Men schoot met droog poeder Eerste gewin voor Doggen Erembodegem Sparta Buggenhout als giant-killer Voetbal uitslagen Doelman De Wilde houdt thuisploeg overeind Oudegem blijft bevestigen 20 - 27.111992 - De Voorpost VOETBAL Tweede provinciale Derde provinciale D DOGGEN EREMBODEGEM boekte tegen HERDERSEM zijn eerste zege van het seizoen, en dan nog met overtuigende 3-1 cijfers. Halfweg de eerste helft trof Vermoesen met een schitterende vrije trap raak en een kwartier na de rust wist De Cock de stand te verdubbelen. Her- dersem kreeg opnieuw hoop langs De Wolf, maar in de slotminuten prikte Ver- leysen de 3-1 eindcijfers op het score bord. Die eerste zege werd uiteraard nadien flink gevierd. Een agressief spelend NIEUWERKER- KEN nam met 4-1 de maat van de kop- ploeg Welle. Bij de thuisploeg mag A- dams voor zijn hattrick geciteerd wor den. Hij lag tevens aan de basis van het vierde thuisdoelpunt dat gescoord werd door Vernaillen. Welle kon de eer redden met een counter-doelpunt van De Deyn. BAARDEGEM verkeerde tegen staart- ploeg Borsbeke werkelijk in een off-day. Nadat Devos de score had geopend ging Baardegem verwoed op zoek naar de gelijkmaker. Achteraan namen de bezoe kers teveel risico's en dat werd afgestraft met doelpunten van Gillemaere (2) en Bloem. KERKSKEN en AAIGEM waren in de eer ste helft sterk aan mekaar gewaagd. Na dat de bezoekers rond het uur op voor sprong waren geklommen met een kop bal van De Vadder, trokken ze zich in een verdedigende stelling terug. Het zag er naar uit dat die luttele 0-1 voorsprong kon behouden worden, maar in de slotfa se ging Aaigem dan toch nog onderuit toen Van den Steen en De Winter de rare scorekansen dan toch konden benutten. GIJZEGEM werd in eigen huis door W. MOORSEL met 1-6 ingepeperd. Die zware nederlaag werd allicht in de hand gewerkt nadat libero Marc Van Winckel met een beenbreuk was uitgevallen. Na de rust probeerde een aangeslagen Gij- zegem wat tegen te doen, maar bleek nadien dan toch weer niet bekwaam om de counters van Moorsel op te vangen. Doelpunten: 3' De Bruyn 0-1, 8' Van Weyenbergh 0-2, 54' Van Weyenbergh 0-3,57' Missotten 1 -2,80' De Wolf 1 -4, 81' De Bruyn 1-5, 86' De Wolf 1-6. B.A.D. Derde provinciale F Een kollektief sterk SPARTA BUGGEN HOUT wipte Gerda Sint-Niklaas uit de leiderszetel. Na een voorzichtige eerste helft van beide ploegen, kwam er meer Schwung in de wedstrijd na de hervat ting. Een vluchtschot van De Wilde keilde tegen de dwarsligger en dat deed De Bruyn hem na aan de overzijde van het terrein. Toen op het kwartier van het einde Chrlstiaens de paal trof, stond Mar co Pfaff op de goede plaats om meteen af te ronden (0-1Gerda nam daarop meer risico's, maar werd met een tweede tref fer afgestraft door Christiaens die vanop veertig meter raak trof, na eerst de Ge- rda-doelman te hebben omspeeld. Dat was meteen de eerste nederlaag van Gerda. SPARTA APPELS kwam tegen Sint-Pau wels in het stuk niet voor en zorgde voor geen weerwerk. De Waaslanders wisten hun veldmeerderheid te konkretiseren met vier treffers. Tot verontschuldiging kan Appels de afwezigheid inroepen van de gekwetsten Van Zande, Verstrepen, Teirlinck en Rosez. Oefenmeester De Vroe wachten nog zware dagen. FC BAASRODE en SK GREMBERGEN deelden in het «stadsderby» broederlijk de punten. Bij FC Baasrode keerde Eric De Decker terug uit schorsing. De bezoe kers namen eerst afstand met doelpun ten van Nobels en Claes. Na de rust (0-2) vocht Baasrode terug en vond in Joos twee keer een ideale afwerker. Eind stand: 2-2. FC WIEZE inkasseerde tegen Sombeke een nipte 3-2 nederlaag. Trainer Cornell's was nog optimist toen zijn poulains met een 1-2 voorsprong gingen rusten. Voor de twee bezoekende treffers tekenden Bomauw en Hautekeete. Wieze kon ech ter na de kampwisseling de druk van Sombeke onvoldoende opvangen. E. SINT-GILLIS-DENDERMONDE ging in extremis op Straatje de halve inzet wegsnoepen. Eendracht kon