Winst voor Appels en Atlantis Ji A R Karate, een sport voor iedereen Van Weyenbergh (Corso) in daverende vorm De Dam verliest Luc Teuwe Carlton Cera Jeugdcup over grens van 100 deelnemers 26 - 13.111992 - De Voorpost KORFBAL SQUASH Korfbal. Sarah De Meersman (Atlantis Lebbeke), goed voor twee korven tegen Gentse (foto guy) Het voorbije weekend leverde de twee korfbalteams uit de regio elk dubbele puntenwinst op. Eersteklasser KC Ap pels versloeg, op eigen terrein, Kapellen; derdeklasser Atlantis Lebbeke skoorde niet minder dan achttien maal tegen Gentse. Meteen hebben beide teams de heenron de van de veldkorfbalkompetitie achter de rug. Appels voert, samen met Riviera, de rangschikking in eerste klasse aan met 14 punten en telt in totaal vier verlie- spunten; Atlantis van zijn kant totaliseert voorlopig dertien punten en telt dus vijf verliespunten. Van de heenronde staan nog, vóór de wintersport en de zaalkorfbalaktiviteiten hernomen worden, twee wedstrijden ge programmeerd. Appels KC-Kapellen 12-9 Moeilijker dan gedacht... De einduitslag, aldus Ann Schuddinck, laat niet veronderstellen dat Appels het tegen Kapellen moeilijker gehad heeft dan verwacht. Bij de rust hadden we wel een 7-2 voorsprong samengekorfbald, maar tijdens de tweede speelhelft vielen we dermate terug dat de bezoekers de achterstand tot éèn korf (9-8) konden herleiden. Gelukkig slaagden we er in de slotfase in alsnog een vierpuntenkloof te slaan en wonnen we de wedstrijd uitein delijk met 12-9. De Appelse korven vertrokken uit handen van Frank Janssens 3, Dirk Duym 2, Geoffrey Picquer 2, Danny Willaert 2, Veronique De Paepe, Martine De Grauwe en Winnie Janssens, elk één. Ingevolge de nederlaag van Voorwaarts en het gelijkspel van Riviera, voert Ap pels nu, samen met Riviera, de rang schikking aan, op éèn punt gevolgd door Voorwaarts. Willen we uit de eerste speeldag van de heenronde maksimale winst puren, aldus An Schuddinck, zal het er op aankomen onze wedstrijd tegen Spartacus te winnen. Zondag staat im mers Voorwaart-Riviera geprogram meerd. Atlantis Lebbeke-Gentse 18-13 Gemakkelijker dan gevreesd Voor de konfrontatie met Gentse, in het verleden voor de Lebbekenaars nooit een makkelijke tegenstander, stuurde gele- genheidscoach Piet Maesschalck, wat de dames betreft, gewijzigde vaksamen stellingen het veld in. Met sukses, want Atlantis speelde, voor al tijdens de eerste speelhelft een snel en bovendien produktief korfbal, dat resul teerde in een 11-5 voorsprong bij de rust. Na de rust ging de thuisploeg het wat rustiger aandoen, wat de Gentenaars toeliet een remonte in te zetten. Maar dichter dan drie korven werd de kloof nooit gedicht. Voor Atlantis skoorden: Robin De Backer 4, Steven Callaert 4, Mario Bernard 3, Patrick Janssens 3, Sara De Meersman 2. Cindy Meersman 2. Atlantis krijgt thuis als eerste tegenstan der in de terugronde Vos Reinaert op bezoek, een ploeg die de voorbije weken blijkbaar in goede doen is. Pierre Van Rossem Tot eenieders verrassing betwistte Luk Teu- wen zijn laatste wedstrijd voor De Dam Deze minzame Limburger die voordien als trainer bij Pnnsenhof, Ucon en Sportjoy aan de slag was kreeg immers een aanlokkelijk voorstel uit Zuid-Franknjk zodat hij met vrouw en kind daar minstens voor éèn jaar als squashtrainer aan het werk zal zijn. Samen met De Vis, De Conynck, Schockaert en De Block dwong hij bij Winner's een 2-3 zege af maar vanaf deze week krijgt Ronny Van Vlierberghe zijn zware erfenis Fairplay verloor verbazend zwaar bij Campo Sportivo want enkel Christophe Bourgeois kon voor een eerreddend punt zorgen Cadillac daarentegen was wel op het zegepad en dit tegen Common Market dat door Wim Poppe, Ronny Ivens, Joris Leys, Dirk en Mare De Cock op een 5-0 pandoering werd getrak teerd. Michiels knap vijfde In de Conrad Brussels Open eindigde Eb Michiels knap vijfde want in de slotmatö klopte deze Gijzegemse schone Van der Mes we uit Zwitserland met veelzeggende 9-5,9-j en 9-1 cijfers en dit belooft voor de toekomst Ook Sofie Minnebo heeft haar overstap naai SC Piramid nog niet beklaagd want in eerslj nationale heeft men nog alle uitzicht