Ons Huis met winst en verlies mamrex Discipline zoek Afvallingsderby Goede thuisrepliek Met beperk effektief T Rustige derby Goede repliek maar geen punten Niet te kloppen Basketbalkalender Eénrichtingsvoetbal 24 13.11.1992 - De Voorpost BASKETBAL Lokeren - Zele 72-77 Een streekderby moet spannend zijn om ven, die in een indicentrijk slot het hoofd erte kunnen van genieten. Als dit element koel hielden en de zege veilig stelden in de hand wordt gewerkt door de onkun- de van scheidsrechter De Vijlder, dan eindigt dit in irritatie en technische fou ten, het middel dat hij maar al te graag hanteert. Veertig persoonlijke fouten voor Lokeren en drie en dertig voor Zele is van het goede te veel. Het heeft zijn invloed op de match. De thuisploeg zonder Pat Corrijn zag een sterk spelende 17-jarige Van Peteghem. De lokalen misten mankracht ghem 16, Taillir 2. om tot het einde met Zele voor de over- Zele: Van Acker 9, Christiaens 8, winning te wedijveren. De bezoekers steunden voornamelijk op het routinerijke duo Biesemans-Verhoe- In de eerste helft kon de thuisploeg na 20-10 aan de rust tot 39-32. Het bleef spannend tot 58-56. Op vier minuten van het einde nam Zele 61-67 voor. Op dat moment stonden er in beide kampen al heel wat wisselspelers op het terrein. De bezoekers hielden tot het einde stand. Punten: Lokeren: Van Boven 8, Antheunis 3, Xa- vier Vermaere 9, Buysse 35, Van Pete Maesschalck 8, Verhoeven 20, Biese- man 27, Claessens 5. Beno Moerzeke 81 Dendermonde 92 De bezoekers hadden het zeer moeilijk bij Moerzeke. dat in Wim Van Damme en Jim De Caluwe twee attente afwerkers naderden tot 51-57. Ondanks de bezoe kende foutenlast hanteerde Dendermon de goed de fastbreaks die door Bulteel goed werd afgewerkt. Samen met Van den Bossche en Van Wauwe werd het had, die konden wedijveren met de Den- verschil dan bestendig tot op 10 punten dermondse scoorders. gehouden. Dirk Piron, Paul Van Kerckhove en Mare BasketbalBBC Erembodegem won met 78-61 tegen Buggen hout (vh) Bulteel hadden het niet gemakkelijk om een kloof uitte bouwen. Van 9-12 aan de 6de minuut naar 17-25 aan de 10de minuut, kon Dendermonde dan met 24- 31 als tussenstap toch een groter ver schil aan de rust op het bord zetten (34-50). In de tweede helft keken de lokalen op geen inspanning om terug te slaan. Het onhoudbare duo Van Damme-De Caluwe samen met Van de Velde en Verbeke Punten: Moerzeke: Van de Velde 3-6, Van Dam me 13-11, De Caluwe 12-13, Verneirt 0-0, Van Cleemput 6-4, Weemaes 0-2, Verbeke 0-6, De Sutter 0-3. Dendermonde: Piron 12-0, Wiilockx 0- Erembodegem 78 Vlinders Buggenhout 61 De bezoekers stonden maar zes spelen fïi op het wedstrijdblad ingeschreven Hui winstkansen waren dan haast bij voor baat tot het minimum herleid. Ze kende nochtans een zeer goed wedstrijdbegicien Van Gucht - Albrecht waren goed voer een 10-24 aan de 9de minuut. Naarmate de fysieke weerbaarheid alsen stompte kwam de thuisploeg meer in d> match. Aan de rust was nog veel moge- lijk met een 41-37 stand. Tegen de trefzekerheid van Luc Van da Driessche en de reboundkracht van Var Dooren konden de Vlinders niet optor