Eendracht Zele met beter voetbal Oogstrelend voetbal ziet er anders uit K.A.V.D. beter in de tweede helft Opnieuw de boot in Trainer Leo Pissens slechte wedstrijd Eendracht Zele - Handzame Bellem f "N Trainersontslag bij Rapide Lebbeke Rechtzetting 18-27.11.1992 - De Voorpost VOETBAL Nababbel bij SK Lebbeke - Het ging gewoon niet vandaag, stelde SK-trainer Leo Pissens na de wedstrijd vast. We hebben vandaag een slechte wedstrijd gespeeld. Ik weet niet wat er aan de hand was, maar ik vermoed dat de wedstrijd van zondag reeds in het hoofd van sommige spelers rondtolde. Verder hadden we de voorbije weken vier op vier gehaald en moesten we het vandaag 'maar' tegen Bellem opnemen. Een ploeg die vandaag drie geschor sten moest vervangen. Allemaal elementen die er, gewild of ongewild, toe leiden dat men aan onderschatting van de tegenstander gaat doen. Hoewel we onze spelers meer dan één keer geprobeerd hebben te overtuigen van het tegenge stelde. We geraakten vandaag gewoon niet in de wedstrijd. Bellem speelde met een totale inzet, vooral in de eerste speelhelft. Bij de rust verdienden ze m.i. dan ook één doelpunt voorsprong. Tijdens de rust hebben we geprobeerd orde op zaken te stellen. Het vlotte wel nog niet honderd procent tijdens de tweede vijfenveertig minuten, maar we hebben dankzij onze inzet één punt gehaald. Al bij al een goed resultaat, Inderdaad, twee goals van Peter Moens. Tijdens de rust zat hij nog in zak en as, maar daarna zagen we hem aan het werk zoals hij de voorbije weken speelde. De wedstrijd van zondag? Al bij al zijn in die wedstrijd ook maar twee punten te verdienen, maar speelt daarbij toch de eer, het prestige, een rol. Eigenlijk is dat voor een trainer een makkelijke wedstrijd: ik zal de spelers niet hoeven op te peppen, dat doen ze zelf wel. We zullen niet verdedigend, wel goed georganiseerd spelen, maar in ons 'kot' kruipen zullen we zeker niet doen. Een draw zou voor beide ploegen een ideale uitslag zijn. Mijn prognose wat de uitslag betreft? 0-0, /pvr) Zondag 29 november (let op 14.30 u.) Zondag komt Handzame op bezoek op Ter Eist. Een club die momenteel als derde staat geklasseerd met 16 punten. Eendracht volgt daarop met 13 punten en kan dus een inhaalbeweging maken waarvoor echter de overwinning dient behaald te worden. Dat wordt een ander paar mouwen want de bezoekers verloren in deze kompetitie nog maar één wedstrijd en dit op eigen terrein tegen Izegem. Buitenshuis won Handzame zes punten uit vijf wedstrijden en wist Aalter met 2-2 in bedwang te houden. Evergem, dat vorige week door Eendracht overwonnen werd, kreeg van Handzame een 0-4 aangesmeerd. De Westvla mingen houden het op verplaatsing zeer gesloten zodat het bij de ploeg van trainer Jaak Goossens gesmeerd zal moeten lopen om de gasten een peer te kunnen stoven. Handzame kocht heel wat spelers aan en hiervan vinden we er nog zes in de ploeg die vorige speeldag thuis tegen Zultse won met 1-0. Zo Marnix Vercruysse (25-Club Brugge), Koen Van Vlaenderen (24-SV Wevel- gem), Danny Jolyt (20-Club Brugge), Stefaan Vanbiervliet (21-Cercle Brugge), Krist Vangaver (20-Cercle Brugge) en Peter Carly (30-Cercle Brugge). Men kan dus vaststellen dat Handzame versterking ging halen in het Olympia- stadion. De goalgetters noemen Van Vlaenderen (5), Raes (4), Roose (3) en Vanbiervliet Naast die spelers heeft men nog de ervaren Johan Baillu (30), Jef Vanthournout (31) en de jeugdige doelman Francis Willaert (19) die zich nog maar 10 keer liet vloeren. De maats van keeper Danny Van Puyvelde, die zich elf keer moest omdraaien, kunnen dus een