strafworp, maar Steven Callaei en Patrick Janssens hadden hemtevors het voorbeeld gegeven. Skoorden voor Atlantis in de tweed: helft: Mario Bernard (vanop afstand er vanop de strafworpstip), Cindy Meers man (van dichtbij en via een doorloopbal. en Robin De Backer (strafworp). Atlantis Lebbeke gaat o.i. een moeilijk.' periode tegemoet. Kan ook moeilijk air ders wanneer je vaststelt dat, ingevolge allerlei omstandigheden, de woensdag training door amper vijf kernspelers wee bijgewoond. Voor de Drive-spelers uit St.-Gillis-Den- dermonde, was het provinciaal kampi oenschap dat doorging te St.-Martens- Latem het grootste uit hun geschiedenis. En blijkbaar niet alleen dat, want volgens hoofdscheidsrechter Mare Lebon zou dit zelfs een uniek feit zijn in de Vlaamse badmintongeschiedenis, dat een club er in slaagt om alle manifestaties enkel te winnen en bovendien haar stempel drukt op maar liefst 13 finales. Het begon al met de 44-jarige Willy Be- rekmoes in de D-reeks, die tegen Lode Duprez van Lokeren zelfs niet diep moest gaan, om met 15-11 en 15-5 te winnen. Met partner en clubgenoot Luc Kerre kwam Berckmoes ook voor in de finale mannen dubbel, maar daar had hij min der geluk. In de C 2-reeks stond er geen maat op Fons Van Der Vorst. Hij was gewoon te sterk voor Yves Mussche uitZaffelare. En met die winst is Van Der Vorst de achtste C-1 van Drive. Bettina De Croock speelde de meest uitputtende finale van het kampioen schap in drie sets, maar verloor nipt van Ann Van Der Gucht (Lokeren). Maar te samen met Fons Van Der Vorst was ze wel goed voor goud in 'het gemengd'. En dat terwijl de grootste concurrenten van Drive, de club uit Lokeren met 45 spelers waren afgezakt naar Latem. Want vanaf de C 1 -reeks zou Lokeren niet meer voorkomen in een finale. Jeugdspelers Ive De Ruysscher en Sven Van Nuffel speelden voor goud en zilver. Een belangrijke finale vooral voor van Nuffel, die nog maar pas het tornooi van Merchtem had gewonnen en met deze overwinning B-2 kon worden. Maar zoals gezegd, een provinciaal kam pioenschap winnen blijft altijd iets speci aal. Ive De Ruysscher dacht daar ook zo over en speelden een bijna perfekte wed strijd, waardoor Van Nuffel het op zijn zenuwen kreeg en een foutenlast begon op te stapelen, Uiteindelijk zou De Ruysscher het halen met 15-12 en 15-10. Bij de vrouwen stond er geen maat op Ann Mannaert, die het trouwens in de kompetitie niet onaardig doet. Haar finale tegen Marleen Andries was een van de minst lange van het kampi oenschap. Met Alain Berckmoes en Kris Vrijders beheerste Drive in de B 2-reeks volledig de finale. In de eerste set liep Berckmoes gemakkelijk tot 8-0 uit, tot Vrijders plots in aktie schoot en de stand tot 8-9 omb oog Door die zware inspanning fysiek uitgeput, onderging hij toch zijn 15-11 en 15-5 nederlaag. Logisch, want behalve het volgen van de trainingen met Willy Van Delsen is Vrijders nooit te zien in de sporthal te Oudegem. Om zijn meesterschap in de B-reeks nog meer te onderstrepen, won Alain Be rckmoes met clubgenoot en vriend Peter Hermans 'de dubbel'. Op zijn beurt zou Peter Hermans in de B 1 -reeks ook de poule winnen. Hij kon het zich zelfs permitteren om de laatste wedstrijd tegen Franky Weyn niet te spe len, omdat hij op dat ogenblik toch reeds provinciaal kampioen was. En dat is vooi Peter Hermans zeker niet de eerste keer Bij de vrouwen in deze reeks schakelde Katty Laverge te laat over op de aanva om Gaëtane Snoeck uit Latem nog te kunnen bedreigen. En vergeten we dan Thierry De Decker niet, die als nog enige aktieve A 2-speler in onze provincie zelfs niet moest speler om provinciaal kampioen te worden Spijtig dat de PBO financieel nog geer provinciale medailles kan uitreiken, maai tot zo lang zijn de PBO t-shirts toch ooi een unicum. Ter informatie, jeugdspelers die zich ge roepen voelen om in de voetsporen 11 treden van deze succesvolle DRIVE ten, kunnen iedere woensdagnamiddag van 16 tot 18 uur en zaterdagnamiddag van 14 tot 16 uur terecht in de sporthalte St.-Gillis. Enige voorwaarde is dat je tus sen de 8 en 14 jaar zijt. Voor meer info over het Drive Jeugd- team, bel met Luc Cleemput op telefoon 21.20,63 en misschien wordt jij dan het 615,e jeugdlid, Luc Cleemput Voetbal. SK Overmere wou graag op de foto samen met het bestuur van de supportersklub en met lokaalhouder Gerard Van De Sype (uiterst rechts) (mt) SK Overmere-SK Aalst 2-1. De talrijk opgekomen supporters zien doelman Rogiers voor de zoveelste keer de bal plukken. Marnic Snoeck en De Sadelaere, allebei uitblinkers, zorgen voor dekking (mt) SK Overmere-SK Aalst 2-1. Scheidsrechter Bauwens en zijn assitenten deden het uitstekend (mt)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20