Lutterzele kan toch winnen F.C. Sportwereld uitgeschakeld ondanks ruime winst Walivo Vlaams Sportverbond Vel Iers il m £bc Uitslagen, kalender en rangschikking k 24 - 6.111992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Achtervolger Vriendenkring leverde bij Tip Top een zeer nerveuze wedstrijd af De wedstrijd kende een evenwichtig ver loop in de eerste helft. Op het halfuur is Verbruggen Koen attent en verlengt een aanval van de bezoekers in doel: 0-1Tip Top op achtervolgen aangewezen gaat toch op zoek naar de gelijkmaker. Met nog een 10-tal min. te spelen in de eerste helft voelt de thuisploeg zich tekort ge daan als de ref de bal niet op de stip legt. Enkele min. later komt de bal wel op de stip maar dan in het voordeel van Vrien denkring, na handspel van een Tip Top- verdediger. Doelman Gusse ranselt de knal van Vercauteren Kamil echter uit het doelvlak. Ruststand: 0-1. Het spelbeeld wijzigt niet in de tweede helft. Beide ploegen geven elkaar geen duimbreed toe en het spel verhardt Tip Top blijft maar op zoek naar de gelijkma ker en loopt op enkele rake counters, maar de ref weigert nu ook Vriendenkring een strafschop en voor de rest pakt doel man Gusse alles wat er te pakken is. Met nog 15 min. te spelen krijgt de thuisploeg wat het al de ganse wedstrijd verdient, een doelpunt. De verdiende gelijkmaker wordt gescoord door Van Bogaert Chris die een inzenden van Ruymbeke knap met het hoofd verlengd Vriendenkring met duidelijke titelaspiratie gestart in de ze kompetitie, heeft het geluk aan hun zijde als 4 min. voor tijd Verbruggen Koen in een geharrewar de bal via de paal voorbij doelman Gusse krijgt. Andere titelkandidaat Shell Boys had het op het terrein van FC Moerstraat niet gemakkelijk. In een evenwichtige eerste helft zijn de beste kansen voor de bezoe kers. Van Bogaert Danny krijgt twee mooie gelegenheden maar doelman Mannaert keept sterk. Na de rust is Moer straat iets beter zonder echt gevaarlijk te zijn. De beste kansen zijn weer voor de bezoekers. Meersman Yvan levert twee kopballen uit het boekje af. De eerste wordt prachtig gered door de thuisdoel- man, maar naar de tweede kan hij enkel kijken: 0-1 Met nog 5 min. te spelen werpt de thuisploeg alles in de aanval. Er is zelfs een reuze redding nodig van doelman Verbeke om Moerstraat van een verdiend puntje te houden. De verrassing van de dag kwam uit Zwijndrecht waar Violetta hun eerste puntjes binnenhaalde. Er werd gewon nen tegen Klein Zand: 1-0. Sportief Steendorp leed een 1-4 neder laag tegen Pylonen De Kerf. Na de betere resultaten van de voorbije weken toch wel verrassend zwaar Hoger Op had ook al geen problemen met een onvolledig 't Stamineeken. 8 be zoekers kwamen aan de aftrap, doch deze moedige spelers konden niet ver hinderen dat bij de rust de stand al opge lopen was tot 6-0. De tweede helft von den de bezoekers maar een maat voor niks en bleven in de kabine. Dit weekend stond er enkel een volledige speeldag voor de zaterdagreeks en wat uitgestelde wedstrijden in de dames reeks op het programma. Op papier be loofde dit dus eens een rustig weekend te worden. Deze rust is abrupt verstoord door een verkeersongeval waarbij de ganse ploeg van FC Gouden Leeuw be trokken was. De spelers van voorzitter Patrick Hesters kwamen er met de schrik vanaf en een verloofde liep een lichte hersenschudding op, maar de blikscha de was aanzienlijk. Niet minder dan 2 «perte totals» werden genoteerd. Vlier- kouter dat gastheer was, was spontaan bereid om de