handje toesteken om hun kapitein bij de minst gevloerden te rangschikken. Eendracht kan enigszins rustiger deze wedstrijd betwisten omdat het nu toch al dertien punten telt en het spelpeil de hoogte ingaat. We verwachten een moeilijke ontmoeting waarin het optimaal benutten van de geboden kansen van optimaal belang zal zijn om de zege thuis te houden (edw) Het kan al eens gebeuren dat je de bal totaal misslaat. Dat gebeurde vorige week in het kleine berichtje over het ontslag van de trainer van Rapide Lebbeke. Het is natuurlijk niet Jef Van Den Bossche maar wel Frank Van den Bergh die in het zesde jaar van zijn trainerschap bij Rapide nu toch opstapt. Frank bracht de Lebbeekse ploeg van vierde naar eerste provinciale en nu er niet direkt denderende resultaten uit de bus kwamen, mocht hij gaan. Hopelijk voor het Rapidebestuur was dit geen overhaaste beslissing. We verontschuldigen ons bij de heer Jef Van Den Bossche, die met de hele zaak niets te maken heeft, i MDB Evergem Center - E. Zele 0-2 De ploeg van trainer Jaak Goossens heeft zich op Evergem Center met beter voetbal dan voorheen in een rustige posi tie gespeeld, want die overwinning brengt Eendracht nu alleen op een vierde plaats achter de koplopers Aalter, Ize gem en Handzame dat zondag te gast zal zijn op Ter Eist. Zoals verwacht bracht de Zeelse trainer wijzigingen aan zijn elftal. Zo mocht Patrick Maache op de voor hem best renderende plaats ofte verdedi gend middenvelder akteren, zodat Sté- phane Janssens weer als libero fungeer de. Janssens stond zeer geconcentreerd zodat de lokale aanvallen door een goed georganiseerde verdediging werd opge vangen. Bij Evergem deed Bart Burtin (weggekocht bij Heist) zijn wederoptre- den maar beleefde er zeker geen plezier aan omdat mandekker Philip Plaetinck hem stevig aan de lijn hield. Eendracht schiep zich tal van scoremogelijkheden waarvan er twee werden benut. Bij een betere trefkracht kon, aldus trainer Goos sens, de zege met een paar doelpunten meer op het bord zijn gekomen. Nu ging men rusten met een blanke stand, alhoe wel de rood-zwart-witten de bordjesman aan het werk konden stellen. Zo al na een paar minuten toen Maache, die sterk uithaalde en af en toe uit zijn verdedigende stelling wist te komen, met een doorsteekbal Seymortier alleen voor de Evergemse keeper bracht maar Philip schoot nog naast. Ook Maache en Touja- ni kwamen nog dicht bij de openingstref fer in de eerste speelhelft, waarin doel man Danny Van Puyvelde rustig mocht toekijken. Die openingsgoal kwam er na een kwartier na de rust toen Dirk De Vlieger, die in het middenveld een op bouwende taak meekreeg, een vrijschop van Verwilligen doorkopte naar Seymor tier die beheerst afrondde. Daarna kwa men de lokalen wel door een forcing de neus aan het Zeelse venster steken maar grote problemen kregen de Eendracht- verdedigers niet op te lossen zodat de Evergemse doelschoten als opwarmer tjes werden beschouwd door goalie Van Puyvelde. Het bleef wel spannend omdat bij Eendracht dat tweede zekerheids- doelpunt op zich liet wachten, alhoewel Seymortier-Toujani en Fiers hiertoe de kans kregen. Fiers zag immers zijn straf schop gestopt door doelverdediger Kerckhaert en Toujani besloot de re bound naast de kooi. Die tweede treffer kwam dan toch op het scorebord op een vijftal minuten van het einde. Het deed de Eendrachttrainer plezier omdat die goal met klasse tot stand kwam: Seymortier kreeg de bal in de voeten, haakte zich vrij en schoof dan diagonaal naar Fiers die beheerst scoorde. Het voetbalpeil verbe tert, aldus trainer Jaak Goossens, en dat