in eerste instantie een 0-2 voorsprong niet vast pinnen en geraakte zelfs op een 3-2 achterstand, maar op zes minuten van het eindsignaal was De Cock de redden de engel voor Eendracht. B.A.D. Baasrode-Grembergen 2-2. De Braeckeleer van Baasrode gaat op het doel af maar doelman De Bruyne kan redden (vh) Robur-Kieldrecht 3-1. Benny Huylebroeck kopt op doel (vh) Er werden in tweede provinciale B weer heel wat doelpunten gescoord. Het kop- duo SK Aalst-TK Meldert vergrootte te vens op de elfde speeldag zijn voor sprong met vier eenheden. TK MELDERT kende op HOFSTADE een blitzstart en prijkte al na 8 minuten met een 0-2 voorsprong dankzij treffers van Van Vaerenberg (2) en Van Zeebroeck. In het slotkwartier lukte Peerlinck een zui vere hattrick en legde meteen de zware 0-6 winstcijfers vast. SK AALST etaleerde tegen Herzele een matte eerste helft en keek aan de rust tegen een 0-1 achterstand op. Na de kampwisseling trad een wilskrachtiger Aalst tussen de krijtlijnen en kon weldra orde op zaken stellen. Eerst zette Pascal Matthijs een strafschop om en kort daar op bracht Cornelis SK aan de leiding. Later in de tweede periode liep de thuis ploeg nog verder uit naar 4-1 met goals 2de nationale Harelbeke-E. Aalst 1-3 Terjoden-Meerbeke SK Aalst-Herzele Hofstade-TK Meldert Mere-Haaltert Opstal-Oordegem Heldergem-Lutterzele Bambrugge-Oosterzele 2de provinciale C Robur-Kieldrecht Heikant-Sleidinge 3de provinciale D Bavegem kreeg bezoek van het laatst geklasseerde Valentino's Overmere, een ploeg waaraan fel gesleuteld was door trainer Tielemans na de zware nederlaag op Erondegem. Zo verdween doelman Simons uit het elftal en werd vervangen door Luc Maes. Ook Onselaere, Cornelis en Verschueren waren niet bij de basis elf. Hun plaatsen werden ingenomen door Freddy De Moor, Johan Philips en Serge De Doncker. Ook Danny Vander- stricht keerde terug uit kwetsuur zodat Peter Van Impe naar de bank verhuisde. De wedstrijd begon vrij evenwichtig en rond het kwartier kwamen de bezoekers op voorsprong. Een vrijschop getrapt door Vanderstricht werd met het hoofd overgenomen door kapitein De Vriese en het was 0-1Nauwelijks 5 minuten later stonden de bordjes al in evenwicht nadat Vanderstricht té mooi wou uitverdedi gen. Vagenende snoepte hem de bal af en Luc Maes was kansloos op zijn schot. Rond het halfuur mocht Philips een vrij schop nemen vanop 30 meter en doel man De Wilde moest beroep doen op al zijn kunnen om het leder nog uit de winkelhaak te halen en in hoekschop te duwen. Aan de overzijde werd Maes nog eens op de korrel genomen door Van Brussel maar tevergeefs zodat het 1-1 bleef aan de rust. De tweede helft werd een aantrekkelijk kijkstuk en het leek erop dat de bezoekers het laken naar zich zouden toetrekken. Rond het uur evenwel kwam Bavegem op voorsprong na een counter. Het was Geert Uyttenhove die binnenschoot vanuit een zeer scherpe hoek. Valentino's ging toen op zoek naar de gelijkmaker maar vond steeds een goed keepende Willy De Wilde op zijn weg. Hij maakte enkele loepzuivere kan sen onschadelijk van o.m. De Moor en De Vrieze. Bavegem daverde op zijn grondvesten en moest de ene hoekschop na de andere toestaan. In de 85ste minuut kregen de bezoekers toch waarop ze recht hadden. De zoveelste hoekschop werd gekopt door de hard werkende De Gussem en Peter De Greef stond op de goede plaats om met een kopstoot doelman De Wilde te kloppen2-2. In de slotfase kwam Valentino's nog dicht bij de overwinning langs Frankie De Vriese maar die besloot naast. Bavegem mocht zich gelukkig achten met het ge lijkspel. Eigenlijk staat Valentino's Overmere niet volgens zijn waarde gerangschikt. Het moet erin blijven geloven. MT Gijzegem-W.Moorsel Borsbeke-Baardegem Doggen-Herdersem Nieuwerkerken-Welle Kerksken-Aaigem 3de provinciale E Schoonaarde-Lochristi Oostakker-Schellebelle Wichelen-Edeboys SK Overmere-VSV Gent Smetlede-Eksaarde 3de provinciale F Baasrode-Grembergen Sombeke-Wieze Straatje-St.Gillis Appels-St.Pauwels Gerda-Buggenhout 4de provinciale C Erpe-Vlierzele Letterhoutem-Berlare Serskamp-Massemen Gijzenzele-Burst Houtem-Erondegem Bavegem-Valentino's 4de provinciale E Erembodegem-Okegem Aspelare-FC Aalst Woubr.