CEE23 Hamme dan toch tevreden met scoreloos gelijkspel Oververdiend Voetbal- kalender In het teken van de bevestiging Overtuigende tweede helft Bert Vleeschouwer toont talenten Eendracht Aalst J E. Aalst 2 Harelbeke 1 Liga-invallers De Voorpost-27.11.1992- 19 VOETBAL 2de nationale E. Aalst-Moeskroen Kums Zondagnamiddag komt Exc. Moeskroen op bezoek in het P. Cornelisstadion en meteen krijgt Eendracht Aalst de gelegenheid te bewijzen dat de riante 1-3 overwinning op Harelbeke niet moet beschouwd worden als een ééndagsver- richting. «Als men echt de ambitie heeft om enkele overwinningen op rij te zetten, dan mag m.i. Eendracht zich tegen Moeskroen niet laten verrassen. Met de winst op zak tegen Moeskroen en een overwinning tegen het zwakkere Tongeren, kan de basis gelegd worden voor het aansnijden van de toppers tegen Geel en Beerschot. Zondag moeten we kunnen ontleden hoever we nu eigenlijk staan. Moeskroen is een tegenstander van een ander kaliber dan Harelbeke en zijn trainer Andrè Van Maldeghem kan algemeen aanzien worden als een leep man die aan Aalst geen geschenk zal komen aanbieden. Op verplaatsing laat hij zijn team eerder voorzichtig evolueren, maar laat zijn manschappen counteren als de gelegenheid zich voordoet. We moeten dus absoluut vermijden dat we in de beginfase een vroege goal moeten slikken», aldus clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Een positieve vaststelling is het feit dat de Aalsterse aanval scherper is geworden. Opnieuw gesteund door spelmaker Peter Van Wambeke krijgen én Bocande én Zakkas veel meer de gelegenheid om de verdedigingszone van die tegenstander onder een zwaardere druk te plaatsen. Bocande is, hoewel hij nog niet 100% konditioneel scherp staat, een dreiging vóór het doel. Zakkas, die vanwege trainer Ceulemans een vrije rol kreeg toebedeeld, zoals hij trouwens ook demonstreerde tijdens zijn eerste verblijf bij Eendracht, ontpopt zich opnieuw als de foerier van de aanvalslinie. Nu maar hopen dat hij ook de Moeskroense defensie teistert met zijn snelle rushes en zijn onvoorzienbare dribbelnummertjes. De kleine Griek heeft blijkbaar weer zin in het voetbal dat hij graag prattikeert. B.A.D. Eendracht Aalst Het werd dan toch, derde keer, goede keer, voor oefenmeester Jan Ceulemans die zijn nieuwe werkgever eindelijk een overwinning heeft kunnen aanbieden. Zoals tegen Seraing en Turnhout kwamen de Ajuinen nochtans voor de derde keer op rij zeer vroeg op achterstand. Jan Ceulemans: «Ik had mijn spelers nochtans op het hart gedrukt de wedstrijd onmiddellijk gekoncentreerd aan te pakken Maar ja, bij de eerste aanval van Harelbeke, stond mijn verdediging er wel bij, maar keek er naar. Het verleden heeft bewezen dat zulke situatie dodelijk kan zijn Ceulemans hoefde zich echter naarmate nadien de wedstrijd vorderde niet ongerust te maken, vermits Eendracht onmiddellijk verwoed reageerde, maar tegenslag kende toen een schot van Zakkas via de onderkant van de lat en de binnenkant van de beide staken, niet in het Westvlaamse doel verdween. Ietwat gelukkig voor Eendracht verscheen op vijf minuten van rust de gelijkmaker op het scorebord toen een schot van Okpara via de voet van thuisspeler Detollenae- re tegen de netten uitstierf. Aalst had dus nog 45 minuten om de zo begeerde zege binnen te rijven. Onmiddellijk na de start van de tweede helft lanceerde Eendracht een non-stop- offensief met pressievoetbal zoals we zelden in tweede klasse meemaakten. Een tijdje kon een attente doelman Vandenbroucke nog de schade beperken, maar even na het uur was het vonnis van Harelbeke geveld na treffers van De Wolf en Bocande. Jan Ceulemans was natuurlijk opgezet met zijn eerste zege. «Ik heb vandaag een goede ploeg aan het werk gezien. Er is voor die overwinning hard gewerkt tijdens de tweede helft, en deze keer kon het veldoverwicht bekroond worden met doelpunten. De