M -i Kenneth's kan leiders niet ten val brengen j ieters (Tragel) ook primus Belgian Open Moderna holt zege achterna Idee wint derby Volleybal kalender Ondanks goede start Vierhuizen plooit in slotfase Alleen de derde U Europees volleybal in Berlare De Voorpost - 6.111992 - 29 KRACHTBAL sploeg viel Meerbeke. ludegem B. leusden VOLLEYBAL Snooker. De bekende glazenwasser Georges Van Hove (rechts) werd herkozen tot provinciaal BBSA-voorzitter (foto Dida) In ereklasse was leider Sint-Martinus niet gerust in de uitstapn aar Lede-station want voor eigen supporters is Kenneth's zelfs voor de besten te duchten. Het begon echter rampzalig voor de outsi ders want zowel Renaat Melkenbeek (2- 89) als Guy Cooman (4-82) geraakten zelfs niet in de match in hun frame tegen respektievelijk De Ruyver en Tollenaere. Voor enig soelaas zorgde toen Danny Schockaert want met veel vertoon van klasse zette hij met 86-25 de befaamde ex-voetballer James Gillespie voor schut. Toen leek de Leedse kous af want de Gentse gasten konden tot zware 1 -6 cijfers uitlopen alvorens stoom af te bla zen. Dit kwam goed uit voor Renaat Melkenbeek (55-31 tegen Tollenaere) en Danny Schockaert (60-53 tegen De Ruy ver) die de nederlaag (3-6) minder uitge sproken maakten. Overmere nipt overeind In tweede provinciale C staat Reality mo menteel tweede geklasseerd en dit op één punt van leider One Four Seven. Aan het Overmeerse Donkmeer kreeg men nu het bezoek van Ter Walle dat als vierde gerangschikte op drie punten volgt en zoals verwacht werd het een duel op het scherp van de snee. Men begon goed via overwinningen van Johan Van De Putte (64-1) en Johan Van Boven (50-21) maar toen kwamen de Evergemnaars in het goede ritme en aan de pauze hingen de bordjes 3-3 gelijk. Johan Van Boven won toen zijn tweede frame tegen een tegenvallende Dirk De Windt (62-29) en ook Kristof Vervaet plezierde de thuis- supporters door van Vereecke met 55- 21 te zegevieren. Daar Johan Van de Putte, die net voor halfweg een tweede winstframe had ge boekt, zijn slotpartij tegen Van Der Reeck (12-80) niet tot een goed einde bracht werd het uiteindelijk 5-4 zodat de titel- kansen intakt bleven, Snookertime kon een beroep doen op een beresterke Van Calenbergh die in de partij tegen Westbury werkelijk de pan nen van het dak speelde. Deze 22-jarige belofte liet immers drie winstframes op tekenen en tevens lukte ze breaks van 35 punten (eerste) en 56 punten (in het derde frame). Haar maats Gunther Cop- pens (2) en Frans Van der Kelen (2) konden zich aan deze performance op trekken en mochten uiteindelijk met 7-2 juichen want onderwijl hadden Raf Pol- fliet (30-49) en Michel De Tender (44- 51wel voor bezoekende eerredders ge zorgd. Retro startte zwak In derde provinciale A startte Retro sterk tegen Royalty want zowel Koen Van Hamme (48-25 tegen De Beys) als Jean-Paul De Wit (58-30 tegen De Vlie ger) wonnen hun eerste frame. Het bleek slechts strovuur want de bezoekers lie pen in één ruk naar 2-4 en 3-5 uit zodat de slotwinst voor Eddy Van Haudt (58-22 tegen De Beys) de nederlaag slechts minimaal (4-5) maakte. In de tussenranking van derde provincia le is Norbert De Moor de eerste streeks- peler want de kopman van Wuitens Ham- me totaliseert 34 punten zodat hij op een gedeelde tweede plaats met Janssens (Ter Biezen) staat. Carl Noens (One Four Seven), Danny Van Boven (Westbury), Chris De Meyer (The Pocket) en Gino Bauwens (New Evergreen) verzekerden zich van een plaatsje in de top twintig en ook Kurt Van Wiele (Westbury), Peter