Veertiende Vlaamse Zwemweek te Aalst AQUA t De Sint is er weer... t P< VLAAMSE ZWEMWEEK 14-21 november '92 Stedelijk Zwembad Aalst 8 - 13.11.1992 - De Voorpost Aqua-Disney .Als deelnemer aan de Vlaamse Zwemweek - een organisatie van het Instituut voor Sportbeheer - organiseert Stad Aalst dit jaar dit opzet onder het thema: Aqua-Disney. In een uitgebreid programma dat loopt van zaterdag 14 november te 14 uur tot zaterdagavond van 21 november, worden een waaier van ludieke en ontspannende aktiviteiten aangeboden die tot doel hebben het zwemmen als gezonde en volledige sportbeoefening te promoten. De 14' Vlaamse Sportweek te Aalst, wordt officieel geopend op zater dag 14 november te 14 uur. Na een openingstoespraak door Schepen Roger D'Hondt. zal Turnkring Aalst een spetterend optreden ver zorgen. Nadien zal er een défilé worden gehouden, waarin alle clubs van het zwembad en de leerlingen van het basisonderwijs zullen wor den voorgesteld. Een reuze prijzen- duik zal de openingsplechtigheid afsluiten. Vanaf 15 uur wordt aan het publiek de gelegenheid gegeven te zwem men terwijl de kinderen zich in de vergaderzaal gratis kunnen laten schminken. Om 19 uur is het tijd voor 'Nepturama'. een rekreatieve kompetitie gebracht door KZNA. Om 20.30 u. volgt de apotheose van de eerste zwemweekdag die wordt gebracht onder de titel 'Sprookjesvaren'. Het wordt een demonstratieshow met telegeleide boten door VIM (Vereniging van Individuele Modelisten). Het verdere programma: Zondag 15 november 1992 9-12 u.: Kinderprondelmarkt door kinderen (mits vóórinschrijving). Zwemticket geeft recht op gratis be zoek aan prondelmarkt. Geen zwemticket inkom 20 fr. 14 u.: Miniwaterpolo-tornooi door K.Z.N.A. Maandag 16 november 1992 18.30 u.: Prijzenduik voor groot en klein 19.00 u.: Demonstratie initiatie van Reanimatie door Harva (Hart- vereniging Aalst) Dinsdag 17 november 1992 18.30 u.: Prijzenduik voor groot en klein 21.00 u.: Demonstratie en initiatie- duiken door International Dive School Training waterpolo door K.Z.N.A. Woensdag 18 november 1992 13.30 u.: Initiatie waterpolo voor de jeugd door K.Z.N.A. 15.00 u.: Laatste les Overlevings- zwemmen (jeugd). 16.00 u.: Prijzenduik voor kinderen (tot 16 j.) 18.00 u.: Brevet-zwemmen voor al le leeftijden bij de redders. 18.30 u.: Brevet-zwemmen voor K.Z.N.A.-jeugd. 19.30 u.: Laatste les Overlevings- zwemmen (volw.). 20.00 u.: Demonstratie initiatie- duiken door Aalsterse School voor Diepzeeduiken: Hydra. Donderdag 19 november 1992 18.00 u.: Gratis pannekocken voor de eerste 200 zwemmers. 18.30 u.: Groots optreden met Hy- drobic door Dameszwemclub Aalst. Vrijdag 20 november 1992 20.00 u.: Prijzenduik voor groot en klein Bingo-avond - naar waardevolle prijzen - cafetaria. 21.00 u.: Kom eens een baantje zwemmen met K.Z.N.A. 22.00 u.: Doe mee en ontdek wat waterpolo is door K.Z.N.A. Zaterdag 21 november 1992 12.00 u.: Brevetafname Overle- vingszwemmen. 13.00 u.: Hindernis-zwem-wed- strijd voor leerlingen Basis Onder wijs door K.Z.N.A. (mits vóórin schrijving). 18.00 u.: Sluitingsplechtigheid. Slottoespraak door Schepen R. D'Hondt, gevolgd door uitreiking herinneringen en proclamatie voor alle winnaars. 