Schoonaarde en Siera speelden klasse-voetbal ITien Goals Ivoor F.C. Briel en F.C. Inval Boys j y 1 A rVJh -#> A A -*> Vlaams Sportverbond - Afdeling Waasland De Voorpost - 13.11 1992 - 21 Na een kwalifikatieronde in het beker voetbal wordt alle aandacht weer op de kampioenschappen afgesteld. Het meest belangrijke is de titelstrijd in de verschil lende reeksen en van de regioploegen, worden de posities in dit verband nogal gunstig beschouwd. Een zestal zijn er ook duidelijk bij betrokken met F.C. Corner, I V.K. Den Bos, F.C. Inval Boys, F.C. Tripoli, I F.C. Pauls Videoklub en F.C. Briel. Mis- schien blijft dat ook zo en voor een aantal I anderen, is de situatie al méér bedenke lijker. 7ai Zaterdagse eerste afdeling Misschien was het ergens normaal dat de reekstopper tussen F.C. Oud Geel en F.C Corner werd uitgekozen voor Walivo's match van de week. Door de bereikte drawn bleven de posities tussen de beide ploegen behou den. Van dit gelijkspel heeft V.K. Den Bos door de winst tegen V K W. 70 kunnen profiteren om een beetje dichter aan te sluiten De Ham- 9 menaars speelden wellicht één van hun betere W matchen Reeds vrij vroeg kwamen de geel- zwarten op voorsprong langs Ferdy Van Hese op een ideale voorzet van Dirk Lissens Deze stand wordt voor het kwartuur al verdubbeld door een own-goal van Kris Dhaene Tegen een fel aandringend V.K. Den Bos kon V K W 70 zich slechts krampachtig verdedigen en was in de eerste helft slechts éénmaal gevaar- ijk langs Ronny Nijs Door Frank Van Goethem werd het verschil nadien nog opgetrokken en »oor de rust. schoot Chris Van Cauwenberghe voor V.K Oen Bos nog eens over In de tweede helft konden de bezoekers zich beter ii manifesteren en Mare Moens schoot rake- lings naast. Alhoewel het tempo bij de Wuitens niet meer zo hoog werd opgedreven, skoorde deze ploeg tweemaal in evenveel minuten tijds. Afwerkers met bijval waren toen Mario Duvalli en Frank Van Goethem. Met nog een halfuur te spelen probeerde V.K.W. 70 her haaldelijk om te milderen. Kansen waren er trouwens voldoende langs Lucien Moerloos en zelfs driemaal Ronny Nijs. Sukses bleef echter uit en dat forceerde Ferdy Van Hese ook niet uit de laatste mogelijkheden voor V.K Den Bos. Een knalprestatie leverde F.C. Stille Vrienden ook tegen R.C. Raap. In Moerzeke- Kastel werd er trouwens gelijk gespeeld en aanvankelijk, waren de gasten de betere ploeg met een konstant gevaarlijke Yuruk Tugrul. Nochtans bleven de doelkansen beperkt en als 'P A de lokale ploeg beter in de match kwam, werd 't 1* de bezoekende doelman ook tot ingrijpen ge- twe dwongen. Even voor de rust skoorde Yuruk n of Tugrul dan toch voor R.C. Raap. In de tweede doei fhelft probeerden de gasterfdeze voorsprong r0(jJ ook te verdubbelen. Nochtans werd F.C. Stille Vrienden bijna ongemerkt de meest aandrin gende ploeg. De verdiende gelijkmaker bleef trouwens niet uit en die skoorde Patrick Huyle- broeck op een kwartuur van het einde met een afstandschot. In de slotperiode werden er nda door R.C Raap ook minder risico's genomen en aldus, kon deze ploeg de drawn nog bevei ligen. Belangrijke winst ook voor F.C. Sport- B.g, wereld in een Hamse derby bij V.K. Siera. Het verschil was er zelfs nogal duidelijk en de gastploeg heeft daardoor ook een betere posi tie ingenomen. Voor V.K. Siera dat ook nog een uitsluiting inkasseerde, Benny Steveninck in de tweede helft, blijft de toestand onderaan bedenkelijk. Zaterdagse tweede afdeling Als best geklasseerde ploeg uit de