Podium-uitjes in De Werf *r.' Ernst in De Werf Tentoonstelling «Politieke affiches» in De Werf vV De Voorpost -13.11 1992 - De Voorpost weekend w°» De Catharinisten spelen 'Kaktusbloem' (20/21/22.11) Door Eendracht Groot' speelt najaarskoncert (23.11) iPaul Van Vliet en zijn 'Teatershow '92' (24.11) •>V£;: mei tdek11001 nee!cn- :n »SC letkend 20-22 november, riten oorstelling 'Kaktusbloem' de Catharinisten rijghel en tandarts J. Desforges is rriieid op de voor hem veel te jon- Antonia. Om zich enigszins te tenen tegen zijn amoereuze gc- jchten, speldt hij Antonia op de Kiuwdat hij gehuwd is. En hiermee urten alle verwikkelingen! jnsekretaresse Stephane krijgt de ol van echtgenote toebedeeld. Zijn riend Norbert wordt haar min- aar. Voeg hierbij nog de buurjon- jt :n Igor, die een oogje heeft op de nappe Antonia, en we zitten bin- cade kortste keren hopeloos in de i. Hoe we eruit kunnen gera- i. kan uiteraard niet verklapt orden. Men moet immers zelf ge le zijn van een heerlijk ontspan- :nde toneelavond... Htbeloven u de Aalsterse Cathari- isten. Zij voeren 'Kaktusbloem' op ide Schouwburg van De Werf, op rijdag 20 en zaterdag 21 november 20 uur en op zondag 22 novem- cr om 15 uur. De toegangsprijs «draagt 250 fr. maar kortingen zijn tgclijk voor groepen, jongeren cn ouders van een +3-Pas. Rcscrvc- ii kan op tel. nr. 053/77.91.09 van De Smet. laundag 23 november: ajaarskoncert door de Aalsterse mfonische Kring 'Door ttndrachi Groot' ds_nu-iT Jim iionüCrd jaar be lt de Aalsterse Simfonische ring 'Door Eendracht Groot', ds 1977, reeds vijftien jaar dus, is heer Octaaf Boonc, de dirigent n het ensemble. De simfonische ing kreëerde reeds verscheidene irken van hui dirigent-toondich- Qp maandag 23 november speelt Door Eendracht Groot' om 20 uur zijn najaarskontert in de Schouw burg van het kuituurcentrum De Werf. Op het pri>gramma staan vol- Kiide werken: de ouverture tot 'De Barbier in Sevilla van Gioacchino Rossini. 'Kondon Every Day' van E. Coates. 'Balletflitsen' van Werner Van Cleemputten. het celloconcer- lo'Kol Nidrei' van Max Burch me", cellosol ist Jan Wellekcns cn Tsjaikovski's 'Het Zwanenmcer'. De toegangsprijs voor dit koncert bedraagt 250 fr. Reserveren kan op tel. nr. van De Werf 053/76.13.12. Dinsdag 24 november: Paul Van Vliet presenteert zijn 'Teatershow '92' Telkens weer keert hij terug naar Vlaanderen, zoals hij zelf zingt. Het is weer zo ver: vanaf 17 november is Paul Van Vliet weer bij ons. De Vlaamse première van zijn nieuw ste teatershow -gewoon 'Teater show '92-'93' genoemd - is op 17 november in 'Ter Dilft' in Bornem. Op dinsdag 24 november is hij te gast in het kuituurcentrum De Werf te Aalst. Zijn toernee voert hem ook naar Turnhout, Maaseik, Leu ven, Beringen, Hasselt, Gent en uiteraard naar zijn uitvalsbasis voor Vlaanderen, de Arenbergschouw- burg te Antwerpen. Nederland heeft vanouds een echte kabarettraditie, wij niet! Er zijn Freek De Jonghe, Seth Gaaikema, Jasperina De Jong, Adele Bloe- mendaal en anderen. En er waren de grote drie: Toon Hermans, Wim Kan en Wim Sonneveld. Paul Van Vliet is de erfgenaam van deze grote drie; hij leunt het dichtst aan bij de geest van deze ook in Vlaanderen geliefde drie kabaretreuzen. Er zijn meerdere konstanten in de shows van Paul Van Vliet. Eén er van is de immense eerbied voor de mens in zijn geheel. Al zijn liedjes, sketches, zijn typetjes stralen een menselijke warmte uit die je bij geen andere entertainer vindt. Als zoon van een tekenleraar-pop penspeler en een lerares voedings leer, als kleinzoon van een Tweede Kamerlid en een afstammeling van de sprookjesschrijver Grimm, groeide Van Vliet op in