wedstrijd op een latere datum te herspelen. Een sportief gebaar dat het verbondsbestuur en FC Gouden Leeuw naar waarde weten te schatten. Nu over naar de eigenlijke wedstrijden. Dames Twee vooruitgeschoven kompetitiewed strijden en een bekerwedstrijd op het programma. Hemelaer Lady's tegen Siera Zogge was in de heenwedstrijd geëindigd op 0-8 in het voordeel van Siera. Aangezien er niet wordt gespeeld met rechtstreekse uit schakeling, maar met een klassering had de thuisploeg nog een kans om verder te kunnen bekeren. De wedstrijd op zich stelde niet veel voor, ook al niet omdat Siera Zogge maar niet in het normale ritme kwam. Hemelaer trok van bij het begin in de aanval en kreeg enkele goede mogelijkheden om de stand te openen maar stuitte op doelvrouw Goossens Marina. De bezoekende doelvrouw was blijkbaar de enige speelster die de bloe metjes niet had buitengezet na een feest bij Siera. Zo had zij in de 9e min. een prachtsave in huis op een hard schot laag f f"°UD v., ipfrouf Zaalvoetbal. Het Glazen Oerwoud, rare naam voor een ploeg uit de Hamse Liga (vh) in de hoek van Dhooghe maar Goossens duwt de bal nog in corner. 2 min. later is doelvrouw Goossens weer attent en duwt een gevaarlijk botsende bal van Verdurmen uit haar kooi. De thuisploeg kan in het eerste kwartier de betere kan sen afdwingen maar een doelpuntje zit er niet in. Na dit kwartiertje beseffen enkele bezoekende speelsters dat zij aan het voetballen zijn en proberen het tempo in de hoogte te krijgen. De thuisploeg, al een gans jaar achtervolgd door pech, kent ook nu geen geluk. Zo verwerkt Vemimmen een doorsteekpas van Nancy Ruys in eigen doel. Dit verdiende een moedig Hemelaer niet. 1 min. later is de kous volledig af als Pascale Cornelis op Cindy Lerno past en deze rondt de aktie af met een prachtig vluchtschot: 0-2. Hemelaer probeert aan de achterstand nog wat te doen maar bezit niet over voldoende talent om Siera nog aan het wankelen te brengen. 5 min. voor rust gaat Hofman op de solotoer en dribbelt 3 verdedigsters. Aan de rand van de backlijn wordt zij foutief gestopt, wat voor Pascale Cornelis een koud kunstje is om de vrije trap over de muur in de winkelhaak te borstelen. De tweede helft gebeurt er niks noemenswaardig meer buiten nog 2 bezoekende doelpunten en een eerreddend doelpunt voor de thuis ploeg. Eindstand: 1-5. Londerzeel-Baardegem was het duel van de subtoppers. Van bij de aanvang was het duidelijk dat Baardegem de betere ploeg was. Het kombineerde vlotter en het spel was snediger. De thuisploeg kwam ondanks het overwicht van Baar degem toch op voorsprong. In de 4e min. liet Weyns Vera de bezoekende doel vrouw volledig kansloos met een af standsschot in de kruising. De vlugge meisjes uit Baardegem waren echter niet uit hun lood geslagen en kombineerden rustig verder en drukten de thuisploeg tegen hun eigen doel. Nu was het de beurt aan uitblinkster Van Langenhove Sara, tevens de jongste en kleinste op het terrein, om haar talent te etaleren. Met twee doelpunten in de 29e en 31e min. bracht zij haar ploeg op voorsprong: 1 -2. Ondanks het overwicht van Baardegem komt de thuisploeg met een rake counter van Van den Bergh Christel terug op gelijke hoogte: 2-2 en dit met nog één min. te spelen in de eerste helft. Na de rust is het weer Baardegem dat het spel beheerst en laat de bal prima rondgaan De bezoeksters hebben bijna doorlopend balbezit en Veremans Carla brengt de bezoeksters terug op voorsprong in de 50e min.: 2-3. In de 63e min. legt De