Met twee spitsen op de tribune... De slag bij de Brabantse beek William Cooreman, nieuwe Rapide-trainer c K.A.V. Dendermonde /jgüüïwiN Zondag ontvangt Rapide SK Voorverkoop vy SK moet zondag bij de duivel te biechten De Voorpost - 27.11.1992 - 17 pom - '1- -aJiitHé-' KAVD-Melsele 2-0. Geldof is op weg om één van zijn gevaarlijke voorzet ten uit te delen (vh) Geen wekelijks beeld op de Dendermondse tribune waarde spitsen Karei De V/aele (geschorst) en Frans Vanderschueren (gekwetst) broederlijk naast elkaar zaten te kijken hoe hun vervangers het deden. Hoewel was aangekondigd dat Kingsley en Geldof de twee aanvallers zouden zijn, leek het ons eerder dat Muysewinckel mee vooraan bleef terwijl Geldof de verdediging steunde. Van bij de aftrap zat er animo in de match want Kingsley zorgde al meteen voor gevaar aan het Melseelse doel. De bezoekers zaten kort op de man en trachtten met hoge en verre passen de Dender mondse voetbaltechniciens te vermijden. Dat de blauw-witten hun vel duur zouden verkopen bleek uit hun vrij harde aanpak. Nadat Moens als eens zwaar tegen de grond was gewerkt met als gevolg dat hij een ganse match bleef hinken, snelde bezoeker Audenaert ook nog de kop van Geldof en dat was goed voor geel. Dendermonde bleef vast en zeker de betere ploeg en De Wilde mengde zich goed in de aanval zodat keeper Smits enkele keren de kans kreeg om zijn klasse te tonen. Toen de Dendermondse keeper Verstraeten zijn ongenoegen toonde over de manier waarop de ref de nieuwe spelregels interpreteerde kreeg ook hij geel. Verre scho ten van o.m. Van Craen, Muysewinckel en De Wilde suisden over en naast het Melseelse doel terwijl Kingsley nog met een fraaie kop stoot de bal tegen doelman Smits joeg. Geel was er oo voor bezoeker Baert maar aan de rust stond het nog steeds 0-0 en dat wel minder dan de thuisploeg had verwacht. Op de 16de minuut van de tweede helft was het dan toch zo ver. Na samenspel Geldof-Muysewinckel kon de 'King' scoren. Deze keer kroop paarsblauw niet in de loopgraven en met vrij goed samenspel werd Melsele met de rug tegen de muur gedrongen. Een kwartier later kende dat resultaat toen Regi De Wilde, op pas van Kingsley, er mooi 2-0 van maakte. De gekwetste Moens werd nog vervangen door De Greef en naar het einde toe kreeg Kris Muysewinckel een verdiende applausvervanging zodat Dirk Van Nieuwenhuyse nog een vijftal minuten kon tonen dat hij nog helemaal niet afgeschreven is. Een verdiende overwinning voor K.A. V.D met als absolute uitblinker Tom Rijdant, die een feilloze wedstrijd speelde, en eervolle vermel dingen voor Muysewinckel, Geldof en De Wilde, terwijl ook de prestatie van Van Craen niet mag onderschat worden. Volgende week trekt KAVD naar Be llem in de buurt van Aal ter, een ploeg die amper zeven punten telt maar die toch niet mag onder schat worden want de jongste matchen behaalt ze wel vrij goede resultaten. Bellem ging o.m. vorige week gelijkspelen op SK Lebbe- ke. Ondertussen heeft zich aan de kop van de rangschikking een groepje van vier lichtjes afgescheiden metZottegem, Lovendegem, KAVD en Oudenaarde. Houwen zo... A Historisch willen we het treffen van vol gende zondag tussen de twee Lebbeekse eersteprovincialers niet noemen, maar feit is dat de wedstrijd tussen de 'great old' en de 'fabulous newcomer" ruime weerklank vindt, niet alleen in voetbal middens, maar ook daarbuiten. En uniek is de wedstrijd eigenlijk wel, vermits beide ploegen in kompetitiever- band nog nooit elkaar partij konden ge ven. Het wordt dus volgende zondag 'vollen bak' op het Lebbeekse sportkompleks, temeer daar Rapide vorige maandag be sloot ex-SK-trainer William Cooreman als nieuwe oefenmeester aan te werven. Gevoeligheden genoeg dus om enige nervositeit te doen ontstaan en er zondag een zinderend sportief gebeuren van te maken. Ter voorbereiding van dit plaatselijke derby stelden we aan de resp. voorzitters - Rudy Jansegers voor SK en Jozef De Plecker voor Rapide - een