op ee landstitel Minnebo en co moeten zondag vo< eigen volk dan wel winnen van De Kaai maa dit lijkt tegen de Kortrijkse hekkensluiters eer der een makkie. Dirk Daelemam Squash. Sofie Minnebo (rechts), hier in gezelschap van ex-kampioen Z! Inge Coppens, kon met SC Piramid de nationale vrouwentitel inpalmen l (foto dida) daf JEUGDBADMINTON Op Drive hadden ze hem champagne beloofd, maar het gebeurde reeds afgelopen zondag in sporthal De Dulpop te Bazel. De grens van de 100 deelnemers aan de zeer sukses volle Carl ton Cera Jeugdcup werd overschreden De maar liefst 109 deelnemers worden door organisator Jacques Van Daele (wie an ders vergeleken met een mierennest. En dat is zeker toepasselijk als je weet dat de lokale club Scaldis maar over zeven terreinen beschikt. Bij de jongens -12 moest Wouter Kesbeke (Lokeren) zijn eerste plaats afstaan aan David De Schrijver (Evergem) na een 10-6 verlies. Maar de grootste sprong wordt hier zeker gemaakt door Nick Van Paemelen (Melle) die de nummer drie in Adegem Tim Heirman (Mintons) in de winnaarspoule met 10-9 ver sloeg Opvallend aan deze tweede ronde was het feit dat alle deelnemers nu een dagklassement kregen, en dat leidde tot soms zeer verbeten wedstrijden. In de reeks jongens -14 kregen we zo een verbeten finale. Daar krijgt Daan De Vos (Lo- kerse) het steeds moeilijker tegen Kris Van Paemelen (Atletico). De Vos haalde het nu nog nipt met 10-8 maar zal hij in Eeklo zijn oppo nent nog kunnen stoppen Vermeldenswaard is hier zeker de sterke op gang van twee Scaldisspelers. De in septem ber nog gekwetste Bart Verschooren eindigt nu derde voor zijn clubgenoot Davy Verdoor- ent (achtste in Adegem). Valerie Deprez (Eikenlo) en Siska De Meirs- man (Lokeren) krijgen de smaak te pakken en waren nu voor het eerst van de partij. In een fel betwiste finale haalde Deprez het op een volle dig terrein met 11-8 Mireille Beek (Mintons). de enige aanwezige -12-jarige, haalde nog een vierde plaats in deze reeks. Tegen Siska De Meirsman deed ze het zelfs niet onaardig door zeer nipt met 12-11 te verliezen. Bij de jongens -18 is er veel beweging achter Alain Deprez (Eikenlo). Hoewel hier ontegen sprekelijk de suprematie van de spelers uit Eeklo moet worden vermeld. Zo eindigde Hans Bastien op een tweede plaats na een 10-9 winst van broer Steven. Steve De Rkll (Drive) klopt in de tweede ronde Tom Baluj (Temse) en eindigde vierde, maar stijgt to nog naar een derde plaats inde rangschikk Sfeer was er te Bazel trouwens genoeg, warkl zegt -Jacques Van Daetg, voor het eerst W seizoen zat de tribune afgeladen vol met en-F, toesiaste ouders en grootouders. Misschim juist daardoor was bij de meisjes -18 Griet} Vergouwen (Eikenlo) weer komen opdag Zonder problemen was ze de sterkste Mouton (Melle) profiteerde van de afw heid van Annelies Steeman (Drive) om dtll tweede plaats te veroveren en Charlotte Na» sens (Evergem) eindigde derde. Zondag 29 november e.k. trekt de provinciale met jeugdkaravaan weer verder naar Eeklo. Waa in de lokale sporthal twaalf terreinen ter be schikking staan. Wat dus betekent dat er ein delijk op een volledig terrein zal kunnen wa den gespeeld Een voordeel voor de Drive spelers (Lef SNOOKER Karate in Grembergen. Van links naar rechts gediplomeerd BLOSO-trainer Danny Rombaut en zijn assiste rend vrouwelijk teamKatrien Cool, Martine Cool en Elke Heyvaert. Verder de aktieve leden (foto Piet Hermans) trainingen vinden plaats op volgend a- dres Grootzand 89 te Grembergen, op dinsdag (19u. tot 20.30u.), vrijdag (20 tot 21 30u.) en zondag (19.30 tot 21 u.). Ze staan bovendien onder deskundige leiding van Danny Rombaut, bij wie U steeds terecht kunt voor verdere infor matie (Neereindestraat 46, 9240 Zele, 052/44.88.73). Karate, een sport zoals alle andere Helemaal niet. Dit bewijst de pas uit de grond gerezen karateklub Osaka uit Grembergende twee maanden jonge klub telt maar liefst 50 leden. Vanwaar dit enthousiasme Wel. karate is niet alleen een doeltreffende methode van zelfver dediging, het is ook een sport die U een totale fysieke en geestelijke ontwikkeling te bieden heeft. Bovendien heeft