nen, zodat het uiteindelijk nog een vri afgetekende nederlaag werd. Punten Erembodegem: Tack 4, Braem 2, Barre 5, Triest 4, Van Dooren 21HendrickxJ Bellon 8, Van den Driessche 29. Vlinders Buggenhout: Van Assche 9, Var den Breen 6, Van Gucht 20, Saerens 2, Mertens 7, Albrecht 17. BEN( In de vierde afdeling C van de KVKT kompetitie was Ons Huis C er als de kippen bij om een was een éénrichtingswedstrijd. Het was ai- OSIRIS DENDERLEEUW - PANTERS BAASRODE: 72-69 Het gezegde van tweemaal tegen dezelf de steen schoppen is blijkbaar niet aan Panters Baasrode besteed. Voor de tweede maal, na Bornem nu ook te Den derleeuw, liet Baasrode een wenkende uitzege ontglippen. Opnieuw moet de oorzaak gezocht worden in nutteloos bal verlies en onverantwoorde shots. Dat heeft waarschijnlijk toch iets met ploegd- iscipline of afspraken te maken. Aan de 37ste minuut stond er nog 61 -69 op het scorebord. De talrijk meegereisde aanhangers juichten. De zege was zo goed als binnenschot. Maar... Panters liet zich een 11-0 aansmeren. Elias met een drie- en een tweepunter plus bonus, Blomme aan de vrijworplijn en Van der Kelen, deden een kollektief falend Pan- 7-10, Van Wauwe 7-10, Van de Vijver leen Luc De Cock van de lokalen die er 2-2- slaagde om de lokale eer te redden. Hij ver- BENO sloe9 'n drie v0"e se,s J0*13" De Waegeneer. Meer zat er niet in voor Erpe. In vierde afdeling C was Ons Huis B niet zo gelukkig. Op ver plaatsing bij Juvenes D moesten ze het hoofd buigen met de kleinst mogelijke cijfers. 6-4 Vooral in het begin van de wedstrijd verloor Ons Huis B teveel terrein om goed te zijn, 4-1 Later hebben ze getracht daar iets aan te doen. Maar het lukte niet. Fredy Gudolf won bi) de verliezers geen enkele wedstrijd en dat is dodelijk voor een club. Hugo Pieters en Guy Fonce deden het beter en wonnen elk twee keer. Bij de thuisploeg was vooral Franky De het begin van de wedstrijd vermoeden dat het flinke zege vastlegde tegen Pardaf E. En dat zulke vaart zou lopen Na vier wedstrijden nog kwam omdat behalve Machteld Vander Rey- steeds een gelijke stand, 2-2. Dan zakte alles sen de rest van de bezoekers onmondig was in elkaar bij de ploeg uit Baardegem. Ze won- en zich niet kon mengen in het debat. Gerda nen nog één wedstrijd. Zoekend naar het beste Steeman was bij Juvenes weer niet te klop- element in deze ontmoeting komen we terecht pen. Ook Schepens en Sabrina Buerms, met bij Luc Lermytte die alles won zonder setver- elk twee overwinningen, deden het meer dan lies. Bij de bezoekers haalde William Van Mol behoorlijk, twee overwinningen binnen. die voor drie overwinningen kon zorgen n KWB. Bij de thuisploeg won iedereen twt maal en dat was de reden dat er zulke gros cijfers op het bord zijn gekomen. Juvenesf stond helemaal perplex bij de komst van KLI De bezoekers waren te sterk om tegen des formatie iets te kunnen oogsten. Het werd ea s 1-9 nederlaag Sabrina Burms kon de gros twee overwinningen binnen. Twee BAC-ploegen moesten elkander in de nul van het scorebord wegwerken. Maarme* "L Erpe B werd in eigen vesting ingepakt door ogen kijken, E en F. Het werd op zeker moment