Francois Kinders uit lendermonde beheerste seizoenenlang het Noyonspeltussen Dender en Schelde iHamse kaatskampioenen gehuldigd p-7 Tiende jeugdtafeltennistornooi in Hamme JÜI DUIVENSPORT De Voorpost -6.11.1992 - 31 kijkt is 1 l i deü tgvJ Duivensport. De crack van Frangois Kinders uit Dendermonde (foto Piet dd iermans) KAATSEN Als in een wijde kring rond Dendermonde de sterke Noyonhokken worden besproken, is de naam Frangois Kinders steeds één der eerste citatie. Hij heeft op basis van één bepaalde stelregel, namelijk de kwaliteit van de duif, een uitzonderlijke stam gebouwd Hij kweekte een uitzonderlijk ploeg vliegers De voorbije zeventien seizoenen verzamelde hij een uitzonderlijk Noyonpalmares gesierd met 25 kampioenen en 17 asduiven en omwe- ven door verschillende provinciale vermeldin gen. De resultaten werden niet gewonnen in vluch ten rond de toren Integendeel Frangois zocht steeds de sterkste concurrentie. De gemakke lijkste oplossing ligt met in zijn aard Tot zolang Dendermonde niet uit de omtrek werd geschrapt, speelde hij de hoge tonen in het Land van Aalst Achteraf ging hij als één der zeldzamen uit zijn omgeving opboksen tegen de cracks, en met succes in het Vierverbond St. Amands - Baasrode - St. Gillis-Buggen- hout. Een samenspel dat later uitgroeide tot een gerenommeerd Negenverbond. Kinders gin an >d,d tic ir Vrijdagavond werden de laureaten van afjg iet kaatskampioenschap gewest Ham- tstfcne ontvangen op het gemeentehuis. lruy ior de kampioenen altijd een formida- Va He afsluiting van het-seizoen. ichepen van Sport Frangois De Graef zei >eri{1 z'in toesPraak dat het f'in is dat nu eens j()C wee kaatsploegen in het daglicht wor- 11an len gesteld. Kampioen worden is altijd oud ten aangelegenheid die men niet ver- irdij geet. En trouwens, de kaatssport heeft al nee teel wat bijgedragen tot de bekendma- 's ting van onze gemeente. Denk maar aan s z'i; Rap en Vlug van Moerzeke-Kastel die een 1C rt begrip geworden zijn in de kaatssport. Ze ,pgitebben dit seizoen ook weer biezonder achtige verrichtingen kunnen vastleg- n ce «en Bij het begin van het seizoen hadden de menjkenners drie ploegen vooruitgeschoven als de mogelijke kampioenen. Men dacht zo aan Cornerboys De Keersmacker en VAG Mijs. Maar Mijs kreeg na een tijdje de klop van de hamer en daarmee wer den ze al zeer vroeg afgeschreven. Het was zo dat Cornerboys en De Keersma cker zich dra opwierpen als de te kloppen Icrnjploegen. Op het Tweebruggenplein kwam dan de eerste topper als beide formaties tegenover elkaar stonden. Er was een ruime belangstelling en de wed strijd eindigde op ccn 11-12 score en meteen was er nog geen zekerheid over de titel. In het tweede gedeelte van de kompetitie in de Verbindingsstraat ston den beide vijftallen weer tegenover el kaar. Het werd een meer dan zenuwslo- O pend duel en weer trok De Keersmacker aan het langste eindje met opnieuw een 12-11 score. ABO Van Driessche was nu de scheidsrechter want beide koplopers moesten nog naar Hamme Sint-Anna ko men. En beide ploegen hadden het er zeer moeilijk om te overwinnen. Maar het lukte hen toen en daarmee bleven de tweepuntenboni behouden voor De Keersmacker. De bekerkompetitie werd niets voor hart lijders. Het gaf een onverwachte eind overwinning naar ABO Van Driessche die beschouwd werd als de zwakste schakel in deze finale. En toch haalde deze for matie het. Het is zo dat de vele kijkers echt genoegen beleefd hebben aan deze finale en als er dan nog een onverwachte winnaar uit