Koplopers laten van hun pluimen Voetbal in vierde provinciale Het blijft rommelen onderaan Eindelijk weer winst Eendracht in de zorgen Thuisploeg laat kansen liggen in de eerste helft Danny Fiers is er klaar voor Sparta rukt op 20 - 13.111992 - De Voorpost :NSTR,S! 'ESMeRC VOETBAL Derde provinciale E VK Hamme-Opdorp 3-0. Van de Velde kopt op doel maar de Opdorpse doelman kan redden (vh) De trainerswissel tussen Van Den Ab- beele en Dirk De Ferrere had nog geen gunstig effekt voor J. Schoonaarde, dat zonder Brondeel door Oostakker werd ingepakt met 0-2 en hiermee helemaal onderaan de rangtabel prijkt.Net vóór rust pletste een kopbal van Baeyens te gen de lat en miste Holbrecht een straf schop voor Juventus, na een faze die leidde tot de uitsluiting van bezoeker De Wulf Kort na de rust scoorde Masier voor Oostakker en tien minuten vóór het einde mocht Van Der Croonen nog een strafschop verzilveren. Rood ook voor Bogaert die aanleiding gaf tot die elfme ter. Het zijn werkelijk moeilijke tijden voor Juventus. Dirk Deferrere heeft duidelijk nog veel werk op de plank Koploper Wichelen miste tegen VSV Gent de kans om alleen aan de leiding te komen in derde provinciale E Rond het halfuur kwamen de Gentenaren op voor sprong langs Vervinck, maar vijf minuten na rust hing de balans in evenwicht via een kopbal van Verheuen. Voor de rest hield de Gentse doelman een logisch gelijkspel op het scorebord. De supporters van Smetlede mochten niet alleen juichen om de derde zege van het seizoen, maar kregen bovendien niet minder dan zeven doelpunten te aan schouwen. 4-3 was de eindstand en voor de thuistreffers tekenden De Vuyst (3) er Van Impe. SOS Schellebelle was op bezoek bij Ht Kalken en kwam er na 20 minuten al een 2-0 achterstand. Vijf minuten vfó j rust lukte Van Den Heede de aansla J tingstreffer. Die bezorgde Schellebel* I weer moed. In de tweede helft was M 1 overwicht van de bezoekers overduide- J lijk maar ze lieten op het kwartier van W einde zich verrassen door een counter- goal. Eindstand: 3-1. Toch wel ee- zwaar verdikt voor Schellebelle. (b.a.d.) Tweede provinciale C Robur Moerzeke zonder de geschorste Didier Eeckhoudt, maar met Manu De Coninck en Verhelst weer in de basis nam met 3-0 de maat van het sterke Maldegem. Rond het halfuur scoorde Eddy Huylebroeck na een gemeten voor zet van De Coninck. maar de Robur-spit- sen hadden daarna heel wat last met de buitenspelval van de bezoekers. Malde gem probeerde na de rust wat aan die achterstand te knagen, maar veel doel kansen kregen ze niet aangeboden door een goed georganiseerde thuisdefensie. Wanneer rond het uur Van De Velde een tweede Robur-treffer plaatste en later in de tweede helft nog eens raak trof. was de verdiende zege voor de thuisploeg in kannen en kruiken. De doelpunten 29' Eddy Huylebroeck 59' Van De Velde 81Van De Velde 1-0 2-0 3-0 Ook Heikant deed een goede zaak on deraan de rangladder met Kruibeke, zij het nipt met 1 -0, te verslaan. Heikant, dat het moest stellen zonder de geschorste Kesteleyn, kreeg tijdens de eerste helft de betere kansen maar vond vooraan niemand bereid om te scoren. De tweede helft was meer gelijkopgaand en toen beide ploegen al geloofden in een 0-0 brilscore, kon op een achttal minuten van het einde de pas ingekomen Danny Kint een rebound afronden. (b.a.d.) Onder grote publieke belangstelling Valentino's 0 SK Kwatrecht 3 Valentino's was sterk gehandicapt voor het duel tegen Kwatrecht. Het moest de diensten missen van spelmaker Van- derstricht die gekwetst was, Andy Cor- nelis zat een gele schorsing uit en Luc Maes rendeerde maar voor de helft we gens een lieskwetsuur. Toch was het de thuisploeg die voor het eerste gevaar zorgde. Reeds in de derde minuut zag Peter De Greef zijn schot rakelings naast gaan. Rond de 8ste minuut had Kwat recht geen sukses toen na een hoek schop de kopbal van Bart Vandersijpt tegen de staander vloog. Valentino's bleef evenwel domineren en na een kwartier had Freddy De Moor geen geluk toen zijn schot over de deklat werd getikt door doelman Van Acker. De eerste speelhelft bleef een aantrekkelijk kijkstuk doch de doelpunten bleven uit. Na de pauze kwam Kwatrecht veel aan vallender op het veld en de thuisploeg was op verdedigen aangewezen. In