whldfe/n&fan S^a/óT 6- 13.11.1992-De Voorpost initiatiefnemelr u Saraba llig ;ct kami lici o.l.v. Di 1. t Grosll teg; iMonnaj 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummer: 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. G. Schollaert, Capucienen- laan 120, Aalst. Tel. 77.33.22: vanaf vrijdag 13 augustus om 20 u. tot en met maandag 16 november om 20 u. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen- nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/71.17.18. Nieuwerkerken Dr. P. Cassiman, Terbeken- straat 40, Nieuwerkerken. Tel. 053/83.15.99: zaterdag 14 no vember en zondag 15 novem ber. APOTEKERS Van zaterdag 14 november om 9 u. tot zondag 21 november om 9 u.: De Raeve, Dirk Martensstraat 99, Aalst. De Pril, Steenstraat 35,' Mere. Bury, Denderstraat 8, Erembo degem. De Jonge, Kerkevijverstraat 3, Lede. Asselman, Dwarsstraat 69, Denderleeuw. Deweghe, Geraardsbergse- steenweg 285, Aspelare-Nino- ve. DIERENARTSEN Dr. J. Van Thuyne, Brussel- baan 246, Hekelgem. Tel. 053/ 66.02.27: zaterdag 14 november en zondag 15 november. TANDARTSEN Mahieu, Leuvestraat 46, Erem bodegem. Tel. 053/70.39.81: za terdag 14 november van 14 tot 16 u. en zondag 15 november van 9 tot 12 u. VERPLEEGKUNDIGEN H. De Brouwer, Broekveld- straat 20, Nieuwerkerken. Tel. 053/83.60.82: zaterdag 14 no vember en zondag 15 novem ber. Antigifcentrum: 02/345.45.45. AA: 091/25.86.29. Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55. H. Hartlaan te Aalst een program ma over eucharistie onder de titel «Zijn levend testament». Inkom: 100 fr. Huurkursus Voor wie meer wil weten over pri vé - h u u rwetgeving, wie zelf advies wil geven inzake huur en voor wie zijn rechten wil kennen, organiseert de Huurdersbond op 17 en 24 no vember en op 8,15 en 22 december, van 20 tot 22 uur een cursus te El- cker-Ik, Gewad 15 te Gent. Kost prijs van de kursus bedraagt 550 fr. (450 fr. voor studenten), inclusief Huurdersbladen, kopies en brochu res. Op 17 november wordt het begin van het contract behandeld, de waarborg, plaatsbeschrijving en re gistratie. Op 24 november: duur van het kon- trakt, opzegmogelijkheden. Op 1 december: herstellingen en onderhoud, rechten en plichten van de huurder. Op 8 december: huurprijsbereke ning en herziening, kosten en las ten. Op 15 december: bezoekrecht op de diensten van de stad overgaan tot het opruimen van de achterge bleven potten en bloemenstukken. Er zal geen verhaal tegen het stads bestuur mogelijk zijn. Sportbrunch Radio Avanti Reeds enkele weken is er op zater dag tussen 12 en 14 uur de Sport brunch geprogrammeerd door Ra dio Avanti Aalst. Aan dit program ma werken een zevental sportieve mensen. Naast een aantal voorbe schouwingen op lokale sportge beurtenissen is er iedere week een live gesprek met een verantwoorde lijke van een sportvereniging. Het is de bedoeling kleinere verenigingen een kans te bieden zichzelf extra in de «kijker» te zetten. Geïnteres seerden kunnen terecht bij Radio Avanti, Sint-Jozefstraat 26 te Aalst. Sportfreaks vinden steeds hun ga ding in de verschillende recht streekse reportages op zondagna middag. Radio Avanti - FM 102.9 24/24. Info: 053/78.96.34. Pak 'ni Filip Op donderdag 26 november om 20 uur in het CC De Werf, Molen straat 51 te Aalst speelt «De Zwarte Komedie» in organisatie van het Willemsfonds Aalst, het satirische