tweede ronde is dus duidelijk positief begonnen», aldus Ceulemans. B.A.D. E. Aalst: Schippers, Kanu (61Van Cappellen), Van Aelst, Troch (61' De Waegeneer), Cardon, Temmer man (46' De Wint), Oubial, Bene dict, Mannaerts, De Bilde, Van der Vekens. Doelpunten: 15' Van der Vekens 1 -0,42' Benedict 2-0,43' Meqven- ni 2-1. B.A.D. vy Francs Borains - VW Hamme 0-0 3de nationale A VW Hamme-Lembeek Michotte Bevordering A E. Zele-Handzame Bosschaerts 1ste provinciale Bellem-K.A.V.D. Stevens R. Lebbeke-SK Lebbeke Van Zande Destelbergen-E Meldert Taeleman 2de provinciale B Haaltert-Opstal Verstraeten TK Meldert-Mere Kerstok Herzele-Hofstade V.Droogenbroeck Meerbeke-SK Aalst De Bock Onkerzele-Terjoden De Corte Lutterzele-Bambrugge Deprez Oordegem-Heldergem Balthazar 2de provinciale C Kruibeke-Robur Roelandt Wippelgem-Heikant Heirbaut 3de provinciale D Herdersem-St. D'leeuw Saadouni Baardegem-Doggen VD Berghe W.Moorsel-Borsbeke Wattez Appelterre-Gijzegem Tembuyser Aaigem-Nieuwerkerken Vercruyssen Voorde-Kerksken Van Ongevalle 3de provinciale E SK.Oostakker-Wichelen Platteau Zaffelare-Schoonaarde Hoste VSV Gent-Smetlede Maenhout RC Wetteren-SK Overmere VD Sande 3de provinciale F St.Gillis-St.Gillis-W V Exaerde Wleze-Bazel Van Damme Grembergen-Sombeke Delille Buggenhout-Baasrode Maes Klein Laar-Appels Waegemans 4de provinciale C Berlare-Serskamp Kwatrecht-Erpe Annaert Erondegem-Westrem Van Impe Valentino's-Houtem Bovendaerde Burst-Heusden Desmet 4de provinciale E FC Aalst-lddergem Drieghe Okegem-S.Moorsel Dufour Winnik-Erembodegem Strobbe Edixvelde-ldegem Gelas 4de provinciale F Oudegem-SK Lokeren De Witte Rupeimonde-VK Hamme V Raemaonck Hoogeinde-Boonwijk Callebaut Opdorp-Daknam Van Pulver Robur-Kieldrecht 3-1Verhelst knalt in de loop op doel maar de bezoekende keeper zal redding brengen (vh Robur-Kieldrecht 3-1. Eddy Huylebroeck blijft de baas (vh) Harelbeke- E. Aalst 1-2 Het is zo wat klassiek geworden dat Aalst vrij vlug op achterstand komt. Dat ge beurde ook te Harelbeke waar de thuis ploeg een ideale start nam om Eendracht vlug de bibber op het lijf te jagen. Reeds op de 3de minuut bracht Rousseau met een gemeten voorzet Djahnit in de ge wenste stelling en de Algerijn zette doel man De Schrijver op het verkeerde been. Harelbeke kon zich aan die vroege treffer een hele tijd optrekken en kwam gevaar lijk dreigen via Detollenaere en Djahnit. Aan de overkant van het terrein knalde Bocandé tegen de vuisten van doelman Vandenbroucke en mikte Smet nipt naast. Naarmate de eerste helft vorderde kwam Eendracht gevaarlijker opzetten en wist op vijf minuten van rust de gelijkmaker te scoren toen een schot van Okpara op Parmentier afschampte. Logische stand na een uitstekende eerste helft. Na de kampwisseling trok Aalst alle aan- valsregisters open. Harelbeke werd op het middenveld weggeveegd en doelman Vandenbroucke kreeg werk bij over vloed. Hij deed dit trouwens voortreffelijk op schoten van Van Wambeke, Zakkas en Bocandé. De Westvlaamse verdediging had bijzon der veel last met de kwieke Zakkas en een tweede treffer kon dan ook niet uitblijven. Die kwam er nochtans vanuit de achterli nie toen De Wolf een solo suksesrijk wist af te ronden. Toen even later Bocandé ook zijn doelpunt lukte, zat Eendracht kompleet op rozen. Trainer Ceulemans boekte hiermee zijn eerste zege. Over verdiend trouwens. Zoals Eendracht tij dens die tweede helft akteerde, zouden we iedere week willen aanschouwen. Scheidsrechter: Dero. Aantal toeschouwers: 1.500. Aalst: De Schrijver, Van Coillie, De Wolf, Lamberg, Cooman, Smet, Van Wambe ke, Van Peteghem, Okpara, Bocandé (79' Veljkovic), Zakkas (85' Temmer man). Doelpunten: 2' Djahnit 1-0,40' Okpara 1-1, 62' De Wolf 1-2, 67' Bocandé 1-3. Er heerste zondagavond niet dezelfde stemming van een week geleden aan de Durme. De omstandigheden waren trou wens ook anders. 