regio werd het voor R C Grembergen een verlies met één goal verschil bij A C Geratex Een ernstige titelkandidaat ook trouwens en voor de Den- derploeg, wordt het nu misschien een lange achtervolging. Door F.C. Briel werd tegen A V C De Vlasbloem de dubbele cijfers be reikt. In de eerste helft kon de gastploeg nog enigszins het evenwicht behouden alhoewel F C Briel in die periode toch al viermaal skoor de met Luc Ophalvens (2), Peter De Decker en Peter Van Praet. Ondanks deze achterstand zou A.V.C. De Vlasbloem voor de rust nog tweemaal milderen via Bruno Hersser en Hugo Jacobs Deze ploeg had de beste pijlen toen blijkbaar al verschoten en in de tweede helft, werd A V.C. De Vlasbloem helemaal onder de voet gelopen. De gastheren skoorden toen ook nog langs Peter De Decker, Peter Van Praet, Luc Ophalvens, Kristof De Lathouwer, Jean-Paul Aerts en Nico Feyaerts Het laatste doelpunt in deze sportieve match was echter voor A.V.C. De Vlasbloem meteen strafschop van Dirk Claes. Door dit zoveelste verlies blijven de blauwbroeken uit Dendermonde ook afgezonderd op de laatste plaats in de klassering. De onmiddellijke voorganger is nog altijd F.C. Bondgalm dat slechts één goal minder skoorde dan het bezoekende F.C Wijnveld. Op zichzelf beschouwd een goede prestatie tegen een vooropgestelde titelkandi daat, maar voor F.C. Bondgalm wordt punten- winst noodzakelijk om een nieuw débacle te vermijden. De drawn van S.K. Moerheide te gen F C. Rembrandt kan ergens niet als posi tief worden beschouwd. Het thuisvoordeel moet primeren tegen minder geklasseerde ploegen en tot nu toe, behaalde S.K. Moerhei de al betere resultaten tegen een aantal reeks- toppers. Zaterdagse derde afdeling A Doordat F.C Pauls Videoklub was vrijgesteld zijn de posities vooraan ook enigszins gewij zigd Aan de leiding echter nog altijd F.C. Inval Boys dat bij F.C. Pony ook de dubbele cijfers skoorde Over het verloop van de match in Waasmunster zegt dit voldoende en als ee revelatie in de reeks, wordt F.C. Tripoli aange wezen. De Denderploeg won nogal duidelijk bij F.C. Avo met in de eerste helft één doelpunt langs Dominique Pieters. Na de rust kwam er een own-goal van Eric Verhent op het bord en tenslotteskoorde Danny Van Ranst nogmaals voor F.C. Tripoli. Bij F.C. Avo wordt daardoor een gunstige periode afgebroken en voor de paars-witten uit Dendermonde, wordt het al een tweede plaats in de klassering. Een verbe tering van de positie heeft ook F.C. Hof van Grembergen al bereikt Deze ploeg won met het oneven doelpunt van drie tegen het Marok kaanse F.C. Rif en skoorde ook al tien punten in de jongste zes matchen. Bij F C. Venco is een heropstanding blijkbaar nog niet voor morgen. In Belsele bij V.K. Rodeo werd een afgetekende nederlaag gele den en in dit seizoen, is dit voor de wit-rood- zwarten niet de eerste maal. Zondagse eerste afdeling In de topklasse heeft F C. Bondgalm zich na het débacle bij F.C. Portaels Sport, terug als een middenmoter aangemeld Daarvoor werd het laatstgeklasseerde F.C Favo op afstand gehouden alhoewel het verschil in Hamme, slechts tot één doelpunt beperkt bleef. In de eerste helft waren de bezoekers altijd op een achtervolging aangewezen en tweemaal, werd er zelfs gelijk gesteld. Het eerste doel punt skoorde Dirk Buytaert voor F.C. Bond galm en Eddy De Vlieger, bracht de cijfers terug in evenwicht De volgende afwerker voor de thuisploeg was Kris Puylaert en het ant woord van F.C. Favo. werd toen door Eddy De Vlieger