Jtddy Wandels (B), Jean-Marie De Roo (A), Aimé Michiels (C), Raf Van Eyck (D) en Hans De Strijcker mountain-bike) Berlare en Zele laten Roemenië niet los "ICross in de Velina Wielerfederatie Velina Wielerfederatie De Voorpost - 13 111992 - 27 1 kampioenschap van België. Reeds van in de start kregen we Raf aan de leiding. Van Vaerenbergh was de eerste pechvo gel. Reeds in de start leed hij mecha- lendag 8 november in Gooik oenschap van België, eveneens nisch defekt en fietste als allerlaatste het Hen trof het op de wijk Strijland te zo n sukses zal worden en dat te- veld in. Vooraan kregen we een autoritai- fiooik. Een prachtig weertje, veel vens de tweede uitgave van de re Van Eyck, die steeds verder van de nik en weer 80 renners aan de cross de eerste zou m°9en eve- rest wegreed. Daar werd er keihard ge- trtlijn. Burgemeester Doomst, narenknokt voor de tweede plaats. In het begin jfe eveneens een kijkje kwam ne- D-reeks Eindelijk Raf Van Eyck vooral Steenssens, Doeraene, Berlen- nen en de palmen aan de win- We schreven het reeds een paar weken Qer, Stevens en Herregodts, nadien een ms overhandigde, was meer en eindelijk kregen we de bevestiging, verrassend goede Geert Smet en een fel jan tevreden en drukte de hoop uit Raf Van Eyck haalde zijn eerste, maar terugkerende Van Vaerenbergh. Naar het jat het volgend jaar met de weg- beslist niet zijn laatste palm binnen. Hij is e|n(^e *oe Jerome Wille en een sterk ledstrijd, tellend voor het kampi- meteen ook een gevaarlijke klant voor het eindigende Florent De Clercq. Op Van Eyck stond die dag echter geen maat. C-reeksAimé Michiels Met Michiels kregen we een overwinnaar die van in de start zijn stempel drukte op de wedstrijd. Onmiddellijk toog hij ten aanval en aanvankelijk waren het Ver- meylen, Simoens, Vermaeren, Verlee en Sonck, die hem het meest bedreigden. Vermaeren, flink op dreef, kreeg weer met pech af te rekenen. Een stok in het achterwiel, breuk, een eind lopen, andere fiets en meteen was de kans verkeken. Ook Sonck en Verlee moesten loslaten terwijl Verguit, Van Oudenhove, Wouters en De Pessemier nog zeer dicht nader den. Vermeylen zette nu een tegenoffen sief in en Simoens moest eveneens los laten maar Frans kwam wel terug tot 50 meter van Michiels. Die afstand kreeg hij nooit meer dicht. Knappe zege van Mi chiels, vóór Vermeylen, Simoens en een nog sterk eindigende Vermaeren. A- en B-reeksEddy Wandels en Jean-Marie De Roo Prachtige wedstrijd op een zeer selektief parcours met twee stekelige hellingen. Slechts 17 renners reden hun wedsyrijd uit. André Tummeleer, kampioen van België bij de A-renners, nam een vliegen de start en dat was meteen zijn doodvon nis. André startte te geweldig, vond zijn tweede adem niet en staakte nog de strijd, iets wat velen na hem zouden doen. Vooraan nam Eddy Wandels, kam pioen bij de B-renners, het vaandel over. Hij scheen wel te zweven over het las tigste deel van de omloop waar iedereen last had. Daar was het dat hij zijn zege vastlegde. Achter de ongenaakbare Wandels kregen we een hevige strijd, vooral onder de A-renners en de posities wisselden dikwijls. In het begin kregen we een verrassend sterke Jean-Marie De Roo. Serge Van Assche, Adelin Hoebe- ke. Ronny Mettepenningen, Willy Moens, Hendrik Cornelis en later ook een slecht gestarte Noël Maes, M. Heymans en Peter Van der Veken. Deze renners bleven, achter Wandels, tot halfweg wedstrijd dicht bij elkaar fietsen en hier was nog alles mogelijk. Na een uitval van De Roo, een verrassend sterke Van As sche en een op stoom komende Willy Moens met in zijn wiel Hoebeke-Mette- penningen, werd de eerste schifting doorgevoerd Slechts Noël Maes zou zich nog in het debat kunnen mengen en er was ook de opvallende terugkeer van Luc Ruys maar weer was het De Roo die alle registers opengooide en alleen Serge Van Assche en Willy Moens konden dit keer nog replikeren. Toen sloeg het noodlot toe voor Van Assche. Een heel eind lopen voor een andere fiets en me teen was de kans op een zege bij de A-renners weg want De Roo zette nu alles op alles en ook de losgebroken Moens had de goede kadans te pakken. Hij liet zelfs De Roo nog in de steek om knap tweede te worden De Roo haalde het bij de A-renners, vóór de ongelukkige Van Assche, de zich herpakkende Noël Maes, A. Hoebeke en naar de naar het einde toe verzwakkende Rony Mettepen ningen met de van ver teruggekeerde Luc Ruys. Mountain-bike Hans De Strijcker Een fraaie en spannende strijd bij de mountain-bikers Na twee rortden kregen VWF-veldrijden. De A- en B-renners staan klaar voor de start in Gooik (xl) VWF-veldrijden. Willy Moens met zijn zoontje (xl) we reeds een klare kijk op het wedstrijd- en elk