zat er niet in. tot 2 punten. Jan Hiel scoorde rustig driepunters (vijf in het totaal) en Ver- meersch zorgde opnieuw voor de impuls die de score na 19-17 opnieuw in Pan- 'Waegemacker niet te verslaan. Hij won alles. ters voordeel deed overhellen aan de rust. 34-41Aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht bij Baasrode dat tot tien punten uitliep 57-67. Met Zaman op de bank kreeg Van der Kelen meer vrijheid en dan kwam de slotfase waarin de bezoekers zich niet aanstelden als een echte derde Hij was de grote bewerker van de Juvenes D-overwinning. Ajain Goossens en Joris De Bock wonnen elk eenmaal. Erpe B laat het niet aan zijn hart komen in deze afdeling. Nu gin gen ze weer vlot winnen op Teneramonda C, 2-8. De jongens uit de sporthal van Oudegem hielden stand tot aan 2-2. Dan zakten ze totaal in mekaar en wonnen niets meer. Het waren afdelingsploeg. Panters werkte in de eer- twee overwinningen van Philip Caudron. Maar ste af aan 17 korven uit 35 pogingen en verdere hulp van zijn medespelers kreeg hij zakte in de tweede time terug tot 11 op Bi' ErPe scoor(,e Willy Ooghe goed met 38. Punten: Osiris Denderleeuw: Elias 12-8, Van der Kelen 2-17, De Moor 0-4, Buytaert ters de das om. De ware reden moet 4-0, Blomme 12-7, Pigeon 4-2. drie overwinningen. De rest was tevreden met twee overwinningen zoals Bart De Vliegher en Wim Van Keymolen. Teneramonda B deed het beter en kon Ons Huis C de les lezen met 7-3 cijfers. Niets liet in Baasrode evenwel in eigen rangen gaan zoeken. Panters Baasrode: Vermeersch 7-6, Verstappen 6-4, Van de Watering 13-5, Aanvankelijk leek het bezoekend taktisch Zaman 2-4, Hiel 11-6, Van Hoeck 2-3 bord nochtans te kloppen. Van de Wate- Van Gestel 0-0. ring hield Blomme aan de klap en Zaman beperkte Van der Kelen in de eerste helft Beno DRONGEN - HEMACO DENDERMONDE: 84-81 Boias Dendermonde 71 Grembergen 87 Een rustige derby tussen twee onvolledi ge ploegen. De thuisploeg miste Kamiel Dupont en bij Grembergen ontbraken er drie kernspelers met Pat Van Lembergen en de broers Van Wambeke. wjnnaar k Bij de bezoekers een unieke gelegenheid om enkele jeugspelers en dit gebeurde Punten met sukses, in te passen. Juvenes D en nog met grote 2-8 cijfers. De 2-2. Maar toen stuikte de F-ploeg in elkaar bezoekers waren echt te sterk, vooral Alain Charita Filip was de sterke man bij de verlie- Goossens en Didier Van Puyvelde wonnen zers. Hij won alles. Maar niemand van zijn alles en bij de thuisploeg kon alleen Guido ploeg sprong hem bij om te helpen. En daar- Bieseman eenmaal juichen. mee ging de E-ploeg helemaal ten gronde met Grote cijfers voor Lede B dat op Teneramonda grote 3-7 cijfers C een vlotte 1 -9 zege liet afdrukken. Alleen Ook bij KWB was er een derby tussen D en E. Guido De Doncker werd bij Lede verslagen De eerstgenoemde ploeg haalde het met grote door Philip Coudron. De rest bleef overeind. 