De Voorpost Mensen, mensen, daar staat nogal wat in TV-Ekspres deze week. Provinciaal Jeugdsolistentornooi in Dendermonde Provinciepersoneel van Zeeland op bezoek in Dendermonde Regionale Televisie heeft Raad van Bestuur Wintergala Rijbaan Piet te Dendermonde Regionale televisie zoekt leden Pianiste Vessela Diakova koncert in Lokeren Drielingen, vierlingen, vijflingen en meer... de kindervreugde van Jambers. Johnny Voners is flauwe grappen beu. Chantal uit "Baraka" ergert zich dood aan het "Eenzame hartenburo". Erik Van Neygen, ex-leraar Nederlands, zit in "Tien voor taal". HEBT U EEN HUIS TE KOOP? r En natuurlijk de beste programma-overzichten; Louis De Lentdecker; Kruiswoordraadsel; etc... TV-EKSPRES. PAAR HEB JE TENMINSTE WAT AAN. 16- 13.11.1992- De Voorpost Ieder jaar rond deze tijd organi- zeert het Muziekverbond van Bel gië het Jeugdsolistentornooi. De bedoeling is jonge muzikanten de kans te geven om onderling hun ta lenten te toetsen. In een eerste ronde worden provinciale tornooi en georganizeerd. De laureaten hiervan komen dan in een nationale finale. Voor het provinciaal tornooi van Oost-Vlaanderen werd dit jaar de organizatie toevertrouwd aan de Jeugdharmonie 'Dynamic' Dender monde. Daar waar voorheen deze provin ciale wedstrijden in de regel plaats hadden in Gentbrugge. heeft de raad van bestuur dit jaar gekozen voor Dendermonde. De naambe kendheid van de Jeugdharmonie 'Dynamic' zal hier voor een aan zienlijk deel tussenzitten. Het wordt dus een dubbele uitdaging voor "Dynamic": voor het eerst een solistentornooi perfekt organizeren en er bovendien nog enkele van de eigen muzikanten naar een plaats in de nationale finale te loodsen. Reeds geruime tijd werden de ver schillende zalen in het stadhuis te Dendermonde ingehuurd voor za terdag 14 november. In de kleinere zalen kunnen de deelnemers indivi dueel de laatste hand leggen aan hun voorbereiding. De uitvoering zelf vindt plaats in de Ros Beiaard zaal vanaf 13.00 uur. De jonge solis ten zullen zich voorstellen aan een vakkundige jury, bestaande uit 5 be roepsmuzikanten. De deelnemers zijn ingeschreven in alle bestaande graden en bespelen zowat de meest voorkomende instrumenten. De Jeugdharmonie 'Dynamic' heeft voor dit tornooi een biezonder in spanning geleverd. Een harmonie die in amper enkele jaren kwalita tief zo een opgang heeft gemaakt moet normaal ook over een aantal individuele talenten beschikken. Om deze teorie aan de praktijk te toetsen hebben 16 leden van "Dynamic" zich ingeschreven. Reeds enkele weken zijn ze druk aan de studie, bijgestaan door diri gent Geert Baetens en de eigen be geleider van "Dynamic" Nick Aga. Uiteraard wordt er gehoopt dat meerdere Dendermondenaren zul len kunnen doorstoten naar de fina le van het Nationaal Jeugsolisten- tornooi op 29 november in Jezus- Eik. Voor de Dendermondse muziek liefhebbers is er met dit jeugdsoli stentornooi alweer wat anders te beleven. Wie van individuele muzi kale hoogstandjes houdt, kan op za terdag 14 Novenber vanaf 13.00 uur in de Ros Beiaardzaal de meest ge talenteerde jonge muzikanten uit Oost-Vlaandem aan het werk ho ren en zien. De toegang is vrij. VM) Dendermonde. De delegatie uit Zeeland werd op het stadhuis ontvangen (foto Piet Hermans) Dinsdagavond werd in het stadhuis van Dendermonde overgegaan tot de stichtingsvergadering van de regionale televisie Aalst-Dender- monde-St.Niklaas Antenne 3. Op die bijeenkomst werd tevens overgegaan tot het samenstellen van een raad van bestuur. Voorzitter werd René Van der Speeten, pers chef van gemeenschapsminister De Batselier en vroeger verbonden aan de BRT Radio. René Van der Speeten presenteerde ook voor de televisie een zondagnamiddagprogramma voor het hele gezin. Onder voorzitter is Bruno Macharis, sekretaris van het ACW verbond Sint- Niklaas. v. Gegroeid uit een gewoon gezellig Iedenfeest, probeert Rijbaan Piet om de twee jaar steeds beter te doen en het beste te geven aan al zijn leden. Dat kan in de overdekte piste van 24 op 60 meter die voor de gelegenheid goed wordt verwarmd en als sprookjestuin wordt inge richt. Meer dan 120 eigen leden tre den op in nummers zoals het sprookje van Sneeuwwitje met de kadetten naar een idee van Dany Limbourg uitgewerkt onder de goe de zorgen van koreografe Mieke Roos. Monique Cornelis leest het sprookje voor en het ballet van Hedwige Hardy's zorgt voor de no dige elegantie. Er wordt ook een demonstratie ge geven door het horse-bal team. Men krijgt eigen muziek te paard, Brenda Nericnkx en het Pietjes Bal- Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 lEiUuUliASIl5 UjLbi^LË) DEN OMMEGANCK Grote Markt 18 Dendermonde Uitslag van de winnende paren op woensdag 4 november: rich ting noord-zuid: 1. Henny Pol- lijn en Paul Van Damme; 2. me vrouwen Geerts en Van Lan- cker:3. MareChrisliaenscn Jan Van Wesemael: 4. Jos Nijs en Patrick De Prins. Richting oost-west: 1. echtpaar De Sae- ger; 2. Magda Secretin en Lu- cienne De Visscher; 3. Somcrs en Omer De Cauwer; 4. Her man De Cuyper en Mare Ver- eecken. Bridgeavond elke woensdag te 19.45 uur in "Den Ommeganck*. Grote Markt 18 te Dendermon de. Voor meer inlichtingen 052/21.32.42. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete ser vice zonder kosten. Op zaterdag 7 november bracht het provinciebestuur van Zeeland in Nederland een toeristisch bezoek aan Dendermonde. Niet minder dan 104 belangstellenden namen deel aan deze trip. Het gezelschap werd begeleid door de heer Piet Klip, die verantwoordelijk tekent voor de promotie en het projektma- nagement van de provincie Zee land. Schepen van kuituur Patrick Meu- lebroek ontving de gasten en be sprak met de heer Klip interessante uitwisselingsmogelijkheden. De Nederlandse bezoekers toq den veel belangstelling voor h tuur-historisch bezit van Di monde en brachten een bezoekaj Vlassenbroek en de Jeneverstok^ Rubbens te Zele; let, met niet alleen mooie paarden maar ook schattige meisjes. Op het programma staat ook een lichtvoetige carrousel en het dres- suurteam wordt gecoachd door Pe ter Pieters. Onder leiding van trai ner Benjamin Pieters brengen de springruiters een demonstratie van hun kunnen in een schitterende springshow. Waar paarden zijn, lopen er ook honden. In een behendigheidsproef lopen mini-poney's en maxi-paar- den met en onder elkaar in de 'mi- ni-maxi' van de Nederlandse familie Cools. Ook Rosi en Toni Hochegger (paard in bed) zijn te gast. Zij bren gen de -'Bayerische Rapsodie', paardendressuur om te schateren, een premiere voor België. Zaterdag 21 november om 20.00 uur en zondag 22 november om 15.00 uur kan men terecht in Rij baan Piet, Schoolstraat 4 te Den dermonde, voor dit uniek spekta kel. Er is ook gezorgd voor een natje en een droogje en wie er zin in heeft kan het hele schouwspel volgen vanuit een loge. De toegang bedraagt 300 fr en kaar ten kunnen bestela worden bij Rij baan Piet (052/21.42.21.) Tegen de zomer van volgend jaar zijn twee regionale televisievere nigingen per provincie een feit. In de administratieve arrondissementen Aalst-Dendermonde-Sint Niklaas gaat de zender 'ADS-Kanaal Drie' de regionale televisie-uit zendingen verzorgen vanaf 1 juni 1993. 'ADS-Kanaal Drie'wordt een komplementair medium dat naast de bestaande zenders, vooral met regionale informatie en regionale dienstverlening de kommunikatie moet bevorderen. Het wordt televisie voor en door het volk. 'ADS-Kanaal Drie' doet aan ledenwerving. Dat betekent konkreet dat iedereen, uit de regio's Aalst, Dendermonde en Sint-Niklaas, die interesse vertoont in het medium regionale televisie, zich kan melden. "ADS-Kanaal Drie' zoekt mensen die zowel technische (beeld, geluid, montage,...als redaktionale kapaciteiten bezitten, of nog mensen die ervan overtuigd zijn. binnen de struktuurvan 'ADS-Kanaal Drie', op een of andere manier zich nuttig kunnen maken. Al die mensen worden dus dringend verzocht zich kenbaar te maken via een gemoti veerd schrijven, aangevuld met een curriculum vitae. Deze brief moet gericht worden aan de Strcekmanager van het Impulsgebied Dender monde - Sint-Niklaas, Leo Van der Vliet, Leopold II laan 7 te 9200 Dendermonde. Op zaterdag 14 november koncer- teert de Bulgaarse pianiste Vessela Diakova om 20.00 uur in Kunstgale rij De Vuyst te Lokeren. Zij speelt werk van Schumann. Vessela Diakova begon haar muzi kale studies aan het Conservatori um van Plovdiv, waarna ze aan de akademie van Sofia zich verder be kwaamde in piano-, koor- en orkest- direktie. Ze behaalde het diploma met grootste onderscheiding om dan meesterkursussen te gaan vol gen in Praag, Leningrad en Weimar. Haar loopbaan als professionele muzikante startte met een dubbele opdracht: als koncertiste enerzijds en als dirigente en muziekpedagoge anderzijds. Zij begeleidde en diri geerde het internationaal bekende Knapen- en Mannenkoor van Plov div en werkte als koorleidster ook mee aan de opera van Plovdiv, gelmatig koncerteerde zij in langrijkste steden van Bulj Maar ook in het buitenland v een graag geziene gaste. Zij b< zeer veel sukses op festivals, c meer in Neerpelt. Vessela Diakc is vooral gcspecializeerd in kooi rektie en getuigt van veel talent de pianorecitals met werken u' Russische literatuur, onder Rachmaninoff. Prokofiev. Scrii ne, Shostakovitsch, Kabelewski KL uiteraard de Bulgaarse muziek. Kaarten voor dit uitzonderlijk reoted: tal zijn te verkrijgen in de Kunstgi lerij De Vuyst, Kerkstraat 22-541 Lokeren (091/48.54.40), bij Zaken kantoor Theo De Meyer, Room straat 23 te Lokeren (091/48,13.13 en bij de leden van het NCMV Lo keren die deze avond organizeren.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16