)acm. De Voorpost - 6.11.1992-7 List. De Zieke Zjieratten-Twiekierenniet moet je niet leren wat plezier maken ~~t(a) trkussie-weekeind in Netwerk )p zaterdag 7 en zondag 8 novem- pr organiseert Centrum Netwerk an de De Ridderstraat 28 te Aalst to weekend voor wie op een pretti- t manier wil kennis maken met prkussie. Muziekkennis of erva- ing is geen vereiste om te mogen telnemen. Tijdens deze tweedaag- t worden aanslagtechnieken van |erse perkussie-instrumenten |a. conga, bongo, djembe, sanza, rimba) aangeleerd, samen met ïkaanse en Latijns-Amerikaan- ritmes, men oefent in samenspel iproviseert binnen een gegeven ie. Jan Meel begeleidt de cursis- Deelname kost 1200 of 1080 fr irting). Info: 053/78.89.91. Eetfestijn AKV Wa Des Da Vor Iet Denieuwe karnavalgroep, ontstaan rond ex-karnavalprins Michelleken, ;rl ei organiseert zijn eerste eetfestijn op :nke nferdag 7 november van 18 tot 22 ,seP aur en op zondag 8 november van 11,30 tot 16 uur in de zaal Welkom Boel an de Hoogstraat te Hofstade. Op PP*'" xt menu staan brochetten of vol den- a-vent aan de prijs van 300 fr. sjjeu. tnti-Fascistisch Front Aalst i 14 november organiseert het ;F een totaaldag in het Centrum Sctwerk aan de De Ridderstraat 28 ïAalst. Er wordt een forum geor- jjaiseerd rond immigratie en stem- 'sht. Als sprekers treden op: F. De t van Regenboog, H. Van Her- ABVV, Van Tittelboom ACV, limssef Ben Aboeljeul, N. Van Overloop van Objectief en modera ar is Frans Van Volsem van het lieuwsblad. Er zijn films en optre- c' ens voorzien: Good Mourning, Trotsky's Parfume, Violent Mos- kosJ quitos. Raggea Muffin Sound Sy stem. Vanaf 21 uur is een aanslui tende fuifvoorzien. Deuren openen om 14 uur en om 14.30 uur gaat men van start. Inkom: WK 150 fr, kassa 200 fr (voor de hele dag). Enkel soor de fuif: 80 fr. Debat Rood-Groen In organisatie Wereldwinkels ZO Vlaanderen wordt op vrijdag 20 no vember om 20 uur in Centrum Net werk aan de De Ridderstraat 28 te Aalst een debat georganiseerd tus sen Wilfried DcvTieghere en Ernest Mandel. Regenboog ZO Maanderen-Aalst Op maandag 9 november om 20 uur in't Uilekot aan de Groenlaan 39 te Herzele organiseert Regenboog ZO Vlaanderen-Aalst een bijeen komst. Elke belangstellende is wel kom. Op het agenda staan: akties Openbare Diensten, nationale tref- dagvan 31 oktober (evaluatie), af valverwerking door ILVA. dossier N42 en N45. wat naar 1994 toe in ons gewest en varia. Sint-Maarten op Aalsterse rommel markt Om de veertien dagen wordt in de bloemenveiling Flora aan de Al- brechtlaan te Aalst een rommel markt met tweedehandswagens ge organiseerd. Op zondag 1 novem ber bracht de Sint er ook een be zoek en had geschenken mee voor de kleintjes. De volgende rommel markten gaan door op 15 en 29 no vember. 13 en 27 december. 10 en 24 januari. 7 en 21 februari, 7 en 21 maart. 4 en 18 april. 2, 16 en 30 mei en 13. 27 juni. telkens van 7 tot 18 uur. Toegang: 60 fr. Deelname: 750 fr per stand van 4 lopende meter. Per voertuig betaalt men 350 fr. In fo: 053/77.35.13. Kong Op vrijdag 6 november om 20.30 u treedt de Nederlandse instrumen tale groep Kong op in Centrum Net werk aan de De Ridderstraat 28 te Aalst. Iedere muzikant speelt in een andere hoek van de zaal. zodat een quadrofonisch effekt ontstaat. Met twee gitaren, bas. samples en hoeki ge drumritmes worden funky ritme- patronen gecreëerd, aangevuld met hardcore en house. Toegangsprijs: 250 fr. Reservaties op nr. 053/ 21.58.50. Vluchten kan niet meer Op woensdag 18 november om 20 uurwordt in het Technisch