de 65ste minuut kwamen de bezoekers op voorsprong mede dankzij scheidsrechter Boeckling die een flagrant buitenspel liet doorgaan zodat het voor David Raman een koud kunstje was om zijn ploeg op voorsprong te schieten. De door dit on heil fel aangeslagen thuisploeg kon geen vuist meer maken en 10 minuten later verdubbelde Raman de voorsprong met een strak schot vanuit een scherpe hoek. Valentino's ging toen nog meer zwalpen en in de 82ste minuut werd het nog 0-3 toen Vergauwen oprukte, Baeyens ter plaatse liet en buiten het bereik van Peter Simons inschoot. M.T Reserven SK Overmere-Heikant 4-1Ronny De Smet jaagt de bal tu de benen van zijn tegenstander. Op dat moment stond het nog 0-1 Opstal - Heldergem Eendracht Opstal is zich zo zoetjesaan in vieze papieren aan het werken. Met am per vier punten uit negen wedstrijden zijn de Buggenhoutenaars helemaal onder aan de ladder gesukkeld Als deze trend zich doorzet, zal het verblijf in tweede provinciale zich tot amper één seizoen beperken. «Het is natuurlijk nog niet zover, al ben ik mij er van bewust dat het tij nu wel snel zal moeten keren», zegt sekretaris Emiel Van Mol. «Het bezoekende team liet vori ge zondag een betere indruk en is niet onverdiend eigenaar van de punten ge worden. Vooral in de eerste helft trokken 0-2 we in alle linies aan het kortste eind. Na de hervatting hebben we ons beter kun nen manifesteren. Mits een beetje mee val hadden we de gelijkmaker kunnen forceren, ondermeer langs Jan Van Nuf fel die het doelhout op zijn weg vond. Enigszins tegen de gang in, konden de bezoekers op een kwartier van het einde een tweede keer scoren. Voor ons was meteen de kous af. Komende zondag in het derby tegen Lutterzele zullen we moeten proberen om toch minstens één puntje weg te snoepen, anders wordt de situatie er nog hachelijker op.» (e.g.) Valentino's Overmere had ter gelegen heid van de komst van Kwatrecht enkele ploegwijzigingen doorgevoerd. Zo werd Freddy De Moor door trainer Tielemans in de ploeg geloodst en werd Guy Ver- schueren bankzitter. Dat scheen bij de aanvang een goede zet te zijn want Valentino's etaleerde een sterk ope ningskwartier Nadien zakte het tempo wel bij de thuisploeg. Na de rust kreeg Valentino's het echter lastig en kon niet verhinderen dat de bezoekers drie keer scoorden. Bij Berlare kan trainer Verhelst nog steeds geen beroep doen op Doorns, De Windt, Nelis en De Ridder. Die bevinden zich nog steeds in de ziekenboeg. Ver helst is echter een coach die zware pro blemen gunstig weet op te lossen en zelfs een gehandicapt elftal naar de over winning kan leiden. Zo geschiedde tegen Westrem, waar na de rust drie keer werd gescoord. Bij FC Boonwijk zit men angstvallig te wachten op de uitspraak van het sport comité na de afgang tegen Oudegem. De Derde provinciale F scheidsrechter meldde in zijn rapport dat hij na de wedstrijd opzettelijk ten val werd gebracht door Gino Heirwegh en met modder werd beklad door Geert De Bondt. In elk geval deze laatste was er zondag tegen Doorslaar nog bij en werd de auteur van vier doelpunten. Van Keer en Gino Heirwegh zorgden voor de twee andere thuisdoelpunten. Einduitslag 6- 1. Tijdens de korte rustperiode in de kom petitie haspelde Oudegem twee oefen wedstrijden af om de fysieke konditie op peil te houden. Dat bleek voor Oudegem een goede instelling te zijn geweest, ver mits tegen Verrebroek met 0-2 werd ge wonnen. Stevens borstelde twee vrije trappen voorbij de Verrebroekse muur. VK Hamme-Opdorp werd een zeer mati ge wedstrijd. Bij Hamme was De Bus- schere met twee treffers in een schiet grage bui. Opdorp bood slechts na de rust enig weerwerk, maar was vooraan te onmondig bij het afwerken. (b.a.d.) Res. SK Overmere - Heikant 4-1 Dit werd een topontmoeting want de Zeelse bezoekers stonden op kop en de thuisploeg was derde. Toch is het niet geworden wat ervan verwacht werd. Er was wel een felle strijd in de eerste helft. Heikant speelde goed mee en wkam zelfs op voorsprong 0-1Toch mag men een in vorm zijnde Danny Fiers nooit uit het oog verliezen, wat Heikant blijkbaar ver geten was, want deze Fiers zou voor drie treffers zorgen. Toen de stand 3-1 stond kreeg Heikant een strafschop toegewe zen na een fout van De Smedt. De klaar- kijkende