de bus komt, mogen we spreken van een fantastische wedstrijd. Frangois De Beer dankte het gemeente bestuur voor deze ontvangst. Het is al een jarenlange traditie en we zijn er het gemeentebestuur erg dankbaar voor. Hij huldigde de ploegen die hebben mee gedaan aan de kompetitie en ook voor hun sportief gedrag. De groene tafel heb ben we dit seizoen niet moeten gebrui ken. En dat onderlijnt de vriendschap waarin de kompetitie is verlopen Hij bracht hulde aan kampioen De Keers macker. Er zit wat lijn in hun streven. Verleden jaar bestonden ze 30 jaar en ze wonnen de beker. Nu vierde Hilda Ver hoeven, hun lokaalhoudster, het feit dat ze 25 jaar caféhoudster is en nu winnen ze het kampioenschap. Hij dankte Hilde voor de mooie bekers die ze schonk aan de bekerfinale. De beker werd onverwachts gewonnen door ABO Van Driessche. Ik heb me afgevraagd in het begin wat ABO wou betekenen. Was dat «Alle Ballen Over» of «Alles Behalve Over». Nu dat ik weet dat dit Algemene Bouw Ondernemingen be tekent, zie ik dat er bij die ploeg aan groot bouwwerk werd gedaan. Ze wonnen de beker en daaraan hebben ze tijdens de finale flink moeten bouwen. Tenslotte hoopte spreker dat het nieuwe seizoen iets gunstiger zou starten dan verleden jaar. Tien ploegen die inschrij ven en als de kalender gedrukt was, gaven er twee forfait. René Plettinck dankte in naam van ABO Van Driessche voor deze ontvangst en hoopte dat het verbond in de toekomst zou blijven ijveren voor de kaatssport in de streek want deze sport verschaft aan vele mensen toch veel amusement. De beide kapiteins van beide ploegen mochten dan de beker en het erediploma van de gemeente ontvangen uit handen van de schepen. De kompetitiewinnaars kregen nog een aandenken aangeboden Net als de spelers van ABO Van Dries sche mochten alle spelers van De Keers macker een erediploma in ontvangst ne men. Het geheel werd dan afgesloten met een receptie. HVC had lak aan ligging of windinrichting. Zijn duiven moesten de sterken aankunnen en dat deden ze Een belangrijk element is hierbij dat hij zijn weduwnaars op maximaal rendement inkort- de. Als jonge duiven waren ze gespaard Dit betekent dat ze op normaal peil worden inge zet. Geen «scheve» trukken. Het is ook de reden waarom aan de St. Onolfs- dijk de oude duiven zolang goede prestaties bij elkaar vliegen. Het overgrote deel van die duiven worden binnenkort ter beschikking gesteld. Met veel weemoed zal hij afscheid nemen, op uitzonde ring van acht duivers en evenveel duivinnen, van zijn minutieus gevormde kweekploeg en zijn tot op de draad geselecteerde vliegers. Zeventien seizoenen kweekwerk leidden tot een aantal basisduiven waar bloedstromingen van grote klasse hun medewerking aan ver leenden. De fundering is nog altijd het basisras van Kempenaers uit Morkhoven, die met succes gekruist werden met de duiven Noyonkoning Zander Putteman. De wagen was aan het rollen De uitbouw werd niet vergeten. De prestatiecurve ging steeds in stijgende lijn. De omstandigheden, en hoofdzakelijk de week end beroepsbezigheden, zijn de reden dat hij de duiven van de hand doet. Het is een plotse beslissing geweest. Het lag aanvankelijk niet in de lijn van de verwachting. Dit blijkt ook uit het feit dat er de laatste seizoenen nog geïn vesteerd werd in Wasbakken. De superstam van Jozef Debbaut zit vergroeid in de Kinders en moet heel veel succes. An derzijds trok hij vorig jaar naar de blikvanger- tandem-van-het-moment Van Cauter - Plas uit Aalst. Een kolonie die de laatste