Vier Gekroondenfeest Honda Foundry bouwt nieuwe fabriek op Wijngaardveld r Verkeersmoeilijkheden aan kruising Boudewijnlaan en Gentsesteenweg te Aalst krijgen tunneloplossing UmBERaen Weekblad van Dender- Durme- en Voor wie iets beter zoekt Aalst. Aannemers uit de bouwbedrijven van het arrondissement Aalst, naar jaarlijkse traditie verenigd op hun patroonsdag (a) Traditiegetrouw hield de Syndikale Kamer der Verenigde Aannemers voor Betrokkenheid bij het werk, fier- de Bouwnijverheid in het Arrondissement Aalst, vorige zaterdag haar heid over de gepresteerde arbeid, patroonsdag. Onder de titel van 'Vier Gekroondenfeest' werden ter gele- gedeelde vreugde in de resultaten, i genheid hiervan, eretekens uitgereikt aan verdienstelijke werknemers en zijn karakteristieken die de werkne- werkgevers in het bouwbedrijf tijdens een akademische zitting in de mers uit de bouwnijverheid zeker In december wordt de eerste steen gelegd. Voor de prijs van 57.440.700 F werd de nieuwe onderneming NV j1 Ij Hosda Foundry, eigenaar van een perceel industriegrond op het Aalsterse Wijngaardveld. Honda Foundry is1! I van plan op deze 4,5 ha nog in december een nieuwbouw te starten. Het betreft het eerste stuk industriegrond [i van het laatste gedeelte Wijngaardveld, dat definitief werd toegewezen. Over verschillende andere aanvra- jj gen sprak de overlegkommissie van ekonomische zaken advies uit. De fabrikatie van Honda-motoren jj verhuist van Aalst naar Italië, arbeiders die hierdoor getroffen worden, kunnen, na herscholing, overstappen ii naar de Honda Foundry-vestiging. Ij Het stadsbestuur van Aalst gaf reeds geruime tijd het princiepsakkoord aan Honda Foundry voor de vestiging I op het Wijngaardveld. Met het akkoord van de gemeenteraad op de laatste zitting, wordt die beslissing definitief. Honda Foundry Belgium is een totaal nieuw bedrijf. De aluminiumgieterij zal onderdelen voor j wagens maken voor toelevering onder meer aan haar bedrijf in Engeland. Zo wordt Aalst een schakel in de ji internationale keten van de Japanse multinational. Ij Volgens het kabinet van Schepen Bourlon van ekonomische zaken beantwoordde de aanvraag aan alle w 1 vereisten. Honda bouwt in drie fazen, waarvan de eerste al begin december moet starten. De voltooiing t legd worden, bieden de leden de achteruit, maar de verslechtering is jonge Eddv Halsesteenwea daarvan is gepland tegen september 93. Tegen die tijd kunnen in het nieuw bedrijf 46 werknemers aan de slag. i kans op de hoogte te blijven van vooral toe te schrijven aan de han- R De tweede faze zou gerealiseerd worden in de loop van '94 en biedt arbeidsplaatsen aan 15 mensen. De alles wat voor het bouwvak belang- del en de bouwnijverheid. Onze di- gj,Xant paaj feestzaal van het Aalsterse Stadhuis. Voorzitter van de Svndikate Kamer, Gilbert De Jonge, had het in zijn openingsrede over de evaluatie van de dienstverlening door de Kamer en gaf een korte aktualisering van de situatie van de bouwnijverheid in de ekonomische evolutie. 'Ondernemers en vaklui, die op de bouwmarkt konkurrenten zijn, wor den in onze Kamer, via de beharti ging van hun gemeenschappelijke beroepsbelangen, konfraters. De vergaderingen, die geregeld be onze dienstverlening nog te verbe teren en te aktualiseren plannen wij, in een direkte toekomst, een brede konsultatieronde bij leden en niet-leden. Aan de klaagmuur staan we nog niet, maar toch stellen wij vast dat de eerste signalen van een dalende bouwaktiviteit aanwezig zijn. De bekend zijn. De bouwvakkers die hier straks worden vereremerkt, zijn er het bewijs van. Na een muzikaal intermezzo van klassieke evergreens, gebracht door het trio Piet Kiekens, werden de eretekens 1992 uitgereikt aan ver dienstelijke werkgevers en werkne mers, aangevraagd door bemidde ling van de Syndikale Kamer. bruto-synthetische indikator van de Volgenden werden vereremerkt: Nationale Bank van België is op- Eretekens van de Arbeid, Eerste nieuw verslechterd, de konjunktuur Klasse in de verwerkende industrie gaat Werkgevers: rijk is. Dit naar alle leden toegericht rekte boodschap aan de overheid: beleid volstaat echter niet, omdat snoei nu niet te hard in uw bouw- het individucel dienstbetoon door budgetten. de leden het meest direkt aange- Volgens een recent onderzoek, uit- voeld en geapprecieerd wordt. Op gevoerd door de KMO-specialist dit vlak vinden de aangesloten be- professor Rik Donckels, blijkt dat drijven steeds de grootste bijstand 50% van de KMO-zaakvoerders op ons sekretariaat. Door tijdig een moeilijkheden ondervinden bij het beroep te doen op de Kamer slagen motiveren van hun werknemers. In ze er in om hun problemen