Beleidsnota moest OCMW-begroting 1993 van Erpe-Mere verdedigen ÉÉN NAAM, EEN NIEUWE BANKFILOSOFIE CITIBANK OP 9 NOVEMBER 1992: CITIBAN<0 Molenstraat 1 7 AALST Tel. 053/77.72.28 053/70.27.13 053/71.02.02 Aalst. Toneelvereniging Vast als Eik uit Hofstade pakte uit met 'Play it agai Sam'. Deze biezonder genietbare voorstelling kan nog bijgewoond worden a 14. 15, 20, 21 en 22 november in het parochiaal centrum van Hofstade (al Na de goedkeuring van een begrotingswijziging van het OCMW legde voorzitter D.Vindevogel zijn beleidsnota voor om zijn begroting voor 1993 te laten goedkeuren. Onafgezien van enkele opmerkingen werd ze trou wens unaniem goedgekeurd en kreeg hij de traditionele gelukwensen mee van zijn vroegere kollega's. Hiervoor had men zich echter al akkoord verklaard met het onderschrijven van een toetredingsmotie tot de Staten- Generaal over de kwestie ex-Joegoslavië. Bij deze toetreding verbond raads lid J. Van Der Steen de voorwaarde dat men, als het geval zich zou voor doen, ook in eigen gemeente blijk zou geven van Pro demokratie en tegen extremisme, vooral omdat er 'dergelijke stromingen in Vlaande ren opereren maar gelukkig nog niet in Erpe-Mere. Als het ooit voor eigen deur gebeurt moet men ook in die zin optreden'. De stelregel die voor ex-Joegoslavië geldt, werd nog enkel aangehaald tijdens de afhan deling van de agendapunten. OCMW-begroting Zoals het tegenwoordig wettelijk voorgeschreven wordt, kwam voor zitter D. Vindevoghel via een be leidsnota zijn OCMW-begroting verdedigen. Naast het feit dat in Erpe-Mere 19 personen aanspraak maken op het statuut van politiek vluchteling waren er toch enkele prioriteiten waarbij de nadruk ge legd werd op de bestrijding van de armoede, die er nog steeds heerst als men de cijfers voor steunverle ning bekijkt. Om de problemen te gen te gaan wil de OCMW-raad 'zichzelf de verplichting opleggen om op een creatieve wijze naar structurele oplossingen te zoeken, voorkomen dat sommigen zich zou den nestelen in de sociale hulpverlening' maar toch wil men meezoeken naar alternatieve oplos singen voor deze kategorie van mensen. Het huisvestingsprobleem heeft volgens de OCMW-raad zijn oor zaak in het feit dat bij goedkope huurwoningen alle elementair kom fort ontbreekt, dat de prijzen voor leefbare woningen te hoog zijn en dat voor de huurwoningen van de sociale bouwmaatschappijen de wachtlijsten te lang zijn. Daarom belooft men in Erpe-Mere een 'krachtig en sociaal huisvestingsbeleid' uit te bouwen. In de sektor van de bejaardenzorg is een dienstennet uitgewerkt voor thuisverzorging van bejaarden. Daarbij richt men zich vooral op de samenwerking met het gemeente bestuur. Via een Lokaal Samenwerkingsin itiatief Regio Aalst wil men de 'eer ste lijnshulp' aanpakken. Wat de bouw van de serviceflats betreft 'hoopt' men in het voorjaar tot de aanbesteding te kunnen overgaan van de afbraakwerken van het ex- gemeentehuis te Mere. Voor vol gend jaar voorziet men tevens een half miljoen om de OCMW-lokalen herinterichten om de hulpbehoe venden beter te kunnen ontvangen. Dank zij een nieuwe funktie kan men in een basis-informatiedienst terecht dat eventueel het doorgeef luik zal zijn naar andere diensten. Cijfers Vermits er meer aanvragen voor hulp binnenkomen en er diverse ge zinnen onder de armoedegrens zou den leven in Erpe-Mere vroeg raadslid C. De Brouwer of voorzit ter Vindevoghel daarover cijfers kon meedelen, maar dit kon even wel niet omdat er geen statistische cijfers over bestaan. Wel wist hij te vertellen dat de kosten stijgen wat moeilijkheden met zich brengt. Het is trouwens overwegend bij onze be jaarden dat de armoedegrens over schreden wordt. Dat er een verschil is tegenover vorig jaar ontkende hij niet 'maar het gaat meer om bedra gen die moeten verhoogd worden. Er zijn meer aanvragen om in te springen voor de huurwaarborg die men soms moeilijk kan betalen om dat het vaak om een groot bedrag gaat. Daarbij komt nog het feno meen dat meer alleenstaande vrou wen op het OCMW beroep doen omdat ze moeilijk werk vinden'. Niettemin drong raadslid De Brou wer op meer cijfermateriaal aan en stelde ook vast dat de bedragen voor de begroting 1993 niet opge trokken waren, waarvoor men in het OCMW duidelijk