Instituut Dames van Maria in de Onderwijs- straat 2 te Aalst (ingang langs CC De Werf) een animatie-avond geor ganiseerd rond de adventsaktie van welzijnszorg. Onder de algemene ti tel van 'Vluchten kan niet meer', wordt informatie gegeven over vluchtelingen in Aalst, worden ge tuigenissen van vluchtelingen ge hoord en worden er liederen om trent het tema gezongen. Voor, na en tussendoor zijn standjes voor zien van Welzijnszorg, Migranten- werking, Wereldwinkel, Natuurvrienden reiken opnieuw mi lieutrofee uit Elk jaar reikt de vereniging de Na tuurvrienden Aalst een milieutro fee uit aan de personen of vereni gingen die het afgelopen jaar een wezenlijke bijdrage leverden tot een algemeen milieubewustzijn in Aalst. Die prijs kan ook gaan naar in Aalst wonende personen, die zich ook buiten de grenzen van Aalst verdienstelijk maakten via akties, geschiedkundige en wetenschappe lijke publikaties of rekreatieve akti- viteiten. Politiekers worden voor de prijs uitgesloten. Met deze prijs, een kunstwerk, poogt de vereniging het algemeen milieubewijstzijn in de regio te stimuleren. De prijs 'Na tuurvriend van hel jaar' zal op vrij dag 11 december in het Gerstenhof te Erembodegem worden uitge reikt. Kandidaturen hiervoor die nen voor 21 november te worden ingediend bij het bestuur in de Groenstraat 63 te Aalst. Info: 053/ 78.73.52. Homo- en lesbiènnewerking Aalst krijgt vaste vorm De vernieuwde homo- en lesbièn newerking voor de Aalsterse regio is 1 jaar oud. Wat voorzichtig begon als een vrijblijvend initiatief - een vaste wekelijkse ontmoetingsavond in café De Bathyscaaf aan de Meu- leschettestraat - heeft inmiddels vaste vorm en een naam gekregen. De groep 'Vice Versa' wil homo's en lesbiennes uit de noodgedwon gen anonimiteit halen en een echte thuishaven geven waar ze terecht kunnen voor een drankje en een babbel met gevoelsgenoten en sim- patisanten. De babbelkroeg is over wegend maandagavond open. Van af januari wordt dit ook woensdag avond. Om hun 1-jarige verjaardag teacht-bij te zetten organiseert 'Vi ce Versa' op zaterdag 7 november een fuifin de Bathyscaaf om 21 uur. Op het programma staan nog een Veilig Vrijen Videoshow op 13 no vember en een nieuwjaarsreceptie op 6 januari '93. Info: 053/78.42.79 of 053/77.25.05. Tekeningen en grafiek Op zaterdag 7 november wordt om 20 uur in het Vredeshuis aan de Zonnestraal 26 te Aalst de tentoon stelling geopend van tekeningen en grafiek van Marijke Vander Eist. lerares aan de afdeling vrije grafiek van de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. De ten toonstelling is verder te bekijken tot 30 november. Op dinsdag van 11 tot 15 uur, op woensdag, donderdag en vrijdag van 11 tot 17uurenop zater dag van 11 tot 18 uur. Marijke zal persoonlijk aanwezig zijn op zon dag 8,15, 22 en 29 november van 15 tot 18 uur. Wat willen wij: vrede of rechtvaar digheid Op maandag 16 november om 14.30 uur organiseert de Aalsterse Aka demie voor Senioren een debatses sie rond dit tema in de Sint-Anna- zaal, Roklijf 4 te Aalst. Het wordt een enige gebeurtenis met als emi nente gastspreker Mgr. A. Luyster- man, Bisscnop van Gent. Het on derwerp dal aan de orde wordt ge steld is bijzonder aktueel. Toe gangsprijs blijft buiten abonne ment: 1CX) fr voor KBG-leden of BAC-Senior Card. 120 fr voor hou ders Plus-3-Pas en 140 fr voor ande re deelnemers. Info: 053/62.23.81. Kursus overlevingszwemmen vol wassenen - Vlaamse Zweinweek In het kader van de Vlaamse Zwem- week organiseert Stad Aalst in het Stedelijk Zwembad een kursus voor