Van een afpoeiering gesproken Trainer Goossens (E. Zele) wallingantisme s Te weinig doelkansen Lonende achtervolging Rudy Van Gelder laat aanleg blijken Eendracht Zele - Oostnieuwkerke y -WsÊÊUmsuA Zondag 15 november om 15 u. Liga-invallers E. Aalst 0 FC Seraing 2 vV" 18 - 13.11.1992 - De Voorpost VOETBAL Zottegem - Rapide Lebbeke 7-1 We weten niet hoever we in de geschie denis van Rapide Lebbeke moeten terug keren om terug te vallen op een neder laag van het kaliber oat de ploeg vorige zondag op het veld van Zottegem moest inkasseren. Dergelijke afpoeiering is voor niemand prettig, noch voor de spelers, noch voor de trainers, noch voor het bestuur, noch voor de supporters. Wat de spelers be treft, zullen trainers en bestuur de voorbi je week de handen vol gehad hebben om 'de moraal' opnieuw op peil te tillen. Maar kom. ook dat maakt deel uit van het voetbal. Het overkomt de besten, hoorden we een Rapide-supporter vorige zondagavond beweren. En gelijk had hij. Een klasse te sterk Hulptrainer Eddy Foré doet het verhaal van de wedstrijd: «We zijn slechts met één spits, dus eerder voorzichtig aan de wedstrijd begonnen. Een viertal spelers hadden overigens een bewakingsop dracht meegekregen. Dat ligt inderdaad niet in de speltrant van Rapide. maar gezien de adelbrieven die onze tegen stander dit seizoen al kon voorleggen Het ongeluk wil echter dat we reeds na drie minuten een doelpunt moeten inkas seren. Wat vanzelfsprekend niet ingekal- kuleerd was Evenmin was trouwens het feit dat we na tien minuten al tegen een 2-0 achterstand moesten aankijken. Ondertussen had onze verdediger Eric De Boey al tegen een gele kaart kunnen aanstaren. M i. een nogal strenge beslis sing van de scheidsrechter, vermits het De Boeys eerste overtreding was. Feit was echter dat hij een beetje later een tweede keer geel aangeboden krijgt en hij dus het veld kan verlaten. Niettegenstaande onze 2-0 achterstand en onze numerieke minderheid slaagden we er toch in gedurende het volgende kwartier goed in de wedstrijd te komen, via enkele goed opgebouwde aanvallen. Onze aanvallers verschenen zelfs een paar keer voor de Zottegemse muit, maar zonder resultaat. Anderzijds resulteerde elke plaatselijke aanval die tot in het 16 m-gebied reikte, praktisch in een doelpunt. Gino Bossuyt liet zondag werkelijk niets liggen Hij ver zilverde van de vijf kansen die hij tijdens de match kreeg er niet minder dan vier! Die jongen speelt de pannen van het dak. Hij voert niet voor niets de schutterslijst in eerste provinciale aan. Bij de rust stonden we reeds met 3-0 in het krijt. Na de pauze hebben we toch nog geprobeerd er iets van te maken. We starten trouwens redelijk goed, mede omdat Zottegem wat gas terugneemt. Maar Bossuyt krijgt een kans en het skorebord reveleert een 4-0 stand! Dan was de kous natuurlijk af. Donny Van Hauwermeiren heeft nog wel het 'eerreddende' doelpunt vanop de penal tystip kunnen aantekenen.» Zottegem betere ploeg in 1ste provinciale Inderdaad, aldus verder Eddy Foré, Zot tegem is m.i. de betere ploeg van 1ste provinciale. Momenteel wel te verstaan, want de kompetitie is nog lang en in een mum van tijd kan veel veranderen. Zondag hebben ze echter een geweldige indruk op mij gelaten Trouwens niet alleen Bossuyt, maar ook bvb Mussche en Deviaene, de draaischijf. De mensen Zottegem-Rapide Lebbeke 7-1. Flankverdediger Eric De Boey werd met twee gele kaarten van het terrein gestuurd (foto guy) die centraal op het middenveld spelen hebben een hele