De Waele (Wuitens), Mark Verdijk (Westbu ry), Christiaan De Beule (Zele), Paul Mail- ly (The Clearance), Guy Van Oriessche (Snooker 2000), Philippe Van Nieuwen- hove (Westbury), Vic Van Weyenbergh (Corso Lebbeke) en Patrick De Weste- linck (The Pocket) lijken nog niet afge schreven voor een ereplaats. Dirk Daelemans BOWLING B olleybal. Kangoeroes Aalst-Adec Dendermonde (da) erste provinciale Heren sn 4, ^sCÉangoeroes Aalst 0 ;ma dec Dendermonde 3 qen 11-15,5-15, 7-15) 0e eze wedstrijd had de zenuwen van de (Spelers van beide ploegen naar een logtepunt gevoerd. Nadat beide teams Tdens het vorige weekeinde voor een assing hadden gezorgd - Aalst won Wachtebeke en Adec zond Berlare lenloos huiswaarts - wou geen van Ie ploegen de mist ingaan. De schrik te verliezen speelde de spelers parten de beginfase van dit duel. Nochtans Aalst de score openen en een 4-0 irsprong bijeensprokkelen. Het ipachtige gedoe langs beide zijden het net leidde uiteindelijk naar een 8 tussenstand. Wanneer Ives De :ker en Luc Zullaert vanuit de opslag- ie de punten bijeensloegen met een ir aces was de set tot zijn einde geko- n. t binnenhalen van de zo belangrijke ferste set had voor de Adecspelers een Instige invloed. De kombinaties konden vlot ineengesto ken worden zodat een 1-11 voorsprong zeker verantwoord was. De manke re ceptie van de Kangoeroespelers hielp een handje mee. De goede verdediging van Dendermonde deed de rest. Tijdens de derde set konden de bezoe kers via 0-9 een 2-13 voorsprong verzil veren. Dan ebde de koncentratie bij de gasten even weg waardoor Kangoeroes tot 7-13 kon terugkomen. Wanneer de lokale receptie weer onder druk werd gezet door de moeilijke opslagen van Adec, was het einde van Aalst nabij. Adec Dendermonde won nog vrij gemak kelijk deze ontmoeting. Een wedstrijd die zich moeilijk aankondigde en op papier geen makkie zou zijn, werd door de be zoekers zegevierend afgerond. De sfeer is goed in het Adec-kamp en zeker als er wat gewonnen wordt. De trainingen wor den nu door alle spelers gevolgd en op het terrein krijgt dit een verlengstuk, waarmee de supporters in hun nopjes zijn. der 'olleybal. Kangoeroes Aalst-Adec Dendermonde (da) HEREN Beker van Oost-Vlaanderen 8.11 18.30 Denderhoutem-Adec 7.11 18.15 VK Eremb.-Heusden 8.11 19.00 VC Oudegem-W Temse 7.11 18.30 VDB Moderna-Ursel 20.00 Beveren-Thunderballs DAMES 8.11 14.00 Waarschoot-VC Oudegem 7.11 17.00 St.-Niklaas-Madavoc 8.11 18.00 Snuffel Grembergen 7.11 20.00 Scorpio Aaigem-Kruibeke 18.00 VC Berlare-Steenhuize 18.00 Kangoeroes-St-Niklaas 18 00 Rumbac-Biekes Eremb. 8.11 16.00 VC Oudegem-St-Niklaas JEUGD 7.11 10.30 Juv. Zele-Nmove 16.00 Melsele-Thunderballs 17.00 Nazareth-VC Oudegem 8.11 16.00 Nieuwkerken-BI. Hoek DAMES 8.11 16.45 Snuffel-VC Oudegem Hamse Volleyballiga HEREN 8.11 09.00 Hamvoc-'t Moleken Hamme Cent.-Zw. Panters 10 30 Sprinklies-Br Beren BGJG-Topfloor De Molen-Yes DAMES 8.11 09.00 Contra-Br. Beren ATN-Coconut 10 30 BGJG -'t Moleken (BwjMeerbeke luttel Grembergen was enkel in de derde set d 'eer van de Voordien werd het kastje naar de muur (el door achter elke bal |ton het de partij even ik van Grembergen was te isploeg werd in alle rerklast. Dat bewijzen de eerste twee sets tweemaal de tweede set had de kloof z ider kunnen zijn want op een lent stond het 0-11 Met 0-2 Handen was de spanning totaal lenen bij de bezoeksters zod isploeg even in de match kon Van 2-0 werd het 2-2 om dan gelijk gaao-tot 6-6. Dat was voor de van de Dendermondse ploeg meteen sein om door te gaan en van 