belooft voor de komende wedstrijden die we nu op een rustiger manier kunnen aanpakken. (edw) K.A.V.D. - Melsele 2-0 SK Lebbeke - Bellem 2-2 De wedstrijd tussen SK Lebbeke en Bel- veld, waar niet onaardig gekombineerd drie doelpunten aantekenen. Eerst maak- lem, twee ploegen die punten kunnen gebruiken, groeide voor de toeschou wers uit tot een allesbehalve fraai kijk stuk. Vooral dan tijdens de eerste speelhelft, was het sop doorgaans de kool niet waard: Bellem wilde wel, was ook het meest in balbezit, maar schoot tekort in de zone van de waarheid; de thuisploeg van haar kant had alle moeite van de wereld om in de wedstrijd te komen, ook al omdat het heilige vuur bij sommigen bleekte ontbreken. Werd er tijdens de eerste vijfenveertig minuten één keer geskoord - de bezoe kers kwamen net voor de rust op voor sprong- dan zagen de toeschouwers tijdens de tweede speelhelft nog drie doelpunten aantekenen. Al bij al mochten beide teams zich tevre den stellen over de puntendeling. Bellem meest in balbezit, Lebbeke het gevaarlijkst Lebbeke, dat in groen-witte uitrusting aan de aftrap verscheen, had geruime tijd alle moeite van de wereld om in de match te komen. Wordt eens wakker! riep een Het ontbreken van Karei De Waele (ge schorst) en Frans Van Der Schueren (ge kwetst), was wel een handicap voor paarsblauw, dat zich in de eerste helft tegen een zwak Melsele nauwelijks kon manifesteren. Pas na de hervatting kwam paarsblauw sterker naar voren, verwierf het overwicht en dwong enkele kansen af waaruit op de duur twee doel punten te voorschijn kwamen. Kingsley werd de auteur van de openingstreffer. Om alle zekerheid weg te nemen gaf Regi De Wilde nog een laatste stoot maar volgens zij die er met hun neus bijston den zou de bal op dat ogenblik al over de lijn zijn geweest. De Waaslander zou evenwel het tweede doelpunt voor zijn rekening nemen. Er bleef toen nog twaalf minuten speeltijd over, 'Het bezoekende team was op dat ogen blik niet bij machte om een felle reaktie werd. In de zone van de waarheid echter te Peter Moens, via een counter en be vielen de kombinaties stil. Afstands- laagd door twee bezoekende verdedi- schoten belandden bovendien meestal gers, gelijk. Nog in dezelfde minuut los te weken, vertelt klubleider Alberic ver naast of boven de Lebbeekse kooi. maakte Schaeginger van een rommelige Eeckeman. De match in het algemeen Aan de andere kant had Massamba na situatie voor het SK-doel gebruik om ruim tien minuten spel nog geen leer Bellem opnieuw op voorsprong te. bren- geraakt! ge. Maar opnieuw Peter Moens, opnieuw CI/I, SK was voor het eerst gevaarlijk in de via een tegenaanval, maakte er in de W0UW,c"ze"T l 18de minuut, maar Frank Schelckens 54ste minuut 2-2 van. besloot naast. De bezoekers bleven trou- Er kwam toen meer evenwicht in het spel matie kan men terecht bij Kris Catsers wens het meest in balbezit. en de thuisploeg toonde zich gevaarlijk, 015/21,96.07. Toch zou SK zich rond het half uur op- via een kopstoot van Frans Peeleman. In nieuw uiterst gevaarlijk tonen: de bezoe- de 68ste minuut werd de Bellem-verde- kende keeper kon slechts via een sublie- diger Maesele, die net Peter Moens on- me refleks een kopstoot van Michael Van deruit had gehaald, wegens een tweede Keymeulen pareren. gele kaart van het veld gestuurd. Bellem bleef in de richting van het Leb- Deze numerieke meerderheid leverde SK beekse doel werken en had in de 44ste echter niets meer op. Beide ploegen minuut sukses. Bij een hoekschop ging toonden zich in de slotfase, om beurt, de Lebbeekse verdediging in de fout en nog gevaarlijk. Uiteindelijk