-Edixvelde 4de provinciale F Boonwijk-Wachtebeke VK Hamme-Doorslaar Sinaai-Oudegem SK Lokeren-Opdorp van De Wit en Arijs. Ook TERJODEN pakte zwaar uit (6-3) tegen Meerbeke. De eerste helft verliep evenwichtig (rust 2-2), maar na de rust was een schotvaardigerTerjoden niette remmen. Beerens zette twee strafschop pen om, en voor die rest schoten De Blander, Van Audenhove (2) en Pelenga raak. BAMBRUGGE heeft tegen Oosterzele hard moeten zwoegen om een nipte 2-1 zege te bewerkstelligen. Het waren nochtans de bezoekers die na de rust op voorsprong klommen langs Dirk Tho mas, maar na een afgeweerd schot van Matthijs duwde Triest de gelijkmaker bin nen. Uit een vrije trap bracht De Coster Bambrugge op voorsprong, en daarna werd het ei zo na nog 3-1, maar Van Gijseghem miste een strafschop. FC MERE ging tegen Haaltert met 1 -2 de boot in. De gasten scoorden in de eerste helft via Dervaux en Goossens (straf schop). Kort na de hervatting bracht De Saedeleer de thuisploeg dichterbij en kregen de gasten het nadien nog fel te verduren. Ze hielden echter achteraan de poort hermetisch dicht, B.A.D. Voetbal in vierde provinciale Leider BERLARE werd op Letterhoutem matig middenveldspel en aanvallend Verrassende nederlaag van VH HAMME een voetje gelicht. De puitekloppers mis- was er weinig of niets te beleven. In ieder tegen Doorslaar, die wel op voorsprong ten duidelijk hun drie gekwetsten. In de geval was trainer Beeckman gelukkig kwam, maar daarna in de achtertuin ging eerste helft kwam Berlare op voorsprong met dat onverhoopt puntje. blunderen en drie goals op de donder langs Van Hauwermeiren. Na de rust R. BOONWIJK kon tegen Wachtebeke kreeg van Schamphelaere. Tijdens de gingen de kanonnen in beide kampen slechts één helft gelijke tred houden. De tweede helft drukte Hamme doorlopend, blaffen. Van Hauwermeiren lukte in die wijkploeg kon tijdens de tweede periode maar verder dan een aansluitingstreffer tweede periode zijn tweede doelpunt (1 - de stormloop van de bezoekers onvol- van Alpaerts geraakten de Wuitens niet 2), maar dat bleek uiteindelijk onvol- doende opvangen en kreeg viertreffers te Eindstand: 2-3. doende vermits Letterhoutem nog twee inkasseren. In de slotminuten kon De b A.D. keer de goede weg naar het bezoekende Bondt de eer redden, doel vond. Eindstand: 3-2. Voor de uitwedstrijd naar Beveren kon VALENTINO'S OVERMERE geen beroep doen op de basisspelers Andy Cornelis, I en Claude Onselaere. de slotfaze uiteindelijk nog een verdiend ge lijkspel (2-2) uit de brand. OUDEGEM blijft bevestigen in de meest gunstige zin en staat na de jongste 1-2 zege op Sinaai nu derde op de ranglad der. Rond het halfuur stond Oudegem niettemin met 1 -0 in het krijt, maar op slag van rust konden de bezoekers orde op zaken stellen langs Van der Jeugd en Wuytack. Tijdens de tweede helft werd Oudegem herleid tot tien eenheden na de uitsluiting van De Loose. De Oudegemse verdediging liet zich echter niet meer verrassen. OPDORP veroverde een puntje op SK Lokeren. Het bleef er bij een 0-0 re. De wedstrijd zelf had niet veel om het Baasrode-Grembergen 2-2. Peelman van Baasrode in duel met Die- lijf. Beide ploegen hielden het bij een rickx. De Grembergse bank kijkt gespannen toe (vh) 3de nationale A Fr. Borains-VW Hamme Baasrode-Grembergen 2-2. Baasrodenaar Van Damme zet zijn naamge noot uit Grembergen in de wind (vh) Robur-Kieldrecht 3-1Dit lijkt wel een 'passo triple'. Van De Velde wordt met veel ellebogenwerk van de bal gehouden (vh) O.Z. Bavegem - Valentino's 2-2 Bevordering A Evergem-E. Zele 1ste provinciale E.Meldert-R.Lebbeke SK Lebbeke-Bellem KAVD-Melsele 2de provinciale B

De Voorpost | 1992 | | pagina 20