stuk van Bert Verhoye «Pak hem Filip». Het wordt een kabareteske satire op het fameuze terugkeer- plan van het Vlaams Blok. Noured- dine, Jalyl en Hans spelen en zingen teksten van Bert. Richard regis seert. Twee Marokkanen en een Vlaming op de scène, onderwerpen: integra tie, begeleide terugkeer, apart- heidsonderwijs, enz... Ernst? Neen. «Humor is het geheime wapen van de democratie». Tegenover het ra cisme van het Vlaams Blok zet De Zwarte Komedie de ongeremde lach. Inkom: 200/250,-fr. Zijn levend testament In organisatie van KWB-KAV brengt de groep voor Religieuze Animatie De Korenaar uit Oude naarde, op vrijdag 20 november om 20 uur in de kerk H. Hart aan de het einde van de huur, staat woning bij teruggave, overhandigen sleu tels, teruggave waarborg, betwistin gen en procedures. Voor inschrijving: bellen naar Huurdersbond 091/23.28.77. Ontspanningen vrijetijd voor fysiek gehandicapten De vereniging vzw Piekernie is een vereniging opgericht voor tetra- en paraplegiekers (mensen met een verlamming van de bovenste of on derste ledematen) die zich aktief inzet voor de reïntegratie van deze mensen. Op vrijdag 20 november organiseert deze vereniging een In- fo-Avond in zaal 't Kapelleken aan de Meuleschettestraal 24 te Aalst. Aanvang 20 uur. Info: Jean Duintens, Weggevoer denstraat 24 te Aalst. Tel. 053/ 70.21.09. Gezondheid zit niet in een flesje De Liberale Mutualiteit-Vlaams Gewest, plant in een samenwerking met de Liberale Vereniging voor Socio-kulturele Werking (LVSW) drie info-namiddagen waarop tel kenmale een gezondheidstema zal behandeld worden. Het worden drie ontmoetingsna middagen met de gezondheidszorg, met telkens een dokumentaire re portage en gastsprekers. Drie na middagen met praktische gezond heidsinformatie in mensentaal. Al deze namiddagen zullen plaats hebben in de bovenzaal van het vroegere lokaal «Saf» aan de Korte Zoutstraat 14 te Aalst. Telkens van 13.30 u. tot 17 uur. De eerste namid dag van de drie heeft plaats op don derdag 12 november, met als onder werp: Sociale Zekerheid van de wieg tot in het graf. Info: LVSW Luc Hofman, tel. 053/21.58.16. Mosselfestijn Squashclub Op zaterdag 21 november van 18 tot 21 uur en op zondag 22 novem ber van 12 tot 15 uur nodigt Squash club De Schreef iedereen uit op zijn Mosselfestijn dat doorgaat in De Schreef aan de Sint-Jozefstraat te Aalst. Prijs mosselen met frieten: 350 fr. Kindermenu: 250 fr. Kaar- Aalst. Uiteraard moest het tienjarig karnaval beslaan van de Schoimers met luister worden gevierd (a) debat animeren: Walter Zinzen, A- frika specialist Panorama BRTN, Dr. Reginald Moreels, Voorzitter Artsen Zonder Grenzen en Guido Dumon, Nationaal secretaris We- reldsolidariteit. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Toegang: 50 BF. Grootse gepensioneerdennamiddag Op dinsdag 24 november organise ren de Gepensioneerdenbonden van de Vrije Sociale Werken - 1 uit de regio Aalst, in de Keizershallen te Aalst een buitengewoon speciaal gepensioneerdenfeest. Dit met kof fietafel onder het motto: dansen, lachen, genieten, meezingen, mee doen. Aan dit groots feest werken mee: Paul Severs met een grootse show met speciaal overgekomen: Het Boerenparlement met Jo De Meye- Aalst. F'er dragen de karnavalgroep de Schoimers hun herinneringsmeda\ re en Martin D.e Jonghe als boer van het tienjarig bestaan (a) Speeltie