geopteerd heeft. Maar dit gebeurt in de optiek om volgend jaar het budget van maand tot maand te spreiden. Raadslid Van Pollaert stelde voor om de direkte steun tot meer dan het dubbele op te trekken, maar dit is blijkbaar wettelijk niet mogelijk maar toch wil men met deze sugges tie volgend jaar rekening houden. Raadslid J. Van Der Steen had eni ge kritiek op het voorstel tot een sociaal huisvestingsbeleid maar bin nen het OCMW spreekt men alleen van opties hieromtrent en zijn de aanbrengers van de problemen naar het gemeentebestuur, zoals de nieuwe wet het voorschrijft. Toch vond Van Der Steen dit soort beleid maar niets behalve de serviceflats en vond hij dat 'uit de uitleg een groot beleid blijkt maar uit de cijfers niets. Wij mogen centen geven maar we mogen niet weten wat het OCMW er mee doet. Het zijn alle maal mooie woorden' en hij ver wacht geen wonderen van het sa menwerkingsverband dat een ver betering en een besparing terzelf- dertijd zou zijn vooral omdat men over minder middelen beschikt. Volgens voorzitter Vindevoghel kan dit wel gerealiseerd worden door efficiënt je werken en met kleinigheden elkaar helpen en kom- bineren. Er zijn trouwens geen fi nanciële gevolgen aan verbonden. Dit beaamde CVP-fraktieleider Van Vaerenbergh omdat er 'veel diensten aan verbonden zijn die er die bijkomstige service nog willen bij oplossen. Ook hij vond dat de beleidsnota ambitieus opgevat is maar dat er toch veel goeds in zit. Opvallend is toch dat de toelage van de gemeente elk jaar stijgt en voor 1993 ruim 19 miljoen zal bedragen. Ruim tien miljoen zal worden be steed aan de diensten voor gezins- en bejaardenhulp, de maaltijden en de poetsdienst. Voor het toekennen van het bestaansminimum wordt 5,6 miljoen voorzien en nog eens drie kwart miljoen voor dienstverlening in speciën en in natura. Komitees OCMW Het OCMW vroeg ook om het huis houdelijk reglement te wijzigen om de bevoegdheden van het vast bu reau aan te passen en daarbij een komitee op te richten in verband met de serviceflats en de sociale die uit vier leden zou bestaan. Hierop deed raadslid C. De Brouwer het voorstel om in beide komitees alle frakties te vertegenwoordigen en daarom het aantal leden te ver hogen. Dit betekende dat hij ver zocht om de VU-fraktie inspraak te laten hebben daar waar zij nu niet vertegenwoordigd zijn. Burgemees ter was akkoord om het voorstel aan de OCMW-raad voor te leggen en een voorstel om het agendapunt af te voeren had tot gevolg dat LVB en VU hiermee akkoord gingen terwijl de SP zich onthield en de meerder heid tegenstemde. J. Van Der Steen wilde in dit verband het 'spelletje niet meespelen' en verwees naar de mooie intenties van de 'Joegoslavi sche democratie van daarnet die ver te zoeken is'. Het oorspronkelijk agendapunt werd alleen door de meerderheid goedgekeurd terwijl nu de LVB een onthouding weergaf terwijl de VU en SP tegenstemde, poetshulp. Deze dienst zal uitgs Samenwerking brei<! worden en er zul!en geco s aangeworven worden m Er werd unaniem goedgekeuring halve prestatie. Na een overee verleend aan een besluit die de sa- komst za, het 0CMW de hulpver! menwerking inhoudt tussen het ning toekennen. OCMW en het gemeentebestuur in verhand met het verstrekken van Aalst. Om het gedeelte van de Kattestraat tussen Grote Markt en de Ridderstraat volledig verkeersvrij te maken, werd het parkeerpje Heilige Geestkapelruine langs de zijde van de Katte&mat mgt hetonblokh afgesloten (a) 10-13.11.1992- De Voorpost FBI Op 9 november 1992 bekrachtigt Citibank een belangrijke evolu tie: de herpositionering van haar netten Famibank en Banque Sud Beige, die worden gefusioneerd onder één enkel mondiaal label: Citibank. Bij deze gelegenheid pakt de bank ook uit met een nieuw globaal bankconcept: 'Citibanking'. Op de drempel van 1993 betekent dit voor België een heuse pri meur: een bank, volledig geïnte greerd in een paneuropees net werk, met een naam die wereld wijd bekend is en met een inter nationale aanwezigheid. Een bank die een nieuwe kijk heeft op de relatie met zijn klanten, met een uitgebreid en kwalitatief gamma produkten en diensten, uniform in Europa en de hele wereld. Het doel van Citibank is duidelijk. Wereldwijd een duidelijk identifi ceerbaar