besteld Nochtans zou F.C Bondgalm met winst pauzeren door een goal van Renè Ketels. Na de rust kon Kris Puylaert de voor sprong van de Hammenaars verder opdrijven en zorgde José Temmerman nadien voor de aansluiting Het doelpuntenfestival vervolgde langs Dirk De Wilde van F.C. Bondgalm en in de slotminuten, skoorde Eddy De Vlieger dan nogmaals voor een verdienstelijk F.C. Favo. Verdienstelijk was ook V.K. Den Bos tegen V.K. Were Di. In deze bijzonder spannende match beslist één goal over het resultaat en de winstbalans, kantelde tenslotte in het voordeel van de ploeg uit Stekene. Voor V.K Den Bos was het in kompetitieverband ook al de derde nederlaag na elkaar en gelukkig voor de Ham menaars, wonnen de minder geklasseerde ploegen ook niet. Zondagse tweede afdeling Niet minder dan een zevental ploegen kunnen in deze reeks nog als titelkandidaten worden beschouwd Hiervan wonnen alleen F.C. Pro gress, F.C. De Cock en S.K. Bosdorp. De anderen verloren of speelden gelijk wat ook Jeugdvoetbal. De miniemen-B van SK Grembergen kregen een nieuwe uitrusting (foto Piet Hermans) het geval was voor F.C. Briel bij konkurrent F.C. Scoutshuis 81Voor de ploeg uit Buggen- hout trouwens een uitstekend resultaat en met een match minder gespeeld, is de achterstand op F C Progress en F C De Cock slechts één punt. Van de ploegen uit de tweede helft der klassering, heeft V.K. Siera thans de leiding genomen. Een winst tegen hekkensluiter F C Inter Decor was daarvoor nodig en de Wui tens, namen in die match ook een duidelijke afstand Hetzelfde resultaat behaalde F.C. Geywa eveneens bij S.K. Bosdorp en wie aan Hamse winst dacht, heeft het verkeerd voor Aan het borduursel van F.C Geywa hangen nu al drie nederlagen na elkaar en de zwartbroe- ken skoorden slechts één punt op twaalf Vanzelfsprekend wordt dat ook in de klasse ring duidelijk en om een fatale afloop te voor komen, is een gunstige kentering al méér dan noodzakelijk. Zondagse derde afdeling A In verband met de titelstrijd won SK Moerhei de belangrijke punten tegen F.C. Wijnveld. In die zeer aantrekkelijke match werd er ook negenmaal geskoord en de Hammenaars, kregen een goaltje méér op het bord dan hun rivalen. Daardoor blijft S.K Moerheide ook een der voornaamste achtervolgers op reeks leider K W B. Sint-Anna en dat kan nog nau welijks voor V.K. Siera worden gesteld Die ploeg won nochtans met twee goals verschil bij F C. 't Klokhuis maar V.K. Siera heeft ook al twee matchen méér gespeeld. In Hamme werd het nochtans een gelijkopgaande match met al een vroeg sukses voor de gasten met een kopbal van Eddy Van Buynder. De thuis ploeg was hierdoor geenszins aangeslagen maar een bedrijvige Patrick Smet kon niet skoren. V.K. Siera trouwens ook niet met een soms te individualistisch ingestelde Johan Waterschoot en met de bereikte stand, werd dan ook de rust bereikt. In de tweede helft was F.C. 't Klokhuis de meest aandringende ploeg en doelman Van Uytfanghe van V.K. Siera, moest regelmatig ingrijpen. Een kopbal van Patrick De Smet op de dwarsligger hield de plaatselijke ploeg van de gelijkmaker en on dertussen, waren de counters van V.K. Siera niet ongevaarlijk. Op het kwartuur van het einde skoorde Danny Van Mele zelfs voor de bezoekers en dat werd tenslotte ook nog het eindresultaat bij een uiterst sportieve match Kim LIEFHEBBERSVOETBAL «jflft Jeugdvoetbal. De jonge doelmanne bijeen (da) K Aalst rapen de ballen Jeugdvoetbal. De duiveltjes van SK Aalst moeten zelf de doelen opstel