de jonge klub haar snelle groei te danken aan de bereidwilligheid van Nadine en Patrick, uitbaters van café 't Ros Beiaard te Grembergen, die geheel spontaan een ideale ruimte ter beschikking hebben ge steld Heeft U zin om een nieuwe sport te ontdekken die U bovendien zelfzekerheid biedt, aarzel dan niet en duik in de ge heimzinnige Japanse karatewereld. De Karate in Grembergen. De karate-jeugd kreeg onverwacht bezoek van de goede Sint (foto Piet Hermans) In derde I kende nieuwkomer Corso een eer der zwakke start maar de laatste weken heeft men blijkbaar de juiste vorm te pakken. Dit bewezen de Lebbekenaars nu ook terdege bij het tweede gerangschikte Ter Biezen dat wel het eerste frame via Serge Van de Veegaete (53-40 tegen Dirk De Munck) binnenhaalde. Nadien viel de Ertveldse thuisploeg, verlamd door de zenuwen echter volledig in elkaar en daar zat de prachtprestatie van Vic Van Weyenbergh voor veel tussen: de 33-jarige Opwijkenaar pakte immers uit met breaks van 22, 27 en 43 punten en daar sneed hij zijn tegenstanders gewoonweg de adem mee af. Ook de 22-jarige Nico Van Nieuwenhove uit Buggenhout volgde zijn goed voorbeeld tot vreugde van de meegereisde supporters. Dirk De Munck sleepte op zijn beurt twee winstfra mes uit de brand zodat Corso met 1-8 cijfers voor de stunt van de speeldag tekende Men schuift zo op naar de middenmoot en mis schien zit de verhoopte promotie er uiteindelijk toch nog in. The Clearance toch verslagen In derde D gaat het The Clearance duidelijk niet voor de wind en dit werd nu ook bewezen tijdens het bezoek bij The Classic dat in de beginfase via Edwin Coessens (break van 42 punten) sterk uitpakte en bij de pauze met een 4-2 voorsprong mocht glunderen. Lieven Mertens haalde nadien echter zijn tweede winstframe binnen tegen Danny Coppens (41 -55) en daar ook Filip Van Tittelboom (41 - 49 winst) niet wou achterblijven kwamen de Ajuinen onverwacht tot 4-4 terug. Het slotframe was niet voor hartlijders want Raf Jansegers wilde als 'vliegende reserve' ook een tweede puntje binnenhalen maar hij liet zich door de lokale captain Wim De Pande- laere alsnog met 53-40 remonteren zodat The Clearance toch in een 5-4 nederlaag moest berusten. The Pocket had wel Dame Fortuna aan zijn zijde want men boog een 3-2 achterstand bij Pot Black alsnog om in 4-5 winstcijfers zodat Dany Smet 1, Dirk Schelfaut 2 en Chris De Meyer 2 alsnog loon naar werken kregen. Retro wordt te laat wakker In derde A moest Retro op bezoek bij het sterk verbeterde Kleurenblind (betere oogarts mis schien?) en tevens verkeerde Koen Van Ham- me in een komplete offday Deze 26-jarige allrounder kon immers zijn maats onvoldoen de bijstaan en scoorde geen enkel puntje zodat de performance van Eddy Van Haudt (3) en Jean-Pol De Wit 1) niet verhinderde dat de 5-4 zege in Gent bleef. In de voorlopige ranking-list van tweede afde ling is Gery De Mol opgeklommen naar een knappe podiumplaats want samen met drie konkurrenten bezet de belofte van New Ever green een gedeelde eerste plaats en dit belooft voor de toekomst van de 28-jarige Berlare- naar. Klubgenoot Bart Vervliet totaliseert am per twee punten minder en ook Paul Van Welssenaers (One Four Seven), Geert Pap- paert (Tragel Sport), Nicolas Pinteion (The Clearance), Wim Peeters (Wuitens) en Jan Veranneman (Zele) bezetten een plaats inde top 20. Volgens kenners is een achterstand van 14 punten zelfs te overbruggen daar men rankingtomooien extra punten kan sprokkel# zodat ook Tom Roels (One Four Seven), Frank Geerinck (New Evergreen), Johan Van Boven (Reality), Chris Vijt (Wima), Guy Rimbaut (The Clearance), Kristof Vervaet (Reality), Johan Van der Putten (Reality), Alain Raemdonck (Wuitens), Eddy De Beule (Zele), Dirk Snoeck (Wima), René De Smedt (Wima), Kurt Schelf hout (Tragel), Carlos Grysolle (Tragel), Ignace Van Nuffel (Kenneth's), Hugo Coppieters (De Roos) en Jimmy Van Landeghem (One Four Seven) nog hoog kunnen eindigen Dirk Daelemans Snooker. In derde A verloor Retro nu met 5-4 bij Kleurenblind zodat men enkel nog het behoud kan beogen (foto dida)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26