aantal identie ke vragen. Hier volgen vragen en antwoorden Hoe evalueer je de prestaties van je eigen ploeg in het lopende seizoen R.J.: Je hebt zondag de wedstrijd gezien, een allesbehalve goeie prestatie van on ze jongens. Een week tevoren leverden ze echter, op het veld van Melsele een schitterende partij af. De oorzaken? Het feit dat Bellem een ploeg was die het spel niet maakte en dat Melsele dat een week tevoren wel deed Waarmee ik wil duidelijk maken dat SK momenteel een ploeg is die de underdog moet kunnen spelen, die moet kunnen counteren. We hebben totnogtoe 9 punten verza meld. De laatste weken hebben de spe lers ons in elk geval een positieve balans voorgelegd. We hebben inderdaad een dramatische seizoensstart gekend, maar die is m.i. al vergeten. De voorbije matchen halen wij punten, door goed of door slecht te spe len. De manier waarop speelt voor het ogenblik overigens een onbeduidende rol. Ons objektief bestaat er immers in ons te handhaven in eerste provinciale, objektief waarin we, meen ik, zullen sla gen. J.D.P.: We kunnen onze prestaties tot nogtoe geenszins als schitterend evalue ren. Bijlange niet. We hadden in het begin van het seizoen meer verhoopt. Wanneer je na elf wedstrijden slechts zes punten totaliseert, is dat duidelijk te weinig. Feit is dat we moeilijk tot skoren komen en we vaak het deksel op de neus krijgen, omdat onze spelers, in hun onervarend- heid met het voetbal in eerste provincia le, nogal onstuimig te werk gaan, aanval lend goed voor de dag komen, maar wel eens hun verdedigende opdrachten uit het oog verliezen. Je mening over de tegenstander van zondag J.D.P.: SK Lebbeke heeft het er de voor bije weken schitterend vanaf gebracht. Hadden ze na vier wedstrijden nog geen puntje gesprokkeld, dan tellen ze er mo menteel reeds negen. Wat betekent dat de impakt van de trai nerswissel positief geweest is en Ludo Pissens zijn groep in de goeie zin heeft kunnen beïnvloeden. Hij is er m.i. in geslaagd organisatie in het geheel te stoppen. Ook al omdat hij de spelers beter kende dan William Cooreman. Hij laat SK meer verdedigend optreden en met sukses, want hij rijft punten binnen. R.J M.i beschikt Rapide over een ploeg die teoretisch gezien in staat moet zijn zich in eerste provinciale te handhaven. Ze hebben bij hun aankopen met het oog op dit seizoen ook 'op geen frank' gezien. Of dat echter een waarborg is, is een ander paar mouwen. Ik twijfel daar zelf aan. Hoe kijk je als voorzitter tegen de wedstrijd van zondag aan R.J.: We zullen die in eerste instantie sportief benaderen. Ik ken heel wat men sen bij Rapide en ik wil niet met getrok ken messen tegenover hen gaan staan Eén ding staat echter vast en bij die mening blijf ik: SK is en blijft de eerste voetbalploeg van Lebbeke, wat ze bij Rapide ook mogen veronderstellen. Wij bestaan dit jaar vijftig jaar. Ik denk daarbij aan de talrijke voorzitters die mij zijn voorafgegaan en die. weliswaar met ups en downs, presteerden wat ze konden voor het Lebbeekse voetbal. Die verdien sten kun je niet zomaar wegcijferen. Naast die mening breng ik alle respekt op voor Rapide, die er in korte tijd in ge slaagd zijn ons in eerste provinciale te komen vervoegen. Noch min noch meer dan een prestatie. SK zal echter ook in de toekomst de eerste Lebbeekse klub blij ven. Dat staat als een paal boven water. Voetbal. Rapide-voorzitter Jozef De Plecker (arch) SK heeft op het terrein van Rapide eigen lijk weinig te verliezen. Wij spelen uit. Rapide zal de wedstrijd moeten maken. J.D.P.: Al bij al zijn er zondag, net als in elke andere wedstrijd, slechts twee pun ten te verdienen. Overigens, mochten beide klubs de punten niet nodig hebben, dan zou de wedstrijd van zondag alleen het prestige als inzet hebben en kunnen uitgroeien tot een propagandawedstrijd voor het Lebbeekse voetbal, een gebeu ren waarvan de supporters ten volle zou den kunnen genieten. De toestand ziet er voor het ogenblik echter geheel anders uit. Wanneer