volwassenen voor het behalen van het brevet van overlevingszwem men. Als toelatingsvoorwaarden worden 200 m zwemmen en 1 mi nuut watertrappen gesteld. De les sen worden gemengd gegeven op maandag 9, dinsdag 10, donderdag 12 en woensdag 18 november. De brevetafname is gepland op zater dag 21 november om 12 uur. De uren van de kursus zijn afhankelijk van het aantal inschrijvingen. Deel name is gratis (enkel toegang tot zwembad wordt betaald). Meebren gen: lange broek en hemd met lange mouwen. Men kan vooraf inschrij ven tot 6 november. Inschrijvings formulieren zijn te krijgen aan de kassa van het zwembad. Kursus overlevingszwemmen jeugd - Vlaamse Zwemweek Voor de jeugd tot 16 jaar worden ook vormingskursussen tot het be komen van het brevet overlevings zwemmen gegeven in het Aalsterse Stedelijke Zwembad. Toelatings voorwaarden: 200 m zwemmen en 1 minuut watertrappen. Er worden vijf lessen gegeven op 9,10,12,13 en 18 november. Brevetuitreiking ge beurt op zaterdag 21 november om 12 uur. Uren van de kursus zijn af hankelijk van het aantal deelne mers. De deelname aan de les is gratis. Vooraf inschrijven tot 6 no vember in het Stedelijk Zwembad. Formulieren zijn te krijgen aan de kassa. Kinderprondelmarkt In het kader van de Vlaamse Zwem week wordt op het balkon van het Stedelijk Zwembad op 15 novem ber van 9 tot 12 uur een kinderpron delmarkt gehouden. Deelname is gratis. Kinderen tot 16 jaar worden voor deelname toegelaten. Een zwemticket geeft recht op gratis be zoek aan de prondelmarkt. Geen zwemticket kost de ingang 20 fr. Wie wil deelnemen moet wel vooraf inschrijven - tot 9 november - aan de kassa van het zwembad. De plaat sen zijn beperkt. 400 precolumbiaanse voorwerpen van een uitzonderlijke estetische waarde wil de tentoonstelling aan tonen dat het om kunstwerken gaat die tot het beste behoren wat ooit door de mens is voortgebracht. Als voorsmaakje is er om 14 uur een voordracht waarna de tentoonstel ling bezocht wordt. De autocar ver trekt om 13.15 uur vanaf de Sint- Annazaal, Roklijf, Oude Gentbaan, Aalst. De deelnemingsprijs be draagt 450 fr (VTB-leden) of 500 fr (reis, voordracht, toegang). Vooraf inschrijven bij Geert Van Cleem- put, 053/78.06.34 en het bedrag overmaken op rekeningnummer 000-1558980-93 of 428-0097701-55 van VTB-VAB afdeling Aalst. Najaarskoncert van de Koninklijke Symfonische Kring Aalst Door Een dracht Groot Het bestuur en de leden van de Ko ninklijke Symfonische Kring Aalst Door Eendracht Groot hebben het genoegen u mede te delen dat hun traditioneel najaarskoncert plaats heeft op maandag 23 november 1992 om 20 uur in het CC De Werf, Molenstraat 519300 Aalst. De deu ren worden geopend om 19.30 u. Zoals steeds werd opnieuw een evenwichtig programma samenge steld dat iedere aanwezige een aan gename muziekavond moet kunnen bezorgen. Naar aanleiding van het Rossini-jaar wordt het koncert ge opend met één van zijn bekendste ouvertures, nl. 'De Barbier van Sevilla'. Van de Engelse komponist Eric Coates wordt vervolgens de driedelige orkestsuite 'London Every Day' uitgevoerd. Deze mu ziek is echt British, vlot, meesle pend met mooie melodische motie ven. Het eerste programmagedeel te wordt afgesloten met een werk van eigen bodem, van de hand van de Waaslander Werner Van Cleem- Aalst. Sven De Cremer als nr 1 en Kris Seminckalsnr2. Het Sint-Maarteninsti tuut organizeerde een jeugdcross in het Osbroekpark. Dit is het ereschavotje (a) Duivenshow Op zaterdag 7 november organi seert het Beschermkomitee voor het Gehandicapte Kind