8-2 cijfers. Die twee tegenpunten werden Opwijk A kreeg het bezoek van Ons Huis B. Dat gescoord door Benny Van Raemdonck die het spannend was is de waarheid geweld aan tegen iedereen won. Alleen Joeri Stuer was te doen. De bezoekers speelden geweldig en sterk voor de knaap uit de E-p!oeg. BAC F lieten dan ook een 2-8 winst afdrukken. Hugo scoorde weer hoog, 2-8 op verplaatsing bij Pieters en Guy Fonce wonnen alles. Alleen Pardaf E. M. Vander Reyssen won voor de Fredy Guldolf liet zich verschalken en kon Pardafploeg alles. En dat legt deze grote be- maar éénmaal winnen. Maar dat zal wel bete- zoekende overwinning uit. Andy Opdebeeck ren met de jaren. was met drie overwinningen diegene die het In vijfde afdeling A stonden twee Troelant- meest in de kijker liep. ploegen tegenover elkaar, C en B. Gezien Ook KLM speelde thuis zeer sterk bij het beiden elkaar op een prikje kenden, was het bezoek van KWB D. Aanvankelijk een 2-2 een boeiende en evenwichtige strijd. Uiteinde- score. Verder is KWB niet geraakt. De rest lijk zou de B-formatie het halen met de kleinst waren allemaal lokale overwinningen en de mogelijke cijfers, 4-6. De beste man zat bij de KWB-jongens geraakten zelfs aan geen enkel verliezers. Johan Buyle die voor iedereen te setje meer. Christiaan Kokkelberg won drie- sterk was. maal bij KLM zonder één setje te verliezen. En Grote vreugde bij Juvenes F dat thuis een dat weegt door naderhand. Een ploeg die een grote nederlaag niet kon ontlopen was Pardaf E op bezoek bij Troelant B. Het is een zware 2-8 nederlaag geworden. Mare De Cock was de enige die bij de gastheren kon zorgen voor twee overwinningen De rest is de tel kwijtge raakt. Spanning was er zeker in de wedstrijd Okapi C - Troelant B. Van 2-2 ging het naar 3-3. De lokalen gingen dan naar 5-3, maar de bezoeker kwam nog'éénmaal terug. Dan brak alle weerstand af. Philip Oelbrandt was bij de thuisploeg de grote figuur met zijn drie over winningen. J. Vriesacker en Hugo De Keyser Opnieuw een sterke prestatie buitenshuis van de Collegeploeg, maar geen punten en dat betekent dat Dendermonde mo menteel in de degradatiezone is beland. En dat is zeker de plaats niet voor Hema- co. De eerste 20 minuten kon geen van de twee ploegen afstand nemen. Span ning was er te beleven met tussenstan den als 13-9, 24-22, 34-34 en een 48- 49 ruststand. In de tweede periode lieten de bezoekers zich enigszins wegdrummen en aan de 9de minuut werd het 71-55. Het werd dan een lange achtervolging met Peter Vermeulen, Platteaux Baten en Goedge zelschap als afwerkers. Met tussen- sprongen van 75-64 naar 92-79 konden In de tweede helft kon Grembergen zon der forceren bestendig een 10 punten- kloof op het bord houden. Aan het kwar tier vergrootte die voorsprong langs Blancquaert, Vermeulen, De Kimpe, Crick en een meevallende Delagaye, sa- Ingels en De Cock die het moesten doen. Datzelfde Okapi C werd dan weer verpletterd n bij BAC F en dan nog met grote 9-1 cijfers. Op not ninn ,ni nn i. Dendermonde: Meiremans 24, De de Beeck en Calluy wonnen alles en daarmee Het ging aanvankelijk zeer gemakkelijk Petter 13, De Ridder 12, Bart Veulemans werd Okapi voor schut gezet. Alleen Hugo De i/nnr Ho ho7/inVoro l/ont 1 n nstn Wr. C,J„ no r- r, t/„1.1- ja. voor de bezoekers. Van 5-10 aan de 5de minuut liepen ze halfweg de eerste helft uit tot 9-22. men met Luc De Petter