wij verliezen belanden we op vijf punten van SK, winnen we keren we terug tot op één punt. Verliezen houdt voor ons ook in dat we in de rangschikking in nog lagere regionen terecht komen. Dus al bij al is het treffen voor ons een belangrijk ge beuren. Komt deze wedstrijd voor jullie ploeg op een geschikt moment J.D.P.: Een wedstrijd komt nooit op een geschikt moment wanneer je in punten- nood verkeert. Daaruit ontstaan immers stresstoestanden, die in dit geval nog versterkt worden omdat we het tegen onze buur moeten opnemen. R.J.: Ik denk het niet. Rapide zit met een mogelijke trainerswissel (nota van stel ler: dit interview werd afgenomen op maandagmorgen, toen van een nieuwe Rapide-trainer nog geen sprake was). Wachten zij nu om de trainer voor te stellen tot van de week, kwestie van het effekt te laten spelen Dat weet ik niet. Al bij al zullen we onze eigen kansen gaan, de wedstrijd niet te zenuwachtig aanpakken, eerder de kat uit de boom kijken, maar toch ten strijde trekken met alle middelen die we in huis hebben. Ervaren jullie enige vormen van riva liteit tussen de beide klubs R.J.: Er bestaat hoe dan ook een vorm van rivaliteit. Die rivaliteit manifesteerde zich totnogtoe altijd op het sportieve vlak. Ik hoop dat het zo mag blijven. We zijn elkaar goed gezind, hoewel ik gekonsta- teerd heb dat van de overkant op bepaal de ogenblikken anders gehandeld wordt. Ik denk aan hun jacht op onze jeugd. Die viel bij ons in minder goeie aarde J.D.P.: Van een sportieve realiteit is al leszins sprake. Die moet er trouwens zijn. Ik denk verder dat de beide klubs beseffen tot wat ze in staat zijn en wat ze niet aankunnen. SK heeft dit jaar meer geïnvesteerd in de akkommodatie, wij meer in de spelers. Er zal een tijd komen dat dit precies andersom is. Kwestie van de toegangsformalitei ten zondag zo vlot mogelijk te laten verlopen wordt een voorverkoop van de toegangskaarten georgani seerd. Kaarten zijn vandaag vrijdag, zaterdag en zondag te verkrijgen in het Rapide-lokaal, café 'De Ton', op de hoek van de Brusselsesteenweg en de Hof ter Varentstraat en op zondag, van 10.30 u. tot 12.30 u. in het klubhuis van SK Lebbeke, naast het terrein. Voegen we daar nog aan toe dat de aftrap reeds te 14.30 u. gegeven wordt. (pvr) Ook onder de supporters manifesteert zich een zekere rivaliteit. Wat de resp. besturen betreft meen ik dat die langs de beide kanten gevormd worden door mensen met gezond verstand. Ergens moeten we allebei onze eigen weg be wandelen. Welke soort wedstrijd verwacht je zondag J.D.P.: Eerder een krampachtige wed strijd. Langs beide kanten zal, meen ik, verdedigend gespeeld worden. Ik hoop dat wij onze lessen in de voorbije weken geleerd hebben: al vijf, zes weken inkas- seren we counterdoelpunten We moeten er anderzijds ook rekening mee houden dat SK ook verdedigend zal uitpakken en zal rekenen op zijn tegen aanvallen. Dat ze daartoe materiaal in huis hebben, werd tijdens de voorbije wedstrijden aangetoond. Verder hoop ik dat het evenement zal uitgroeien tot een sportief gebeuren. In dat verband hoop ik dat we ook zullen kunnen rekenen op een sterk leidend trio. R.J.: Ik ben van mening dat uitsluitend voor de punten gespeela zal worden. Aan beide kanten zal de wedstrijd voorzichtig aangepakt worden. Of het voor de toe schouwers een mooi kijkspel zal wor den, betwijfel ik. Feit is wel dat Rapide, meer dan wij, de punten nodig heeft. Wat het ons ietwat makkelijker zal maken. Zal het thuisvoordeel een rol spe len R.J.: Weinig, denk ik. Er zullen m.i. zo veel supporters van SK als van Rapide aanwezig zijn. Tijdens de uitwedstrijd tegen Melsele waren onze supporters trouwens al in groten getale aanwezig. Weet je, ik ben er vast van overtuigd dat SK momenteel op zeer goeie weg is. Elke dag komen zich spontaan mensen aan bieden die interesse betonen voor een of andere funktie. Onze organisatie wordt er elke dag beter op, wordt geoptimali seerd. We kunnen rekenen op de belang