Madeion A verliest derby Dendermotors reeds in de subtop Patro I: eerste nederlaag Tweede seizoenszege voor De Schreef Aalst Leider Westbury zwaar onderuit in Evergem Srégoire heeft de vorm te pakken V De Voorpost - 27.11.1992 - 25 SQUASH In tweede nationale wil De Schreef, dat ach in het tussenseizoen niet versterkte, ach absoluut handhaven en daarvoor rekent klubmanager John Pescod vooral op de thuismatchen. Tegen Fort Jaco mocht men al een 5-0 zege bejubelen en nu pakte men met open vizier het derde gerangschikte Winner's aan. Jean-Pierre Vermeiren kon maar twee games zijn spel opdringen tegen Patrick Doerane die fysiek sterker een 2-3 zege uit de brand sleepte. Toen Hans Walgraeve met 1-3 de duimen moest leggen, zag het er benard uit voor de Ajuinen. Squash. Cindy Buysse won het voorbije weekend dankzij een 1-3 finalezege tegen de Antwerpse In ge Coppens (foto dida) Ion Barra zette echter met 3-1 cijfers de situatie recht tegen Postiglione en als klapstuk kon de lokale trainer Douglas Foulkes overeind blijven tegen Patrick Willame (3-0) zodat De Schreef drie be langrijke puntjes kon bijschrijven. Tragel vernedert Recrean In Coastal was er een lach en een traan voor Tragel Sport. Het eerste team kreeg Recrean op bezoek en enkel Harry De Man ging na heftig verweer onderuit te gen Jocelyn Jacquet. De Man startte erg sterk (9-6 en 7-2) maar sloeg zijn raket tegen de eigen rechterknie zodat hij ge kwetst het lot van de sterkste onderging. Bassett (3-0 tegen Janssen), Van Me- chelen (3-0 tegen Cambier), Baton (3-0 tegen Heyse) en Renneboog (3-1 tegen Beerlandt) waren wel zegezeker met een 4-1 eindzege als resultaat. In Coastal 2 verloor Tragel wel het derby tegen leider Braekeveld dat wel 1 -0 ach terkwam daar Tom Leys met 3-0 de hoger gekwoteerde Joel Bombeke (D3) klopte. Mattheus (1 -3 tegen Van Melcke- beke), Putteman (1-3 tegen De Backer), Apirl (0-3 tegen Van Den Eynde) en Man- naert (0-3 tegen Bauwens) moesten wel het recht van de sterkste ondergaan, maar men kwam met eer uit de strijd. In de Fort Jaco Open won Cindy het vrouwentornooize ging knap voorbij Wilde (3-2) en Meerseman (3-1) en in finale moest ook ex-nationaal kampioene Inge Coppens met 9-1, 7-9, 5-9 en 4-9 het hoofd buigen zodat de trainingsar- beid onder leiding van Colin Payne (Ispa 59) voor Buysse begint te renderen. Dirk Daelemans 1ste nationale - V.M.F. a een spetterende overwinning vorige reek tegen Oleofina Evergem (13-10) noest Gregoire Overmere op de vierde speeldag tegen L.O.L. Ingelmunster slechts in de slotminuut een gelijkspel bestaan. De wedstrijd verliep met een liidelijk overwicht van de bezoekers. Enkel door pech (afstandsschot tegen Jeklat en paal) en meermaals een voet of sen been in de weg, werd Gregoire Over- mere van een nieuwe overwinning ge- houden. Doelpunten hgelmunster: Claeys (1), Vander- meersch (2), De Cuyper (2). Gregoire Tom Seghers (3), Stefaan An- thuenis (2). Uitslagen Evergem-Rallyboys 10-3 Zwijnaarde-Mercury 12-3 Ingemunster-Gregoire 5-5 Rangschikking 1. Zwijnaarde 4 4 0 0 8 2. Mercury 4 3 10 6 3. Electro 3 2 10 4 4. Ingelmunster 4 112 4 5. AMSGent 2 110 2 6. Gregoire 4 12 13 7. Evergem 4 13 0 2 8. St Niklaas 2 0 111 9. Rallyboys 3 0 3 0 0 Dendermotors speelt een sterke eerste ronde, ze is reeds opgeklommen naar de vijfde plaats in de algemene rang schikking, zelfs een gereputeerde ploeg als Van Biesen moest het lot van de zwakste ondergaan. Piccadilly won de 4 puntenmatch tegen Vier Heemers en blijft dus aanklampen in de onderste gelederen. Ook De Markt bleef baas over Walraevens dat de laatste weken van zijn pluimen laat. Verhofstadt had het niet breed tegen een goed spelend Avanti, dat