len (da) Damesreeks De wedstrijd Schoonaarde-Siera Zogge werd op een zeldzaam hoog peil ge speeld. Twee technisch goed voetballen de ploegen speelden volgens kenners een wedstrijd op topniveau. De eerste 10 minuten waren voorde thuisploeg met als gevaarlijkste spits Veerle Van Hauwe. De aanvallen rolden naar het Sieradoel en het was uiteindelijk Veerle Van Hauwe die de verdiende voorsprong op het bord kon brengen, na een mistasten in de bezoe kende verdediging. Van Hauwe liet de bezoekende doelvrouw kansloos met een strak schot in de verste hoek. Wie dacht dat Siera nu in zak en as zou zitten had het verkeerd voor. De bezoeksters, onder impuls van Pascale Cornelis, kwa men terug sterk in de wedstrijd en kregen op de gevaarlijke dieptepassen van Van Cleemput enkele kansen maar nu was het de beurt aan doelvrouw Van Mossel- velde om uit te blinken. Schoten van Van Cleemput en Cornelis gingen nipt over of naast; zoniet had Van Mosselvelde een reuze-redding in huis. Siera Zogge speelde vijf fantastische mi nuten en boog de 1 -0 achterstand om in een 1-3 voorsprong Annick Heirweg ging haar lijntje af en leverde een formi dabel schot af in de achterste hoek1 -1 Pascale Cornelis dikte verder aan tot 2-1 en nog voor de rust verhoogde Annick Herreweghe tot 1-3, wat ook de rust stand was. Na de rust ging de sportieve en zeer hoogstaande partij op haar elan verder en beide ploegen zetten zich tot het uiterste in. De keepers bleven echter op hoog niveau spelen en hielden de score tot aan het eindsignaal. Lutterzele kreeg een nieuwe kans om het klassement wat op de krikken tegen het laatst geklasseerde Hemelaer. De be zoeksters kwamen eerst op voorsprong en zagen de schaapjes reeds op het droge maar dat was zonder de thuisploeg gerekend die na een counter op gelijke hoogte kon komen. 1 -1 aan de rust. In de tweede helft is de bezoekende ploeg be ter maar toch liep de thuisploeg verder uit tot 3-1. Deze zege komt voor Lady's Hemelaer op het goede moment. Verrassende nederlaag met 1-2 cijfers voor VJ Baardegem tegen DVC Opstal Hierdoor blijft Baardegem wel mee aan de leiding met Siera Zogge maar het telt reeds twee wedstrijden meer Zaterdagafdeling Vriendenkring-Real Hansevelde werd een zeer goede wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen. De ploegen leverden een prachtwedstrijd af. vrien denkring kombineerde het beste maar Hansevelde heeft meer karakter in huis. In een evenwichtige wedstrijd kregen beide ploegen kansen. Het was wachten tot in de 34ste minuut toen de bezoeken de doelman zondigde tegen de nieuwe spelregels. Erik De Dijcker knalde de onrechtstreekse vrijschop keihard in doel. De bezoekers kwamen in de 36ste minuut op gelijke hoogte met een doel punt van Dirk Vercammen. Met nog twee minuten te spelen voor de rust scoorde Gunther Van Driessche met een knappe kopbal en 1-2. In de tweede helft ging een sterk spelend Vriendenkring op zoek naar de gelijkma ker. Die kwam er in de 55' langs Glenn Van Cleemput. Hansevelde kwam in deze sportieve wedstrijd met weinig overtre dingen en een goed leidende ref Crickx, terug op voorsprong in de 70'2-3. Vriendenkring joeg op de gelijkmaker en met nog 2' te spelen kreeg de thuisploeg waarop ze recht had. Roger Christiaens schoof een lage center in eigen doel, eindstand 3-3. Billijk gelijkspel in deze topwedstrijd die alle verwachtingen in loste. Vlierkouter maakte de verplaatsing naar Shell Boys. De thuisploeg kon door be roep aan te tekenen tegen uitgesproken schorsingen over haar sterkste opstel ling beschikken. Vlierkouter sukkelde weer met een oud zeer, er was geen doelman aanwezig. De 4-1 overwinning werd omschreven als overdreven cijfers want Vlierkouter voet balde zeer goed mee en de thuisploeg mocht zich gelukkig prijzen dat doelman Verbeke zeer attent was. Shell Boys komt al vrij op voorsprong. Bij een geharrewar voor het bezoekende doel is De Temmerman Nico het vlugst bij de bal en opent de score. 