Dendermondse Rugbyclub maakt zich op voor absolute topper ientse Zesdaagse wordt lubliekslokker bij uitstek Patro raapt weinig punten Fond in het Aalsterse De Voorpost -6.11.1992 - 27 RUGBY (aartenverkoop loopt als een trein (belangstelling vanuit de streek Den- ionde-Aalst is voor de Gentse Zes- jse steeds erg groot geweest, al it gezegd dat de baanbedrijvigheid jaren serieus slabakte. Voor de inde Zesdaagse lijkt alles echter koek en ei want reeds heel wat •entoesiasten reserveerden op het Miwner 091/22.56.22 voor dit evene dat van dinsdag 17 tot zondag Snovember op het programma staat. Wedstrijdleider Patrick Sercu. een aan- fchtig toeschouwer op de driedaagse en Parijs en de Zesdaagse van Dort- und, selekteerde dit keer een selekt '.eelnemersveld van 12 teams. Opval- *nd is wel het feit dat slechts zes Belgen I «aardig werden bevonden om hiertus- L sen te figureren maar dat is net het waar merk van deze Six Days, die zonder zang- en andere striptease-vedetten het sportieve steeds op de voorgrond weet te brengen. Onveranderde prijzen Als topteams werden Etienne De Wilde- Jens Veggerby (Denemarken). Urs Freu- ler (Zwitserland). Peter Pieters (Neder land) en de Zwitserse revelaties van vorig seizoen Bruno Risi-Kurt Betschaert ge- kontrakteerd. Het meest tegenstand zul len ze ondervinden van de Italianen Pietro Bincoletto-Giovanni Lombardi (Olym pisch kampioen puntenkoers) en Tony Doyle (Engeland) en Mike McCarthy (de Amerikaanse wereldkampioen achter volging). Als Belgen vinden we nog Luc Colijn. gekoppeld aan de Zuid-Afrikaan Willy Engelbrecht, Peter Van Peteghem die ploeg vormt met de Zwitser Werner Stutz, Johny Denul met Roland Gunther (Duitsland) en de vermoedelijke publiek slievelingen Rik Van Slycke-Stan Tourné. Hierbij komen nog de Argentijnse broers Curuchet, de Britten Wingrave-Wallace en de Russen Khrabzov-Ganeev zodat er geen zwakke broertjes op het ovaal zul len rondfietsen. Voor de Toekomstzes- daagse wacht men de meeting van 11 november af maar wellicht zal het duo Steels-Primo als het Oostvlaamse favor ietenduo bij uitstek fungeren. De prijzen voor toegangstickets en drank blijven op dezelfde hoogte van vorig jaar maar vlug reserveren is hier duidelijk wel een aan rader. Dirk Daelemans Jeugdrugby in Dendermonde. De opkomst was zodanig dat er vier volledige teams konden gevormd worden (vh) De Dendermondse Rugbyclub is de voorbije weken nauwelijks uit de aktuali- teit weg te slaan. Naast de competitie wedstrijden in eerste nationale, viert men bij Dendermondse de eerste nationale selektie van een miniem, Manu Colpaert. Daarnaast kan men zich bij DRC verheu gen in de nationale selekties van een vijftal juniors, twee kadetten en 3 A-seniors. In de internationale wedstrijd tegen Marokko (voorbije zondag), wisten Ronny Lauwers en Rudy Wauters zich overigens te onderscheiden tot absolute smaakmakers. De nipte 9-11 nederlaag tegen de oerdegelijke Marokkaanse ploeg (na het al even nipte verlies tegen het G.O.S.), bewijst overigens dat het Belgisch rugby duidelijk in de lift zit, iets waar de goed gestruktureerde en ambi tieuze Dendermondse Rugbyclub zeer duidelijk haar steentje bijdraagt. In de promotie van het jeugdrugby bijvoor beeld. wat vorige week nog eens extra werd ondersteund door de rugby-krie- belaktie op het DRC-terrein, waarbij niet minder dan 182 scholieren uit 8 scholen uit de Dendermondse regio zich de eer ste beginselen van het rugby lieten bij brengen. Daarbuiten manifesteert de Dendermondse Rugbyclub zich meer en meer als dé sportclub uit het Dender mondse, iets wat men nog tracht te on derstrepen door de bouw van een pres tigieus complex, naast het rugbyveld in de Van Langenhovestraat. Bezige jon gens, die DRC-ers. Ook op sportief vlak werpt DRC zich meer en meer op als dé outsider van de competitie. De eerste twee wedstrijden tegen La Hulpe en Herstal werden pro bleemloos gewonnen, maar tegen het onvoorspelbare Brussels British, werd in de laatste minuten verloren. Dender mondse herpakte zich echter schitterend door het sterke RC Visé bijna op eigen veld te gaan kloppen (11 -9) en veertien dagen terug veelvuldig landskampioen Asub Waterloo moreel te kloppen met een oververdiende puntendeling (11- 11). Sportliefhebbers die de Belgische rugbycompetitie