meer en onze sektor moeten wij echter deze meer aan de basis op te lossen. Om achtbare professor tegenspreken. Geraardsbergse- steenweg 620, Voorde. De Tant Roger, Prieelstraat 72, As- pelare. Parewijck Rudy, Steenweg op Aalst 21, Hofstade. Lees door blz. 4 laatste faze gaat nog eens gepaard met een tewerkstelling van 40 nfensen. Schepen Bourlon acht hiermee de normen van tewerkstelling (20 werknemers per hectare) bereikt. Niet alle I vakatures worden door nieuwe werknemers ingevuld. De bestaande Honda-fabriek die bromfietsen kon- strueert, wordt overgebracht naar Italië. Verschillende arbeiders die daar hun job verliezen worden; omgeschoold naar een job in de nieuwe Honda-vestiging. Toch zouden de beschikbare arbeidsplaatsen nog een vijftigtal nieuwe aanwervingen toelaten; Na de uitvoering van de geplande tunnel zal in de toekomst de verkeers stroom Boudewijnlaan-Siesegemlaan, onder de Gentsesteenweg verdwij nen. Het Ministerie van Openbare Werken trok hiervoor een budget uit van 130 miljoen. De files op de Boudewijnlaan zouden hiermee tot het verleden moeten behoren. Aalst. Voorzitter Gilbert De Jonge van de Syndikale Kamer der verenigde Aannemers van het Bouwbedrijf reikte eretekens uit aan verdienstelijke werk nemers en werkgevers uit de bouwsektor a Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053 21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Reeds vele jaren zit Aalst geplaagd met het probleem van het overbe laste kruispunt Gentsesteenweg- Siesegemlaan-Boudewijnlaan. De verkeerslichten zorgen er wel voor dat alles veilig verloopt, maar het gevolg zijn onvermijdelijke ellen lange filles vooral op de Boudewijn laan. Het Ministerie van Openbare Werken trok dan ook in zijn budget van 1994 een bedrag van 130 mil joen uit om de situatie indringend en blijvend te verbeteren. Het ge deelte Boudewijnlaan dat onlangs werd herlegd. hield rekening met de geplande werken. De tunnel start waar de vernieuwingswerken stop ten. De nodige gronden zijn reeds onteigend. De plannen zijn ondertussen kon- kreet geworden: het rechtstreeks verkeer Boudewijnlaan-Siegësem- laan zal voortaan ondergronds de Gentsesteenweg kruisen. Wie de andere richting Brussel of Gent uit wil, wordt vooraf geselekteerd op een appart rijvak. Een enkelvoudig draaiende beweging is nog wel mo gelijk maar het gevaarlijke kruis punt wordt door de aanleg van de tunnel aanzienlijk ontlast. De tunnel wordt ongeveer 500 m lang en gaat geleidelijk onder gronds tot een diepste punt van on geveer 4,5 m. Om veiligheidsrede nen is een afbakening nodig tussen het doorgaand en het tunnelver- keer. Wegeninfrastruktuur verkoos de plaatsing van een balustrade bo ven een geleidelijk opgaande muur die de bewoners onmiskenbaar vi sueel zou hinderen. De drukte aan de Siesegemlaan wordt zowat van uit alle richtingen bepaald. Ver- keersmetingen wezen uit dat de ver keersstromen ongeveer vergelijk baar zijn. Door één konfliktfaktor weg te nemen tracht wegeninfra struktuur vooral de Boudewijnlaan te ontlasten. Omwille van de blijvende mogelijk heid de Gentsesteenweg op te draaien blijven de bestaande ver keerslichten noodzakelijk. Er komt een extra afleiding voor fietsers vanuit de Oude Gentbaan. Voet gangers moeten na realisatie van de tunnel wel even een eindje om. De mogelijkheid van een bovengrond se voetgangerstunnel werd over wogen maar na nader onderzoek afgevoerd. Distriktschef Van Hecke van het Ministerie van Openbare Werken, wegeninfrastruktuur, is lid van de Aalsterse Verkeerskommissie. Voorstellen en opmerkingen die daar gesuggereerd worden, worden ernstig onderzocht en indien moge lijk komt men er met lichte aanpas singen aan tegemoet. De inspannin gen die van de voetgangers ge vraagd worden, lijkt echter onver mijdelijk. Of het is een eindje omlo pen of het blijft tussen de files lave ren. De voltooiing van de beschreven verkeerstechnische ingreep is voor zien in 1994. Hel grondmechanisch onderzoek is gebeurd en de kon- struktieberekeningen voor de tun nel zijn zo goed als rond. Tussen de Oude Gentbaan en de Gentse steenweg werden een drietal wonin gen onteigend, de bewoners worden verwittigd wanneer de werken ef- fektief zullen starten. De ingreep staat los van de sluiting van de Aalsterse ring. De aanleg van de tunnel oriënteert zich niet op een mogelijke realisatie van de ring, maar op een konkreet probleem van verkeershinder. Het is echter niet denkbeelding dat door ontlas ting van een overbelast kruispunt, de vraag naar de ring vanzelf min der dringend wordt. PH VRIJDAG 27 NOVEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 47 - 50 F

De Voorpost | 1992 | | pagina 1