1-0. Nog voor de rust is het weer De Temmerman Nico die kan scoren 2-0. Vlierkouter krijgt tussendoor enkele ideale gelegen heden om te milderen maar wenkende kansen worden gemist of gestopt door doelman Verbeke. Na rusten krijgen de bezoekers dan toch het verdiende doel punt 2-1. De wedstrijd verloopt zeer evenwichtig maar Shell Boys benut de kansen en de bezoekende aanvallers ver geten te scoren. Shell loopt verder uit met doelpunten van Stoop en Vlaminck Yves. Eindstand 4-1. Indien er punten zouden gegeven worden voor inzet en aktraktief voetbal zou Vlierkouter beslist goed gescoord hebben, maar ja zo is voetbal nu eenmaal, enkel de doelpunten tellen Ispartaspor blijft na het verlies aan huis tegen FC Klein Zand puntenloos op de laatste plaats. Het werd een nipte 0-1 nederlaag voor de ploeg van coach Al- maci Emin Groter was de winst van Sportief Steendorp tegen FC Gouden Leeuw. De ploeg uit Stekene kreeg een pandoering van jewelste in Steendorp. Niet minder dan 20 keer trilden de netten zonder dat Gouden Leeuw kon tegen scoren. Blijkbaar was de overwinning te groot want de thuisafgevaardigde kreeg al de namen niet op het automatisch antwoordapparaat. 't Stamineeken kon voor de eerste maal dit jaar over een voltallige kern beschik ken en dit liet zich ook merken in de wedstrijd tegen FC Tip Top. Het werd een sportieve wedstrijd waarin de bezoekers reeds vrij vlug uitliepen tot 0-2. Maar de thuisploeg voch terug en kon milderen in de 15 min. 1 -2. 't Stami neeken kreeg nog enkele kansjes maar de afwerking stond niet op scherp. De bezoekers daar en tegen vonden de weg naar de netten met meer gemak, wat uiteindelijk resulteerde in een 2-5 over winning. De laatste wedstrijd van het week-end FC Violetta tegen Moerstraat werd stopge zet. De thuisploeg voelde zich benadeeld door een niet zo best fluitende ref Van Boven en legde klacht neer tegen het verloop van de wedstrijd. Zondagnamiddag Hier stonden de terugwedstrijden voor de beker op het programma. Aangezien er niet wordt gespeeld met rechtstreekse uitschakeling, maar volgens een klasse ment konden deze wedstrijden nog alle kanten uit. Twee wedstrijden liepen in de kijker. De eerste was AFC Cocktail - 't Fort. Beide ploegen kwamen duidelijk ver zwakt aan de aftrap en konden elk maar juist 11 spelers in lijn brengen. De eerste helft verliep zeer evenwichtig maar beide doelmannen werden amper op de proef gesteld. De verdedigingen bleven baas over de aanvallers en het geringe gevaar kwam er bij inworpen of hoekschoppen. Dit was alles wat er te zeggen viel over de eerste helft. De tweede helft was heel wat levendiger. Cocktail werd gaande weg de betere ploeg maar een doelpunt maken zat er echt niet in. De aanvallers waren heel slecht geïnspireerd en ook omdat doelman J.P. De Ruysscher zeer attent stond te keepen en ook nog geholpen werd door het nodige geluk. Zo reageer de hij gevat op schoten van Frans De Schepper en 2x, Dimitri Staessens en verhinderde hij een zeker doelpunt door ver uit het 16 