en boer Boer humor van de bovenste plank. Er zal worden aangeboden: - ophaling in uw gemeente of stad met luxe-bus; Akademie voor Schone Kunsten te Aalst, in het Vredeshuis aan de Zonnestraat 26 te Aalst, tekeningen - lekkere koffie met crème- en bo- SP grafiek tentoon. terkoeken; Deze werken zijn te bekijken op - prachtig geschenk - 1/2 kg koffie dinsdag von 11 tot 15 uur. op woens voor elke aanwezige; dag, donderdagen vrijdagvan 11 tot - terugkeer naar uw gemeente of "UT en °P Mtwdag van 11 tot stad met luxe-autobus. UHP Deelnameprijs: 200,-fr. Inschreven MarlJke za> persoonlijk aanwezig liefst vóór 14 november. zijn op zondag 15, 22 en 29 novern- Dit bij Luc Hofman op tel. nr. 053/ ber van 15 ,ot 18 uur 21.58.16 - post 225. De andere Geschenkenbeurs in Carré-show Prinsengarde Aalst: 28-29 november 1992 Naar jaarlijkse gewoonte organise- Het 'ftste weekend van november ren de Prinsengarde de Carré-show. «aal in Aalst de zesde editie door animatie. Kortom, aldus de het weekend belooft een feestelij z gebeurtenis te worden. Een baar moment voor veel mensen rustig hun uit te kiezen, aldus'een woordvótjde der. 28 en 29 november in de zalen de Klup, Zonnestraat 20 Korte Zoutstraat in Aalst. De gespreksavond omtrent de sociale zekerheid op de helling, een organizatie van het WK van het ACV kende veel belangstelling (a) Dit jaar hebben de voorstellingen plaats op 27, 28 en 29 november in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Aalst. De Schoimers bladerden in het bestaan (a) ten te bekomen in de club zelf. Info: 053/77.49.69. Wat heb «ik» daar mee te maken Is er een uitkomst voor de sociaal- economische crisis, voor de honder den miljoenen die honger lijden, voor de ecologische ravage, de ras senhaat met ontelbare slachtoffers, de moordende internationale kon- kurrentiestrijd? Ja, daar is een uitkomst, maar dan moet er veel veranderen! Over wat er moet veranderen en op welke wijze elke burger daarbij be trokken is, wordt op 19 november 1992 om 20 u. te Aalst (Muziekzaal, Groen Kruis) een open Debatavond georganiseerd. Het gesprek zal zich beperken tot de actuele problemen van Zwart- Afrika; Somalië, Soedan, Zaïre, Rwanda en tot de centrale vragen: wat doet België en Europa, wat doen wij? Is noodhulp de oplossing of moet er meer strukturele hulp komen en hoe? Drie personen met een grote erva ring over deze materie zullen het van de Andere Geschenkenbeurs. Deze beurs wordt georganiseerd door de Aalsterse Steinerschool. De beurs heeft een breed aanbod van exclusieve geschenken op maat voor de komende Sinterklaasdag en voor de eindejaarsfeesten. Dit jaar is de beurs gespreid over 2 dagen, dit in tegenstelling tot vori ge jaren waar alles was toegespitst op 1 dag. Er zijn deelnemers vanuit de brede regio en tot ver buiten Aalst. Naast de klassieke standen zal er o.a. veel speelgoed zijn (voor al in hout), edelstenen. Oosterse artisanale wandtapijten, juwelen, pottenbakkers, keramiek, droog bloemen, e.a. Er wordt veel aandacht geschonken aan natuurlijke materialen, dit geeft deze geschenkenbeurs ook een ei gen stempel - aldus de Aalsterse Steinerschool. Op zaterdag 28 november 1992 zal de beurs geopend zijn van 11 u. tot 20 u., uiteraard is er ook eetgele- herinneringsalbum van een tienjarig genheid. Op zondag is de beurs eveneens open van 11 u. tot 20 u. Er is dan