slechts met 1 goal verschil moest buigen. Kleding Octaaf bleef meester over de Minishotters die nu ook nog Fred De Landtsheer verloren met een lieskwetsuur. Givana maakt er een oefen partijtje van tegen een zwak Rapide dat moeilijk afwerkt. Nova komt stilaan opzetten na een paar overwinningen en rukt op naar de 6de plaats. Uitslagen Vier Heemers-Piccadilly De Markt-Walraevens Verhofstadt-Avanti Kleding Octaaf-Minishotters Dendermotors-Van Biesen Givana-Rapide Nova-Tivoli Rangschikking 4-5 5-3 4-3 6-3 14-2 8-0 5-3 1. Kleding Octaaf 11 11 0 0 96 40 22 2. Verhofstadt 11 10 1 0 94 30 20 3. Givana 11 9 2 0 72 38 18 4. Avanti 11 6 3 2 63 42 14 5. Dendermotors 11 6 4 1 73 53 13 6. Nova 11 5 6 0 56 68 10 7. Van Biesen 11 5 6 0 55 60 10 8. Minishotters 11 5 6 0 52 62 10 9. Tivoli 11 4 6 1 45 49 9 10. Walraevens 11 4 6 1 40 65 9 11. De Markt 11 3 6 2 76 84 8 12. Vier Heemers 11 2 8 1 47 65 5 13. Piccadilly 11 2 9 0 44 85 4 14. Rapide 11 0 9 2 17 86 2 verloor aar.één SNOOKER In de KVKT-kompetitie 1 e afdeling heeftWet- teren A onverwachts de volle buit gepakt toen Stekene A er op bezoek is gekomen. En dit was vooral het werk van Wim Heirman die voor iedereen te sterk was En meteen werd de lijn getrokken voor een lokale overwinning ook al was die scherp afgetekend 6-4 Bij de verliezers viel Erik Joos en Danny D'Hollander vooral op met hun twee overwinningen. Leider BAC A had niet veel moeite om het bezoekende Madeion A de les te leren. Het werd uitgesproken 8-2 overwinning. Het duo Heyninck - Van Dorsselaer was niet in te tomen en deze knapen wonnen alles Meteen was de link gerecht naar de overwinning waar in alleen Chris Wasteels en Roel Baeck iets konden afpeuteren. Een andere verrassing in die reeks was de nederlaag van Stekene op Dynamica A. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op 2-2. Maar dan sloeg de thuisploeg hard toe en via Chris Oosterlinck en Geert Gerlo konden ze een 7-3 vastleggen. Alleen Tom Wymeersch stond bij de bezoekers aan het kanon met twee rake schoten. Juvenes A doet het schijnbaar niet zo goed als verleden seizoen, alhoewel ze met dezelfde samenstelling naar voren komen. Nu werden ze geklopt op Wetteren A met weliswaar kleine 6-4 cijfers. Maar de punten zijn toch weg. Mare Neus viel tegen en haalde niets binnen. Kurt De Cock en Hubert de Bock konden de nederlaag wat beperken met elk twee over winningen. Het dubbel dat hun een punt moest opbrengen ging verloren. In het eerste gedeel te van de wedstrijd hield Juvenes nochtans stand 3-2. Eendracht A met hun sterkste op stelling heeft Madeion A het lesje geleerd en deze knapen terug huiswaarts gezonden met een 8-2 verlies in hun valies De Madelonjon- gens hadden eerst een 0-2 voorsprong ver worven maar stuikten toen letterlijk in elkaar. De rest van de ontmoeting waren ze nergens meer. Remi Vergauwen en Roel Baeck zorg den voor de bezoekende overwinningen. Dirk Jansegers scoorde niets voorMadelon. Bi) de overwinnaars was Bart Vermoesen met drie overwinningen de speler die het meest in de kijker liep. Hilaire Cleppe en Berlinda Buvens wonnen elk twee keer. In 2e afdeling kreeg Madeion B weinig kans toegemeten in eigen lokaal bij de komst van St. Pauwels A. Dat was van meet af aan te verwachten want de bezoekers liepen dadelijk uit tot 1-5. Voor Madeion B was dan ook de kans verkeken. Dirk Jansegers en Eddy van den Broeck konden de lokale nul op het score bord wegvegen. Bij de overwinnaars waren Filip de Neve en Van Belleghem de beste elementen, Ze wonnen alles. Flink is dat. Eind uitslag 3-7. Datzelfde Madeion B kreeg ook nog een forse slag toegediend op Pardaf A. Na vijf wedstrijden wist de bezoeker hoe laat het was 