6-12 w het uiteindelijk 8-15 zpnder dat Snu plankgas moest geven Volleybalklub Berlare speelt gastheer voor Tungsram Boedapest en dit in het raam van de terugwedstrijd voor de Confederale Beker. In de gemeentelijke sporthal van Berlare ontvangt volleybalminnend Berlare Knack Roeselare en dit op zaterdag 7 november te 20 uur. Men hoopt op een goede opkomst, want de penningmeester moet niet minder dan 10 jeugdploegen financieren. De inkomprijzen zijn vastgesteld op 300 en 150 frank. wegens studies niet bij en werd voortref felijk vervanqen Hoor Nancy Verheyden. Katrien zullen krijgen (205 tegen 168) maar toen stak de Tragel-kopman een tandje meer en moest de blijkbaar leeggespeelde noorderbuur met 215 tegen 145 definitief passen. Wuitens op de dool In de eigen Anglo-zaal lijkt Wuitens ietwat op de dool en dat kwam ook tot uiting tegen VDH Hofstade, dat wel het eerste game uit handen moest geven maar toch tot 2360-2424 wist te remonteren. Enkel Patrick Van Den Berghe (505) en Robert Vermorgen (519) passeerden de kaap van de vijfhonderd punten maar dat zat er duidelijk niet in voor Marcel Snorremans (430), Jenny Van Damme (433) en Pa trick Van Der Heyden (473) die zich duidelijk moeten herpakken. Ook Wui tens 2 ging in de boot op Meibloem maar hier had men het geldige excuus dat Lenssens en Praet. allebei ploegenwerk, niet konden opgesteld worden Ambassadors geloofte tot het eindsig naal in een gelijkspel bij BC Aalst. De eerste twee games (namelijk 765-839 en 925-829) konden immers nog geen uit sluitsel brengen maar toen gingen «Rambo» Vaerewijck (475) en Julia Van Der Poorten (478) lichtjes in de fout en dit kon door Willy Bosman (525) en Hugo Van Der Wilt (505) niet meer rechtgezet worden. Het nipte verlies (808-801) kwam dan ook hard aan. Dirk Daelemans (Bi Dames derde provinciale Dames tweede provinciale Moderna Lebbeke 1 Herzele 3 (15-12, 2-15,14-15, 8-15) Tijdens de reservewedstrijd was in de eerste set een reeks balwisselingen waar te nemen. Dit stimuleerde de thuisspeel- sters tot een goed samenspel en punt per punt konden de gastvrouwen een 10-4 voorsprong uitbouwen. De spelonder- brekingen bij de bezoeksters kon het spelritme van Moderna niet breken. Do minique Veyt haalde tweemaal fors uit, het scorebord wees 12-4 en nadien werd de set mooi afgerond. In de tweede set vervielen de thuisspeel- sters opnieuw in hun oude kwaal, iets waar de coach zich kan over ergeren en de tegenstander kon zo maar weglopen tot 3-10. De achtervolging werd nog wel ingezet en de kloof werd tot 8-12 gedicht en een verwarring in de lokale gelederen leed tot setverlies. Eenzelfde scenario in de derde set, zodat er geen setwinst inzat voor de jonge Modernameisjes. In de hoofdwedstrijd begonnen de Leb- beekse speelsters met veel inzet aan de opdracht. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en de score verliep dan ook gelijkopgaand. Tot 10-10 wilde Herzele van geen wijken weten maar de vechtlust van Moderna leidde tot winst van de openingsset. Tijdens de tweede set kon den de thuisspeelsters geen vuist maken en vrij vlot en in een minimum van tijd was de setstand in evenwicht gebracht. Na de erbarmelijke tweede set moesten de gastvrouwen zich herpakken wilde men niet afgaan als een gieter. Dankzij de goede opslagen van Els Van Hauwermei- ren werd de ploeg op het goede spoor gezet en een 13-6 voorsprong was op dat ogenblik verdiend te noemen. De bezoeksters vochten echter terug en via 13-13 zagen de Modernameisjes de set aan hun neus voorbijgaan met 13-15. In