eindigde de De provincie Oost-viaanderen telt mo- Eric Amelinckx had geen kans tegen wedstrijd op een 2-2 gelijkspel menteel 65 gemeenten en 12 daarvan zijn Masschui: 0-1We zijn ervan overtuigd dat beide ploe- gemachtigd de titel van stad te dragen: rpiiitcnpi gen met deze puntendeling tevreden wa- Aalsl- Deinze> Dendermonde, Eekio, Spe' ren. Geen van beide had trouwens meer Gent- Geraardsbergen, Lokeren, Ninove, Bellem bleef tijdens het begin van de verdiend Oudenaarde, Rome, Sint-Niklaas en Zot- Op 24 en 25 april en 1 en 2 mei van volgend jaar hebben de Provinciale muzieklomooi- en plaats. Harmonieën, fanfares en brass bands kunnen voor 23 november inschrij ven. Meer informatie bij Afdeling 91 (Kui tuur), Vogelmarkt 17 te 9000-Gent (091/ 25.30.01.) tweede speelhelft op zijn élan verder voetballen en de Lebbeekse goalie Eric Amelinckx redde schitterend toen de Bel- Pierre Van Rossem legem. supporter in de tiende minuut vanuit de lemse middenvelder Deislinck alleen tribune. En gelijk had de man! De bezoekers monopoliseerden immers bal en spel, vooral dan op het midden voor hem verscheen. Tussen de 50ste en de 54ste minuut zagen de toeschouwers niet minder dan Eendracht Meldert- Rapide 2-0 Ook bij de 'buren' uit Meldert, slaagde Rapide Lebbeke er vorige zondag niet in een punt te sprokkelen. We waren, aldus Rapide-sekretaris Eddy Van Overstraeten nochtans naar de Fa- luintjes getrokken in een opstelling om één punt uit de brand te slepen. De thuisploeg vertikte het echter het in itiatief te nemen, zodat onze spelers be gonnen aan te voelen dat er wat inzat. We kwamen dan ook meer en meer in de wedstrijd, hoewel Meldert de eerste kans kreëerde. Kris Janssens was echter at tent. In de 30ste en 32ste minuut kregen we echter, zoals reeds zo vaak gebeurd is, het deksel op de neus. Meldert schuift een bal op de rechterplank en één van de thuisspelers mag vrijuit naar het doel lopen. Gevolg: we moesten tegen een 1 -O achterstand aankijken. Van de konsternatie rond die eerste tref fer maakte de thuisploeg, twee minuten later, overigens gebruik om haar voor sprong te verdubbelen. Inderdaad, alweer geen punten. Zoals we er momenteel in de rangschikking voor staan, zakken we virtueel. Denderhou- tem en Evergem zitten in bevordering immers ook in slechte papieren. We zullen m.i. wat aan ons spelkoncept moeten veranderen. Zijn we in balbezit, blijven slechts drie spelers achteraan en stormt de rest naar voren, een veel te naïeve houding in eerste provinciale. Feit KAVD-Melsele 2-0. Twee uitstekende KAVD-verdedigers op één plaatje: Tom Rijdant en Alain Moens (vh) was niet van aard om er een lang verhaal over op te hangen. Wij presteerden in de eerste helft uitermate zwak, wat ook van de anderen kan gezegd worden. Gino Stevelinck kreeg een kans voor de voet toen hij oog in oog met de keeper stond. Dat was het enige wapenfeit uit de eerste helft. In de tweede periode domineerden we en het doelpunt dat daaruit resulteer de was een belangrijke prikkel. Naarmate de wedstrijd vorderde kregen we steeds meer greep op het verloop ervan. Deze zege kan dus als verdiend beschouwd worden'. E.G. KA VD-Melsele 2-0. De 'Kingbegon voor de eerste keer aan de aftrap. Hij maakte het de bezoekende verdediging goed lastig (vh) is echter dat we in onze kern slechts over drie verdedigers beschikken. Vermelden we nog dat Kris Daeleman tegen rood aankeek. Pierre Van Rossem KAVD-Melsele 2-0. Met nog wat meer ervaring in het fanionteam zou Odiase Kingsley een zeer bruikbare spits zijn (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18