[sportj Okapi doet het goed Exüo3®] Schoolmarathon van Kon. Atheneum: sportieve topper Tafeltennis 32 - 6.111992 - De Voorpost Lopen voor Somalië Voor de zestiende keer werd de schoolmarathon van het Koninklijk Atheneum Dendermonde georganizeerd en net zoals de voorgaande edities werd ook deze uitgave een sukses. Liefst 350 leerlingen, jongens en meisjes, namen de start van deze loopwedstrijd over een afstand van 7 kilometer en die liep langs de oever van de Oude en de Nieuwe Dender. Dit jaar kreeg de marathon nog een speciaal humanitair tintje. In de 2e Afdeling van de KVKT-kompetitie heeft BAC-B met hun sterkste opstelling een flinke zege laten afdrukken op Juve- nes-B. Zowat halfweg was er nog niets gekend: 3-3. Vanaf dat moment viel de thuisploeg volledig stil. Ze haalden geen enkele overwinning meer binnen en voor BAC-B was het dan ook een koud kunstje om een 3-7 overwinning vast te leggen. Nico Vergeylen was het beste bezoekend element. Hij won alles. Leider Sint-Pauwels-A kwam op Vlier- kouter-A niet verder dan een 5-5 score. En dat lag wel in de lijn der verwachtin gen. Messagie won bij de Hamse forma tie alles, zijn medestanders wonnen maar éénmaal en dat was telkens tegen Alex D'Hondt. Regi De Neve en Ronny De Boom scoorden elk tweemaal. Datzelfde Vlierkouter speelde ook nog 5-5 tegen het niet zo sterke Madelon-B. De jongens uit Opdorp hadden halfweg al een 4-2 op het bord staan, maar daarna ging het minder vlot. Het was alleen nog Roel Braeck die zijn wedstrijd nog kon ombuigen in winst. De rest pakte er naast. Ook in het dubbel werd er hard gestreden. Maar lokale winst zat er niet in ook al werd Vlierkouter verplicht een derde set te spelen. Een ploeg die momenteel onderaan ge kluisterd is. is KWB-A. Maar deze week hebben ze toch een flinke uitslag behaald op BAC-B. De KWB-jongens deden het wonderlijk goed en na halfweg een 3-3 te hebben afgedrukt konden ze deze gelijke score doordrukken tot op het einde van de wedstrijd: 5-5. Vooral Kurt Donckers was de winkegel van KWB want hij won al zijn wedstrijden. En dat gaf bij de afrekening de doorslag. In 3e Afdeling boekte Okapi-A een flink resultaat op Ons Huis-A. De lokalen wer den helemaal onder de voet gelopen: 2-8. Luc Daniels en Luc De Rechter wonnen alles en legden meteen de grondslag van deze grote overwinning. Michel De Rechter met één overwinning vervolledigde het sukses van Okapi-A. Een ploeg die het na vier wedstrijden nog altijd zonder punten moet stellen is Triumf-A. Op verplaatsing bij Wetteren-B trokken ze weer aan het kortste eindje. Ze verloren met 7-3 cijfers, na tot 2-2 gelijke tred te hebben gehouden. Kristof Neyt met twee overwinningen zorgde voor twee overwinningen bij Triumf-A. Saey Dimitri scoorde éénmaal. Maar op ande re hulp moesten ze niet rekenen. Zolang de kloof met de andere kandidaat-afda lers niet te groot wordt, is er nog hoop. Twee ploegen die in het klassement niet ver van elkander staan: Teneramonda-A en Sint-Pauwels-B hebben broederlijk de punten gedeeld. In het begin scheen de bezoeker de meeste winstkansen te heb ben: 2-5. Maar de ploeg uit Dendermon de schoot dan uit hun krammen en lieten bijna niets meer gaan. Via het dubbel konden ze nog een drawn vastspijkeren Vooral Lode De Bruyne en Stefhan De Saedeleir waren in hun nopjes. Gustaaf De Proft stond op zijn eentje te schilderen zonder één overwinning. In 4e Afdeling A kreeg BZP de volle lading: 10-0 op Pardaf-C Dat is een zware afstraffing. Weliswaar is Pardaf momenteel de leider in deze reeks, maar langs de andere kant onderlijnt dit toch het probleem bij BZP. Ze staan momen teel nog puntenloos aan de staart van de rangtabel. En dat mag niet blijven duren of het wordt fataal. In de 4e Afdeling B valt Okapi-B op. Thuis won het met hun ogen toe van het bezoe kende St.