de volgende set stond Lebbeke vrij vlug 0-7 achter en toen kwam Els Van Hauwermeiren opnieuw in de opslagzo ne. Els, een boeman voor de bezoekende receptie, bracht haar team bij 4-7 op nieuw in de wedstrijd. De inzet van Leb beke kon geen baat meer brengen. Herzele, dat tot heden nog maar een set had gewonnen, kwam vrij makkelijk win nen in Lebbeke, doch de indruk mag niet gewekt worden dat Herzele een zwak broertje is want de ploeg is werkelijk aan het groeien in de kompetitie. Vierhuizen speelde een verdienstelijke partij tegen Oedelem dat voor de pauze zijn steriel veldoverwicht niet op het sco rebord kon doordrukken. Nadien moes ten Brusselmans, Van Zande en Van Lier wel gas terugnemen zodat de Westvla mingen met 11-16 zegevierden. Gelijkspel voor Osiris In eerste afdeling kreeg Osiris het bezoek van Hagelstein, waarin ex-speler Ignace Nerinckx ook nu het mooie weer maakte. Het werd een gelijkopgaand duel waarin de Maneblussers nooit de moed opga ven en uiteindelijk verdiend een 11-11 gelijkspel uit de brand sleurden. In deze reeks ondervond Klaverken wei nig weerwerk bij Heist dat bij een stevige zeebries een kwartier (4-4) stand hield maar toen schakelden Van Gucht en Goedgezelschap een versnelling hoger en via een 5-13 rustvoorsprong wandel de men naar 13-22 winstcijfers. Tegen Knokke had de Scheepsbouwersploeg Dame Fortuna niet aan de zijde. Men kwam snel 2-6 voor maar onder impuls van Meersman werd stilaan aan de ach terstand geknaagd en tien minuten voor tijd kwam men warempel 11-11 gelijk. Toen kwam het cruciaal moment van de match de bezoekende De Boeck onder schepte (al of niet) een eerste worp en scoorde prompt met een rugworp (11 - 13 tegen). Temse protesteerde wel maar de koncentratie was weg en meteen ook de punten (eindstand 11-15). Z.A.K. lijkt in tweede bekwaam om een gooi naar de titel te doen. Zonder echt groots te akteren gooiden De Looze, Roelandt, Van Moer en Nobels nu tegen Varsenare een 6-27 zege bij elkaar en dat belooft voor de toekomst. Het Buggen- houts vrouwenderby verliep zoals voor speld met 12-19 in het voordeel van het A-team. Dirk Daelemans ng Meibloem lokte de Belgian ïaast het Antwerpse Silvester nent het enige A-tornooi in ons jfst 182 bowlers uit acht verschil- anden. artfinales mochten betwist worden spelers en als laatste werd Van met een gemiddelde van 192 acht partijen, opgevist. Aan de stond toen al ex-wereldkampioen Pieters (gemiddelde van 227) en knock-down finale met vier spe- kon hij als leider ingaan versloeg de Nederlander Vande- eerst de Fransman Aussu- (198 tegen 169) en nadien ook Larry ïultz (207 tegen 180). In de eind- :ch leek hij ook Pieters op de knieën te keerd te lopen. De kombinaties die we daarvoor zagen kwamen in het stuk niet meer voor en Heusden nam de tweede set voor zijn rekening. In de derde set begon Oudegem weer goed maar moest uiteindelijk de setwinst toch aan de bezoekers laten. Ook in de vierde set was Oudegem er niet meer bij en de bezoeksters, die ook in gestalte de meerdere waren, konden zegevierend af ronden 1-3. Andrè let Oudegemse b-team kende tegen usden een knappe start, wat het beste [verhopen want zowel in de aanval als verdediging verliep alles feilloos. Cla- iLos was een van de uitblinksters van pu e thuisploeg. Ze liet zich niet alleen htd elden als passeur, ook in de aanval was Aan eonklopbaar tijdens die periode zodat 147 Ie eerste set met 15-5 in de wacht werd z« esleept n 1 i de tweede set begon het echter ver te m 1 3

De Voorpost | 1992 | | pagina 29