Smet Christel de eindstand vast: 2-4. Speciale vermelding voor uitblinkster Van Langenhove Sara. Dit jongste speel- stertje heeft duidelijk talent, misschien iets te veel voor onze liefhebberskompe titie. FC Lutterzele behaalde haar eerste over winning van het seizoen op het terrein van Mansing Girls Muizen. Het werd een 1-3 overwinning. Is dit de zege die Lut terzele nodig had om terug te presteren zoals voorbije jaren? Zaterdag De wedstrijd Vlierkouter-FC Gouden Leeuw kon wegens de in het begin ver melde redenen geen doorgang vinden. Leider Hansevelde nam moeiteloos af- De terugmatchen in Walivo's bekervoet bal zijn voor een aantal regioploegen tenslotte nog fataal geworden. In de za terdagse reeks werd het dan ook een uitschakeling voor V.K. Sportwereld en V.K. Siera als topklassers. Ploegen uit de tweede afdeling welke het bekervoetbal eveneens al kunnen vergeten, zijn A.V.C. De Vlasbloem, F.C. Briel en F.C. Bond- galm. Vijf vertegenwoordigers dus en bij de zondagse, moesten alleen V.K. Den Bos, F.C Geywa en F.C. Briel afhaken. Bekervoetbal - zaterdag Destijds bij de loting voor de eerste ronde van Walivo's bekervoetbal, was het al een zekerheid dat na de heen- en terug matchen en al drie topklassers zouden moeten afhaken. De eerste hiervan was V.K. Siera dat het tegen V.K. Den Bos niet heeft kunnen waarmaken. En als de klas sering in het kampioenschap wordt be keken, is dat ergens ook logisch. In de heenmatch inkasseerde F.C. Sportwe reld nog een verlies met forfaitcijfers van de tweede klasser A.C. Geratex. Voor velen waren de kansen voor de Hamme- naars toen al verkeken maar in Sint-Ni- klaas, sloeg een wilskrachtig F.C. Sport wereld duidelijk terug De rood-witten waren ook de betere ploeg en skoorden voor de rust al driemaal langs Vicky Willaert en twee goals van Kris Van Mele. De plaatselijke ploeg kon daar echter maar weinig aan verhelpen en aan de rand van het zesde kwartuur, was de achterstand van F.C. Sportwereld al vol ledig geneutraliseerd door twee doelpun ten van Stefaan Mertens. Toen al vol doende voor een bijkomend nummertje maar Marc Van Osselaer, skoorde voor A.C. Geratex op strafschop. Daardoor kantelde de verdere kwalifikatie naar de thuisploeg en de risico's van F.C. Sport wereld, werden in de slotminuten nog afgestraft door een tweede goal van Marc Van Osselaer. De uitschakeling van A.V.C. De Vlas bloem kon in de heenmatch bij F.C. Wijn- veld ook al als een zekerheid worden beschouwd. De Denderploeg verloor toen met een forfaitskore en thans met tien spelers, was de weerstand ook niet helemaal efficiënt. Een duidelijk domi nerend F.C. Wijnveld faalde echter bij het besluiten en door een blunder van de plaatselijke doelman, kwamen de gasten kort voor de rust op voorsprong langs Raf Van Puyenbroeck. In de slotperiode werd deze stand dan verdubbeld door Johny De Wit met een persoonlijk num mertje. Ook F.C. Bondgalm heeft zich niet kunnen kwalificeren en na het eerste verlies tegen S.K. Moerheide, volgde thans een drawn. Nochtans was F.C. Bondgalm in de eerste helft méér aan de bal en kon ook enigszins aandringen. In die periode skoorde Eddy D'Hondt met een vrijschop voor de plaatselijke wit groenen maar kort na de rust, lukte S.K. Moerheide twee goals in een vijftal minu ten. De gastploeg verkeek toen ook nog talrijke kansen om verder afstand te ne men en in de slotminuten, stelde Eddy D'Hondt voor F.C Bondgalm zelfs nog gelijk Een bijzonder spannend duel werd ook de strijd tussen F.C. Briel en R