m. gebied en alleen op doel afkomende J. Balliauw te stoppen, 't Fort was aangewezen op de counter en ook deze was niet van alle gevaar ontbloot. De thuisploeg mocht een kaarsje brand en voor Danny Vercauteren, die een solo ren van Villi Cervignon op het allerlaatste moment nog in hoekschop kon werken. Het bleef dus 0-0 en 't Fort gaat verder in deze beker. Voor de statistieken werden er nog strafschoppen genomen. Ideale gelegenheid dus om de traptechniek te testen. Voor Cocktail werden de straf schoppen omgezet door Staes D., Bal liauw Jan en Francois Van Hemelrijk, misten jammerlijk Vercauteren en Frank De Schepper. Voor de bezoekers miste enkel Vercauteren Mare. De tweede wedstrijd was 't Sleperke tegen Drij Boeren De kanonnen van de thuisploeg stonden heel slecht ingesteld en mede hierdoor konden de bezoekers een krappe 0-1 overwinning behalen. In deze wedstrijd vielen ook twee rode kaarten, elke ploeg eentje. De eerste 25 min. in de wedstrijd tussen Wijkagenten en.Fina Troubleyn verliepen in het voordeel van de thuisploeg. Uit dit overwicht kon Wijkagenten enkel een doelpunt van Nooren puren: 1-0 De laatste 15 min. van de eerste helft komen de bezoekers terug meer in de wedstrijd en met nog 5 min. te gaan in de eerste helft komt Fina op gelijke hoogte. Rust stand 1-1. De tweede helft verloopt de wedstrijd evenwichtig en het is Wijk agenten die de eerste kans krijgt. Het schot van Cleys sterft echter uit op de staander. Een bal van diezelfde Cleys wordt net voor de fatale lijn in hoekschop verwerkt. Tegen dit thuisoverwicht stelt Fina enkele counters die gestopt worden door de thuisdoelman. Na een 15 tal min komt de wedstrijd pas voorgoed los. Beide ploegen krijgen nu om beurten kansen maar doelpunten vallen er nog niet. Als in de 30 min. Cleys, alleen op doel af, gepakt wordt komt Fina goed weg met maar enkele een gele kaart. 10 min. voor het einde valt het doek over deze wedstrijd als Boel Johny, op randje buitenspel, alleen op doel mag afgaan en een gevleide zege voor Fina Troubleyn vastlegt. Verrassende overwinning van FC De Zon bij Real Kastel. Tot ieders verbazing is De Zon de betere ploeg in de eerste helft, maar komt niet tot scoren. De eerste 20 min. van de tweede helft zijn ook nog voor rekening van FC De Zon. In de 60 min. scoort D'Haen Henk het enige doel punt van deze wedstrijd: 0-1Een laatste offensief van Real levert niks meer op want de bezoekende doelman stopt al les. Verdiende overwinning voor FC De Zon en vooral het bleef heel sportief Statievrienden kon de eerste helft gelijke tref houden met Wepogro en bereikte de rust met een 1-1 stand. Benny Kernland had de score geopend met een harde schuiver. De tweede helft ging Statie vrienden fysiek ten onder. Dit is te begrij pen na een leuke avond tot in de vroege uurtjes. 5 min. voor tijd is de stand nog 1 -2. Met nog drie doelpunten in 5 min. wordt de einduitslag 1-5. Herleving verloor in de heenwedstrijd met 2-9 cijfers maar had toch nog niet alle moed opgegeven. Het gaf een goede repliek aan de thuisploeg Vatansport en scoorde 3x, Dit was echter te weinig voor de overwinning want met doelpunten van Kose Ali 3x, Bilici Recep en Buse Yetiz haalde de thuisploeg het laken naar zich toe. De laatste spannende wedstrijd was Hoop Vreugd tegen Woodstock. Beide ploegen gaven het beste van zich en speelden voor wat ze waarde waren. Doelpuntenmakers voor de thuisploeg: Deelen Leon 2x, Swings 2x en D'hooghe Luc.

De Voorpost | 1992 | | pagina 21