en De Ridder beperkte aan de rust de schade tot 34- 42. de bezoekers uiteindelijk niet voor punten Het duo Meiremans-Bart Veulemans zorgen. Punten: Drongen: Van Langenhove 2, Steinbach 18, Bontinck 4, De Meyer 20, De Clercq 6, Wijnakker 10, Rens 18, Van Waes 4. Hemaco: Baten 15, Raes 8, Platteaux 18, Jo Vermeulen 4, Peter Vermeulen 19, Goedgezelschap 12, Aelvoet 2, Stuy- vaert 2. Beno 20, Eric Dupont 2. Grembergen: Blancquaert 22, Vermeu len 18, De Kimpe 14, Crick 14, Delagaye 14, Van den Brempt 5. BENO Keyser kon de eer redden voor de bezoekers. BAC E is ook nog een ploeg die flink werk levert. Als KWB D hier op bezoek is gekomen werden de bezoekers met lege handen naar huis gestuurd, 7-3. Joeri Stuer was de enige In vijfde afdeling B kreeg Eendracht E ea kleine nederlaag in de schoenen geschovai van de bezoekers Stekene E. De bezoeken zouden eerst een 0-2 afdwingen. Maar ik sn jongens uit de sporthal van Buggenhout beta un terug. Drie keer op rij en 3-2. Maar dan sctie- sn nen hun beste pijlen verschoten te zijn. Ot bezoekers haalden nog nipt hun slag thuis. L 4-6 en dit vooral dank zij Dirk Mertens die alles won wat kon gewonnen worden. Daniel Ste-: vens was bij Eendracht F de sterkste figuuj e Datzelfde Eendracht F werd^dan weer de let 3 gelezen door Dynamica C"met zware 24{m cijfers. Peter Van Mele en Ann Parijs speelden md zeer sterk bij Dynamica en sleepten drie over Iw; winningen in de wacht. En dat is de basis jvr. leggen van een grote overwinning, Dynamic! »9> B kreeg thuis Madeion D te bekampen en dati een formatie die hen blijkbaar lag want z wonnen met grote 7-3 cijfers. Dirk De Mol ei "c Kathleen Oosterlinck wonnen alles en bij de gasten won iedereen éénmaal. Dat Madeion D ook kan winnen bewezen ze bi ^i het bezoek van Eendracht F. Ze liepen daar gauw weg, 3-0 maar Buggenhout kwam te rug, 3-2. Maar dan sloegen de bezoekers volkomen tilt en ging Madeion naar een vlo» overwinning. Yvan Pieters scoorde bet hoogst, driemaal, Dirk De Maeseneeren Don- ny Buelens lachten tweemaal. In vijfde afdeling C haalde Opwijk B het vat Lede C. Maar ze hebben daarvoor hard moe ten vechten. Het werd 3-3 maar dan ging het meer in het voordeel van de thuisploeg. Daar wonnen dé spelers elk twee keer. Want teges de bezoekende sterke man F. Bekaert hadden ze niet het minste verhaal. Geen overwinning voor Herleving B Dendermonde die Vlierkouter B op bezoek kregen. De Hammenaars wonnen zoals ze wilden met 2-8 cijfers. Kristof Of Clercq en Kris Mettepenningen wonnen alles eigenlijk zonder veel moeite. Herleving B deed hef dan weer schitterend bij het bezoek van Erembodegem B. Daar haalden ze met 9-1 gemakkelijk de volle buit binnen. Alleen inhei dubbel kon de bezoeker de nul van het score bord schrappen. (h.v.c.