-Pauwels-C met grote 9-1 cij fers. Aan de bezoekers alleen een eer- reddende overwinning gegund. In de al lereerste wedstrijd verloor de lokale man Johnny Uytenhouwen van Theo Bonne. Maar daarmee moest de bezoeker niets meer oprapen. Thuis zou Okapi-B bij Triumf-D ook gauw weten hoe laat het was. Deze knapen werden naar huis gestuurd met een 7-3 nederlaag in hun valies. Frangois Present won alles, Sylvan Van den Bossche won twee keer en Uytenhove zorgde met een overwinning dat de lokale zege zwaar was afgetekend. Present was de groot meester met opnieuw drie overwinnin gen. Bij de bezoekers liep vooral Bart Boods in de kijker met twee zeges. Leider Pardaf-B heeft het niet onder de markt gehad om het nochtans niet zo hoog geklasseerde BAC-D van de zege te houden. De bezoekers deden het gewel dig goed en tot 3-3 was alles in balans. Dan zou de thuisploeg het opeens beter gaan doen en de bezoekers waren er aan voor hun moeite. André Faems met zijn drie overwinningen bij de bezoekers was de beste man. Bij Pardaf was het vooral Sven Palet en Steur in hun beste doen met twee overwinningen. Dat BAC-C de meeste kansen had om te winnen tegen Triumf-B was geweten en ze hebben er dan ook voor gezorgd dat de bezoekers met 8-2 naar huis werden gezonden. Roni Van Dorsselaere en Dries Faems waren bij BAC niet te klop pen en daarmee legden ze de basis van deze overwinning. In 5e Afdeling C pakte Okapi-C thuis een puntje af van het bezoekende Juvenes-F Aanvankelijk werden ze wel in de achter volging gedreven: 2-4 Na deze periode zou Okapi het beter gaan doen en nog kunnen gelijkstellen na het verwerven van het dubbel. Hugo De Keyser boekte bij Okapi de meeste overwinningen. Bij de tegenpartij noteren we graag de drie overwinningen van Gerda Steeman. BAC-F deed het hier wonderlijk goed. De bezoekers Troelant-C hadden niet minste verhaal bij de sterke thuisploi Er kwamen dan voor de thuisploeg grol 10-0 winstcijfers op het bord. BAC-E v< zijn kant verloor dan weer op Pardaf- met de kleinst mogelijke cijfers: 6-4. 3-3 halfweg kon de wedstrijd nog kanten uit. Pardaf deed het op het la; iets beter: 5-4. In het dubbel haalde lokale formatie het met 2-0 en meft hadden ze de volle buit veroverd. Mach-| teld Van der Reyssen was de beste lol speler. Drie overwinningen. En dat kanj tellen. Een forse zege van KLM die KWB-E eigen terrein ging neerslaan met 1-9 cijfers. Alleen Oelbrandt André koaj de eer redden voor de lokalen. Meer zal er voor de thuisploeg niet in. Dynamica-B en C stonden tegenover el kaar. Dat het winst ging worden voor eerstgenoemde, lag voor de hand. Toch konden de C's nog drie overwinning» laten optekenen. En dat was altijd tegen C. De Mol, de enige die geen enkele wedstrijd kon winnen. Troelant-A blijft het goed doen in deze reeks. Nog geen enkele nederlaag. Deze keer kregen ze thuis Madelon-D te be kampen. En meteen lieten ze een grote 8-2 overwinning optekenen. Na vier wedstrijden 2-2 en dan barste de thuis ploeg los. Zonder dralen wonnen ze dan alles en meteen kwam een grote over winning uit de bus. Troelant-A blijft bo venaan. Eendracht-E en F moesten elkaar ook in de ogen kijken in de sporthal van Bug- genhout. Een spannende wedstrijd is het niet geworden. Daarvoor was de E-ploeg veel te sterk. Dynamica-B trok naar Stekene-E en kon den daar eens bewijzen hun plaats inde rangschikking waard te zijn. Ze wonnen daar met grote 1-9 cijfers. Alleen Conny De Mol liet een steekje vallen in haar wedstrijd tegen Eddy Wymeersch die daarmee de eer voor de thuisploeg red de. Wie ook een klinkende zege vastpakte was Madelon-D die het thuis haalde te gen Stekene-D met 7-3 cijfers. Halfweg nog steeds een gelijke 3-3 score, maar dan sloeg de bezoeker tilt en Opdorp haalde grote cijfers binnen. Vooral Yvan Pieters lag aan de basis van deze zege. Eendracht-E schijnt ook wel uit het goede hout te zijn gesneden. Toen KWB-C er kwam neergestreken lukten ze een 8-2 zege. Iris Breda gaf bij de lokalen de toon aan. Ze won alles Rudolf Cool en Wau- ters Walter zorgden voor de overige overwinningen. Bij de bezoekers stond alleen René Van Bogaert aan het kanon met twee overwinningen. HVC Marathon van het Atheneum. Het was niet gemakkelijk om