5-0. Moed volstond niet om Madeion B nog in het vaarwater van de thuisploeg te komen. Ze konden nog drie maal een overwin ning laten optekenen. Maar dat was maar een plaatster op een houten been. Alleen Roel Baeck zorgde voor de twee zege's. Bij de thuisploeg liep Wim Buytaert meest in de kijker met zijn drie overwinningen. KWB A begint zich stilaan te herstellen van een minder goede start. Ze wonnen op eigen ter rein, weliswaar met kleine cijfers, van Herle ving A 6-4. Het is een boeiende strijd gewor den 4-2. De bezoekers zouden dan schier op gelijke hoogte komen, maar KWB ATiield toch nog genoeg kracht om nipt te winnen. Vooral Koen van Craen lag aan de basis van deze nipte overwinning. Die knaap won alles, maar ook Kurt Donckers was goed en scoorde tweekeer en dat was voldoende om de thuis ploeg de volle buit te bezorgen. Bij de ploeg uit Dendermonde was Dirk Van de Vreken de oppertroef. Iets minder Detlef Steiger. Marcel De Bruynne won deze keer niets Pardaf A schijnt het goed te zullen doen in deze reeks. Op verplaatsing bij BAC B wonnen ze galant 2-8. Als dat geen afstraffing is. Wim Buytaert en Johan Osselaere legden met hun beiden de basis voor deze flinke zege. Een overwinning die Pardaf A bovenaan de klasse ring houdt. In 3e afdeling is Eendracht C Buggenhout uit het goede hout gesneden. Nu hielden ze Lede A op eigen terrein onder den duim met een afgetekende 2-8 overwinning Frangois Si mons en Mark Breda lieten zich door niemand verslaan. Alleen Jos Vermaesen moest eens buigen voor Frangois de Gusseme. Die daar mee voor Lede de nul op het scorebord weg veegde. Later won Lede nog het dubbel na drie harde sets Broederlijk hebben Eendracht C en Wetteren B de punten gedeeld. De hele wed strijd verliep gelijklopend. En dan was het maar normaal dat er een draw op het bord is gekomen. Zoekend naar het beste element komen we terecht bij Melkebeke die voor de bezoekers alles won. Na de enkels 5-4 en daarna konden de gasten via winst in het dubbel een puntje uit de wedstrijd puren. En dat was wel verdiend. Onverwachts is Teneramonda A op een gas bek gelopen bij Okapi A. Van bij de start kon de bezoeker moeilijke gelijke tred houden met de gastheren 4-2. En ook in het twee de stuk van de wedstrijd beterde het niet voor de formatie uit Dendermonde. Ze moesten zich uiteindelijk tevreden stellen met een kleine nederlaag. 6-4. Stefan de Sadeleire was ongetwijfeld de beste speler bij de verliezers, terwijl bij de thuisploeg Luc Daniels en Luc De Rechter het ook geweldig deden. Ze wonnen tweemaal. Ons Huis B moest een 1-4 voorsprong laten gaan op Stekene B. Toen had niemand nog een cent gegeven voor de lokalen. Maar de ploeg uit Stekene ging het zo goed doen dat Ons Huis A geen enkele wedstrijd meer kon den ombuigen tot winst. Ze bleven dan ook staan met hun vier gewonnen wedstrijden. Na de enkels 5-4Het dubbel met een waarde van één punt ging na drie harde sets ook naar de thuisploeg. Dat Ons Huis na de wedstrijd er maar beteuterd bijstonden ligt voor de hand. De zege voor het grijpen en nu geen enkel puntje kunnen oprapen. Einduitslag 6-4. Een flink spelend Sint-Pauwels B heeft het verrassend goed gedaan toen Triumf A daar op bezoek is gekomen. Ze haalden de volle buit binnen met zware 8-2 cijfers. Dat de thuisploeg het ging halen lag voor de hand. Na zes wedstrijden was de zege bijna binnen 5-1 Later zou de wedstrijd dan nog zwaar uitdei nen in het lokale voordeel. Een flinke overwin ning van Erpe A dat in eigen midden Ons Huis A in de ogen moest kijken. Na een 2-2 score bracht Ons Huis A er niets meer van terecht. En dat betekende een glansrijke 8-2 overwin ning voor Erpe A. Piet Loeckx met drie