een milieu dat nestwarmtc én artistieke impul sen bood. Hij werd op 10 september 1935 in Den Haag geboren, een stad waarvan hij heel fijntjes de kleine kantjes zal belichten in diverse shows. De 'Teatershow '92-'93' is reeds de achtste one-man-show van Paul Van Vliet en tevens het negentien de avondvullende programma dat hij heeft geschreven. Het is allemaal begonnen in 1960 bij het Leidsch Studenten Cabaret. Voordien had hij als gymnasiast reeds aan kabaret gedaan met o.a. Dolf de Vries, was hij leerling-jour nalist geweest bij de Nieuwe Haagse Courant. In 1960 studeerde hij te Leiden immers geschiedenis en rechten; hij was er bevriend met medestudente (toen nog) prinses Beatrix. ernst, muziek en herkenbaarheid, als sleutel tot zijn werk) heeft er mede toe bijgedragen dat Paul Van Vliet op dit moment een van de zeer weinige solisten in Nederland is, die het aandurft de grote teaters zoals Carré, het Circusteater en Luxor, voor lange series van meer dan vijf weken te bespelen. Op het ogenblik dat wij dit typen, 'luisteren" we naar zijn 'Jubileumshow' op C.D. (een aan rader!). Maar Van Vliet moet je zien in het teater: live! Daar ligt immers zijn grote kracht. Het leven de teater is zijn grote liefde. Dat is zijn wereld. Paul Van Vliet bloeit op Aalst. Paul Van Vliet komt naar de Werf Aalst. Kunstgroep I 'redon danste 'Zonder Grenzenop liun jaarlijkse spekta- kelavoiul in hel kultureel centrum de Werf (a) Aalst. Geïnspireerd op het Nieuwe Europa brak Vredon Kunstgroep met zijn 150 leden de grenzen van zijn programma open (a) In 1964 maakte Van Vliet - na het behalen van zijn meesterstitel - de sprong in het onzekere water van het Nederlandse beroepskabaret. Gedurende de zeven jaren van Tea ter en Cabaret Pepijn, legde hij de basis voor zijn verdere carrière. Na programma's als 'Laat je zoon studeren', 'Oh, pardon', 'De jas van Claus'. 'Opus 2', 'Dag en Nacht' en 'Opus 4' kwam in 1970 de grote doorbraak met de befaamde 'Avond aan Zee', in de oude Kur- zaal te Scheveningen en zijn eerste echte one-man-show 'Noord West', die ruim 600 uitverkochte voorstel lingen haalde. Met zijn volgende programma/ one-man-show groeide hij toe naar een groot en gevarieerd publiek van alle rangen, leeftijd en standen. Een deel van zijn sukses is ongetwij feld te danken aan de komische ty pes, die hij in al die jaren heeft neergezet. Dan denken we in de eerste plaats aan Bram van de Com mune, Majoor Kees, de Boer (in derdaad, van 'Dat zijn leuke dingen voor de mensen"). Baron Taets van Avezaete, Benny (ik ken niet met die mensen'), en Arie ('Weetje wat het is? Het is allemaal niks'). Dan denken we aan die vele prachtig- menselijke liedjes als 'Meisjes van 13'. 'De zee'. 'Veilig achterop bij vader op de fiets' en 'Vlaanderen'. Ze werden misschien geen echte 'hits' (kortstondige suksesjes) - hoewel, met zijn recente 'A 2' kwam hij wel in de hitlijsten! - maar vele werden alleszins echte ever greens. Hij kreëerde ook een aantal Engel se shows, waarmee hij als artistiek ambassadeur van Nederland tot in alle uithoeken van de wereld heeft opgetreden (V.S., Canada, Neder landse Antillen. Suriname, Vene zuela, Brazilië. Uruguay. Argenti nië. Chili. Indonesië. Singapore. Bangkok. Hongkong. Japan. Bor neo, Jakarta... Vlaanderen). Met een kleine twintig, vaak met goud bekroonde elpees, dubbel-el- pees, c.d.'s, boeken, T.V.