seizoenen met de Schellens en Christiaens origine met is te kloppen. Kinders was bij de pinken om ook die sterkhouders in zijn duiven in te brengen. Het was een aanloop die al goede voortekens gaf. Het wordt op 7 november te Baasrode aan de Broekkant, in het duivenlokaal waar de Kin ders duiven op de verkooptafel komen zonder twijfel een drukte van jewelste. Voor de snel heidsspelers, maar ook de anderen, die dui ven van op de verdere afstanden spelende hokken als Van Cauter - Plas, Jolie, de Neder lander Jillings, goed gekruist of zuiver met duiven van het flyerstype willen, is het een enige kans. Meer dan een aanrader Haast een «must». Als aanwijzing het kampioenenpalmares en de afstamming Uniek Noyonpalmares 1976: Land van Aalst: 1 kampioen jaarlingen 1 kampioen jonge duiven 1978: De Snelle Reizigers Hof stade: alge meen kampioen. Land van Aalst: koning - winnaar merkenkam- pioenschap Asduif jaarling en jonge duiven 1979: De Snelle Rezigers Hofstade; algemeen kampioen Asduif oude duiven, jaarlingen, jonge duiven Land van Aalst: algemeen kampioen - winnaar merkenkampioenschap Asduif oude duiven en jaarlingen 1980: Land van Aalst: algemeen kampioen, kampioen oude duiven, asduif oude duiven 1981: Noyonverbond Baasrode - St-Gillis - St. Amands-Buggenhout: kampioen jonge duiven 1982: Twee provinciale vermeldingen 4146770/81 en 4181383/81 Noyonverbond Baasrode - St Gillis - St. Amands - Moerzeke: kampioen jaarlingen Asduif jaarlingen en jonge duiven De duif in Ons Gewest asduif Frankrijkvluch- ten. 1983' Provinciale vermelding Noyonverbond Baasrode - St. Gillis - St. Amands - Moerzeke Asduif oude duiven De Bie Appels kampioen oude duiven (Quiè- vrain) 1984: Provinciale vermelding De Verenigde Vrienden St. Gillis-Dendermon- de: Algemeen kampioen Kampioen oude duiven en jaarlingen Asduif jaarlingen. 1986: De Verenigde Vrienden St.-Gillis Den dermonde: KEIZER Noyonverbond Baasrode St Gillis - St; Amands - Moerzeke: algemeen kampioen. Kampioen oude duiven. 1987- De Verenigde Vrienden St. Gillis Den dermonde. kampioen oude duiven 1988 De Verenigde Vrienden St. Gillis Den dermonde: kampioen oude duiven. 1989: De Verenigde Vrienden St. Gillis Den dermonde: kampioen oude duiven, asduif ou de duiven 1990: De Bie Appels, kampioen oude duiven en jaarlingen, asduif oude duiven. 1991 De Bie Appels, kampioen oude duiven, asduif oude duiven. Duivensport. Frangois Kinders, outstanding op Noyon in Dendermonde (foto Piet Hermans) Stamvorming van de Ster-Noyon kolonie Frangois Kinders - Jos. Kempenaars Morkhoven - Alex Putteman Dendermonde - Albert Jolie St. Lievens Houtem - Jozef Debbaut Baasrode - Jozef Van den Branden Hamme - Herman Jillings Sneek-Friesland (Neder land) - Clement Van Driessche (André Van Uytfan- ge) Grembergen - Alfons Cool Appels - Edward De Wolf Tielrode - Louis Van de Wielle Oudegem - Aad Van den Hoek via Herman Jillings Sneek - Van Cauter - Plas Aalst (origine Karei Schellens en Victor Christiaens). TAFELTENNIS Liefhebbers die succes kenden met de Kinders-duiven - Herman Jillings Sneek (NI) - Van Malsum Sneek (NI) - Andre Laureys Waasmunster - Jean Marie Van Peteghem Lebbeke - Roger De Maere Waasmunster - Mare Buerms Lokeren - Julien Cool Appels - Maes en zoon St. Gillis Dendermonde - Albert Junk, Papiermöhle (Duitsland) - Richard Ydens Appels - Emilienne en Jozef Dierickx Oudegem - Louis Vermeulen St Gillis Dendermonde - Kris lliano Zele - Andre Dalschaert Hofstade - Roger Meskens Buggenhout BENO Op woensdag 11 