om beurt de forcing voerden. Naar gebeuren. Vooraan Frank Van Huffel. Mi- het einde toe gaf de vermoeidheid de chel Willems, Hans De Strijcker, kort doorslag. De Strijcker fietste als eerste gevolgd door Bart Willems, Tom Wil- weg, dan volgde Michel Willems terwijl lems, Rony Mettepenningen en dan Gos- een uitgebluste Frank Van Huffel zelfs win Laplasse en Luc Schoonjans. Voor- nog Bart Willems moest laten passeren aan spitste de strijd zich toe op de drie met Goswin Laplasse die pas naar het koplopers die elkaar van geen vin losten einde toe losbrak en maar een lengte te VWF-veldrijden. De aankomst van Jean-Marie De Roo in Gooik (xl) kort kwam om ook nog Van Huffel te remonteren. Tom Willems kon.in de laatste ronde nog de leeggereden Mette penningen voorbijgaan Schoonjans bleef achtste, Wilfried Weyns negende en Dirk Verguit, slecht gestart maar naar het einde toe goed op dreef was knap tiende. Ook hier reden 17 renners de wedstrijd volledig uit. Volgende wedstrijden Zaterdag 14 novemberZarlardinge, Ko- hoorstraat 2, café Bij Gerda. Start C/D om 13u30, start A/B om 14u30. Moun tain-bike start om 15u30.20 startpunten, 16.000 fr prijzen. Zondag 15 november: Denderbelle, Hoogstraat, café 't Moleken. Wedstrijd promotor: Alois Arijs. Start C/D om 14u00, A/B om 15u00. 20 startpunten, VWF-veldrijden. In Gooik won Aimé Michiels de C-reeks en Raf Van Eyck ^-000 Pr'izen- de D-reeks (xl) Uitslagen Reeks A en B1, Eddy Wandels, 2. Willy Moens, 3. Jean-Marie De Roo (A), 4. Serge Van Assche (A), 5. Noël Maes, 6. Adelin Hoebeke (A), 7. Ronny Mette penningen (A), 8. Luc Ruys (A), 9. Mi- chaël Heymans (A), 10. Peter Van der Veken (A), 11Franky Wauters, 12. Hen drik Cornelis, 13. Peter Michiels (A), 14. Luc Bracke (A), 15. Geert Wauters, 16. Mario De Pauw (A), 17. Achille Guillau- me. Reeks C1. Aimé Michiels, 2. Frans Vermeylen, 3. Julien Simoens, 4. Oscar Vermeiren, 5. Patrick Verlee, 6. Gustaaf Sonck, 7. Dirk Verguit, 8. Jean-Paul Van Audenhove, 9. Jos wauters, 10. Hugo De Pessemier, Reeks D 1 Raf Van Eyck, 2. Jerome wille, 3. Florent De Clercq, 4. Geert Smet, 5. Mare Herregodts, 6. Jacques Berlen- ger, 7. Guy Stevens, 8. Victor Van Vae renbergh, 9. Gerry Steenssens, 10. Mar cel Doeraene. Mountain-bike 1Hans De Strijcker, 2. Michel Willems, 3. Bart Willems, 4. Frank Van Huffel, 5. Goswin Laplasse, 6. Tom Willems, 7. Ronny Mettepenningen, 8. Luc Schoonjans, 9. Wilfried Wijns, 10. Dirk Vergult. WF-koersen voor Roemenië. Voorzitter Verpaelst van de VWF, samen met de koersorganisatoren van Berlare en Zele (xl) 'WF-koersen voor Roemenië. De verantwoordelijken voor de wedstrij- fen in Zele en Berlare met promotor Eric van den Astra' (xl) Het idee rijpte op de jaarmarkt te Zele aan ile stand van Rubbens-jenever. Daar werden allerlei soorten jenever verkocht fcn voordele van Roemenië en er werd ook gedacht aan een ander middel om geld in te zamelen Zo werd afgesproken len huize van Eric Schollaert in Berlare, beter bekend als Eric van den Astra Bij Eric werd het een gezellig samenzijn ij aanwezigheid van Paul Tollenaere die óch te Zele inspant en verder ook voorzit ter Willy Pardoens met ondervoorzitter Noél De Backer uit Berlare en Jean Ver paelst met zijn dame. voorzitter van de V.W.F. Dankzij de medewerking van de gemeen ten Zele en Berlare, het Rode Kruis en tientallen vrijwilligers zullen er op 17 april te Zele en op 18 juni te Berlare twee grote wielerwedstrijden van de VWF doorgaan, waarvan de opbrengst volledig naar Roe menië gaat Op zaterdag 17 april dus in Zele onder het voorzitterschap van Paul De Tollenaere en zijn helpers op de wijk Avermaet, waar men dankzij de gemeenschapsschool de lokalen voor de renners ter beschikking krijgt en waar men ook het café zal inrich ten Die.opbrengst gaat integraal naar S.O.S. Izvoare. De renners krijgen er een prachtomloop van 6.1 km voorgescho teld Op zaterdag 19 juli in Berlare met als voorzitter Willy Pardaens, ondervoorzit ter Noël De Backer en Eric van den Astra met hun talrijke helpers. Zij krijgen de lokalen van het Rode Kruis ter beschik king, waar de renners zich kunnen om kleden en waar ook de Virtopbar is inge richt. Start aan café 't Pompierke en aankomst ter hoogte van huize Astra met een prachtomloop van 4,1 km. Dankzij de hulp van de renners, suppor ters en toeschouwers is de bevolking van Virtop en Izvoare alweer een stap vooruit geholpen. JJtSMKT Ffi VWF-veldrijden. De burgemeester van Gooik gaf de bloemen aan mountain-bikewinnaar Hans De Strijcker en een trofee aan Michel Willems die tweede werd (xl) VWF-veldrijden. Jean-Marie De Roo (A) en Eddy Wandels (B), winnaars in Gooik (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27