stelling en de sympathie van velen: rond ons terrein voeren niet minder dan 140 sponsors publiciteit, op ons 'Palingfestijn' kwamen 880 'eters' af. Vorige vrijdag zaten tijdens onze jaarlijk se statutaire vergadering achttien men sen rond de tafel, geïnteresseerde men sen die zich enorm willen inzetten, die door een vuur voor SK willen gaan, In financiële avonturen storten wij ons niet. Rapide heeft daar misschien andere ideeën over. Wij zijn elke dag bezig stevi ge funderingen te maken, waarbij veel cement gebruikt wordt, dan zullen we de muren optrekken en daarna een dak, een waterdicht dan, installeren. Deze manier van doen geeft me persoon lijk trouwens een boel motivatie om vroeg of laat onze jeugd, die toch 220 spelers telt, provinciaal te kunnen laten voetballen. M.a.w. dat we kunnen door stoten naar nationale. J.D.P.: M.i. zal dat thuisvoordeel wel spelen, omdat wij over een lang en breed terrein beschikken, één van de grootste kwa oppervlakte van eerste provinciale. Van de vertrouwdheid ermee moeten we gebmik kunnen maken. Gaat de ploeg de wedstrijd op een speciale manier voorbereiden J.D.P.: Van de week worden speciale trainingen belegd. R.J.: Bij de spelers heerst, meen ik, reeds de vereiste spankracht. Wel heb ben ze de wens uitgesproken, reeds zondagmorgen om 10 u. te verzamelen. We zijn op die wens ingegaan, zullen er samen een 'stukske' eten en daarna in een ontspannen sfeer de beek overste ken. Een pronostiek, tot slot J.D.P.: 1-1. R.J.: 1-3. Pierre Van F Voetbal. SK Lebbeke-voorzitter Ru dy Jansegers (arch) Vorige maandagavond viel de beslissing. William Cooreman volgt de ontslagen Frank Van den Berg bij Rapide Lebbeke als trainer op. Wel een verrassing, deze keuze. Cooreman nam immers, enkele weken geleden bij buur SK, als trainer ontslag. Dubbel spannend bovendien, omdat zondag Rapide-SK geprogrammeerd staat en de nieuwbakken Rapide-trainer uiteraard de tegenstanders, vroegere medestanders, goed kent. Rapide-sekretaris Eddy Van Overstraeten over de trainerskeuze: Er waren kandidaten bij de vleet. Van heinde en verre kwamen ze zich aanbieden. Onder hen o.a. William Cooreman, Buyle, Van Bever, Lebbekenaar André Verhaverten Lucien Ghellynck, ex-Gantoisespeler. Op de wedstrijd tegen Meldert waren trouwens een twaalftal kandidaat-trainers present. Uit die aanbiedingen hebben we een eerste selektie gepuurd, daarbij rekening houdend met de ervaring van de kandidaten met het eerste provinciale voetbal. We willen immers dat de naiviteit uit onze groep verdwijnt, zijn er bovendien van overtuigd dat we achteraan moeten afstappen van de mandekking, gewoon omdat we daartoe niet over het spelersmateriaal beschikken, en we ons soelaas moeten zoeken in een zoneverdediging. Opvatting waarmee o.a. William Cooreman, net trouwens als de andere aanwezige trainers in Meldert bij het zien van de wedstrijd, het volmondig eens was. Akkoord, aldus nog Eddy Van Overstraeten, bij het begin van het seizoen heeft Cooreman SK aanvallend laten spelen en hij haalde er nul op acht. Wij opteren als bestuur voor een meer verdedigende aanpak en laten nu onze keuze vallen op William Cooreman, iemand die blijkbaar niet 'vies' is van aanvallend spel. Waarmee ik wil duidelijk maken dat onze keuse in de ogen van een buitenstaan der weliswaar, misschien onlogisch overkomt. We hebben echter met diverse kandidaten kontakt gehad en William leek ons het sterkst in de ploeg te geloven. Hij was in dat geloof zelfs ekstreem. Hij kende ons bovendien het best. Bovendien, het is niet omdat je aanvallend speelt, dat je de verdediging moet verwaarlozen. William Cooreman, die eind vorig seizoen bij SK Lebbeke in dienst trad en dit seizoen op het Konkelgoed nog vier zondagen als trainer volmaakte, was tevoren o.a, aktief bij Denderhoutem en de beide Denderleeuws. Als aktief voetballer verdedigde hij het doel van Ninove. Cooreman is trouwens een Ninovieter. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 17