Vier gratis Nieuwjaar in het zonnige TEN BEL 10 dagen lang! Voor de tweede keer Kerst- en Geschenkenbeurs in Wieze Regionale televisie een feit Twee doden bij ongeval te Hamme Teledienst praat over vereenzaming De Voorpost Dendermonde op RTBF MOET JE TEN TEVE-BLAD, HET IN HUIS HEBBEN Uitslagen kompetitiewedstrijden 1IW HEBT U EEN HUIS TE KOOP? 16 - 27.11.1992 - De Voorpost Vorig jaar liep het in de Wieze Oktoberhallen storm voor de eerste Kerst en Geschenkenbeurs. De kassa werd als het ware overrompeld. We hebben onze lessen geleerd uit deze eerste organizatie. Alles werd gereorganizeerd om alles zo vlot mogelijk te laten verlopen. Dat betekent meerdere kassa's en een vervroegde opening van de beurs', aldus arrondissementeel NCMV sekretaris Robert Korte tijdens de perskonferentie waarop de tweede Kerst- en Geschenkenbeurs werd voorgesteld. De Oktoberhallen van Wieze oefe nen duidelijk een haal aparte aan trekkingskracht uit op het publiek. Zoveel is duidelijk. De bewijzen zijn er: het Verkoopsalon mocht weer 40.000 bezoekers verwelko men (ofschoon 1 november op een zondag viel en men dus een drukke bezoekersdag verloor), andere ma nifestaties zoals de Vlaamse Nacht met Will Tura in de hoofdrol, huwe- lijksbeurs enz, kenden al evenzeer een grote belangstelling. Alles wijst er dus op dat ook de tweede editie van de Kerst- en Ge schenkenbeurs een sukses tege moet gaat. Voor de gelegenheid werden de hallen A en B gereser- zitter; Bruno Machiels uit Temse werd ondervoorzitter; Geert Van Goethem uit Hamme sekretaris en Frangois Schockaert uit Erembode- gem penningmeester. De andere beheerders zijn: Paul Cooreman uit Berlare, Mare De Meschemaecker uit Wichelen, Christoph De Vos uit Lokeren, Mare Paduwat uit Aalst, Rainier Strummeyer uit Aalst, Her man Van Driessche uit Zele, Bart Van Lysebeth uit Aalst en Frederik Wittock uit Sint-Niklaas. De regionale televisie voor de ar rondissementen Aalst - Dender- monde - Sint-Niklaas is een feit. Op dinsdag 10 november is de vzw op gericht. De volledige benaming is Regionale Televisie Aalst - Den- dermonde - Sint-Niklaas - Kanaal Drie (dagelijkse regionale informa tie en educatie) V.Z.W. afgekort ADS kanaal 3 - VZW. De raad van bestuur van vzw ADS- Kanaal 3 bestaat uit 12 stichtende leden: René Van der Speeten uit Herdersem werd verkozen tot voor- veerd. Beide hallen zullen versierd zijn met een aantal kerstbomen waar men niet naast kan kijken: liefst 9 meter hoog en prachtig ver sierd. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze hun stand feestelijk zullen inrichten. Naar materieel hiervoor moeten ze niet zoeken, want dat wordt hen ter beschikking gesteld door de organizatoren. Voor deze tweede editie hebben 55 deelnemers ingeschreven. 'Het zijn stuk voor stuk expozanten met kerstmateriaal en geschenken', al dus Gilbert Van Brempt die eraan toevoegde dat men zich gehouden heeft aan een strenge selektie. 'De vraag was groter dan het aanbod. Ook dit jaar. De deelnemers aan de eerste beurs kregen voorrang, dat is nu eenmaal een gouden regel die men hanteert'. Die 55 expozanten hebben een plaats gekregen in halle A. Zoals steeds zijn er ruime wan delgangen voorzien tussen de ver schillende standen, zodat het be zoek vlot moet verlopen. Indoor-kermis In halle B staan de kermiskramen opgesteld. Een autoscooter, een frietkraam, een schietkraam, een kraam met prikballons en nog vele andere kermisattrakties voor groot en klein worden er in onder ge bracht. Ook hier werd veel aan dacht geschonken aan de wandel- ruimte. 