doelman Pinnewaert duikelde met een goede reflex de bal uit zijn doel en toen brak bij de bezoekers de veer. Een vierde treffer was er te veel aan. De thuisploeg had de week ervoor haar lesje geleerd in Appels (3-1en we denken dat Andrè Baeyens zijn gasten de levieten heeft gelezen. Indien Overmere kampi oen wilde spelen dan moest Heikant er aan geloven. Deze reserveploeg van Overmere is immers de gedoodverfde favoriet. Het is echter nog lang om nu al een rekensommetje te maken. Wie Over mere wil kloppen zal wel uit het goede hout moeten gesneden zijn. MT Resen/en SK Overmere-Heikant 4-1. Danny Fiers lukte drie treffen Heikant heeft ondertussen begrepen dat Fiers gevaarlijk is. Peter Ter merman kijkt toe (mt) Vrasene - Buggenhout 0-2 Het gaat goed met Sparta Buggenhout. dat het geval. Nadien begon de match! Vooral de laatste wedstrijden leveren lo- verwateren. Voor ons was de buit op tt langrijkste was. Drie recente uit- en tv* thuismatchen hebben oegen punten o geleverd. We stonden amper een d( punt toe. Dat was uitgerekend tegen lantaarn F.C. Wieze. Het is deze pl scoorden we 17 doelpunten, wat n komt op bijna twee per match. Nu zond aan huis tegen Tielrode ontbreekt Brui De Wilde. Hij is geelgeschorst. nende resultaten op. In Vrasene behaalde ogenblik binnen, wat uiteraard het je geelblauw een verdiende zege. Koen Cal- laert en Geert Christiaens werden de au teurs van twee voortreffelijke doelpunten die al in het eerste kwartier tot stand kwamen. «De volledige eerste helft waren we uit- geweest die ons dat ene puntje afh; gesproken meester van de situatie, ver- maakte In negen kompetitiematcf haalt oefenmeester Julien Peelman. Als ik u zeg dat het bij de rust gemakkelijk 0-4 kon zijn, dan overdrijf ik geenszins. Er werd in alle linies degelijk gepresteerd. Ook in het begin van de tweede helft was Zate Miss reek; Corn van c dep den. de v\ ome reddend doelpunt. SK Grembergen presenteerde op Tielro de een snelle wedstrijd tijdens de tweede helft. Nobels zorgde toen voor de gelijk maker en knalde nadien tegen de paal. Vriend en tegenstander waren het na de wedstrijd eens dat de Grembergenaren recht op meer hadden. Trainer De Vroe staat bij Sparta Appels voor zware problemen. Buiten het eerder uitvallen van Eeckhoudt waren voor de uitstap naar Sint-Gillis-Waas u ook de vleugelspelers Wim Verstrepen en Willy Van Zande buiten strijd. Dit verzwakt elf tal was een gemakkelijke buit voor de Waaslanders. Eindstand 3-0 Sparta Buggenhout moest voor de ver plaatsing naar Vrasene de diensten mis sen van de geschorste Van Mol. Hij werd vervangen door Christiaens. Na een kwartier was op Vrasene de klus al ge klaard door Sparta. Eerst schoot Callaert raak en nadien zorgde Christiaens voor de 0-2 eindcijfers. Bij E. Sint-Gillis-Dendermonde zorgde De Man na 25 minuten tegen Sombeke Gijzegem-Herdersem 3-2. Een akrobatische tussenkomst van de thuis- speler. De bezoeker is niet gerust in dit eigenaardige maneuver (foto guy) Kan men nu al spreken van de totale afgang van FC Baasrode In ieder ge val ziet het er naar uit dat de Schelde- ploeg het uiterst moeilijk krijgt om van die laatste plaats weg te geraken. De ene zware nederlaag volgt op de andere. Ook tegen Waasmunster werd een zware 5-0 nederlaag géinkasseerd. Tijdens de ne gen voorbije matchen werd amper vier keer gescoord en moest FC 36 tegen doelpunten toestaan. Er moet geen teke- ningske bijgemaakt worden Bij FC Wieze ontbrak voor de verplaat sing naar FC Gerda de puncher Benny Rogiers, die weer lastheeft van een oude lieskwetsuur. Tussen lat en staken werd de onzekere doelman Bourgeois vervan gen door Hendrik Van Der Linden. Al bij al nog geen verbetering te bespeuren bij FC Wieze dat tegen Gerda met 3-1 de boot inging. Eeckhoudt zorgde voor het eer- Reserven SK Overmere-Heikant 4-1. Peter Temmerman was overal vinden en kapitein Rasschaert lijkt er gerust in (mt) voor een 0-1 voorsprong. De gastheren kwamen echter op de 43e minuut terug tot 1-1 vanop de witte stip via Zaman. Diezelfde Zaman was kort na de rust ongrijpbaar en bracht Eendracht op een 2-1 achterstand. De poulains van train? Frangois Pfaff brachten nadien nog w? veel moed op, maar tot scoren kwamtf ze niet meer. (b.a.d!

De Voorpost | 1992 | | pagina 20