20.00 u.: SLOTAPOTHEOSE. Syncroshow: 'Wonder-World' door Synchroclub Aalst. Inkom: 100 fr. Gratis deelname voor alle zwemmers. Jeugdorganisaties met vóórinschrijving Overlevingszwemmen - in 5 les sen - jeugd tot 16 jaar - volwassenen. Individueel inschrijven tot vrijdag 6 november. 1>K les: maandag 9 november. Toelatingsvoorwaarden: 200 m. zwemmen, 1 minuut watertrappe len. Tekenwedstrijd basisonderwijs met tentoonstelling. Deelnemen via school tot maandag 9 november. Thema: 'Laat alle Disney-figuren zwemmen in Aalst'. Prijsuitreiking: zaterdag 21 novem ber om 18 u. Schoolkinderen openen de Vlaamse Zwemweek 1992. Inschrijven via uw school tot maan dag 9 november. Alle deelnemers krijgen een herin nering. Kinderprondelmarkt door kinde ren: deelname gratis. Vóórinschrijving aan de kassa tot 9 november. Óp zondag 15 november van 9-12 uur kunnen kinderen hun speelgoed verkopen of ruilen op de prondelmarkt op het balkon van het zwembad. Doorlopende activiteiten: Kliekjeszwemmen: 12-15 jarigen Wanneer een kliekje van minimum 4 jongeren komt zwemmen, krijgen ze elk een kliekjeskaart één stem- pel. Als de kaart vol is (na 8 zwembeur- ten), krijgt de zwemmer een ge schenk. Deze actie loopt van 14 november tot 30 december 1992. Drie op één rij Elke zwemmer krijgt bij een vrije zwembeurt één afkrabvignet. Bij de juiste combinatie ontvangt men on middellijk zijn prijs aan de kassa 'Nieuw'! Wie op zaterdag 21 november oi 17 uur de meeste niet-winnendevi netten inlevert, heeft recht op ec mooie troostprijs (prijsuitreiking 1 uur). Trimzwemmen Een afstand van 3.000 m. 100.000 m. kan bij elkaar gezwoni men worden. Trimkaart gratis tijdens de zwem week. Geldigheidsduur: 12 maanden. Prijzenduik Maandag 16 november: 18.30 u voor groot en klein. Dinsdag 17 november: 18.30 u. voo: groot en klein. Woensdag 18 november: 16.00 jeugd tot 16 jaar. Vrijdag 20 november: 20.00 u. vooi groot en klein. Dc i Doi iPih fèeke NtCi oor fl 'rijec :rliei Ar apet jchti iouv. arte .ijns olva ■■.■ui Gratis initiaties voor de jeugd Maandag 16 november: Hoe voei je een goede reanimatie uit? Hartvereniging Harva leert het om 19 uur. Dinsdag 17 november: Wil je:n'! eens duiken met International Dive School, dat kan om 21 uur. Woensdag 18 november: Ontdel wat waterpolo is en doe mee!tn' K.Z.N.A. om 13.30 uur. Brevet- zwemmen kan gratis bij de redden "!>c om 18 uur. Wat is diepzeeduiken eigenlijk' Ontdek het met Hydra om 20 uur. Vrijdag 20 november: Kom eens een baantje zwemmen K.Z.N.A. om 21 uur. Inlichtingen omtrent dit program- ma kan U steeds verkrijgen in het Stedelijk Zwembad, Zwembadlaan 2, Aalst. Tel. 053/78.56.78 bij Dhr. Van Leuven, verantwoordelijke zwembad. '•'Pi end ord end Ütb ide ijd; K)g< Voor de 47e keer op rij mocht het Aalsterse stadsbestuur hem verwelko men: Sint-Maarten, de enige échte. Zaterdag stapte hij van de trein en werd officieel verwelkomd door een massa kinderen die het miezerige regenweer trotseerden om een glimp van de Heilige Man op te vangen. Nadien konden zij hem persoonlijk begroeten in de Ontvangstruimte van de Keizershallen waar ze hun wensen konden doorspelen en op wat snoep bedacht werden. Aalst en haar direkte omgeving be horen tot de bevoorrechte streek die Sint-Maarten mag ontvangen. De eerste troosteloze