in 't Ka steeltje te Hofstade een duiven- ïandicapte te Hofsta' show. Vanaf 16 uur stellen tiental len duivenliefhebbers elk een aan tal prijsduiven tentoon. De verkoop van de dieren en de tombola komt ten goede aan de werking van het beschermkomitee dat zich ten volle inzet voor de maatschappelijke ont plooiing van mentaal gehandicapte kinderen. Vanaf 17 uur kan men in het restaurant van het internaat te recht voor brochetten of stoverij met frieten aan 200 fr. Info: 053/ 21.37.03. Toeristische diavoorstelling over het onbekende Japan Op vrijdag 13 november om 20 uur presenteert de Aalsterse VTB-af- deling in de Sint-Annazaal (Rok- lijf/Oude Gentbaan, Aalst) een toe ristische avond over Japan. Voor de meeste westerlingen blijft de kennis over Japan beperkt tot stereotiepe beelden en begrippen als tee server ende geisha's, harakiri plegende sa moerai, dikbuikige sumoworste- laars en waanzinnige kamikazepilo ten enerzijds en kommerciële pro- dukten als Toyota, Honda, Fuji, Akai e.d.m. anderzijds. Wereldrei ziger en voordrachtgever Gerard Hendrickx toont ons net werkelijke gelaat van Japan in een leerrijke, boeiende en estetische diareporta ge, zoals we dat van hem gewoon zijn. Na de vertoning vertelt VTB- reisleicr Johan Haentjens. die pas uit Japan is teruggekeerd, over zijn ervaringen. Alle deelnemers nemen gratis deel aan een tombola. De toe gangsprijs bedraagt 80 fr (VTB)le- den) of 100 fr. Bezoek aan de tentoonstelling Schatten uit de Nieuwe Wereld Op zondag 15 november bezoekt VTB-VAB Aalst de tentoonstelling 'Schatten uit de Nieuwe Wereld', één van de mooiste exposities die ooit in het Museum voor Kunst en Geschiedenis in het Brusselse Ju belpark te zien waren. Het is een tentoonstelling over 4000 jaar kui tuurgeschiedenis, over bekende maar vooral onbekende beschavin gen uit een gebied van Alaska tot Chili en van vóór de komst van de Europeanen in 1492. Met meer dan put. Balletflitsen is een werk waar mede hij in 1972 de kompositieprijs won van de Provincie Luik. Het is een eigentijds werk, vol verrassende elementen en expressieve gedeel ten dat herinneringen oproept aan Jacques Offenbach. Na de pauze horen wij de Aalstenaar Jan Welle- kens, gewezen lid van het BRT Sym fonisch Orkest, als cello-solist in 'Kol Nidrei' van Max Bruch. 'Kol Nidrei' is een joodse klaagzang waarin de warme klankrijkdom van het solo-instrument tot volle uiting komt. Het koncert wordt beëindigd met de overbekende grote balletsui te 'De Notenkraker' van P. Tschai- kowsky, waarvan alle taferelen door elke muziekliefhebber zijn bekend, met de meeslepende 'Bloemenwals' als hoogtepunt. Een stevige brok romantische muziek die niemand onberoerd kan laten. Het orkest staat onder de leiding van Octaaf Boone en de presentatie wordt ver zorgd door Freddy Caudron. De toegangsprijs voor de leden, met re- duktiekaart, bedraagt 150 bfr, voor de niet-leden 250 fr. Reservatie aan de Balie van De Werf. Jebron aktiviteiten Vrijdag 6 november om 20 u: in een aula van de Gentse Universiteit (Blandijnbcrg) toespraak van bis schop Gaillot van Evreux, auteur van het bekende boek: Als de kerk niet dient, dient ze tot niets. Dit initiatief gaat uit van vzw De Oever en Bevrijdend Woord. Zaterdag 7 november om 18.30 u: liturgische viering in de begijnhof kerk: derde in de reeks 'terugke rend vooruitzien', ditmaal rond 'Izaak, de overledende'. Na de vie ring is er zoals steeds tijd en ruimte voor gesprek en ontmoeting. ZondagS november: boswandeling. Hierover meer informatie in Jebron i.s.m. vzw