een beetje volgen, we ten dat deze twee laatste prestaties niet hoog genoeg kunnen worden geschat. Al met al werkt DRC door deze twee glansprestaties danig op de zenuwen van regerend landskampioen Bosvoorde, dat zich in de feiten reeds aan het opmaken was voor een bikkelharde eindstrijd te gen Visé en Waterloo, maar nu ook nog een vierde kaper op de kust ziet verschij nen, in de gedaante van DRC. De Dendermondenaars, vakkundig ge leid door de twee Britse coaches John White en Martin Hughes, vertrekken al vast niet kansloos in het toptreffen van a.s. zondag, op het terrein van de rege rend kampioen. DRC mag dan weliswaar nog altijd Vertongen, Vande Putte, De Vos en Pierson moeten missen, bij Bos voorde zijn een aantal sleutelfiguren niet ongehavend uit de wedstrijd tegen Ma rokko gekomen Zo staat het bijna vast dat topspeler Lalli (kapitein van de natio nale ploeg) niet kan worden opgesteld, waardoor de kansen van DRC om voor dé verrassing van het seizoen te zorgen, alleen nog maar vergroten. Aan het uit stekend moreel van de Beiaardzonen zal het alvast niet liggen. kvd drugby in DendermondeOok enkele meisjes waren geïnteresseerd in de initiatie (vh) vgdrugby in Dendermonde. De Dendermondse scholen hadden gul hun medewerking verleend aan het tatief van de D.R.C. (vh) Jeugdrugby in Dendermonde. In samenwerking met Bloso trachtte de Dendermondse Rugbyclub de jeugd warm te maken voor het rugby (vh) Wielrennen. In het Lebbeekse Hof ter Burst werd ten voordele van liefhebber Johan De Proft een eetfestijn aangericht Zo te zien alom tevredenheid over spijs en drank (foto guy) Het komt wellicht uit zoals velen het voorspeld hadden. Al de Patroploegen behalve de A- en de D-formatie zullen dit jaar hard moeten vechten om in hun reeks stand te houden. De punten die nu momenteel worden opgeraapt zijn zeer miniem. Patro-B, spelend in 1e Provinciale VTTL, trok naar Knal Deinze-A en het werd daar met grote cijfers uitgewuifd: 11 -5 Peter Van Cauteren met twee overwinningen was nog het best De rest won maar éénmaal, Bart Van Couwenberghe, Mike D'Hollander en Erik De Clercq. Op Rooigem-B was de uitslag nog har der. Het verloor daar tegen de B-formatie met 16-0. Weliswaar is Rooigem-B wel licht de beste formatie uit de reeks (het staat ongeslagen aan de leiding) Maar de afstraffing van Patro-B spreekt toch boekdelen Zes wedstrijden eindigden wel in de belle, maar dat zijn zo van die argumenten die elke verliezer aansleept om een zware nederlaag te verbergen. Patro-C, uitkomend in 2e provinciale, kreeg ook rake klappen. Het staat nog altijd zonder punten in de rangtabel. Op Melsele-D werd het met 12-4 cijfers te rug naar huis gestuurd. Davy Van Caute ren, met twee overwinningen, was de beste man. Stefan Goossens en Hilaire Straetman scoorden elk éénmaal. Alleen Mario De Smet kon geen enkele overwin ning op zijn naam zetten. Op Sint-Pauwels-A was het niet veel beter: 12-4 verlies. Straetman beet hier de spits af en lukte drie overwinningen. Jammer dat zijn ploegmaten niet hetzelf de hebben gedaan Davy Van Cauteren scoorde éénmaal. Paul De Schoesitter en Mario De Smet haalden niets binnen. Patro (3e Provinciale D) lukte een 8-8 score. Maar het had beter gekund. Na vier wedstrijden had het al met 0-4 af stand genomen van Gent-G. Dan liep het verkeerd Het moest zich op het laatst DUIVENSPORT van de wedstrijd nog reppen of het haal de niets meer binnen. Met 8-8 was het uiteindelijk nog tevreden. Nico Schelf hout en Wim Waterschoot gaven het goede voorbeeld en wonnen elk drie wedstrijden. Patrick Glas en Patrick De Clercq wonnen één wedstrijd. Op verplaatsing bij Eikenlo-B Eeklo zat Patro-D zeker niet aan het feest. Het verloor er zwaar: 11-5. Gerd Van Kers avond en Erik Verdonck, met elk twee overwinningen, waren de beste Patro- spelers. Thomas Behiels scoorde één maal en kapitein Frangois Van Dender gaf zeker het goede voorbeeld niet. Hij won qeen enkele wedstriid. Land van Aalst/Aalst: Brive F.C.D.-Brive Jonge: 227, los 8.20 u. J°nge: 567, tos S.2.0 u. 1. Schockaert Danny, Oordegem V 1363,64 -16 29.57, 2 Neuten Maurice. !6XI4'|®' 2' e i l 3, De Visscher Freddy, 4. DeGrae»e-Van Bov|in Etienne, 4. Schockaert Danny. 5, Neuten Maurice. Geert. 5. Govaert André

De Voorpost | 1992 | | pagina 27