zuivere pas in de voet, de spitsen worden dan ook altijd uitste kend aangespeeld. Ook al omdat ze zich continu vrij lopen. Ze kunnen bovendien pressing spelen. Kortom, ze zijn levens gevaarlijk. Vanzelfsprekend brandde het sfeerlamp je bij Rapide na de wedstrijd op een laag FC Seraing - Eendracht Aalst 2-0 De nieuwbakken Aalsterse trainer Jan Ceulemans zat nog geen volle minuut in de dug-out of het was al «bingo» voor de thuisploeg. Op een inworp schudde de kwieke Wamberto zijn bewaker van zich af en deponeerde de bal zuiver over de machteloze doelman De Schrijver. Dat vroeg doelpunt bracht verwarring in de Aalsterse rangen en wanneer aan de 25' de Argentijn Parisi een verre voorzet van M'Goghi perfekt met de borst kontroleer- de en daarna een sluwe lobbal plaatste, was Aalst in feite al een geklopte ploeg. In de eerste helft kwamen de Ajuinen niet verder dan wat gesjoemel in de verdedi gingszone van de thuisploeg en moest achteraan Okpara nog eens redding op de lijn brengen op een poging van Parisi De tweede helft was wat de gasten be treft alleszins beter Trainer Ceulemans had in zijn achtertuin Van Coillie vervan gen door de jonge middenvelder Tem merman. Er kwam dus wat meer druk vanwege Eendracht ook al omwille van het feit dat Seraing de zaken wat kalmer opnam De bezoekers, zonder de gekwe tsten Bocande en Van Wambeke, hadden echter geen scherpe munitie in huis. In zake het veldspel waren de bezoekers toen niet de minderen van de Luikenaren, maar wat de afwerking betreft was het weer huilen met de pet op. Aalst bleef dus in dat kompartiment een maatje te klein voor Seraing, dat verdiend won zonder echter te schitteren. ScheidsrechterRomain Toeschouwers 3.500 Eendracht AalstDe Schrijver, De Wolf, Van Coillie (46' Temmerman), Lamberg, Cooman, Okpara, Van Pete- ghem. Baert, Benedict, Veljkovic. De Bil de (65' Zakkas) Doelpunten 1Wamberto 1 -0 26' Parisi 2-0 (b.a.d.) SK Lebbeke-Waarschoot 3-1Door deze zege komt SK op gelijke hoogte van Rapide (foto guy) Zondag komt Oostnieuwkerke op bezoek op Ter Eist. Een Westvlaamse ploeg die vorig seizoen ook maar met de hakken over de degradatiesloot geraakte en nu ook het moeilijk heeft om zich in de middenmoot te klasseren Vorige week zond het eveneens bedreigde Evergem huiswaarts met een 3-1 nederlaag, na een wedstrijd waarin Oostnieuwkerke zich vooral in de eerste speelhelft op hoog niveau toonde. Het versterkte zich met Gino Donckel (25 Harelbeke), Bart Denorme (23 De Panne), Bart Deprez (19 Hooglede), Frankie Clinckemaillie (25 F.C. Roeselare), Patrick Vanzieleghem (35 SK Torhout) en vooral met Dirk ofte Bibi Hynderyckx (35 SK Torhout). Die Bibi weet zich nog steeds aan te melden als spelmaker en vindt hierbij vooral steun in de speerpunten Desomer en Vanderhaege, een stevige voetballer. Clinckemaillie en Vercruysse zijn evenmin te onderschatten. De gasten voor zondag tellen zes punten die gesprokkeld werden in twee overwinningen (uit op Gent met een 0-4 en thuis tegen Evergem- en twee drawns op Racing Doornik (1-1) en thuis tegen Handzame (1-1). We zetten voorop dat Eendracht er zal invliegen om zo vlug mogelijk de zege op het bord te prikken. Toch is opletten geblazen want buitenshuis zetten de Westvlamingen een mannetje meer in verdediging, verder rekenend op coun ters. Van Bogaert zal wel terugkeren in de fanionploeg en het is afwachten of Danny Van Puyvelde verlost geraakt van die rugpijnen. Eendracht moet zeker beide punten weten te winnen om zich achter de koplopers