-shows en nu ook videocassettes is het belang rijkste deel van zijn werk blijvend vastgelegd. Zijn veelzijdige manier van teater- maken (een kombinatie van humor. in de direkte konfrontatie met zijn publick dat - samengesteld uit alle leeftijden en geledingen van de maatschappij - naar hem toe stroomt. Menselijke warmte, humor, ontroe ring, muzikaliteit, herkenbaarheid en vakmanschap zijn trefwoorden, die bij pers en publiek steeds weer opduiken als men het sukses van zijn glanzende teatercarrière wil verklaren. Paul Van Vliet slaat met zijn 'Tea tershow '92-'93' nieuwe wegen in. Maar wel met behoud van wat hij in bijna dertig jaar in Nederland heeft opgebouwd en waardoor het pu bliek van hem is gaan houden. Hij komt in zijn nieuwe show heel dicht bij en bereikt, ook in de grootste zalen, een intimiteit die zo zeld zaam is in het teater. Het programma is doorgekompo- neerd cn als één geheel geschreven. De typetjes zijn verdwenen en ver vangen door 'Het zeer persoonlijke verhaal van een man. die midden in deze tijd staat, tussen de generaties in', zoals regisseur Eddy Habbema het uitdrukte. Met muziek van de vier steengoede muzikanten (John Eskes, Klaas van Dijk, Cees van der Laarse en André Hoekstra), die een prachtig klankdckor geven van mo derne elektronika en akoestische instrumenten. Het hoeft dan ook helemaal geen verwondering te wekken dat Van Vliets jongste show door de Neder landse pers vol lof werd ontvangen, toen hij op 25 juli II. in het Circus Theater te Scheveningen in premiè re ging. Op dinsdag 24 november om 20 uur in de Schouwburg van De Werf dus. Toegangsprijs 700 fr. of 520 fr. voor houders van een Jongeren Abonne- ments-Pas. Reserveren kan in De Werf op tel. nr. 053/76.13.12. Wie die avond onmogelijk kan gaan kijken, maar deze show beslist niet wil missen, kan nog terecht in de Antwerpse Arenbcrgschouwburg van 26.11 tot 19.12 (tel. 03/ 232.86.20) of in het Gentse Kun stencentrum Vooruit (tel. nr. 091/ 23.82.01op 26 en 27.12. Een aanra der! Nog tot en met maandag 16 november in de Belfortkrypte: tentoon stelling Lucie Brulin; alle dagen van 14 tot 19 uur; info 053/66.42.77. Vrijdag 13 november om 20 uur in de Schouwburg: dansvoorstelling 'Echte clichés' door Het Concern; idee, regie en toneelbeeld Eric De Kuyper; koreografie en dans door Pauline Daniels, Arnold Goores, Patrice Kennedy. Helga Langen, Angela Linssen en Mar gie Smit; toegangsprijs 300 fr. of 180 fr. voor houders van een J. A.P.: res. 053/76.13.12. Zaterdag 14 november om 20 uur in de Schouwburg: teatervoorstel- ling 'Zeven deuren' van Botho Strauss door het Gentse Arcateater, in vertaling en regie van Sabine Reifer, met Bob De Moor, Jan Pauwels, Gert Portael. Karin Tanghe, Erik Van Herreweghe en Bert Van Tichelen (met om 19 uur in de Studio: toelichting bij de voorstelling en het werk van Botho Strauss door toneelpedagoge Chris De Bruycker); toegangsprijs 350 fr. of 210 fr. voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12. Zondag 15 november om 15 uur in de Schouwburg: jeugdkoncert 'Allemaal Beestjes' door het Kamerorkest van Jeugd en Muziek Aalst, de pianosolisten Renée Baré en Yvette Van Tittelboom, het knapenkoor van de Schola Cantorum Cantate Domino o.l.v. Fran cois Schollaert; op het programma 'Carnaval des Animaux' van Camille Saint-Saëns en 'De Rattenvanger van Hameln' van G. Kretzschmar: aansluitend luister- en tekenwedstrijd; toegangsprijs 200 fr., 150 fr. voor -30-jarigen en gratis voor leden en abonnes (20 fr. reservatiekosten); res. 053/76.13.11. Zondag 15 november om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht 'Zenuwachtigheid...', georganiseerd door vzw De Groene Dag; info 054/33.20.46. Maandag 16 november om 13.30 uur in de Schouwburg: voordracht georganiseerd door Aktueel Denken en Leven; info 053/80.74.70. Dinsdag 17 november om 14.30 uur in de Studio: voordracht over 'Artsen zonder Grenzen', georganiseerd door de