netwerk opbouwen met dezelfde infrastructuur, met ge standaardiseerde toegangsme chanismen en identieke agent schappen, opdat de klant er zich steeds thuis zou voelen. Citibank biedt de klant ook in zijn eigen agentschap een unieke en per soonlijke service met produkten die zijn afgestemd op de plaatse lijke markt: 'a local service on a global scale'. Eén enkel Citibank-label in België Citibank is al in België aanwezig sinds 1962. Op 9 november 1992 worden de agentschappen van de twee netten van de groep, Fami bank en Benque Sud Beige, om gedoopt tot Citibank. Voortaan krijgen de 500.000 klanten van Citibank Belgium N.V. in hun agentschap één enkel uithangbord in rood en blauw te zien. Daarmee is een belangrijke stap vooruit gezet, in navolging van wat de Amerikaanse bank- groep reeds doorvoerde in andere Europese landen, Duitsland op kop, met het oog op de unifor- misering van haar wereldwijd netwerk. Eén bank, één netwerk, één naam. Dat is de nieuwe realiteit voor de 62 Citibank-agentschap- pen. Daarnaast behouden de 130 afgevaardigde agenten hun ei genheid en blijven zij het Fami- bank-logo voeren. De naam Ban que Sud Beige, daarentegen, ver dwijnt definitief uit het Belgische banklandschap en ruimt baan voor het Citibank-logo. Citibanking in België: een nieuwe bankrelatie, gestandaardiseerde diensten in heel Europa De naamverandering is een mijl paal in de geschiedenis van Citi bank. 9 november 1992 werd ook uitgekozen om in België van wal te steken met de nieuwe wereld strategie van Citibank ten aan zien van de consument. Een nieuwe globale klantenbena dering, een nieuwe visie op de aangeboden diensten, een nieu we dynamiek op het vlak van de produkten... De Citibanking-stra- tegie berust op negen krachtlij nen. Het belang en de originali teit ervan schuilen in de combina tie van de diensten, die geleide lijk worden gestandaardiseerd in heel Europa. De voornaamste kenmerken: deze diensten zijn 24 uur op 24 uur toegankelijk en de bankverrichtingen worden aan zienlijk vereenvoudigd. De objectieven van Citibanking-, de relatie met de klant privilegië ren en het globaal beheer van zijn vermogen vergemakkelijken, de bankdiensten vrij en perma nent toegankelijk maken, en dit 24 uur op 24, zowel in de eigen woonplaats als overal ter wereld. Dat wordt mogelijk door nieuwe krachtige technologieën, een be tere informatie en produkten van topkwaliteit. Met Citibank wordt bankieren een flink stuk eenvoudiger. Het wordt een dagdagelijkse handeling. Elke Citibank-klant zal beschik ken over dezelfde algemeen er kende bankkaart, de Citicard, die hij 24 uur op 24 kan gebruiken, waar ook ter wereld - Hong Kong, New York of Brussel. De klant kan daarvoor gewoon ge bruik maken van de telefoon (Ci- tiphone Banking) of van het auto matische banksysteem (Citicard Banking Centers). Hij wordt dan geholpen in zijn eigen taal en op Staten, in Azië, in Zuid-Amerika en in Europa. Als 'retail bank' is zij aanwezig in 37 landen met in totaal 1.666 agentschappen. Ze staat ten dienste van 13,8 miljoen gezinnen, waarvan 3 miljoen - dat is meer dan een vijfde - in Europa. In de EEG is de bank stevig gevestigd in Duitsland, Bel gië, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittannië, Luxemburg, Nederland en Spanje. Vandaag wil de bank onder één enkel internationaal label dezelf de waaier van bankprodukten en -diensten aanbieden in Europa. In die optiek wil Citibank in de nabije toekomst haar aandeel op de Europese markt verdubbelen. Ze mikt daarbij op een klanten groep van 6 miljoen gezinnen binnen de Gemeenschap. precies dezelfde manier als in zijn eigen agentschap. Alles wordt kinderspel: plaatselijk geld op vragen in Madrid, stortingen ver richten vanuit Bonn, zijn rekenin gen raadplegen in Athene... In België werd al enkele maan den geleden van start gegaan met het invoeren van Citibanking. En kele fasen werden reeds gecon cretiseerd, andere ontwikkelin gen en verfijningen zullen de komende maanden worden door gevoerd. Eind 1993 zullen alle elementen van de nieuwe bankfi- losofie operationeel zijn. Citibank: de enige Europese bank Als bankgroep met het meest uit gebreide netwerk ter wereld, is Citibank actief in de Verenigde

De Voorpost | 1992 | | pagina 10