dagen van de novembermaand krijgen er weer wat kleur door en op 11 november was de goede man aan het werk. Een paar kilometer verder moeten de kinderen nog een paar weken wachten op hun Sinterklaas. Voor de 47e keer op rij stapte de Heilige Man vorige zaterdag van de trein. Er zijn in de stad Aalst veel zaken die komen en gaan, maar de Sint komt en blijft komen. Ondanks de rouw voor de onzinnige moord op twee Aalsterse politie-agenten de dag voordien was het Aalsterse jonge volkje in feest en verwelkom de de kindervriend massaal. 'In de loop van de jaren kijken de kinderen tegen mijn persoon nau welijks anders aan. Hun terughou dendheid blijft. Ik lees het ontzag voor mijn hoge leeftijd in hun ogen. Velen, zelfs grote kinderen, moet ik eerst gerust stellen voor ze durven groeten of hun verhaal komen doen', verklaarde de Sint. 'Ik geniet van de gezichten van de ouders volop. Zij denken terug aan de tijd dat zij bij mij kwamen. Ze herinneren zich hun eigen kinder angsten. Tussen toen en nu veran derde er veel. Het handvol noten, de sinaasappel en mogelijk een stuk chocolade zijn tegenwoordig ver vangen door het duurste speelgoed. Het oude vertrouwde gezegde van een kinderhand is gauw gevuld geldt echter nog steeds. Een een voudige attentie, een schouder klopje met soms op verzoek van de ouders een lichte vermaning vol staan om het kind op te vrolijken. En als de Sint een kind gelukkig ziet, acht hij het de moeite waard om het komende jaar terug te keren', besloot de Heilige Man. Aan het station wachtten een paar honderd kinderen de man op. Dc stationschef zorgde ervoor dat de aangekondigde Sinttrein met de no dige luister werd ontvangen. Na een begroeting ging het met de wagen naar de Keizershallen. Op zijn weg daar naartoe groette de Sint de Aalst. Feestvreugde en hoopvolle gezichten wachten op de kindervriend a voorbijgangers en stopte de kinde ren een snoepje toe. Jan Adriaens deed het voor de 47c keer. 'Sint ben je niet voor jezelf maar voor de anderen. Een Sint cijfert zichzelf weg en heeft aan dacht voor het volkje rond hem. Als het God belieft ben ik er volgend jaar weer bij', verklaarde de Sint. PH Aalst. Voorde 47ste keer op rij stapte de Sint van de trein in het Aalsterse station De besi verkochte benzinewagen in ons afkomstig uit hel Jordaenshuis en reeds land is de Opel Aslra mei 11.6ft4 voerlui- vele jaren in hel buitenland, werden gese gen. Dan volgt de Ford Fiesta mei 11.666 lekleerd voor de grote Jordacnstentoonslé- en de VW Golf met 11.545. Deze laatste is ling. Ze zijn le zien op een tentoonstelling dan weer afgetekend de meest verkochte die van 27 maart tot 27 juni van volgend dieselwagen met 8.084 wagens, gevolgd jaar Wordlgehouden in het Kon. Museum door de VW Passat mei 6.909 wagens. voor Schone Kunsten van Antwerpen, sa men met nog 90 schilderijen. 70 tekenin- -Aalst. Het jonge volkje trotseerde in massa het miezerige novemberweer om een Aalst. Ilij is er weer. Sint-Maarten met zijn trouwe zwarte knecht. Het Aalsterse Drie van dc acht plafondschilderingen op glimp van de Sint op te vangen la) jonge volkje vierde weer feest adoek van Jaco Jordaens, oorspronkelijk gen, 30 prenten en een aantal wandtltm

De Voorpost | 1992 | | pagina 8