De Oever. Woensdag 11 november: gemeente- beraad i.s.m. vzw De Oever. Ter gelegenheid van de grote jaarmarkt wordt naar jaarlijkse gewoonte op nieuw soep verkocht ten voordele van de 11.11.11-aktie. Donderdag 12 november om 20 u: Egra i.s.m. vzw De Oever. Vrijdag 13 november om 19.30 u: samenkomst van de 15 jongeren: we zullen samen werken aan de voorbereiding van de viering van 30 januari rond het tema: Kerk en jon geren. Hopelijk zijn we met veel jongeren om rond dit tema een eer ste brainstorming te houden. Zaterdag 14 november: 14 tot 16.30 u: bijbelnamiddag onder begelei ding van Paul De Witte in het Je- bronhuis (i.s.m. vzw De Oever). Om 18.30 u: vierde viering in de reeks 'teruglezend vooruitzien', rond de figuur van Abraham De Aartsva der. Na de viering in de Begijnhof kerk is er zoals steeds mogelijkheid tot gesprek en ontmoeting in het Jebronhuis. Maandag 16 november: om 20 u: redaktieraad. Fakkeltocht voor de vrede Op dinsdag 10 november 1992 om 19.30 u organiseert een breed sa menwerkingsverband van vereni gingen en groeperingen - naar jaar lijkse traditie - de 15e Fakkeltocht voor de vrede. Op de vooravond van de zoveelste verjaardag van de wa penstilstand van 11 november 1918 worden alle Aalstenaars uitgeno digd om uiting te geven aan hun onwankelbare vredeswil. Vrede is immers geen verworvenheid, maar moet voortdurend verdedigd wor den. De huidige generatie wil nooit meer geslachtofferd worden zoals hun ouders in '40-'45 of hun groot ouders in '14-T8. Op teveel plaat sen in de wereld worden nog men sen afgeslacht, heerst er nog onver draagzaamheid. De fakkeltocht wordt een vredestocht doorheen de Aalsterse centrumstraten, als alter natieve 11 novemberherdenking, met fakkels van de herinnering en als symbool van onze vaste wil: 'nooit meer oorlog'. Samenkomst voor iedereen op de Grote Markt te Aalst om 19.30 u. Postzegelkring Land van Aalst De eerstvolgende aktiviteiten gaan door op 12 november en 26 novem ber in het gebruikelijke lokaal. Info: Jozef Van den Borre, Blekestraat 94 te 9308 Hofstade, tel. nr. 053/ 70.32.06. Alle filatelisten zijn steeds welkom. Permanent sekretariaat voor soci aal dienstbetoon De eerstvolgende zitdagen gaan door op 11 november van 15 tot 16 uur en 25 november van 18 tot 19 uur. Zoals steeds in het lokaal links achteraan de dreef (ingang Sint-Jo zefbasisschool) tussen de Kapucij nenkerk en 't Capucientje op de hoek van de Sint-Jobstraat en de Kapucijnenlaan. Afspraak vooraf is niet vereist. Aktuele internationale politiek De jongsocialisten, afdeling Aalst, nodigen alle geïnteresseerde jonge ren uit in hun politiek praatcafé rond bovenstaand tema te komen debateren en luisteren naar de gast spreker Willy Claes, minister van buitenlandse zaken. Het politiek café gaat door op vrijdag 6 novem ber om 20 uur in het Volkshuis aan de Houtmarkt 1 te Aalst. Kamavalesbattementen Op zaterdag 7 november: bal Eire in de Sint-Annazaal, St.-Mertenfuif van de Schoimers in 't Kapelleken. Op zaterdag 14 november: Matot- tenbal in de Sint-Annazaal, k^arna- valbal Pretensje in 't Kapelleken, karnavalbal Plansjeipoepers in de Nieuwe Madeion op de Grote Markt. Op 27, 28 en 29 november: Carré Prinsengarde in de Sint-Annazaal. 