'We hadden er een indoor- kermis kunnen van maken, maar dat is onze bedoeling niet', zegt Gil bert Van Brempt. De kermisattrak ties zijn er vooral om de kinderen zoet te houden terwijl de ouders rondkuieren op de beurs. Al zijn er ook kramen waarop de volwassenen aan hun trekken komen. De tweede editie van deze Kerst- en Geschenkenbeurs werd op hetzelf de stramien gebouwd als de eerste uitgave. Die was biezonder sukses- vol. Op een zondag mocht men toen een massa bezoekers ontvangen die Dendermonde. Het NCMV bestuur dat borg staat voor een perfekte organizatie van de Kerst- en Geschenkenbeurs (foto Piet Hermans) Teledienst en het Centrum voor Hulp aan Slachtoffers organizeren op donderdag 10 december om 20.00 uur een gespreksavond rond het tema 'vereenzaming, het milieu probleem van de toekomst'. Gast spreker is de Jezuiet Luc Verstey- len, grondlegger van de groene be weging in Vlaanderen. De avond heeft plaats in de konferentiezaal van het Vrij Hoger Handelsinsti tuut, Lodewijk Dosfelstraat 26 te 9200 Dendermonde. Hoeveel mensen in onze samenle ving zijn nog echt om-geven door mensen die echt om hen geven? De groeiende vereenzaming is in onze maatschappij een akuut probleem, waarmee naast niemand politiek bezig is. Zoveel mensen zijn met grote toe wijding en inzet bezig voor de derde en vierde wereld. Maar hoe staat het met de 'nulste' wereld van onze mensen: de wereld van hun gevoe lens, hun angsten, hun vreugden, hun verlangens, hun vragen over le ven en dood? Die 'nulste' wereld hebben alle mensen met elkaar ge meen. Zo mogen dan nogzo van ras, Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 godsdienst, huidskleur of politieke kleur verschillen. Luc Versteylen is iemand die dage lijks diep verbonden leeft met het lief en leed van allerlei mensen. Daarbij heeft hij ondervonden dat verdriet geen partij kent en vreugde geen kleur heeft. Hij meende dat hij wat moest vinden op de wereld van prestatie, konsumptie, konkurren- tie, wreedheid, verscheuring.. Hij brengt dit door de goedmoedige waarschuwing 'Helaba', tevens de titel van zijn zopas verschenen boek en de naam van de nieuwe werk groep van de herbelevingsbeweging 'Anaers gaan leven'. Bedoeling is mensen klaar te doen zien in en weg doen weten met de wereld van hun gevoelens... mensen met elkaar in voeling brengen tot eigen onderlinge bemoediging in deze verscheurde tijd. Het wordt een avond waaruit men heel wat kan putten voor zichzelf en voor inzet voor de anderen. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Voor meer infor matie kan men steeds terecht bij Teledienst, Onze-Lieve-Vrouw- Kerkplein 31 te 9200 Dendermonde (052/21.51.35 of 21.69.32.). De RTBF televisie voorziet zes uit zendingen van telkens 30 minuten over Vlaanderen. Ze kaderen in het programma 'Télétourisme'. In die uitzendingen komen de Vlaamse provincies en het Vlaams Kommis- sariaat-Generaal voor Toerisme aan bod. Wat de provincie Oost- Vlaanderen betreft, worden vol gende items voorgesteld: Dender monde als de Ros Beiaardstad, Ge- raardsbergen met de Krakelingen worp en Tonnekensbrand en Dein- ze met de Canteclaerstoet. In Dendermonde werden begin van deze maand opnamen gemaakt. Uitgangspunt is de verbondenheid tussen Dendermonde en de legende van het Ros Beiaard en de Vier Heemskinderen die ook in Wallo nië leeft. Het programma bestaat uit drie items van elk 7 minuten. Er is ook een interview met een studiogast van 4 minuten en nog een agenda van 2 minuten. De uitzendingen hebben plaats op 28 november op RTBF 1 om 18.15 uur; op 30 novem ber op RTBF1 om 15.00 uur en op 10 december op TV5 rond 10.00 uur. Zondagavond omstreeks 18.30 uur deed zich op de Dendermondse Steenweg te Hamme een zwaar ver keersongeval voor. Op de parking van