Aalter en Izegem te kunnen klasseren. We verwachten een zegedriftige Humoploeg die het in Doornik aangedane onrecht sportief wil wreken, dit ten koste van Oostnieuwkerke (edw) KAVD-St.L. -Houtem 1-1. Moens leverde een goede wedstrijd af (vh) Roeselare - Hamme 1 -1 Het Westvlaamse Roeselare heeft gepro beerd om VW Hamme binnen de kortste keren voor een voldongen feit te plaat sen. Het trok van bij de aanvang tever geefs alle aanvalsregisters open. Deze keer was de Hamse defensie bij de zaak. Slippertjes waren uit den boze, keeper De Pelsmaecker kwam een paar keer gepast tussenbeide en op een schot tegen het doelhout na. werd alle gevaar in de kiem gesmoord Het Westvlaams offensief hield alvast een waarschuwing in. die de Hammenaars goed hadden begrepen Naarmate de eerste helft vorderde, kwam er evenwicht en in het derde kwartier begon het vertoon er stilaan anders uit te zien. De bezoekers kregen meer greep met uiteindelijk een doeltrap van Rik Van de Velde die tegen het kruis te pletter sloeg. De tweede helft was geen 120 sekonden oud toen Hamme op een pe nalty getrakteerd werd. «Ik begrijp niet hoe lichtzinnig de scheidsrechter hier te werk ging, zegt voetballer Bart Malfliet die als toeschou- pitje. Diverse spelers zaten diep in de put. Voor een keeper als Kris Janssens moet het geen lachertje zijn je zeven keer in één wedstrijd te moeten omdraaien Er is van de week dus werk op het morele front aan de winkel. Rapide ontvangt zondag Lovendegem. Aftrapte 14,30 u. Pierre Van Rossem Met de bedoeling een sterker team op de been te brengen, haalde VW Hamme Rudy Van Gelder weg bij Racing Mechelen. Het lag voor de hand dat hij binnen de kortste keren een vaste stek zou verwer ven. Het noodlot besliste anders. Rudy werd in de voorbereiding ernstig gewond en miste de kompetitiestart. Een revalidatieperiode nam verschillende weken in beslag. Veertien dagen geleden debu teerde hij tegen Racing Jet Waver en liet meteen zijn aanleg blijken. Vorig weekend in Roeselare vertolkte hij als verdediger op de rechterflank een centrale rol. Hou je geen rekening met een licht toegekende strafschop, die resulteerde in een doelpunt, dan was het de allereerste keer dat de neo-derdeklasser zijn doelvlak onge schonden hield. Met de komst van Rudy Van Gelder is een belangrijk probleem opgelost», zegt oefenmeester Daniel De Paepe. Ook Ronny Stal- paert is op komst. Hij proefstoomt bij de invallers. Als nu binnenkort ook Ives Van Parijs verlost is van een slepende kwetsuur, dan zullen de plaatsen in de kern biezonder duur worden. Tot nu toe hebben we ons als een vaardige derdeklasser geëtaleerd. Ik meen te mogen zeggen dat we op voetbaltechnisch vlak tot de beste teams kunnen gerekend worden. Het puntenverlies had andere, inmiddels overbe kende oorzaken. Op grond van twee recente verrichtingen, ben ik de veronderstelling toegedaan dat we op de goede weg zijn. De drie komende matchen, tegen Wen/ik, Francs Borains en Lembeek, moeten de nodige punten opleveren. Na afloop ervan breekt de tijd aan voor een evaluatie. (e-g.) Doornik - E. Zele 2-1 De Het ligt niet in de aard van trainer Jaak Goossens om een nederlaag in de schoenen te schuiven van de scheids rechter. Maar de 2-1 die Eendracht Zele bij Racing Doornik zaterdagavond te slik ken kreeg, deed zowel leiding als spelers en trainer harde woorden spreken tegen over ref Meesschaert. Jaak Goossens verwoordde die kritiek op de man in het zwart. «Ik noem zoiets», aldus de Zeelse trainer, «geen favoritisme