gelegenheid om een zondagse maaltijd te gebruiken, gespreid over Zaterdag om 21 uur en zondag om de ganse dag. 15 uur. Er is een bodega met o.a. warme Info: Jan De Smet, Overbroekstraat Festa di Musica Op zaterdag 21 november om u. in de Keizershallen te Aalst het groot muzikaal feest door ta di Musica» in organisatie van M tke sic Events vzw en Bureau de. Treden o.a. op: Het orkest Prima la Musica o.l.v. Vermeulen met Robert Walter Boeykcns, The Bassquartet, Trio 18 en dit onder kundige presentatie van Fnjp z Brouwers. Het geheel loopt eveneens in menwerking met «Dirk Martel cbmité» en «Aalst Denderend».! ckets: WK-25 en 60+: 400 fr. Ki>"u sa: 500. Anderen: 500 fr. en kass k I 600 fr. feks t n ti crk. •■I wijn en taart. Op zondagnamiddag is er kinder- Onbekend Japan Op vrijdag 13 november om 20 presenteert de Aalsterse VTB-i Pe deling in de Sint-Annazaal, Rol; te Aalst, een toeristische dia-avq over Japan. Voor de meeste westi lingen blijft de kennis over Jap beperkt tot stereotiepe beeldeni l^r'1 begrippen als thee serveren! op geisha s, harakiri-plegeni 1( samoerai's, dikbuikige sumo-wo stelaars en waanzinnige kamikaj piloten. Wereldreiziger en vod drachtgever Gerard Hendrid toont het werkelijke gelaat van pan in een leerrijke en boeiep uiteenzetting. Na de vertoningvj de dia-montage vertelt spreker zï ervaringen. 33 te Hofstade. Tel. 053/78.25.16. Wat willen wij: vrede of rechtvaardigheid De eerstvolgende debatsessie van de AAS gaat dit keer door op maan dag 16 november te 14.30 u. in de Sint-Annazaal, Roklijf 4 te Aalst. Het wordt een enige gebeurtenis met als eminente gastspreker Mgr. A. Luysterman, Bisschop van Gent. Het onderwerp dat aan de orde wordt gesteld, is bijzonder aktueel: «Wat willen wij: vrede of rechtvaar digheid?». Toegangsprijs blijft buiten abonne ment, 100 fr. voor KBG-leden of BAC Senior-Card, 120 fr. voor Plus-3-Pas en 140 fr. voor alle ande re deelnemers. Info: Tel. 053/ 62,23.81. Marijke Van der EistTekeningen en grafiek Nog tot 30 november stelt Marijke Aalst. Europarlementslid Willy De Clerca bracht samen met Mare V-in der Fkt lerares aan de afde- uiteenzetting in de trouwzaal van het stadhuis ter gelegenheid van de ling Vrije Grafiek van de Stedelijke z<«% W de Aalsterse Europese dag a) Pianorecital Akademie voor muziek, ballet en toneel Op maandag 16 november om 20 uur in de feestzaal van het stad huis organiseert de Stedelijke Aka demie voor Muziek, Ballet en To neel uit Aalst, een pianorecital dat wordt gegeven door Dirk Herten, eerste laureaat Stephan de Jon- ghe-Stichting en gegradueerde van de muziekkapel Koningin Elisabeth van België. Er worden werken ver tolkt van Beethoven, Schumann, Chopin. Liszt en Ravel. De toegang is gratis. Planten en bloemen op het kerkhof Het College van Burgemeester en Schepenen van Aalst vestigt de aan dacht van de bevolking erop dat alle niet winterharde planten in pot en bloemstukken, in het bijzonder de ze die ter gelegenheid van Allerhei ligen en Allerzielen op de graven werden geplaatst, dienen verwij derd te worden vóór maandag 23 november. Na deze datum zullen Aalst. De organizatie van het kruispunt te Terjoden met de steenweg Aalst-Ni- nove wordt grondig aangepakt. De verkeersdrukte en de vele zware verkeerson gevallen op deze plaats maakten deze ingreep noodzakelijk a

De Voorpost | 1992 | | pagina 6