de enthousiaste bende achter de startlijn te houden (vh) Door midddel van persoonlijke Marathon van het Atheneum. De koplopers zijn al over het 'saske' (vh) sponsoring zamelden alle leerlin gen geld in voor Somalië, een land waar duizenden mensen de honger dood dreigen te sterven in een aan slepende burgeroorlog. Deze aktie, op initiatief van de leerkrachten godsdienst en zedenleer, bracht uit eindelijk ruim 90.000 fr op. Dat be tekent dat alle leerlingen gemiddeld 250 fr aan sponsorgeld samensprok- kelden. Hartelijk dank daarvoor aan alle sponsors en aan de leerlin gen. Het bedrag, dat ver boven de verwachtingen ligt, zal overgemaakt worden aan Artsen Zonder Gren- De wedstrijd zelf Om 12.15 uur hield dr De Nil, leer kracht lichamelijk opvoeding, een laatste briefing over de leerlingen. In een bomvolle turnzaal kregen de deelnemers de laatste praktische richtlijnen betreffende het te vol gen parcours. Vermits de groep zeer heterogeen was (jongens en meisjes van 4 tot 5 leeftijdskatego- rieën) werd vooral de nadruk ge- Marathon van het Atheneum. Dit zijn de eerste achtervolgers (vh) 'egd op het lopen volgens de eigen fysische mogelijkheden en werd ook even een milieubewust gedrag van de leerlingen aangestipt. Je voelde zo de spanning stijgen in de groep. Alsom 12.30 uur direkteur Janssens de start gaf, stortten 350 entoesiaste leerlingen zich in het avontuur. naars vermoeide, maar geiuKKige leerlingen bleven binnenstromen. Indrukken werden nadien bespro ken, prestaties geëvalueerd, geluk wensen en misschien ontgoochelin gen uitgewisseld. Kortom een weer zeer geslaagde uitgave van deze ma rathon, waar de leerlingen nog lang aan zullen terugdenken. Het gaat tenslotte om een mooie prestatie, iets waarover iedereen die deze 7 km al lopend afgelegd heeft zeker fier mag zijn. Uitslag bij de jongens 1. Jürgen Moens 25'01"; 2. Frederik De Proft 25'58"; 3. Roberto Perez Ratia 26'12" en 4. Steve Cammara- ta 26'12". Uitslag bij de meisjes 1. Carolien Joos 30' 12"; 2. Sarah Jacob 34' 13"; 3. Inge Huyck 34' 16". Voor velen onder hen was het ook de eerste keer dat ze deze toch niet te onderschatten afstand lopend zouden afleggen. Van bij de start werd het tempo vrij strak gehouden onder impuls van een kopgroepje van een vijftal, on der wie ook Jurgcn Moens, winnaar van de vorige uitgave van de mara thon. Het was zonder meer duide lijk dat de meeste leerlingen er zin in hadden, want aan het keerpunt zat er nog behoorlijk vaart in de langgerekte bende. Dan kwam ech ter een moeilijke lange rechte lijn. Langs de nieuwe Dender, waar een strakke, koude wind pal in het na deel blies. Geen probleem echter voor de sterksten van het hele lot, die aan een hoog tempo bleven doorlopen. Vooraan wisselden de posities slechts weinig, maar het was spoedig voor iedereen duidelijk dat Jurgcn Moens eens te meer de sterkste was. Hoezeer hij zich ook inspande, moest de veel jongere Frederik De Proft bij de aankomst toch bijna een minuut prijsgeven aan dc ongenaakbare winnaar. In een tijd van 25'01" werd net niet het schoolrekord dat op 24'50" staat ge broken. Een opgemerkte prestatie van Christof Peeters die als eerste leer ling uit de derdes in een mooie tijd van 29'24" over de streep liep. Prachtige wedstrijd ook bij de meis jes, waar de zeer jonge Carolien Joos voor een opmerkelijke presta tie zorgde door te finishen in de scherpe tijd van 30'12". Hiermee eindigde ze in de totaalstand op de 30stc plaats wat schitterend is, ge zien haar ieugdige leeftijd. Voor de tweede plaats klopte Sarah Jacob met slechts enkele seconden Inge Huyck. Gezellige drukte achteraf aan de aankomst, waar nog lang na de win- Marathon van het Atheneum. Daar komen ook de dames (vh) Marathon van het Atheneum. Lopen maar, ten voordele van een Soma tisch hulpfonds (vh) Marathon van het Atheneum. Het gaat nog allemaal redelijk goed. Het ergste moet nog komen (vh) Marathon van het Atheneum. Er kan zelfs nog een glimlach af (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 32