november pakt tafel tennisclub Patro voor de tiende maal uit met hun jaarlijks tafeltennistornooi in zaal Familia, P. Vanderjeugdlaan. Alle jon gens en meisjes van groot-Hamme, al dan niet aangesloten bij een club, mogen daaraan deelnemen. Inschrijvingen in zaal Familia zelf tot de dag zelve tot 13.15 uur. De deelnameprijs is 30 fr. en geeft recht op warme wafels. De wedstrijden op zeven tafels vangen aan te 13.30 uur. De reeksen zijn als volgt samengesteld; microben, geboren na 1/7/'81. Minie men: geboren tussen 1/7/70 en 1/7/'81 Kadetten: geboren tussen 1/7/77 en 1/ 7/79. Juniors: geboren tussen 1/7/75 en 1/7/77. Dames: geen 17 jaar oud op 1/7/'92. Belangrijk is ook dat Patro op deze dag niet zozeer de nadruk legt op wie er al dan niet wint, maar op de gezelligheid; daar om worden de ingeschrevenen bedacht met gratis warme wafels. Er wordt ook een link gelegd naar de ouders en sym pathisanten toe. Ook zij worden uitgeno digd om te genieten van een gezellige en familiale sfeer en ondertussen kunnen ook zij proeven van de lekkere wafels met koffie. Dit tornooi is een jubileumtornooi dat voor de tiende maal wordt ingericht. Het was in 1983 dat Patro dit tornooi boven de doopvont hield. Geen treffen stelde men waar men elkaar spinnijdig be- kampt, maar waarin de gezelligheid en familiale sfeer de boventoon heeft. Om dat te bewerkstellen bakt men wafels voor alle ingeschrevenen. Een soort van opendeurdag dus. Een tornooi om van te dromen, schreef toen een krant. Voor dit eerste tornooi kwa men 46 jongeren opdagen. In 1984 kon men 42 deelnemers noteren. Een tornooi waarin vele jongeren de eer ste stappen zetten in de tafeltennissport. Een stimulans om in de toekomst in deze sport verder te gaan, Een soort van drempelverlagend tornooi. Het derde tornooi totaliseerde 49 in schrijvingen. En deze keer was er de grote aanwezigheid van vele ouders en sympatisanten. Men sprak van 200 aan wezigen. In 1985 startte men voor het eerst met een reeks microben. Daarmee wou men de allerkleinsten een kans gunnen. En daarvoor liepen er dertien inschrijvingen binnen. 52 inschrijvingen waren in het totaal binnengelopen. Het jaar daarop 53 inschrijvingen waar mee de inrichters het best tevreden wa ren. Het volgende tornooi kreeg men onge veer weer hetzelfde aantal inschrijvin gen. Een verrassing was toen de komst van Sintei klaas die klein en groot kwam ver gasten op snoep. Het zevende jeugdtornooi met 50 deelne mers verliep zeer goed. Bijna de helft van de deelnemers waren bij geen club aan gesloten en dat betekende dat ook bij de niet-tafeltennisgezinde jeugd er belang stelling rijpte voor zulk feestelijk gebeu ren. Het achtste tornooi gaf 60 deelnemers met vooral een overvloed aan zeer jonge spelers. Microben en Miniemen gaven allebei meer dan twintig inschrijvingen. Wat hoopvol is voor de toekomst. Het moet zijn dat de jeugd tafeltennis echt plezant vindt. Want we kregen een rekord aantal inschrijvingen: 89. De wafelbak sters wisten niet waar ze het hadden Er kwam schier geen eind aan het bakken. Maar voor de gasten zelf was het echt leuk en plezant. Maar 89 inschrijvingen verwerken op zulke korte tijdspanne is eigenlijk het maximum dat ze kunnen verwerken. Hoe dan ook Patro verwacht voor woensdag 11 november dat ze opnieuw het rekord van 89 inschrijvingen zullen kunnen benaderen. HVC Kaatsen. In Hamme werden de kampioenen en de bekerwinnaars van de Kaatsliga ontvangen op het gemeentehuis (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 31