over winningen was het lokale nummer één. Jeroen van Keymeulen en Bart Creemers haalden elk twee tegenstrevers neer. Hubert van Langen- hove liep bij de bezoekers alleen in de kijker. In 4e afdeling A heeft Pardaf C korte metten gemaakt met Juvenes E toen die bij hun kwa men neergestreken. De bezoekers wonnen de eerste wedstrijd. Didier van Puyvelde won van Erik Van Mieghem. Dat was een goede start. Maar daarna won er niemand nog van Juvenes E. En dat betekende dat er een forse 9-1 score op het bord werd neergezet. De puntenloze hekkensluiter BZP kreeg Juvenes C op bezoek en meteen werd duidelijk hoe zwak de thuis ploeg was. Ze werden uitgewuifd met zware 0-10 cijfers. Ze konden amper één setje laten optekenen. En dat is verschrikkelijk weinig. Is de eerste afdaler al gekend? Het ziet er echt zo naar uit. Een kleine maar toch verdiende zege van Juvenes C die bij het bezoek van Triumf C een 6-4 lieten afdrukken. Het is er spannend aan toegegaan 3-3 en 4-4. In de twee laatste wedstrijden trok de thuisploeg steeds de over winning naar zich toe In de 1e afdeling van de KVKT kompetitie startte Patro A thuis zeer slecht tegen Dynami ca A. Zo rap als tellen 0-2. Maar daarna keerde de tij totaal De Hamse formatie liet dan geen enkel wedstrijd meer vallen en wonnen ver diend met 8-2 Johan van Hecke met zijn drie overwinningen onderlijnde zijn forme. Marc De Keyser en Mare Stallaert scoorden elk tweemaal. Op Stekene A was Patro B aanwezig met een versterkte ploeg, maar ze slaagden er niet in de thuisploeg van de wijs te brengen Want het was alleen Mare de Keyser die aan het kanon stond. Zowel Stefan Goossens als Hilaire Straetman slaagden er niet in enig gewicht in de schaal te werpen. Ze moesten altijd hun tegenstander als hun meerdere herkennen. Patro B had het hier helemaal anders ver wacht. Op Juvenes C pakte Patro C opnieuw naast de overwinning. Dat lag wel in de lijn der ver wachtingen Maar een 9-1 nederlaag hadden ze wellicht zelf niet verwacht. Davy Van Caute- ren redde de eer voor Hamme door Daniel Dehon te verslaan. Thomas Behiels en Gerd Van Kersavond haalden niets binnen. In 2e afdeling kreeg Patro D in eigen huis een grote 3-7 opdoffer van Vlierkouter A die met hun sterkste opstelling waren opgekomen Via een 2-1 ging het naar 3-4. Maar dan was het Patro liedje uitgezongen. Opmerkelijk was hier de overwinning van Gerd Van Kersavond te gen de Hamse kampioen Guido de Block. Weliswaar met een 2-1 en in de laatste set een 26-24 score Maar dit onderlijnt toch de vor deringen die Van Kersavond maakte de laatste tijd. Franpois van Dender won één keer. Alleen Erik Verdonck bleef in de kou staan zonder een overwinning Bij de leiders iets gaan halen was uitgesloten voor Patro E die thuis Sint-Pauwels ontvingen Wim Waterschoot won voor Patro de eerste wedstrijd, maar daarna doofde de Hamse kaars volledig uit. Een zware 2-8 nederlaag Marcel De Graeve zou voor de andere Hamse overwinning zorgen. Patrick de Clercq scoor de niets. In 4e afdeling stond Patro G en Patro F tegenover elkaar Laatstgenoemde haalde het eerder gemakkelijk met 2-8 cijfers. Jozef D'Hauwe en Koen de Schoesitter waren de mannen van de dag met elk drie overwinnin gen. Geert Stallaert won één keer. Bij de andere Patro ploeg zagen we 9en overwinning van Wim Heymans en David RuysAlleen Wim Claessens moest verstek laten gaan. In 5e afdeling C werd Patro I op een eerste nederlaag getrakteerd. Thuis ontvingen ze Erembodegem A en Hamme werd met 1-9 zwaar verslagen. Alleen Jordy de Schoesitter kon de eer redden door Geert Roeland te verslaan. Rudy van Driessche en Kris Malfliet kwamen niet aan hun trekken ze wonnen hele maal niets. Een zware