maar louter wallingantisme van de ref en zijn beide Henegouwse lijnrechters. Dat is geen alleenstaand feit maar gebeurt regelma tig in het Walenland en daartegen moet iets gedaan worden. We namen een goe de start en zagen toen de lokale doelman een bal met de handen grijpen buiten de strafschopzone, zonder dat hiervoor een straf werd gesignaleerd of gefloten Rond de 15' mag een Doornikzaan in duidelijke buitenspelpositie op doelman Van Puyvelde toespurten en in de backa- rea wordt deze getackeld door Stephane Janssens. En wat doet de man in het zwart Janssens de rode kaart tonen en meteen strafschop, die tegen de touwen gaat. We dreigen nog ondanks onze numerie ke minderheid langs Philip Seymortier die een kans in het zijnet trapt. Met dan halfweg deze eerste speelhelft een ge wone fout van Filip Fiers die al een gele kaart gekregen had en terug zo'n karton- krijgt met natuurlijk de uitsluiting. Dus, Eendracht kon met negen spelers verder en begrijpelijk dat de zenuwen hoog ge spannen waren, alhoewel ik er moet bij voegen dat het geen brutale wedstrijd is geweest. In de tweede speelhelft bleven we achteraan goed georganiseerd akte- ren met een Patrick Maache die als ver dedigend middenvelder speelde. Voor aan rekenden we op Seymortier die al leen in punt stond. Halfweg deze speel helft diende ik nog doelman Danny Van Puyvelde te vervangen die zich aan de rug bezeerde bij een verkeerde beweging toen hij ontzette, zodat Pieter Stryncta tussen de doelpalen mocht postvatten De lokalen kregen dan ook een viertal gele kaarten aangesmeerd, dit als kom- pensatie voor het onrecht dat Eendracl voor de rust werd aangedaan. Op minuten van het einde-scoorde Dooi dat voordien door eigen publiek wei uitgejouwd om het bange voetbal dat liet zien, met een geplaatst schot waai gen Strynckx niets vermocht een twe< treffer en meteen de doodsteek voor E( dracht. Seymortier nette nog een tegendoelpunt wat echter het aangedane onrecht kon wegwerken. Ondanks het verlies, aldus nog trainer Goossens, ben ik tevre den omdat de spelers met de strijdvaar digheid tussen de lijnen kwamen zoals» de eerste zes wedstrijden. Met een vol tallige ploeg pikten we zeker minstens één punt mee in Doornik», besloot <k Zeelse oefenmeester. (e.d.w.l EendrachtSchippers, De Wint, Van Aelst, Troch, Cardon, Temmer man (46' De Waegeneer), Oubial, Van Der Vekens, Zakkas (46' Man- naert), Van Cappellen. Doelpunten 45' Van der Veeren 0-1 50' Riebeiro 0-2 (b.a.d.) wer het gebeuren volgde Mare D'Hondt voerde gewoon een tackling uit. Vol doende voor de ref om te sanktioneren, wat de thuisploeg een doelpunt oplever de. Mijn kollega's waren niet van plan om zich bij deze ongelukkige situatie neer te leggen. Met de bedoeling om de ploeg meer offensieve stimulansen te geven, werd Mare D'Hondt gewisseld voor Dirk Van Der Stock. Tot twee keer toe maakte hij een vuist. Bijna kwam hier de gelijk maker uit voort. De onverdroten achter volging zou ons uiteindelijk toch een meer dan verdiend winstpunt opleveren toen Rik Van De Velde een bijna verloren bal onderschepte, centerde naar Guido Vergeylen die het doelhout trof en Segers die hernam in de rebound. Ik ben niet geplaatst om een oordeel te vellen over mijn maats. Zonder namen te noemen liet de ene een wat betere indruk dan de andere, maar niemand viel uit de toon, en dat vooral is belangrijk.» (e.g.) B Ir SUok? KAVD-St.L.-Houtem 1-1. De Wilde probeert een voorzet te geven (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18