het bekende veilinghuis D' Ou de Galerij reed een auto zich vast in de mulle grond. Na heel wat trek- en duwwerk kon de auto, bestuurd door de 30 jarige Marc Van Severen uit Dendermonde worden losge maakt en op de rijweg worden ge bracht. Net op het ogenblik dat de passagiers van de auto wilden in stappen, werden ze door een aan komende jeep aangereden. De 25- jarige verlooide van Mare Van Se veren, Sylvia Van den Bossche uit de Potiaulaan te Sint-Gillis en de moeder van Mare, de 56 jarige Rosa De Rycke-Helsmoortel uit de Lo dewijk Dosfelstraat te Dendermon de, werden geraakt. Sylvia Van den Bossche overleed ter plaatse. Me vrouw De Rycke-Helsmoortel werd nog naar het Fabiolaziekenhuis van Hamme gebracht, maar ook voor haar kon geen hulp meer baten. Ook de 55 jarige Herman Roelandt uit het Hoogveld te Aalst werd zwaar gewond. Hij had een handje toegestoken om de vastgereden au to weer rijklaar te maken. Hij werd overgebracht naar het Fabiolazie kenhuis van Hamme. De bestuurder van de jeep die het ongeval had veroorzaakt, was in pa niek geraakt en doorgereden. Hij kwam zich kort nadien op de plaats van het ongeval aanmelden. Onder tussen is bekend dat de bestuurder van de jeep werd aangehouden. Het gaat om G. S. uit Sint-Gillis die be schuldigd wordt van onopzettelijke doding, vluchtmisdrijf en rijden on der invloed. langs eenzelfde deur binnen en ook weer buiten moesten. Dat zal dit jaar niet meer het geval zijn. Men heeft daaruit de lessen getrokken. Zo heeft men meerdere kassa's voorzien zodat een vlotte toegang mogelijk wordt. De toegangsprijs voor deze beurs bedraagt 100 fr, maar er werden 140.000 reduktie- kaarten verspreid in de hele regio. Die kaart geeft recht op een toe gang aan halve prijs. Men kan de tweede Kerst- en Geschenkenbeun gaan bezoeken op vrijdag 4 en maandag 7 december van 18.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 5 en zon dag 6 december van 13.00 tot 22.00 uur. De opening van deze Kerst- en Geschenkenbeurs heeft plaats op vrijdag 4 december om 18.30 uur en wordt opgeluisterd door de Boli viaanse groep Kollasuyu-Nan. Divisie/afdeling IIIC Dinant - Sint-Anneke 13-17 BccB 6 - UAE ULB 18-12 C. Liegois 3 - Riviera 13-17 Belle - Forum 11-19 Hasselt DL2 - Sqeeze 7 15-15 C. Liegois 2 - Charleroi 14-16 Uccle Sport - Lier 9-21 Der/dermön'de" Stand 1. Lier 103; 2. C. Liegois 93; 3. Sqeeze 7 92; 4. Hasselt Dl 2 85; 5. Charleroi 2 79; 6. BccB 6 75; 7. Belle 174; 8. Sint-Anneke 2 73; 9. Uccle Sport 3 69; 10. Forum 2 67; 11. Riviera 163; 12. Dinant en C Liegois 3 61: 14. UAE ULB 54. DEN OMMEGANCK Is uw prijs tussen 700,000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete ser vice zonder kosten. 45/532-as Zou jij graag eens Oudjaar vieren op het zonnige eiland Tenerife, in het subtropische vakantieparadijs Ten Bel, zonder dat het je één frank kost? En zou jij het ook fantastisch vinden om op Nieuwjaarsdag met een jeep naar de 3.718 meter hoge Teide te trekken? Ja, dat kan! 30 lezers van TeVe-Blad vertrekken op 30 december 1992 gratis naar Tenerife. Daar mogen zij 10 dagen naar hartelust genieten van de heerlijkste gerechten en dranken - ook volledig gratis. En op 10 januari 1993 komen ze terug met een zomers kleurtje. Zorg dat jij erbij bent Ren vliegensvlug naar je dagbladhandel en vraag naar TeVe-Blad. Met de gratis wedstrijd in TeVe-Blad kan ook jij zo'n droomreis winnen. En je hebt in elk geval het handigste, compleetste én goedkoopste tv-programmablad al vast. Bovendien vind je in TeVe-Blad wekelijks voordeelbonnen waarmee je een aantal produkten extra goedkoop In huis hebt.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16