| 8 m 98! DAMESBASKET OOSTAKKER - B.C. ZELE: 44-74 De Zeelse ploeg staat nu ongeslagen aan de leiding en heeft daardoor misschien wel een optie genomen op een nieuwe promotie. De thuisploeg stond tot 4-2 aan de leiding. Een kollektief goed spe lend Zele pakte uit met een 12-0. Het Moerzeekse trio Ost-Hermans-De Bock had daar een ruim aandeel in. Met 4-14 op het bord kreeg de thuisploeg het nog moeilijk. Ze spartelden nog vel eens te gen tot 13-20, maar toen toonde Kathy Goossens nog maar eens haar veelzij digheid en een 20-35 ruststand. In de tweede helft scoorden de bezoek sters met grote sprongen. Van 26-42 naar 26-54 en van 32-56 naar 32-65. Het werd de overwinning van gans de ploeg. De tien opgestelde speelsters scoorden allemaal korven. Punten: Oostakker: Versnayen 6-10, Van Steen- kiste 0-2, Villers V. 2-3, Villers C. 4-1, Schuerbeke 8-6, Villers 0-2. Zele: Pletinck 0-4, Famaey 2-2, Lieve Goossens 2-0, De Bock 6-2, Van Caute- ren 0-2, Kint 6-2, Hermans 2-2, Kathy Goossens 17-15, Mielnicki 0-2. Beno 3' Afdeling: 20.15 u. (14.11): Panters Baasrode - Edingen 4' Afdeling A: 20.30 u. (14.11): Erpe Mere - Eeklo 4e Afdeling B: 20.15 u. (14.11): Mats Printing Lede - Ternat 17.00 u. (15.11): Hermes Wilsele - Hermes St.-Niklaas 1' Provinciaal: 20.00 u. (14.11): Hemaco Dendermonde - Leiedal 20.30 u. (14.11): The Tower Aalst - Laarne 2' Provinciaal B: 18.00 u. (15.11): Zele - Moerzeke 20 30 u. (14.11): Eksaarde - Lokeren 18.00 u. (15.11): Erembodegem - St-Niklase 11.00 u. (15.11): Bolas Dendermonde - Dendermonde 20.00 u. (14.11): Waasland - Melsele 16.15 u. (15.11): Waasmunster - Assenede 20.20 u. (14.11): Grembergen - Buggenhout 3[ Provinciaal: 10.30 u. (15.11): Haantjes - Cibo Zele 1' Provinciaal dames: 11.15 u. (15.11): Zele - Falco 2' Provinciaal: 17.45 u. (15.11): Gentson III - Erpe Mere KKVS-VOETBAL SC St. Anna - F.C. Appels 0-7 F.C. Appels blijft zoals verwacht leider na zorgde er voor dat Appels nu compleet wellicht de makkelijkste zege sinds jaren, de wedstrijd ging beheersen en uit een n ö,e n^w e r rej<enen °P ^e'e resem kansen wisten de bezoekers de wederoptredende Frankie Van Goe- them en een complete kern. St. Anna begon met veel inzet aan de toch nog 4 keer te scoren. Het achtereenvolgens Eddy Beurms, Luc Leys, Chris Walraevens en Tony D'haese wedstrijd en kon gedurende het eerste die voor de doelpunten zorgden ™r,och. n?9 min of meer gelijke tred Het werd dus al bij al nog een ruime zege houden met de bezoekers. Appels kon evenwel uit twee halve kansen evenveel keer scoren. Op het kwartier was het eerst Eddy Beurms die kon scoren en na een halfuur kon Stefaan Willems van kortbij de stand verdubbelen. Van dan af ging het allemaal wat makkelijker voor de gasten die voor de rust nog één doelpunt wisten te maken, nu was het Tonny D'haese die een collectieve aanval wist af te ronden. Na de pauze kwam Mare Philips op de libero post vatten en hij deed dat met brio. Ook de inbreng van Dirk Van Dooren voor F.C. Appels, Toch dienen we de jeugdige ploeg van St. Anna ook te com plimenteren voor hun sportieve mentali teit ondanks het wekelijkse verlies. Aan de kop van het klassement in tweede B verandert er niets gezien de eerste vijf allen hun wedstrijd wonnen. Voor F.C. Appels speelde: G. Claus, D. Creus, F. Van Goethem (45e min.: M. Philips), S. Willems, D. Den Roover, M. Mannaert, L. Leys, E. Beurms. J. Roe- landt (45e min.: D. Van Dooren), C. Wal raevens en T. D'Haese,

De Voorpost | 1992 | | pagina 24