C Raap. In de eerste match had de ploeg uit Buggenhout het verschil nog enigszins kunnen beperken. Die achterstand heeft F.C. Briel echter niet geneutraliseerd en het enigste doelpunt werd ook nog door R.C. Raap geskoord via Luk Vereecken Bij deze laatste ploeg werd tenslotte Bert Selis nog uitgesloten Bekervoetbal - zondag Niet minder dan een zestal topklassers werden al na een dubbele konfrontatie uitgesloten. Vier daarvan speelden tegen reeksgenoten en dat is dan ook maar logisch Voor F.C Cado werd het nogal gemakkelijk tegen het tiental van V.K. Den Bos. Veel meer dan een sportief verweer konden de Hammenaars niet opbrengen en al vrij vroeg in de match, skoorde F.C. Cado langs Luc Van De Walle. Tot viermaal toe verhinderde het doelkader een nieuwe goal voor de Ste- kenaars welke op strafschop de stand toch verdubbelden via Marin Minnebo. In de tweede helft werd V.K. Den Bos dan volledig onder de voet gelopen en skoor de F.C Cado nog zevenmaal met Rudy De Clercq (2), Dirk Martens. Luc Van De Walle, Eddy De Clercq, Luc De Bock en Chris Goossens. Het tiental van F.C. Favo heeft de kwalifikatie van V.K. Siera ook nooit ernstig kunnen bedreigen en voor de ploeg uit Belsele, werd het reeds voor de tweede maal een duidelijke afstraf fing. Meer spanning echter in de match tussen F.C. Briel en Jong K W B. Elverse- le dat tenslotte nog het ticket voor de verdere bekerronde greep. De tweede klassers waren in de eerste helft noch tans duidelijk de betere ploeg. De gasten moesten zich dan meestal beperken tot een hardnekkig verdedigen en in die pe riode. skoorde F.C. Briel slechts éénmaal langs Yves Smet. Hetzelfde scenario ook na de pauze en bij één der zeldzame counters van Jong K W B. Elversele, stelde Herman Verhelst aan het uur de ploegen terug gelijk. Nadien werden de bezoekers weer op verdedigen aange wezen en op een tiental minuten van het einde, skoorde Frank Van Der Jeught nog de goal van het prestige voor F.C Briel. Het bekervoetbal kan F.C. Geywa nu ook al vergeten. In Temse bij F.C. Progress werd ook een duidelijke nederlaag gele den en de malaise bij de Hamse ploeg, werd er blijkbaar nog niet afgeremd. Door F.C. Bondgalm met het suksesvolle ',sym, fieri bekerverleden, werd F.C. Pony ook al uitgeschakeld in Walivo's match van de week. Kompetitievoetbal: Zaterdagse derde afdeling A De drie ploegen welke in kompetitiever- band nog geen nederlaag inkasseerden, hebben ook tijdens het vorige weekend bevestigd. Voor het leidersduo F C. Inval Boys en F.C. Pauls Videoklub, werd het dan ook telkens winst. De ploeg uit Bug genhout skoorde tweemaal méér bij F.C. Familia en V.K. Rodeo, verloor nogal afgetekend bij F.C Pauls Videoklub. Ook F.C. Tripoli als derde, hield het beschei den F.C. Venco op een veilige afstand. Dat kon eveneens voor F.C. Avo gesteld waar F.C. Pony met een off-day werd gekonfronteerd en in Hamme ook ruim verloor. Door de winst bij het puntenloze L.V.K. Ankerhof heeft F.C. Hof van Grem- bergen zich enigszins herpakt en is nu al een degelijke middenmoter geworden. Zondagse derde afdeling A Slechts één match in deze reeks en door de winst van K.W.B. Sint-Anna tegen V.K. Siera, heeft die ploeg nu ook al de leiding genomen. De Hammenaars kwa men nochtans het eerst op voorsprong met een strafschop van Fran?ois Verbei- ren. Nog voor de rust geraakte K.W.B Sint-Anna nog langszij via Danny Van Damme en in de tweede helft, forceerde diezelfde speler ook de winst voor K.W.B. Sint-Anna. Vooral omdat de reak- ties van