Vlaamse Federa tie van Socialistische Gepensioneerden; info 091/61.99.12. Dinsdag 17 november om 14.30 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: voordracht georganiseerd door A.A.S.; info 053/21.27.59. Woensdag 18 november om 19.30 uur in Vergaderlokaal 2: voor dracht over 'Schizofrenie', georganiseerd door de vereniging Simi les; info 091/24.23.05. Woensdag 18 november om 9 uur in Vergaderlokaal 4: startdatum kursus 'Start je eigen zaak', georganiseerd door vzw Omschakelen; info 03/230.54.72. Donderdag 19 november om 19.30 uur in Vergaderlokaal 3: info- avond georganiseerd door de Vlaamse Vereniging van Dienstplich tige Militairen; info 016/25.05.78. - Vrijdag 20 en zaterdag 21*' november om 20 uur en zondag 22 november om 15 uur: teatervoorstelling 'Kaktusbloem' door het gezelschap van de Catharinisten; toegangsprijs 250 fr. maar kortin gen zijn mogelijk voor groepen, jongeren en houders van een +3-Pas; res. 053/77.91.09 (E. De Smet). Van vrijdag 20 november tot en met maandag 4 januari 1993 in het kuituurcentrum De Werf: tentoonstelling 'Politieke Affiches'; ver nissage op vrijdag 20 november om 18.30 uur in de Foyer. Zaterdag 21 november om 20 uur in Vergaderlokaal 2: startdatum kursus 'Een andere kijk op vruchtbaarheid...' georganiseerd door de vzw De Mens-in-wording; info 054/33.06.11. Maandag 23 november om 20 uur in de Schouwburg: najaarskon cert door de Simfonische Kring 'Door Eendracht Groot', o.l.v. dirigent Octaaf Boone t.g.v. het 100-jarig bestaan van het orkest: toegangsprijs 250 fr.; res^ 053/76.13.12. Maandag 23 november om 19.30 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: kadervorming voor de bestuursleden van de K.V.L.V.; info 016/ 24.33.68. Dinsdag 24 november om 20 uur in de Schouwburg: 'Teatershow '92' van en door de Nederlandse kabarettier Paul Van Vliet, bege leid door een combo met John Eskes, Klaas van Dijk, Cees van der Laarse en André Hoekstra; toegangsprijs 700 fr. en 520 fr. voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12. De affiche is het kommunikatiemid- del bij uitstek. Toch moet ze om efficiënt te zijn het publiek kunnen verrassen, boeien en verleiden. De professionele ontwerpers besef fen dit maar al te goed: publiciteits- affiches illustreren dan ook ten voe ten uit de kwaliteiten van een be paald produkt om de koopsdrang te stimuleren. Om de konsument tot kopen aan te zetten worden alle middelen inge zet. We worden momenteel door een zondvloed van beelden over spoeld: muuraffiches, publiciteits- panelen, tijdschriften, kranten, ra dio en t.v. Deze ekspositie «Politieke Affi ches» biedt echter ruimte voor de artiest die door zijn werk de toe schouwer eerder tracht te sensibi- lieren dan te ontspannen. De tentoonstelling getuigt van de grote politieke verschuivingen die de wereld in hun ban houden. Zo evokeren bepaalde affiches de vra gen en verwachtingen die rijzen bij het ontstaan van het nieuwe Euro pa. De politieke instellingen wenden zich meer en meer tot professionele bureaus om hun publiciteit te ver zorgen, zodat deze tentoonstelling de verdienste heeft om minder ge kende artiesten, waarvan enkele uitsluitend ageren uit 'militantisme', aan het grote pu bliek voor te stellen. Hoe men het ook bekijkt, door ze aan te plakken in de straten, blijft de affiche een essentieel onderdeel van de vrije meningsuitingen van de demokratie. Deze tentoonstelling loopt in het kultureel centrum De Werf aan de Aalsterse Molenstraat van zaterdag 21 oktober tot en met maandag 4 januari. De vernissage is gepland op vrijdag 20 november om 18.30 uur in de Foyer van De Werf. L.

De Voorpost | 1992 | | pagina 9