nederlaag van Patro H dat in eigen midden helemaal niets konden inbrengen te gen de bezoekers Troelant A Het werden zware verliescijfers 2-8. Luc Pelegrin zou zorgen voor de twee tegenpunten. Jozef Cal- jon en Erik de Keyser brachten geen aarde aan de dijk. HVC Ruitersport. Een demonstratie 'horse-ball' tijdens het gala van Rijbaan Piet in Dendermonde (foto Piet Hermans) Ruitersport. Uiteraard mochtdressuurniet ontbreken tijdens het jaar lijkse gala van Rijbaan Piet te Dendermonde (foto Piet Hermans) In derde D voorspelde eenieder een walkover voor Westbury dat reeds zes punten voorsprong telde op het tweede gerangschikte Ter Walle, dat in eigen huis altijd iets meer kan. Dit bewezen de Evergemse outsiders ook dinsdagavond want in een mum van tijd haalden ze elk één winstframe binnen en aan de pauze had enkel Mark Verdijk (57-61 tegen Buyse) voor wat weerwerk kunnen zor gen. Deze Westbury-captain zou ook na de pauze outstanding akteren want nu klopte hij Freddy Claerman met 51-59 cijfers. Zijn goed voorbeeld werd echter niet door Danny Van Boven en Jules Lambrechts (vorig seizoen nog vliegen de reserve in ere-afdeling) gevolgd, want beiden bleken zelfs niet in staat een eer redder uit de brand te slepen. Door deze 7-2 nederlaag is de voorsprong van Westbury nu tot één puntje geslonken en dit voorspelt weinig goeds voor het ver der verloop van de kompetitie. Kenneth's kerngezond De uitbater van Kenneth's namelijk Raf Roelandts zoekt momenteel een overne mer van zijn bloeiende zaak. Onderwijl blijven zijn poulains in ereklasse wel knap presteren en dit bewezen ze nu bij SC Geeraard, dat weliswaar onderaan de klassering bengelt. Het Leedse kerntrio bestaande uit Patrick Jooris, Danny Schockaert en Renaat Melkenbeek kon bij de rust reeds op een 0-6 voorsprong terugblikken en nadien zou enkel Renaat Melkenbeek (67-44 verlies tegen Alain Van den Houten) aan de Giesbergse thuisploeg een eerreddend puntje weg schenken In derde A vertolken Retro en Players een middenmotorsrol en ook de onderlinge konfrontatie bewees dit tenvollede Ajuinen namen de beste start en via Jean Paul De Wit (2), Eddy Van Haudt (2) en Koen Van Hamme (1) geraakte men aan een 5-2 voorsprong. De slotframes wa ren voor de moedige Players die niet ontevreden bleken over het uiteindelijke 5-4 verlies. Snookertime zorgde bijna voor een stunt bij het tweede gerangschikte SCA Aalter want via Frans Van Der Kelen (2) en André Borloo (1) kon men gaan rusten met een 3-3 gelijkspel. Nadien bracht Marnik Daem (24-44 tegen Patrick Col- paert) zijn puntje aan maar toch sneuvel de men met verdienstelijke 5-4 cijfers. Staessens reserve van goudwaarde In de voorlopige ranking der 'vliegende reserven' is Willy Staessens de beste streekvertegenwoordigerdeze 30-jari- ge selfmademan uit Overmere sprokkel de voor Reality reeds 46 puntjes zodat hij knap tweede staat achter Vereecke (Ter Walle) die weliswaar enkel dankzij tien tornooipunten voorbij Staessens wipte. Wim Uytendaele (Westbury), Koen Van Osselaer (Westbury), Jules Lambrechts (Westbury), Joris Walraet (Quality) en Raf Jansegers (The Clearance) verzeker den zich van een plaatsje in de top 20 en ook Karei Sillis (Wuitens), Johan Boeve (Reality), Elie Franckaert (Westbury), Robert De Paepe (Zele), Wesley De Wolf (De Roos), Gunther Vermeulen (One Four Seven), Eddy Van Mingeroet (New Evergreen) mogen tevreden zijn met een plaats in de top 75, want liefst 176 Oost vlamingen vonden op deze rankinglijst een plaatsje. Dirk Daelemans Snooker. In derde D Evergem zodat het maar (foto dida) leider Westbury met zware 7-3 cijfers in puntje voorsprong meer telt op Ter Walle

De Voorpost | 1992 | | pagina 25