'Leven zoals voorheen' vóór en na borstoperatie Wegens de belangstelling en be langrijkheid van deze zelfhulpgroep is er een volgende algemene samen komst voorzien op zaterdag 7 no vember om 14 uur in de refter van het St. Emanuelziekenhuis, Weg voeringstraat te Wetteren. Tijdens deze samenkomst zal het tema che- moterapie behandeld worden. Alle dames, juffrouwen, alsook de echt genoot, worden uitgenodigd. Deze samenkomst wordt u zeer warm aanbevolen. Voor informatie: 091/ 69.29.18. in de zaal Ons Huis aan de Hoog straat 86 te Baardegem, de opvoe ring gaan bijwonen van het toneel stuk 'De Lege Cel' van René Swar- tenbroeckx, gebracht door de Baar- degemse toneelgroep Hoop in de Toekomst. Het verhaal gaat over de liefde tussen een Vlaamse jongen en een migrantenmeisjc. Dit alles kent een tragische afloop door toe doen van de vader van het meisje die voor zijn dochter andere plan nen had. Een verhaal van kalverlief de, dood en botsing tussen twee we relden, geschreven in de jaren 70 maar aktueler dan ooit. Het verhaal werd ook verfilmd door de BRTN en bestaat ook als jeugdboek. De opvoeringen beginnen telkens om 20 uur behalve op zondag, dan gaat het doek op om 19 uur. Plaatsbe sprekingen kunnen nog telefonisch op nr. 052/35.75.62. De Lege Cel, opvoering van Hoop in de Toekomst Nog op vrijdag 6, zaterdag 7, zondag 8 en dinsdag 10 november kan men Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 8 novem ber van 9.30 u. tot 12 u. in de grote zaal van het Parochiehuis. K.V.L.V. Kinderfeest: zondag 8 november te 15 uur in de grote zaal van het Paro chiehuis. K.A.V. - hobbynamiddag: maandag 9 no vember te 13.30 u. in de grote zaal van het Parochiehuis; - les: «Hardanger» Noors borduur werk: maandag 9 november te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochie huis. - gespreksavond: «Verslaving bij kinderen»: donderdag 12 november te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Naailes Dinsdag 10 november te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. AA groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 11 novem ber te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. B.GJ.G. Ledenfeest: zaterdag 14 november te 15 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. Jaarlijks Ceciliakoncert Op zaterdag 14 november 1992 te 19.30 uur stipt in lokaal «Zaal Eek hoorn», Brusselbaan 155, Erembo degem: jaarlijks Ceciliakoncert van de K.F. St. Cecilia Erembodegem. Eerste deel: Koncertband St. Ceci lia Teralfene, dirigent de heer Jos Rossignol. Tweede deel: Koninklijke Fanfare St. Cecilia Erembodegem, dirigent de heer Raymond Merckx. Presentatie: Pierre Luyts. Ceciliafeesten Zondag 22 november 1992: Programma: - Bijeenkomst om 10 uur in lokaal «De Eekhoorn»; - Om 10.30 u.: korte optocht met muziek; - Om 13.30 u.: jaarlijks feestbanket met op het menu: krabsla, tomaten- roomsoep, rundsgebraad met sher ryroomsaus, groentenkrans en kro ketten, koffie en gebak. Deelnameprijs: 650 fr. Inschrijving vóór dinsdag 17 no vember 1992 bij de bestuursleden of in het lokaal «Zaal Eekhoorn» is noodzakelijk! Davidsfonds Erembodegem Zondag 29 november 1992 vertrek ken de geïnteresseerde DF-leden en andere belangstellenden met ei gen vervoer naar de tentoonstelling «Van silex tot chip» in het kompleks «Tentoonstellingen Het Gasthuys» te Leuven. Vertrek om 13 uur aan de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk. Toegangsprijs voor DF-leden: 120 fr. Belangstellenden gelieve kontakt op te nemen met Joris Taeleman, Kleistraat 93a, Erembodegem, 053/66.30.30 of André De Quick, Heuvel 72a, Erembodegem, 053/ 77.51.05, zodat er, naargelang het aantal deelnemers, een geleide rondleiding kan gereserveerd wor den. Aalst. De kok van de Zieke Zjieratten-Twiekierenniet aan het werk (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 7