V.K. Siera nadien vruchteloos bleven en bij die ploeg, werd Dirk Uyt- tersprot in de slotminuten ook nog uitge sloten Kim stand van Ispartaspor met 12-0 cijfers Aan de rust stonden de bordjes al 5-0 r het voordeel van de thuisploeg. Chris (06 tiaens Andre opende de score, Vï Driessche Gunther dikte verder aan tn (flf] 3-0 en de ruststand werd bereikt met noj i 2 doelpunten van Roels Guido. Onder- vlOU tussen had doelman Geerinck ook nog j». een strafschop gemist. De tweede he# )t/V« gaf hetzelfde spelbeeld als de eerste.De |r»p thuisploeg overheerste de wedstrijder de score had nog hoger kunnen oplopa w maar een goede bezoekende doelman liet hield die score «binnen de perken». V& de Wiele zorgde voor 6-0, Martens Chris f"1' voor 7-0, Vercammen Dirk voor 8-0. Verder nog een doelpunt voor Chris- tiaens André en Pletinck Wim. Vercam-ls/f ai men Dirk brengt met nog twee doelpun- tji i ten de eindstand op het bord: 12-0. tmiri \§om inde iheS nen jt nest. Moe |pi terr ■■eek Mi rerw ïisis het v lerr ioo 5 m i:Ch rtvc istij en ngen lore iSlf KI (end ter ib 1-5 0-1 1-0 12-0 1-2 6-0 1-4 niet gespeeld UITSLAGEN Dames: uitgestelde wedstrijden Lady's Londerzeel - VJ Baardegem VK Mansing Muizen - FC Lutterzele Girls Beker Dames: uitgestelde wedstrijden Hemelaer Lady's - Siera Zogge Lady's Zaterdag: FC Moerstraat - FC Shell Boys FC Violetta - FC Klein Zand Real Hansevelde - Ispartaspor FC Tip Top - FC Vriendenkring RBS Hoger Op - 't Stamineeken Sportief Steendorp - Pylonen De Kerf SK Vlierkouter - FC Gouden Leeuw Zondagnamiddag: Vrij KALENDER Wedstrijden voor het weekend van 6/7/8.11.1992 Dames: Juv. Schoonaarde - Siera Zogge Lady's Pëersman A. Biscaya Girls - VK Mansing Girls Aendenhof L. Lady's Londerzeel - PV Lady's De Vroe H. Hemelaer Lady's - FC Lutterzele Girls VJ Baardegem - DVC Opstal Heymans D. Zaterdag: FC Shell Boys - SK Vlierkouter Peersman Al FC Violetta - FC Moerstraat Van Boven M. 1 Ispartaspor - FC Klein Zand Van Uytvanghe G. FC Vriendenkring - Real Hansevelde Crickx J. 't Stamineeken - FC Tip Top Roels L. 1 Pylonen De Kerf - RBS Hoger Op De Bock N. Sportief Steendorp - FC Gouden Leeuw Yuruk E. Zondagnamiddag: Bekerwedstrijden terug Real Kastel - FC De Zon FC Vlierberghe Ji Statievrienden - SV Wepogro De Waele M. Vatanspor - VK Herleving De Vroe H. Wijkagenten - Fina Troubleyn Verstrepen J. Hoop Vreugd - VK Woodstock '66 De Ruysscher F. AFC Cocktail - 't Fort De Bock N. 't Sleperke - Drij Boeren Peersman A. VK Zwijndrecht: vrij Wedstrijden voor woensdag 11/11/1992 Dames: vrij uitgestelde wedstrijden FC Lutterzele Girls - DVC Opstal Crickx J. Zaterdag: vrij uitgestelde wedstrijden Pylonen De Kerf - FC Shell Boys Peersman A. SK Vlierkouter - FC Gouden Leeuw (onder voorbehoud) Tip Top - FC Violetta (onder voorbehoud) Zondagnamiddag: vrij uitgestelde wedstrijden Statievrienden - VK Herleving De Bock N. RANGSCHIKKING Dames: 1VJ Baardegem 2. Siera Zogge Lady's 3. Juv. Schoonaarde 4. PV Lady's 5. Lady's Londerzeel 6. DVC Opstal 7. Biscaya Girls 8. FC Lutterzele Girls 9 VK Mansing Muizen 10. Hemelaer Lady's Zaterdag: 1 Real Hansevelde 2 FC Vriendenkring 3. RBS Hoger Op 4. FC Shell Boys 5. Pylonen De Kerf 6. Sp. Steendorp 7. FC Tip Top 8. SK Vlierkouter 9. FC Klein Zand 10. FC Moerstraat 11 FC Gouden Leeuw 12. 't Stamineeken 13. FC Violetta i 14. Ispartaspor 19- 8 13- 2 19- 5 11- 6 17-18 14-20 13-11 8-16 6-18 1-17 43- 7 54- 8 33- 6 21-10 33- 9 19-26 17- 9 22-23 7-13 19- 8 10-65 18-42 7-33 4-48

De Voorpost | 1992 | | pagina 24