0-0 bij Francs Borains is nu weliswaar geen mis resultaat maar zij die de verre trip in regenachtige om standigheden hebben ondernomen, ble ken daar achteraf niet zo tevreden over. Voetbal. De reserven van Eendracht Aalst wonnen met 2-1 tegen Harel beke (da) I Bert Vleeschouwer werd enkele minuten voor het afsluiten van de transferperiode, lid van VW Hamme. Na een intense voorbereiding en elf competitiematchen voelt de joviale Waaslander zich best in zijn schik aan de Durme. In het begin gaf hij soms een aarzelende indruk. De laatste weken laat hij als vaardige voetballer zijn aanleg blijken. Derde is voor 21-jarige Bert beslist niette hoog gegrepen. In de defensieve rol die hij vertolkt, behoort hij tot de betere spelers in de reeks. Bovenal kijkt hij op geen inspanning. In iedere match demonstreert hij negentig minuten een voorbeeldi ge inzet. Bert Vleeschouwer is ook een vrije voetballer. De verbinte nis met de neo-derdeklasser overlapt voorlopig alleen de huidige competitie. Gelet op de gunstige verrichtingen die hij levert, ligt het in de lijn dat Vigor Wuitens binnen afzienbare tijd met voorstellen over de brug zal komen. - Het is in elk geval gezellig toeven in een groep die een prettige sfeer uitstraalt, zegt Vleeschouwer in overtuigende bewoordingen In het begin hebben we een beetje gesukkeld. De laatste weken behalen we veelbelovende resultaten. Vaak is gezegd dat de defensie de zwakke schakel is. Ik ben het er niet helemaal mee eens. Omdat we sterk offensief zijn ingesteld, lopen we meer kans op een counter. Niet alle ploegen zijn in staat om meteen de aanvalsregistèrs open te trekken. Wij kunnen dat wel. Hamme verenigt bovendien wat leeftijd betreft, een jonge ploeg, waardoor de toekomst als rooskleurig tegemoet mag worden ge zien. Ook oefenmeester Daniel De Paepe her innerde zich beter dagen. 'Ik had na het sukses van een week geleden op een overwinning gerekend, al liet ik dat niet meteen blijken, zegt de Hamse trainer. We stonden tegen een ploeg die hardnekkig van stapel liep en die aangemoedigd werd door een luid ruchtig publiek. Dat gaf ons dus geen kans om onze gewone principes te huldi gen. Een pittige wind en voortdurende regenval maakten het ons ook al niet gemakkelijk om een partijtje mooi voet bal op stapel te zetten. Daarvoor moet je overigens met twee zijn en dat was met Francs Borains zeker niet het geval. De thuisploeg streefde vooral resultaat na door een opmerkelijke inzet aan de dag te leggen. Tegen ploegen met een dergelijke ingesteldheid, hebben we het altijd bijster moeilijk, hardnekkig knokken voor de punten is nooit ons sterkste wapen geweest. In de eerste helft was de thuisploeg vaker in balbezit. Er werd kort op de man gespeeld en al te dikwijls lieten we ons de bal ontfutselen omdat we er gewoon méér wilden mee doen..' Guido Vergeylen, Filip Segers en onze ganse defensie kwamen hier nog het best aan hun trekken maar van doelkan sen scheppen was er geen sprake. De beste gelegenheid wenkte op zo'n 10 van het einde toen Rik Van De Velde binnen de zone van de waarheid was geïnfiltreerd maar de karwei niet kon afmaken. Rik was overigens als wissel speler vertrokken. Onmiddellijk na de herneming nam hij de rol over van Ra; Vermeire. Op een kwartier van het einde bracht ik Ronny Stalpaert in voor Filip Dc Borger die rugklachten meldde. Onze keeper heeft altijd zijn werk gedaan. Oe keren dat hij tussenbeide moest kornet liet hij een zelfzekere indruk. Ik ben bi| zonder tevreden over het feit dat we e steeds vaker in slagen om de nul op he bord te houden. Tot voor enkele weker lieten we ons al te vaak op slippertjes betrappen, wat mij voortdurend kopzor gen baarde. Blijkbaar is dit probleem nu helemaal van de baan. De laatste vie matchen leverden zes punten op. wat a bij al als een degelijk resultaat mag be ■schouwd worden', aldus de Hamse trai ner E.G

De Voorpost | 1992 | | pagina 19